print header

העצות היעילות שיבריקו את הדברים שהכי קשה לנקות

כולנו כבר יודעים כיצד לנקות את הבית בצורה היעילה והנוחה ביותר עבורנו, אך לא פעם אנו מוותרים על אזורים ומקומות שלא נגישים לנו, ועקב כך אנו חשופים להצטברות של חיידקים מזיקים בסביבתנו. 15 העצות הפשוטות הבאות יסייעו לכם להבריק ולצחצח את כל המקומות והחפצים שככל הנראה הזנחתם עד היום. לא רק שתיהנו מבית מסודר ונעים, ומפריטים נקיים שנראים כמו חדשים, אלא גם תלמדו שיטות ניקוי נהדרות שתוכלו לחלוק על המשפחה והחברים.  
 
1. הברקת מסילות החלון 
 
לכלוך רב עשוי להצטבר במסילת החלון, בעיקר בעת סופות אבק וחול, ולא פעם אנו נתקלים בקושי לנקות את האזור המאובק ברמה שתשביע את רצוננו. החדשות הטובות הן שישנה פעולה פשוטה ויעילה אותה תוכלו לאמץ, מבלי להפוך את הניקוי לפרויקט מתיש ומעייף. כל שעליכם לעשות הוא לפזר מעט סודה לשתייה על מסילת החלון, ולאחר מכן לטפטף מעל כמה טיפות חומץ עד שהעיסה תתחיל לבעבע. המתינו דקה וקרצפו היטב את המסילה באמצעות מברשת שיניים ישנה או בעזרת מקל אוזניים. לבסוף, שפכו מעט מים חמים שישטפו לחלוטין את שאריות הלכלוך, ייבשו ותוכלו לנשום לרווחה. 
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
2. ניקיון מכונה לייצור קרח
 
אם יש בביתכם מקרר בעל מתקן לקוביות קרח, חשוב שתדעו שיש לנקות מדי פעם את מגש הקרח בכדי למנוע הצטברות חיידקים וריח לא נעים שעשוי להרוס לכם את חווית השתייה. עליכם להרים את סלילי המתכת כלפי מעלה בכדי לעצור את פעולת ייצור הקרח, ולאחר מכן לנתק בזהירות את המקרר ממקור החשמל ומאספקת המים. כעת, יש להוציא את מגש הקרח ולנקות אותו היטב באמצעות מטלית שספוגה בשתי כפות חומץ. להשלמת הפעולה, ייבשו היטב את מגש הקרח, החזירו אותו למקום מושבו במקרר, הורידו את סלילי המתכת וחברו את המקרר חזרה לחשמל. 
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
3. חיטוי מגירת החומרים של מכונת הכביסה (תא אבקת הכביסה)
 
לעתים בלי לשים לב אנו מצליחים לייצר ערמות של בגדים מלוכלכים, מה שעשוי להעמיס ולהשפיע על יעילות תפקודה של מכונת הכביסה אם לא דואגים לנקות אותה מדי פעם. לכן רצוי שתקפידו בכל כמה שבועות לשפוך כוס אקונומיקה לתוך תא אבקת הכביסה או על התוף עצמו, ולאחר מכן הפעילו את המכונה ללא בגדים על טמפרטורה גבוהה שבין 90-60 מעלות, ובכך תמנעו ממנה להתלכלך ולהעלות ריחות לא נעימים. מומלץ להשגיח על תהליך הניקיון כדי לוודא שלא נוזל קצף מהמכונה. 
 
 
4. ניקוי פתחי האוורור ברכב
 
בדיוק כפי שאנו מקפידים לנקות את פתחי האוורור השונים שבבית, חשוב לדאוג לאוויר נקי ככל הניתן גם ברכב. קחו מברשת איפור ישנה ונקו באמצעותה את פתחי האוורור, וכך תוכלו לנקות את אותם האזורים שאפילו שואב האבק אינו מסוגל להגיע אליהם. תוכלו להשתמש בטיפ הזה גם כדי לנקות את פתחי האוורור של המזגן ושל מוצרי החשמל השונים בבית.
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
5. הברקת בקבוקי זכוכית
 
יש לא מעט דרכים מגוונות לעצב את הבית בכדי להשרות בו אווירה נעימה ובקבוקי זכוכית יכולים לשמש כחפצי נוי נהדרים, כל עוד שהם נשארים נקיים. כל שעליכם לעשות הוא להכניס כפית של מלח גס אל תוך הבקבוק, להוסיף כפית נוספת של נוזל כלים ומעט מאוד מים חמים, לנער היטב ולאחר מכן לשטוף במים פושרים. אם הבקבוקים מקשטים את ביתכם זמן רב, אולי יהיה צורך לחזור על פעולה זו מספר פעמים בכדי להגיע לתוצאה המושלמת והמספקת ביותר. 
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
6. הסרת כתמי צבעים מרהיטי עץ
 
כשהילדים הקטנים מציירים וצובעים, לא פעם הם מפספסים את הנייר ומקשקשים בטעות על הרהיטים שסביבם. כאשר מדובר ברהיטים מעץ, שכן העצה הבאה תסיר כל דאגה מליבכם, משום שאפשר להעלים את הכתמים בזריזות באמצעות משחת שיניים. מירחו מעט משחה על הכתם ושפשפו היטב עם מטלית יבשה, עד שהכתמים ייעלמו כלא היו.
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
7. הוצאת שערות מפתח הניקוז
 
בעת חפיפת השיער אנו משירים לא מעט שערות, שמתאגדות להן יחד ומובילות בדרך כלל לסתימה בפתח הניקוז, מה שמקשה על זרימת המים היישר אל בור הניקוז. אין ספק שהוצאת השערות מפתח הניקוז לאחר כל אמבטיה תקל על הבעיה, אך לכל מקרה כדאי שתכירו דרך פשוטה ויעילה נוספת; הצטיידו במסרגה או בקרס מאולתר מקולב מתכת, הכניסו את הכלי המועדף אל תוך פתח הניקוז, וכשהשיער ייתפס בקרס המעוקל, משכו אותו החוצה. השליכו את השערות לפח וחזרו על הפעולה פעם נוספת, עד שתנקו מפתח הניקוז את כל השיער. 
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
8. ניקוי המחשב וסביבתו
 
אין ספק שהרבה יותר נוח לעבוד בסביבה נקייה ללא פירורים ולכלוך שמעטרים את כפתורי המקלדת ומסימנים דביקים על גבי העכבר והמסך. ניתן לנקות את המחשב עצמו ואת האביזרים הנלווים ביעילות ובפשטות בעזרת המדריך הבא.
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
9. ניקיון מאחורי האסלה
 
בזמן שאנו נוהגים לנקות את האסלה היטב, איננו מקפידים לנקות בצורה הראויה את הצד האפל שמאחורי האסלה, זאת מאחר והגישה אליו היא בדרך כלל מוגבלת. אם המטאטא והמגב לא מצליחים לנקות באופן יסודי את הרצפה והאריחים שמאחורי מושב האסלה, ערבבו ¼ כוס חומץ עם ¾ כוס סודה לשתייה, טבלו מטלית בתערובת ושפשפו ידנית את האזורים הלא נגישים. לבסוף, נגבו וייבשו את המקום.
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
10. ניקוי סלילי המקרר
 
על מנת לאפשר למקרר לפעול ביעילות לאורך זמן, חשוב לנקות היטב את סלילי המקרר כל שישה חודשים, ותוכלו לעשות זאת בקלות רבה. נתקו את המקרר ממקור החשמל ואת מקור אספקת המים. לאחר מכן הסירו את החלק שמחפה על סלילי המקרר (נמצא בתחתית או בגב המקרר). כעת, עליכם לשאוב בזהירות את האבק מסלילי המקרר, ובכדי לסלק לכלוך עקשן יותר השתמשו במברשת צבע צרה. לבסוף כסו את סלילי המקרר וחברו בחזרה את החשמל ואת אספקת המים. 
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
11. הסרת כתמים מבד, שטיח וריפוד
 
למרות שלעתים נדמה שהכתם שמלכלך את הסוודר החדש הוא הדבר הנורא ביותר שיכול לקרות, מתברר שיש דרכים יעילות ומהירות להסיר כתמים שונים לפני הכביסה. אז אם הדאודורנט השאיר לכם כתם על החולצה או שהסלק הכתים את המפה, תוכלו ללחוץ על הקישור הזה ולהתוודע לשיטות הניקוי הטובות ביותר.
 
 
12. חיטוי הניאגרה
 
אף על פי שנדמה לנו שאין כל צורך לנקות כלי קיבול שמכיל מים, כשתפתחו את מכסה הניאגרה תופתעו לגלות את כמות הלכלוך שתמצאו בו. הדרך היעילה ביותר לנקות ביסודיות את הניאגרה היא באמצעות ביצוע הפעולות הבאות; הצטיידו בזוג כפפות גומי, שפכו ליטר של חומץ לתוך הניאגרה, המתינו 5 דקות והורידו את המים פעמיים ברצף. לאחר מכן נתקו את אספקת המים לשירותים באמצעות סגירת הברז שנמצא באזור האסלה, הורידו את המים, שפשפו פנים הניאגרה עם כל חומר ניקוי שתרצו באמצעות מטלית, חברו את אספקת המים והורידו את המים בפעם האחרונה עד השימוש הבא. 
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
13. הסרת אבק ולכלוך משטיחים, צעצועים ועוד
 
כשאנו משתמשים בשואב האבק בכדי לנקות באופן יסודי את ביתנו, אנו נוהגים לטאטא היטב לפני השימוש בו בכדי למנוע משערות וחוטים להיכנס לתוכו, דבר שיפחית את יעילותו ויפגע במכשיר. החדשות הטובות הן שיש שיטה פשוטה ויעילה יותר שתמנע מחדירתם של עצמים לא רצויים לשואב האבק. כל שעליכם לעשות הוא לקחת גרביון משומש אך לא שחוק מידי, לגזור את החלק העליון ולהשאיר בד באורך של גרב רגיל. הלבישו אותו על פיית שאיבה דקה אשר מחוברת לשואב האבק, חזקו באמצעות גומייה והתחילו לשאוב. 
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
14. ניקיון השערות מהמברשת
 
מי מאתנו שנוהג להבריש את שערו נתקל לא פעם באסופת שערות שנתקעת בתחתית המברשת וקשה מאוד לשחרר אותן. זו הסיבה שכדאי שתכירו שיטה ייחודית ויעילה במיוחד; קחו מספריים וגזרו בזהירות את השערות מבלי לפגוע במברשת, וכך תוכלו להסיר אותן בקלות. במקרה שבו יש צורך בניקוי נוסף, קחו שמיכה גסה או כל בד דומה, ושפשפו את המברשת עד שהשערות ישתחררו מהמברשת ויתפסו בשמיכה.
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 
15. ניקוי פינות לא נגישות ברצפה
 
כשאנו משקיעים ומנקים באופן יסודי את אריחי הרצפה, לא תמיד פשוט להגיע לפינות של החדרים, בין שלא נוח להתכופף ובין שהמגב לא מצליח לכסות את כל השטח. זו הסיבה שכדאי לכם להכיר את העצה הנהדרת הבאה, כשיש לציין מראש שעליכם לבצע אותה בזהירות רבה בכדי להימנע מהחלקה. גרבו גרביים שאינם יקרים ללבכם ורססו מעט נוזל ניקוי על הגרב באזור האצבעות בכף הרגל. כעת תוכלו להחליק בפשטות, וכמובן באיטיות, את רגליכם לאורך פינות אריחי הרצפה.
 
פתרונות לניקיונות הקשים
 

 

מקור: אביה.פ
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.