print header

8 סיבות שיגרמו לכם לקום מוקדם בכל בוקר

עבור רובנו, רגע היקיצה מהשינה הוא הזמן המפנק ביותר בבוקר, שבו אנו רוצים להישאר מתחת לשמיכה ובתוך המיטה כמה שרק נוכל. השעון המעורר יכול לצלצל מפה ועד מחר, אך עוד 5 דקות של שלווה בעולם של חלומות מפתות הרבה יותר מהקור שמחכה מחוץ לפוך. בעוד שרובכם התרגלתם לחשוב על שעת הבוקר כעל זמן שבו עליכם להזדרז ולעשות את כל מה שצריך כדי שתוכלו להגיע בזמן לעבודה, אתם שוכחים שהבחירה להתחיל את היום שלכם בצורה כזו מלחיצה היא שלכם, ושביכולתכם ליהנות מימים רגועים ויצרניים הרבה יותר אם תבחרו שלא להיכנע לתחושה הרגעית שברגע היקיצה ותקומו מהמיטה כמה שיותר מהר.

 

לפניכם 8 סיבות שיגרמו לכם לרצות להתחיל את היום שלכם מעט מוקדם יותר מהרגיל, ואחרי שתנסו זאת בעצמכם במשך מספר ימים, לא תוכלו אפילו לדמיין כיצד נראו החיים שלכם לפני שהשגתם את השליטה העצמית שעזרה לכם להפוך לאנשים בריאים יותר, רגועים יותר ויצרניים יותר.

1. זו התחלה נהדרת ליום נהדר

יש אנשים שקופצים ישר מהמיטה ברגע שהשעון המעורר שלהם מצלצל, והסיבה לכך נעוצה בעובדה שהם פשוט קמים ברגע האחרון וממהרים להכין את עצמם לעבודה ואת הילדים לבית הספר, על מנת שאף אחד מהם לא יאחר. כשאנו מתחילים את היום שלנו עם תחושת לחץ, התחושה הזו תתלווה אלינו גם בהמשך היום, ואף אחד מאתנו לא היה רוצה לחוות לחץ מיותר בזמן העבודה או אפילו כשחוזרים הביתה ומבלים עם המשפחה. 

אם תתעוררו מוקדם, תוכלו להתחיל את היום ברוגע ולדעת בוודאות שלא תאחרו לעבודה. ילדיכם ייהנו גם הם מכך שתהיו רגועים יותר וזה אף ישפיע על תחילת היום שלהם. אין דרך טובה יותר להתחיל את היום מאשר להתחיל אותו לפני המטלות שעליכם לבצע.

2. אתם מקדמים את פניו של היום החדש

כשאתם מתעוררים במיטה ופוקחים את העיניים לקראת יום חדש, המחשבות שיעברו בראשכם הם אלו שיובילו אתכם במהלך הבוקר והיום כולו. מומלץ מאוד להתחיל את היום עם כמה דקות במיטה שבהם תעסקו בטקס אישי של אמרת תודה על כל מה שהיום הזה עשוי להביא איתו. הדלאי לאמה המליץ לעשות זאת כך: "בכל יום, חשבו ברגע שאתם קמים 'היום אני בר מזל על כך שהתעוררתי, יש ברשותי חיים יקרים ואני לא הולך לבזבז אותם. אני אשקיע את כל האנרגיה שיש בי כדי לפתח את עצמי, להרחיב את לבי כלפי אחרים ולהשיג הארה בנוגע לרווחתם של כל היצורים החיים. אני אחשוב מחשבות חיוביות כלפי אחרים ולא אהיה עצבני או אחשוב מחשבות רעות אודות אחרים. אני אועיל לאחרים ככל שאוכל'". 

תוכלו לכוון את עצמכם לכל מטרה שתרצו, וכשתתחילו את היום שלכם עם המטרה הזו בראש, תוכלו להיות בטוחים שהיא תתקיים בו גם בהמשך היום ותוביל אתכם למקומות שאליהם אתם רוצים להגיע.

