print header

מה עומד מאחורי ההרגלים `הרעים` של הגבר

מכלים מלוכלכים בכיור, דרך חיטוט באף ועד הבחירה להשאיר את מושב האסלה מורם, מסתבר שההרגלים "הרעים" של גברים יכולים ללמד עליהם דבר או שניים. ד"ר פטריק וניס, קוצ'ר אוסטרלי ומומחה להתנהגויות אנושיות, מציע פרשנות ל-10 ההרגלים הנפוצים ביותר...

מה עשיתי

1. משאיר כלים מלוכלכים
גברים שמשאירים כלים מלוכלכים על השולחן או בכיור, עשויים להתנהג בחוסר התחשבות כלפי האישה. "הם לא נקיים, מסודרים או מאורגנים" אומר ד"ר וניס, "אופן הפעולה שלהם מרושל". כמו כן, הוא טוען כי הרגל זה יכול להעיד על התמהמהות בעשייה ויכולת תגובה איטית.


2. תמיד מתקשר לאמא
"גבר שמתקשר כל הזמן לאמא שלו ומתלבט איתה לגבי כל החלטה ובחירה, כנראה עדיין לא מצא את הזהות או העצמאות שלו" אומר ד"ר וניס. זה הרגל בעייתי מאוד עבור אישה שרוצה להיות בקשר זוגי עם גבר כזה. זה לא רק מתסכל שהוא זקוק לאישור של כל דבר מאמא שלו, אלא גם שהוא יתקשה להכיל את האישה שלצידו או לתמוך בה כשתצטרך אותו. באותה הנשימה, הוא גם לא זקוק לתמיכה שלה, כיוון שאת זה - אמא שלו מספקת.

3. משאיר את מושב האסלה מורם
"גברים שמשאירים את מושב האסלה מורם, עסוקים בלהיות צודקים יותר מאשר בלהיות מאושרים" טוען ד"ר וניס. לטענתו, גבר שעושה זאת מתוך בחירה וכוונה תחילה, עסוק בלנהל מלחמת כוחות. "דברים קטנים כאלה יכולים לשקף בעיות גדולות ועמוקות יותר במערכת היחסים".

4. לא פותח דלתות
התנהגות זו כמובן תלויה באופי מערכת היחסים והיא מייצגת מגוון מחוות רומנטיות כמו לתת לאישה להתקדם ראשונה, להזיז עבורה את הכסא ואפילו ללוות אותה הביתה. גבר "שלא פותח דלתות" במערכת זוגית, כנראה לא רגיש לצרכים של האישה או שהוא פשוט לא רומנטי. "נשים אוהבות שהגברים שלהן מגוננים עליהן וגורמים להן להרגיש מיוחדות. גבר שלא פותח דלתות עבור אישה, פשוט לא מתעניין בשאלה מה עשוי לרגש אותה או איך הוא יכול לשמח אותה.

5. מחטט באף בפומבי
"זה לא רק סימן של חוסר הגיינה, אלא של חינוך לקוי וחוסר נימוס" אומר ד"ר וניס. "גבר שמחטט בבוטות באף, לא חושב על האופן בו הדברים ישפיעו על הסובבים אותו. זה גם יכול להעיד שהוא אנוכי מאוד".

6. כוסס ציפורניים
התנהגות זו מסמלת חוסר ביטחון, עצבנות, מתח קיצוני וחוסר יכולת של ביטוי עצמי. "זה לא מצביע על בעיות הגיינה", אומר ד"ר וניס, אלא דווקא על היבטים נפשיים ורגשיים של חוסר נינוחות.

7. מקלל
"גברים שמקללים לא מבינים את הכוח שיש למילים" אומר ד"ר וניס, ומוסיף כי הם לא מודעים ליכולת של השפה לפגוע באחרים. עם זאת, אל הרגל זה צריך להתייחס בהקשר הרלוונטי. אם הקללות והזעם נפלטים במהלך משחק ספורט או עם החבר'ה, הרי שאין בהן מימד פוגעני באמת. ככלל, השימוש בשפה (לא רק קללות) הוא השתקפות של גבריות וניתן ללמוד ממנה הרבה על ההבדל בין המגדרים.

8. דחיינות
"דחיינות מגיעה מהפחד להיכשל ולא בהכרח מעצלנות". גברים שמתמהמהים, לא אוהבים לקחת על עצמם משימות ויהיה קשה לסמוך עליהם במקרי הצורך. "זה בדרך כלל מעיד על אדם לא תכליתי".

9. לעיסת קרח
לעיסת שאריות הקרח מהכוס היא מנהג נפוץ בקרב גברים. "זה מסמל מאצ'ואיות אגרסיבית" טוען ד"ר וניס, משהו בנוסח: אני חזק, אני קשוח.

10. זללנות
גבר שאוכל ולועס בקול רם או בפה פתוח, פשוט מנסה למשוך תשומת לב. גם אם זו פעולה שנעשית בלא מודע, גם אם תשומת הלב שהוא יקבל מהאישה תהיה בצורת גערה שלילית, הוא פשוט רוצה שיתייחסו אליו.

 

ספרו לנו על הרגלים "רעים" נוספים!

 

מקור תמונה: David Castillo Dominici

עריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.