print header

7 עקרונות אודות המוח שאם תבינו אותם, הם ישנו את חייכם!

1.  המוח שלכם מעורב בכל מה שאתם עושים:  מחשבה, רגש, פעולה, אינטראקציה עם אנשים אחרים.
40,000 סריקות מוח שערכתי הראו לי שהמוח קובע איזה טיפוס אתה, אישיותך, אופייך, האינטליגנציה שלך, הנשמה שלך. המוח הוא החומרה של הנשמה .

2. כשהמוח עובד היטב – אתה מתפקד היטב.
כשיש בעיות במוח – יש בעיות בחיים. לדוגמא שתי סריקות מוח: השמאלי בריא ואילו הימני, השייך למכור להרואין פגוע. איזה סיכוי יש למכור להרואין לחיות בפוטנציאל המלא שלו?
מוח מלא ובריא עושה אדם לממוקד, מאושר, רגוע, אוהב, אפקטיבי. כשהמוח לא בריא, תהא הסיבה אשר תהא, דעתך מוסחת, אתה עצוב, חרד, כועס ולא כל כך אפקטיבי.

3. המוח האנושי הוא הדבר המורכב ביותר ביקום.
יש לנו מאה בליון עצבים במוח ויותר קשרים (סינפסות) מאשר מספר הכוכבים ביקום. מידע עובר במוח במהירות 268 מייל לשעה. אם לא נטפל במוח כראוי, נאבד 85,000 תאי מוח ביום. זה גורם להזדקנות. ניתן להאט הזדקנות באופן דרמטי.

4. עובדה קריטית אשר אנשים לא יודעים ולכן לא מתנהגים בהתאם – המוח שלנו מאד רך – כמו חמאה רכה, פודינג, משהו בין חלבון ביצה לג'לי. הוא מונח בגולגולת קשה ומלאה בעצמות וקצוות חדים. פציעות מוחיות קורות ועלולות להרוס את חייך.

5.  דברים רבים עלולים לפגוע במוח. דברים רבים עשויים לעזור למוח.
פוגע במוח: סמים, מחשבות רעילות, אלכוהול.
לדוגמא: אנשים חושבים שטוב לשתות הרבה יין. המחקר קובע שדי ב-1-2 כוסות יין בשבוע כי הוא מאזן את הכולסטרול בגוף. לאנשים ששותים יום יום יש מוח קטן יותר. בהקשר זה, כאשר מדובר במוח, אני טוען: הגודל כן קובע....
אם לא עושים פעילות גופנית – אין זרימת דם למוח.
שינה בלתי מספיקה = זרימת דם חלשה מאד למוח. זה גורם לבעיות רבות כמו סטרס כרוני.
עישון הינו אסון לתפקוד המוח. עורו של אדם מעשן יבש, מקומט – לא זורם דם לעור. אותו הדבר קורה גם במוח, וחלה הזדקנות מוקדמת.
יותר מדי קפאין מזיק גם כן. כמה אפשר? 1-2 כוסות קפה ביום. יותר מכך מייבש, מונע זרימת דם למוח, פוגע בשינה.
מחשבות שליליות – אם מתרכזים בהן המוח הרגשי מתלהט מיד והמוח החושב מתקרר – נזק.
מה עוזר למוח:
ללמוד כל הזמן דברים חדשים. נוצרים קשרים חדשים במוח. כאשר מפסיקים ללמוד, הקשרים במוח מתפרקים.
תזונה בריאה – אתה הנך מה שאתה אוכל. בכל יום כדאי לצרוך ויטמינים ושמן דגים.
פעילות גופנית חשובה ביותר.
שינה טובה חשובה.
קשרים חברתיים עם אנשים שטובים עבורנו, להיות במסגרות חברתיות, חלק מקבוצות.
חשיבה חיובית, במיוחד הכרת תודה. להתמקד במה שאוהבים בחיים שלנו. המוח עובד טוב יותר, התאים הרגשיים מתרבים, המוח החושב פעיל.

תרגיל פשוט להורדת רמת דיכאון:
בכל יום לכתוב 5 דברים שאני מכיר תודה עליהם (משפחה, כלב, וכו'). להתמקד.
מדיטציה - רבים חושבים שמדיטציה מרגיעה. להפך, היא מפעילה את החלק החושב. וכך מקבלים החלטות נכונות יותר. זה מעלה את רמת האינטליגנציה.
לעשות אהבה - פעילות מינית סדירה מפחיתה דיכאון ומסייעת להשתחרר מכאבים. מחקר הוכיח שאורגזמה מפחיתה כאב מיגרנה ב-50%. מחקר שנערך באנגליה קובע – 3 פעמים סקס בשבוע מוריד את הסיכוי לחלות במחלות לב ב-50%. אין תרופה שתעשה זאת...

6.  לא כולם שווים.
לא כל ההפרעות ההתנהגותיות דומות אצל בני האדם. למשל, דיכאון הוא סימפטום (כמו כאבים בחזה), לא מחלה. יש לו סיבות רבות אפשריות: סטרס, בעיות כלכליות, פציעות ראש, סמים, תת פעילות של בלוטת התריס. לכן לא קיים טיפול אחיד לכולם.

7. אתה יכול לשנות את המוח שלך ולשנות את חייך.
שתי סריקות מוח שנעשו לאדם שיש לו בעיות מזג-חם מציגות את התוצאות הבאות: הסריקה השמאלית מראה את המוח לאחר נזק של פעילות רבה מדי. הסריקה הימנית מראה את מוחו לאחר חודשיים של טיפול והמוח נראה יותר טוב. כשהמוח השתפר – הכול בחייו השתפר.

חשוב לזכור שאנחנו לא תקועים עם המוח שלנו ויכולים לשפר אותו. במסגרת המחקרים עשיתי סריקות מוח רבות והייתי צריך לסרוק 3,000 מוחות כדי לאתר 90 מוחות בריאים. כך שאם יש לכם בעיות – אתם נורמאליים...

נכתב על ידי ד"ר (M.D) דניאל איימן

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו