print header

7 כללים לבני זוג תומכים ונאמנים ברגעי משבר

רגעי משבר ותקופות קשות במערכות יחסים הן דבר בלתי נמנע; אתם או בני זוגכם תעברו ימים רעים שכאלה וכתוצאה מכך כנראה תתרחקו רגשית האחד מהשנייה או שתרגישו לפתע שמשהו לא מתפקד כשורה במערכת היחסים שלכם. למרבה הצער, אין הרבה זוגות שמצליחים לעבור את הרגעים הלא פשוטים האלה בהצלחה, שכן חלק נכבד מהאנשים נוטה שלא לשים לב לשני דברים חשובים ביותר – נאמנות ותמיכה. אם הזוגיות שלכם חשובה לכם ואתם רוצים להעצים, לשפר ולגרום לה להיות בריאה, כדאי שתכירו את 7 הכללים של המומחים לזוגיות שיעזרו לכם להיות בני זוג תומכים ונאמנים כלפי השותפים שלכם ברגעים שבהם הם הכי צריכים אתכם.
 
כללים להיות בני זוג נאמנים ותומכים: גבר ואישה משלבים ידיים

1. עליכם לעודד את בני הזוג שלכם להיות כנים לגבי הרגשות שלהם

תקופות קשות ורגעי משבר בזוגיות יכולים לגרום לכם ולבני זוגכם "ללכת על ביצים" אחד ליד השנייה. הטענה הזו מקבלת חיזוק מהפסיכותרפיסטית ומטפלת הזוגיות נטלי מור, שאומרת שאנשים מסוימים נוטים לעתים קרובות לעדן אמיתות מסוימות כדי לא לגרום להחמרה במתיחות ביניהם לבין בני זוגם. למעשה, דרך פעולה זו, שברוב המקרים נעשית ללא כוונה רעה, יכולה לגרום למתחים בין בני הזוג ולהסלמה באווירה שיש בניהם מפני שהאמון מתחיל להתפורר כתוצאה מכך. לכן עליכם להיות שותפים נאמנים ולהזכיר לעצמכם את הטווח הרחוק של הזוגיות שלכם. מור טוענת כי אם תזכירו לעצמכם ולבני זוגכם את החשיבות הרבה של הכנות ביחס לרגשות ולמחשבות שלכם זה רק ישפר את מערכת היחסים ביניכם.

2. עליכם ללמוד לשים בצד את רגשותיכם ודעותיכם כדי להקשיב לבני זוגכם

כאשר אתם ובני זוגכם נמצאים בתקופה של משבר זוגי או אישי, קל מאוד לשכוח את העובדה ששניכם באותה הסירה. אם לא תהיו זהירים אתם עלולים להגיד דברים מסוימים שאתם לא באמת מתכוונים אליהם ואחר כך תתחרטו עליהם רבות. לעומת זאת, בן זוג נאמן ותומך יידע מתי הזמן לדבר ומתי העת להקשיב, כך טוענת המטפלת הזוגית איזבלה פרפייר. היא ממשיכה ומסבירה כי עליכם להניח בצד את הבעיות והרגשות שלכם ובאמת להקשיב לבני זוגכם – היזהרו לא להיכנס למגננות, להפריע או להתחיל לדבר על כמה שאתם צודקים והם טועים. פרפייר גורסת כי עליכם ללמוד לשים בצד את רגשותיכם ודעותיכם כדי שתוכלו באמת ללמוד יותר על בני זוגכם, לצמוח רגשית ביחד ולחזק את האינטימיות במערכת היחסים שלכם.
כללים להיות בני זוג נאמנים ותומכים: גבר ואישה יושבים פנים מול פנים על ספסל לצד אגם

3. עליכם לעבוד יחד עם בני זוגכם כדי ליצור עבודת צוות

כאשר קיים משבר בין בני זוג ואחד מהם לא מספק לשני את התמיכה המתבקשת, ברוב המקרים הוא אט אט יתחיל להתנהג כמו אדם אחר לחלוטין. הוא עלול להיות אנוכי ולפעול בדרכים שמועילות ומטיבות רק איתו, להבדיל מבן זוג נאמן ותומך שברגעי משבר יהיה עקבי, תקשורתי ותמיד יקווה לטוב. העו"סית הקלינית ומטפלת הזוגיות רייצ'ל פרלשטיין מסבירה כי עליכם להיות האדם הנאמן והתומך ברגעי משבר, ושאתם צריכים לאמץ את הגישה ונקודת המבט של שניכם כצוות אחד ומאוחד. כאשר ישנן תקופות קשות, חשוב מאוד לעבוד ביחד ולייצר עבודת צוות כדי לצאת מחוזקים ומחוברים הרבה יותר. כשדבר זה יקרה, העמדה של התגוננות ותבניות חשיבה בסגנון 'אני מולך' או  'אני נגדך' ייעלמו בין רגע ושניכם תצליחו להעצים את מערכת היחסים שלכם.

4. עליכם להישאר אדיבים ונחמדים

כאשר ישנו משבר כזה או אחר בתא המשפחתי או אירוע חיצוני שלילי שמשפיע עליו, ניתן לומר כי בני זוג אמינים ותומכים לעולם לא יציירו את השותפים שלהם כאנשים הרעים. יתרה מזאת, הם לעולם לא יגישו כתף קרה או לחלופין יחשבו על דרכים לנקום בבני הזוג שלהם או להרע להם. ד"ר קייסי יאנג מסבירה כי במקום זאת הם יפעלו אחרת לחלוטין – הם יעשו כמיטב יכולתם להישאר נחמדים ואדיבים. יאנג מסבירה שכדי שאתם תהיו בני הזוג האמינים והתומכים האלה עליכם להיזכר מדוע התאהבתם בבני זוגכם מלכתחילה, לתת להם הזדמנות להראות לכם שהם לא עשו דבר בכוונה ולהתחיל בשיחות מרפאות באמצעות מילות חיבה ואהבה. זכרו כי אם אתם ובני זוגכם תהיו מסוגלים לעשות זאת ותעבדו על כך ביחד, התקופות הקשות יעברו מכם הלאה במהרה.
כללים להיות בני זוג נאמנים ותומכים: גבר מעניק פרח לאישה

5. עליכם לא להסיט את מבטכם מהתמונה הכוללת

כאשר בני זוג מתמודדים ביחד או לחוד עם אתגרי החיים, זה יכול להיות קשה ומאתגר מאוד לראות את התמונה הגדולה ולפעול בהתאם. מור מסבירה כי כאשר לפחות אחד מבני הזוג מתנהג כאדם בוגר הוא גם יפעל מנקודת הנחה שמהמורה קטנה שבדרך, משמעותית ככל שתהיה, היא רק מהמורה ואינה מעידה על פירוק מערכת היחסים. לכן, זכרו להשתדל לא להסיר את מבטכם מהתמונה הכוללת וממערכת היחסים בפרט. כאשר תשימו אותה לנגד עינכם, תוכלו גם להעביר זאת לבני זוגכם כדי שגם הם יבינו שחילוקי הדעות ביניכם הם למעשה דבר בלתי נפרד ממערכת יחסים נורמלית, וכך שניכם תוכלו לנקוט צעדים משותפים כדי להתקדם לקראת פיוס והתמודדות עם הגורם למשבר.

6. עליכם לדבר ברוגע ונחת על רגעים שבהם אתם צריכים זמן לעצמכם

כל אדם, בין אם הוא נמצא במערכת יחסים זוגית ובין אם לא, צריך מדי פעם זמן ומרחב לעצמו, במיוחד כאשר ישנם רגעי משבר ותקופות קשות. כאשר זה נוגע לבני זוג, כדי להיות נאמנים ותומכים אחד בשני עליכם ליידע את האחר כאשר אתם צריכים את הזמן הזה לעצמכם בצורה שתתפרש כחיובית ולא תשאיר מקום לדאגה. יועצת הזוגיות המקצועית קוני אומארי מדגישה ואומרת כי כאשר אתם מרגישים בצורך להיות לבד עם עצמכם, עליכם ליידע את השותף שלכם בכך ולא להיעלם בלי לומר מילה. זכרו כי עליכם לעבוד יחד עם בני זוגכם כדי לפתור את הבעיות הללו ולהתחבר אליהם רגשית כך שתרגישו תמיכה והכלה ותגרמו להם להרגיש זאת גם כן.
כללים להיות בני זוג נאמנים ותומכים: אישה יושבת על אדן החלון ומביטה דרכו החוצה

7. עליכם להזכיר לבן זוגכם כי אתם תמיד תהיו שם כדי לתמוך

כאשר מישהו מסוים עובר תקופה קשה, קל מאוד לאנשים שלא אכפת להם מספיק ממנו לעזוב. כשדבר זה קורה במערכת יחסים זוגית זה רק מעיד על כך שהאדם שאיתכם לא נאמן ותומך בכם ברגעים שכאלה. לכן, עליכם לנסות להפוך אותו לכזה על ידי כך שתראו לו איך פועלים בזמנים קשים וברגעי משבר - היו האדם שאתם רוצים להיות בשביל עצמכם. אומארי מסבירה כי אם תהיו אנשים שכאלה, זה ייתן לשותפים שלכם סימן מובהק כי הם יכולים לסמוך עליכם שתצלחו יחד כל בעיה במערכת היחסים. זכרו כי בני זוג נאמנים ותומכים לעולם לא יגרמו לשותפים שלהם להרגיש פחות אהובים – התמיכה היא לא רק מילולית, אלא גם מעשית.

כמה מילים אחרונות

כולנו יודעים כי אמון הוא משהו שנבנה עם הזמן ושלפעמים יש צורך בהרבה ממנו על מנת שנרגיש בטוחים בבני הזוג שלנו. נכון, קל מאוד לשבור אותו וקשה מאוד לבנות אותו מחדש, אבל ישנן דרכים מעולות לעשות זאת. מעבר לכך, התגברות על מהמורות, תקופות קשות ובעיות במערכת היחסים הזוגית יכולה להיות מהירה יותר אם וכאשר בני הזוג נאמנים ותומכים זה בזה. לכן, זכרו לאמץ את הכללים שצוינו לעיל כדי שגם אתם תוכלו להיות בני זוג שכאלה, שמעניקים לאנשים שהם אוהבים תמיכה ויודעים כיצד לשמר את מערכת היחסים שכל כך חשובה לכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.