3. אתם זוכים בשקט ובשלווה

רובנו מתעוררים בכל בוקר לרעש רכבי תחבורה ציבורית, משאיות זבל או עבודות בנייה שמתרחשות על יד ביתנו, אך דרך נעימה הרבה יותר להתעורר בבוקר היא לצלילי ציוץ ציפורים והשקט שבין כל ציוץ לציוץ. שעות הבוקר המוקדמות הן שלוות כל כך, שיתכן מאוד כי תתאהבו בתחושה שתתלווה ליקיצה המוקדמת שלכם, אפילו אם השעה היא יחסית מוקדמת. עבור אנשים רבים, שעת הבוקר הזו היא השעה האהובה ביותר ביום – זה הזמן שלכם להיות לבד עם עצמכם ללא התערבות של שום גורם חיצוני שעלול להוציא אתכם משלוותכם.

אם אתם מתעוררים בכל יום בעצבים עקב הרעשים של הבוקר המאוחר, נסו להתעורר שעה אחת מוקדם יותר. מהר מאוד השעה השקטה הזו תהפוך להיות הזמן האהוב עליכם ביותר בכל היום.
 

4. אתם זוכים לצפות בזריחה

אין דרך טובה יותר להתחיל את היום מאשר צפייה בזריחה עם כוס משקה חם ביד. אנשים שמתעוררים אחרי הזריחה מפספסים את אחד הרגעים הגדולים ביותר שבטבע, אשר חוזר על עצמו בכל יום מחדש, אולם הוא אף פעם לא נשאר זהה. אינכם חייבים אפילו לשבת ולצפות בזריחה בתשומת לב מלאה, מספיק שתחוו את הדרך שבה תאורת העולם משתנה אט אט, כששמי הלילה השחורים הופכים לתכולים והנוף נצבע כולו בצבעים בוהקים, כדי שתחוו את תחילת היום בדרך הנפלאה ביותר שאפשר. 

מומלץ מאוד שלפחות בבוקר אחד שבו תקומו מוקדם תסתכלו על השמיים ותגידו לעצמכם "איזה יום נפלא!". לא רק שתרגישו את הפלא שבבריאת היום החדש, אלא תהיו גם חלק ממנו בעצמכם.

5. תזכו לאכול ארוחת בוקר בריאה ומזינה

במקום לזלול במהירות האפשרית את ארוחת הבוקר הפשוטה ביותר מחשש שתאחרו לעבודה, מומלץ מאוד שתקדישו זמן ומאמץ לארוחה החשובה ביותר שביום. ללא ארוחת בוקר בריאה, גופכם יעבוד במשך כל שאר היום בעזרת החומרים שהכנסתם לתוכו, אשר כל עוד הם לא בריאים, יגרמו לגופכם לפעול שלא במיטבו. לארוחת הבוקר יש השפעה אדירה על הגוף במהלך היום שאחריה, ומומלץ שלא להתפשר על דגני בוקר מלאים בסוכר. 

אם תתעוררו מוקדם יותר בכל בוקר, תוכלו להכין לעצמכם ארוחה שתזין את גופכם באופן בריא יותר ותיתן לכם הזדמנות נהדרת להתחיל את היום עם פינוק גדול וזריקת אנרגיה אדירה.

6. תהיה לכם הזדמנות נהדרת לשמור על כושר

כמובן שאפשר ללכת לחדר הכושר גם בערב, אחרי שעות העבודה, אולם מי שכבר עושה זאת יודע שפעמים רבות התוכנית הזו מתבטלת על מנת שנוכל לבצע מחויבויות אחרות או פשוט מכיוון שסיימנו את יום העבודה עם תחושת תשישות שמצריכה מנוחה על הספה מול הטלוויזיה. לכן אם תחליטו לבצע את אימון הכושר שלכם על הבוקר, תוכלו לוודא שהתוכנית הזו לא תתבטל לעולם משום סיבה בעלת הצדקה כזו או אחרת. 

אינכם חייבים ללכת לחדר הכושר כדי לבצע אימון גופני שיעזור לכם לשמור על כושר, או אפילו לצאת מהמיטה. לחצו כאן כדי להכיר 11 תרגילי התעמלות שתוכלו לבצע בשכיבה במיטה, דבר ראשון על הבוקר.

7. תהפכו להיות יותר יצרניים

במידה וכבר זמן רב אתם מרגישים שאינכם מוצאים את הרגע המושלם לעסוק בפעילות שמעניינת אתכם, בין שמדובר בכתיבה, למידה או כל פרויקט אחר, תוכלו להפוך להיות יצרניים יותר אם תשקיעו את המאמץ הנדרש לביצוע הפרויקט במשך שעה אחת בכל בוקר. אנשים רבים חווים יצירתיות רבה יותר בשעות הבוקר, שכן אין בזמן הזה הסחות דעת משום סוג והשקט ששורר סביבנו עוזר לנו להתרכז, בניגוד לזמנים שבהם הילדים משחקים ברחבי הבית או שהתוכניות האהובות עלינו משודרות ואיננו רוצים לפספס אותן. 

אם תקדישו זמן לפרויקטים שלכם בכל בוקר, תזכו גם להגיע לערב עם תחושה שכבר עשיתם את שלכם להיום, וכעת ניתן להירגע בחוסר מעש מבלי לחוות תחושות אשמה על כך שעבר עוד יום שבו לא עשיתם את מה שהבטחתם לעצמכם שתעשו.

8. תנצחו את הפקקים

אם אתם, כמו רבים אחרים, סובלים מזמני נסיעה ארוכים מהרגיל בדרך לעבודה בשל פקקי תנועה, תוכלו לחסוך לעצמכם את העצבים והכעסים שמתלווים אליהם בעזרת יציאה מוקדמת יותר מהבית. אם שעות העבודה שלכם הן גמישות תוכלו גם לצאת מוקדם יותר ולהתחמק מהפקקים בדרך בחזרה, אך גם אם לא, עדיין תוכלו לנצל את רגעי הנחת לפני שכולם מגיעים כדי להתכונן ליום העבודה בצורה טובה יותר. אם מקום העבודה שלכם אינו רחוק מדי, תוכלו אפילו להחליט שאתם יוצאים אליו בהליכה, שאמנם תארך זמן רב יותר מאשר בנסיעה, אולם תזכה אתכם בפעילות גופנית שתחדיר לגופכם אנרגיה וחיוניות במהלך היום.

כדי לנצח את הפקקים יש חוק אחד – צאו מהבית לפני שהם מתחילים. הגיעו לעבודה עם ראש שקט והתחילו את היום שלכם בנחת וברוגע. זו נוסחה מנצחת ליום טוב, יצרני ומהנה.

כמה מילים לסיום

את היתרונות האלה מכיר כבר כל מי שעשה לעצמו מנהג להתעורר בכל בוקר לפני השעה שבה הוא "צריך", ואם אתם מרגישים שפשוט אינכם "אנשים של בוקר", כדאי שתכירו את הטיפים הבאים שיעזרו לכם להתעורר בקלות רבה.

מומלץ שלא תיצרו את השינוי באופן פתאומי, אלא תרגילו את עצמכם ואת גופכם אליו לאט לאט. בנוסף, התעלמו ממחשבות שנוצרות באופן אוטומטי בראשכם ברגעים הראשונים של הבוקר. כן, נעים מאוד בתוך המיטה, ואולי אתם מרגישים שעליכם להשיג עוד חצי שעת שינה כדי שתוכלו להתחיל את היום ערניים יותר, אולם ניסיון העבר כבר לימד את כולנו שהבוקר פשוט לא עובד ככה, ולרוב אין זמן שבו לא נרצה להמשיך להישאר במיטה עוד כמה דקות. כעת יש לכם כמה סיבות טובות מאוד לקום מוקדם בכל בוקר, וברגע שתתרגלו למנהג הנהדר הזה, לא תוכלו אפילו לדמיין כיצד הסתדרתם לפני כן.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו