maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

רב"ט יוני משה ז"ל

הרצל דוסטן

בן ג'נט ונפתלי. נולד ביום ב' בחשוון תשל"ט (2.11.1978) ברמת השרון.

בחודש אוקטובר 1997, התגייס יוני לצה"ל. לאחר אימוני הטירונות הוצב בחיל-המודיעין כנהג יחידה בבסיס גלילות.

ביום י"א בטבת תשנ"ט (30.12.1998), נהרג יוני בתאונת-דרכים והוא בן עשרים. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי קריית שאול.

לזכרו

נר זכרון

השנים שחולפות לא מקהות ולו במעט את החוסר הענק שיוני השאיר אחריו והגעגוע אליו מתעצם מרגע לרגע. במשפחה נולד כבר דור חדש שלא הכיר אותו אך כבר מגיל רך, הם יודעים להצביע על תמונותיו הפזורות בבתי ההורים והאחים ולקרוא בקול "הנה יוני!!"
זכרו יועבר לדורות וצחוקו לא ימחק מפנינו.

בן ג'נט ונפתלי. נולד ביום ב' בחשוון תשל"ט (2.11.1978) ברמת השרון, אח צעיר לסיגל, זיוה, אלון וענת. יוני החל את לימודיו בבית-הספר היסודי 'קריית יערים', משם המשיך לחטיבת- הביניים 'נווה מגן'. כמחויבות אישית בעת לימודיו בחטיבה, התנדב לעזור בספרייה הציבורית, וקיבל תעודת הצטיינות על תרומתו. את לימודיו סיים בבית-הספר התיכון 'רוטברג', שם למד במגמת מכונאות רכב, תחום שאהב והצטיין בו. כבר מילדות ניכר יוני באהבתו למכוניות ואופנועים.

כשבגר הביא לחצר הבית מכונית מקולקלת, השקיע בה ועבד עליה עד שתיקן אותה. יוני ניחן בחוש טכני מעולה, שאותו כיוון גם למוצרי חשמל. חבריו נעזרו בו לתיקון מכשירים כגון רדיוטייפ או וידאו, והוא תמיד הצליח בכך. גם את מערכת הסטריאו שבחדרו הרכיב בעצמו, מחלקים שקנה בכסף שהשתכר מעבודות מזדמנות, בשעות הפנאי, והמוסיקה שבקעה ממנה נשמעה בכל הרחוב. יוני שפע שמחת חיים, והיה בעל כשרון מיוחד להצחיק אנשים. בזכות תכונות אלה הקיפו אותו תמיד חברים וחברות רבים, בני כל הגילים. כותבת על כך אתי, קרובת המשפחה: "יוני, אתה חבר של כל העיר/ יוני, כל אחד אותך מכיר./ גבוה, יפה ומצחיק/ נקטפת, ואתה עוד צעיר./ אופנועים, טרקטורון, מכוניות ובחורות/ זה היה סדר העדיפויות,/ וכן, גם בחייך וגם במותך/ האופנוע היה חלק ממך."

בחודש אוקטובר 1997, התגייס יוני לצה"ל. לאחר אימוני הטירונות הוצב בחיל-המודיעין כנהג יחידה בבסיס גלילות. מפקדיו ראו בו חייל אחראי, שביצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר, תוך הפגנת תושייה רבה. יוני סייע ותרם מזמנו בכל עת במסירות אין קץ, והיה אהוד ומקובל על מפקדיו וחבריו כאחד.

ביום י"א בטבת תשנ"ט (30.12.1998), נהרג יוני בתאונת-דרכים והוא בן עשרים. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי קריית שאול. הותיר אחריו הורים, שלוש אחיות ואח.

מפקד היחידה, סגן-אלוף שמואל, כותב: "יוני שירת ביחידתנו כשנה. מתקשים אנו להאמין שלא נוכל לצחוק עימו יותר, לראותו כל בוקר, מגיע עם חיוך לבסיס ומיד מסדר את הכל. יוני היה אהוב על כולנו ותמיד השרה על כולם אווירה של רוגע, אשר הובילה אותנו למחשבה שהכל יהיה בסדר."

מתוך דברים שנשאה אחותו, ענת, ביום השנה למותו: "הימים עוברים, חלפה לה שנה, אך לנו הזמן עצר מלכת ביום שאיבדנו אותך. נשאר צער וכאב עמוק, עם חור גדול בלב, ובמוח מתרוצצות מחשבות וחרטות על דברים שלא הספקנו לעשות או לתת לך. למה זה קרה? למה אי אפשר לעצום עיניים, להתעורר ולהבין שזה סתם סיוט רע? אין את מי לשאול, וממי לקבל תשובה, רק לדבר אליך בלחישה ולהגיד שאוהבים, מתגעגעים ורוצים אותך כל כך בחזרה."

 

מנציחה: סיגל משה.

יהי זכרו ברוך
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו