print header

11 קמטים ופגמים בעור הפנים שמרמזים על בעיות בריאותיות

הסתכלתם במראה וראיתם קמט חדש על פניכם? המחשבה הראשונה שעלתה בראשכם היא ודאי שהזמן עובר והזדקנתם עוד קצת. הרי פגמים קטנים שכאלו נובעים לרוב מהזדקנות העור ומזכירים לנו פעמים רבות שלא משנה כמה ננסה להתנהג כמו צעירים – השנים חולפות. היום אתם תגלו שקמטים ופגמי עור נוספים לא רק נועדו כדי להזכיר לכם ולכולם מהו גילכם האמיתי, אלא גם לאותת לכם על בעיות בריאותיות שמהן אתם אולי סובלים. במדריך הבא נציג בפניכם 11 סוגים של קמטים, כתמים וורידים בולטים, שמנסים לרמז לכם על בעיות בריאותיות שמהן אתם עלולים לסבול, וכיצד ניתן לפתור אותן, כשההמלצה הגורפת היא כמובן לגשת לטיפול רפואי ולמומחים בתחום. כל שעליכם לעשות הוא להסתכל על השתקפותכם במראה, להשוות מול הסימנים הצהובים שבתמונות ולבדוק אלו מהסעיפים הבאים רלוונטיים לגביכם. הפתרונות שמפורטים בכל אחד מהם יסייעו לכם לשמור על הבריאות, וכתוצאה מכך גם על מראה פנים צעיר וחלק!

1. קמט ליד הגבה השמאלית

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימון של קמט ליד הגבה השמאלית
יש לכם קמט בולט מעל האף ובסמוך לגבה השמאלית, שהופך ליותר עמוק מיום ליום? ייתכן שהטחול שלכם לא מתפקד כראוי. איבר זה נחוץ לכם במיוחד מכיוון שהוא מהווה מקום מפגש בין תאי הדם הלבנים, ובכך תורם באופן עקיף להיווצרות תגובות חיסוניות חשובות כמו יצירת נוגדנים ופירוק חיידקים. בנוסף, יש בו חומרים שמסייעים בפירוק טסיות ותאי דם אדומים פגומים או מתים. בשל כך, חשוב לסייע לפעולת טחול תקינה, אך איך עושים זאת? במדריך הבא, תגלו שיטות נהדרות כמו צריכת אומגה 3 וג'ינג'ר, שיגרמו לכם להרגיש טוב יותר ולבסוף גם יהפכו את הקמט לפחות בולט.

2. קמט ליד הגבה הימנית

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימון של קמט ליד הגבה הימנית
אם אתם רואים בצמוד לגבה הימנית קמט דומה לזה שהצגנו בסעיף הקודם, יכול להיות שאתם סובלים מאי-איזון בכבד, מצב של תפקוד נמוך או מוגזם שמתקיים באיבר זה. חשוב לשמור על בריאות הכבד מכיוון שהוא אחראי על פעולות נחוצות כמו חילוף חומרים ונטרול רעלים, פירוק תאי דם אדומים, יצירת מולקולות של חלבונים והפקת כימיקלים שנחוצים לעיכול. גופנו לא מסוגל לשרוד בלעדיו, ולכן אם אתם שמים לב לקמט ליד הגבה הימנית שלכם, כדאי לכם לנקוט במשנה זהירות ולשפר את תפקוד הכבד - ואת זאת תוכלו לעשות בעזרת תרופות טבעיות כמו פפאיה, חומץ תפוחים, כורכום ועוד שיטות רבות וטובות כמו אלו המופיעות בכתבה הבאה.

3. קמט בצורת גשר בחלק העליון של האף

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימן של קמט בצורת גשר בחלק העליון של האף
"גשר" ש"נבנה" בחלק העליון של האף, ממש בין העיניים, יכול להעיד על כמה בעיות שחשוב לבדוק; כך למשל, ייתכן שהוא מצביע על אלרגיות שונות שמהן אתם עלולים לסבול, שבהן ניתן לטפל בימינו בקלות. אתם מוזמנים להיעזר בכתבה הבאה כדי להכיר 5 סוגי אלרגיות ודרכים להתמודד איתן. גם לחצים ודאגות עלולים להוביל להעמקת הקמט, וכדי להיפטר מתחושות אלו ולבסוף גם מהפגם הזה, כדאי לכם לנסות שיטות שונות שיעזרו לכם להירגע, כמו אלו שבמדריך הבא. גורם מפתיע במיוחד שעלול להשפיע על היווצרות קמט שכזה הוא ירידה בחשק המיני וברמת חיי האהבה שלכם, וגם על מצב שכזה ניתן להתגבר - זאת בעזרת הוספת כל אחד מ-8 המאכלים הנהדרים האלו לתפריטכם השבועי.

4. קמטים בצדי העיניים

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימן של קמטים בצדי העיניים
כשאתם מרבים לחייך מכל הלב, אתם לרוב מכווצים מעט את העיניים, פעולה שיכולה להותיר אחריה מעין קווים בעור. מכאן אפשר לומר שקמטים שכאלו הם בעצם עדות לכך שאתם אנשים שמחים, וטוב שכך! אך חשוב לדעת שסימנים אלו גם עלולים להעיד על לקויות, שאחת מהן היא בעיית ראייה, שגורמת לאנשים לכווץ את העיניים כדי לראות יותר טוב למרחק. כדי להימנע ממצב שכזה ולשמור על עיניים חזקות, נסו לבצע את התרגילים הפשוטים האלו, והוסיפו לתפריט היומי שלכם מאכלים עם החומרים שמתוארים בכתבה הזאת. כמו כן, כדאי לכם לבדוק את תפקודם של איברים כמו כבד, כליות וקיבה, אשר מקושרים להיווצרותם של קמטים שכאלו. כמובן שאפשר לתרום לחיזוקם של איברים אלו, ובנוסף לקישור למדריך שמופיע בסעיף 2 ומרחיב אודות שיטות טבעיות לשמירה על הכבד, כדאי שתכירו מרכיבים נפלאים שמסייעים לשמור על הכליות, כמו שעועית, גמבה ועוד רבים וטובים - שמופיעים בכתבה הבאה.

5. כתמים בהירים על הלחיים

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימן של כתם בהיר על הלחיים
חוץ מקמטים, יכולים להופיע על עורנו כתמים בהירים, כמו אלו שניתן לפעמים לראות על הלחיים. אם אתם מאתרים אותם על עור הפנים שלכם, כדאי לכם לבדוק האם הריאות שלכם מתפקדות כראוי, כדי לא להגיע למצב עתידי שבו אתם עלולים לסבול מבעיות בנשימה. על מנת לשמור על הריאות, כדאי לכם להיעזר בדרכים שמופיעות בכתבה הבאה, שכוללות בין השאר צריכת אורגנו, שמן קיק ושורש ג'ינג'ר. כמובן שבמקרה של קוצר נשימה – עליכם לפנות מידית לטיפול רפואי. כתמים אלו גם מזהירים אתכם מפני בעיות עיכול אפשריות, שמהן תוכלו להיפטר בעזרת השיטות שבמדריך הנהדר הבא, שכוללות לעיסת מסטיק ופעילות גופנית. נסו את הדרכים המוצעות ובדקו כעבור כמה זמן האם הכתמים הבהירים פחתו.

6. קמטים בצדי הפה

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימן של קמט בצדי הפה
עם השנים, רבים מאיתנו מתחילים להבחין בקמטים שמעטרים את צדי הפה. סיבה אפשרית ושווה בדיקה לכך היא בעיות במעי הגס, שתפקידו ללכד שאריות מזון מעוכל ולסייע להיווצרותם של חיידקים מועילים. למזלכם, אפשרי ואף יחסית קל לטפל בלקויות שקשורות לאיבר זה, ובכך לסייע לו לחזור למצבו התקין. בכתבה הבאה תכירו סימנים המעידים על הצטברות רעלים במעיים, שמתבטאים לא רק על גבי עורכם אלא גם במערכת השתן ובאזור הכליות, כמו גם בשינוי מצבי רוח ולחץ דם. לאחר מכן, תלמדו שיטות שונות שיעזרו לכם להיפטר מהרעלים האלו, הכוללות צריכת מיץ אלוורה וירקות עם כלורופיל, וכן מתיחות שכדאי לכם לנסות.

7. קמטי צחוק

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימן של קמט צחוק
כפי שהסברנו בסעיף 4 לגבי חיוך, כך גם צחוק יכול להשאיר אחריו עדויות בצורת קמטים, ולכן הם לא תמיד מעידים על מחלה, אלא על כך שאתם פשוט אנשים שמחים וחיוביים. עם זאת, אם הם הולכים ונהיים עמוקים יותר עם הזמן, ייתכן שהם מסמנים לכם על חולשה בלבלב, איבר חיוני ביותר בעל תפקיד מכריע בפירוק המזון, שגם מפריש הורמונים שמסייעים לוויסות חילוף החומרים בגוף. כדי לשמור על תקינותו ובריאותו של הלבלב, כדאי לכם לצרוך את 10 מאכלים נהדרים שמופיעים בכתבה הבאה, לרבות תרד, ענבים אדומים ובטטה. לאחר כמה חודשים של תזונה בריאה הכוללת ירקות ורכיבים אלו, הביטו על עצמכם שוב במראה ובדקו האם קמטים אלו נעלמו או הפכו לפחות ניכרים, וכמובן – אל תפסיקו לצחוק בגללם.

8. קמטים באזור השפה העליונה

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימן של קמטים מעל השפה העליונה
עם השנים השפה העליונה והעור שמעליה הופכים להיות יותר ויותר מקומטים, אך ישנם גורמים נוספים שיכולים לזרז זאת שלאו דווקא קשורים לגיל. אחד מהם הוא הרגל של כיווץ שפתיים, שנובע לרוב מעישון ומשתייה מרובה מקשית. סיבה נוספת היא חשיפה לקרני שמש מסוג UVA, שחדירתן לעור גורמת להיווצרות קמטים גם באזור השפתיים, שנחשב לרגיש יותר מהעור שיש בשאר אזורי הגוף. כדי להתמודד עם בעיה זו מומלץ להשתמש בתכשירי הגנה – ולא רק לפני ביקור קיצי בים, ובנוסף גם להשתדל לצרוך את המאכלים שמופיעים בכתבה הבאה. כמו כן, בדומה לקמטים שנמצאים בסמוך לגבה השמאלית וציינו בסעיף הראשון, גם אלו שבאזור השפה העליונה עלולים להעיד על תפקוד לקוי של הטחול, שבו תוכלו לטפל באותן שיטות כפי שציינו מעלה.

9. נקודות לבנות על השפתיים

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימן של נקודות לבנות על השפתיים
כמו הקמטים שבצדי הפה שהצגנו בסעיף 6, גם הצטברות של נקודות לבנות על השפתיים מאותתת לכם על בעיה במעי הגס. בנוסף לכך, היא גם מעידה על זרימת דם חלשה שבגללה מחזור הדם שלכם לא מצליח להוביל כראוי חומרי הזנה וחמצן לכל תאי ואיברי הגוף, וגם לא לסלק רעלנים מסוכנים. כדי לטפל בבעיה זו ולשמור על הוורידים והעורקים שלכם נקיים ופנויים, הכניסו לתפריט היומי שלכם מאכלים נהדרים כמו שוקולד מריר, צנונים ועוד מרכיבים שמופיעים בכתבה הבאה, ונסו תרגילים כושר בדרגות קושי שונות, כמו אלו שבמדריך הזה.

10. קמטים בצוואר

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימן של קמטים בצוואר
גם אם יש לכם פנים יחסית חלקות, לפעמים הצוואר שלכם מעוטר בקמטים שחושפים את גילכם האמיתי. אחת הסיבות לצוואר מקומט היא השמנת יתר או משקל עודף שסבלתם ממנו בעבר, או לחלופין בעיה אחרת שצריכה להטריד אתכם לא פחות – תפקוד לקוי של בלוטת התריס. תפקידה של בלוטה זו הוא להפריש הורמונים, שמשפיעים על הקצב של תהליכים גופניים כמו חילוף חומרים וגדילה, יחד עם הבטחת התפקוד התקין של מערכות שונות בגוף. בשל כך חשוב לכם לשמור על תקינות תפקודה של בלוטת התריס, ותוכל ולעשות זאת בעזרת תרגילי היוגה הבאים, ובעזרת המדריך התזונתי הבא, שיעשה לכם סדר במאכלים שמשפיעים על פעולת איבר זה.

11. ורידים בולטים ליד הרקות

קמטים שמעידים על בעיות בריאותיות: סימן של וריד בולט ליד הרקה
אם הבחנתם בוורידים בולטים בסמוך לעיניים ולגבות, באזור צדי המצח וליד הרקות, יתכן שאתם סובלים מלחץ דם גבוה. מצב שכזה נוצר בעקבות לחץ רב שמפעיל הדם על דופנות העורקים, ורבים סובלים ממנו כיום. כדי לשפר את המצב ולהוריד את לחץ הדם, מומלץ לערוך פעילו גופנית, כמו גם להתחיל לאכול בריא יותר. כיצד תהפכו את התזונה שלכם למועילה יותר? ובכן, תוכלו להתחיל להוסיף לתפריטכם היומי את המשקאות הטבעיים הבאים, ולהוסיף טעם לאוכל שלכם עם עשבי התיבול והצמחים הללו.
אם תסתכלו על הקמטים שלכם טוב וטוב ותאתרו אחד או יותר מן ה-11 שציינו כאן, תוכלו לשמור על בריאותכם ולזכות במראה צעיר יותר!
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.