print header

8 דרכים לשיפור מערכת היחסים תוך רגעים ספורים

מערכת היחסים האוהבת והתומכת שאנו מקיימים עם בני זוגנו היא אחד הדברים הטובים ביותר שקרו לנו בחיינו. בגיל ההתבגרות וגם אחריו רובנו חולמים על זוגיות מאושרת עם אדם מיוחד שיקר ללבנו, אך כשהשנים חולפות אנחנו מגלים שמערכת יחסים כוללת גם רגעים פחות נעימים שלא צפינו להם, אך ניתן למנוע אותם ולהתגבר עליהם הרבה יותר מהר משחשבתם. אפילו אם אתם מרוצים ממערכת היחסים שלכם, כל אחד מכם יוכל לשפר אותה בעזרת 8 הטיפים הפשוטים הבאים, שיעזרו להפוך אותה לחזקה מתמיד וישמרו על התשוקה שבה לאורך שנים ארוכות.
 
טיפים לזוגיות מוצלחת
 

1. שבחו תכונה אחת שקשורה להורים של בני זוגכם

מעבר לאהבה ולמערכת היחסים שלנו עם בני זוגנו, אחד הדברים החשובים ביותר עבור כל אחד מאתנו הוא ההורים שלנו. הם אלו שהביאו אותנו לעולם, גידלו אותנו והפכו אותנו למי שאנחנו כיום – האדם שבו התאהבו בני זוגנו. בגלל הסיבות האלו קשה לנו מאוד להתמודד עם מקרה שבו מישהו אומר דבר מה רע בקשר להורינו, אולם אם מישהו מחמיא להם זה רק יכול להפוך אותנו לשמחים וגאים יותר.
 
כדי לחזק את מערכת היחסים שלכם, עשו לעצמכם מנהג להחמיא להורים של בני הזוג שלכם מול בני הזוג שלכם, בזמן שההורים עצמם לא חייבים להיות בסביבה כדי לקבל את המחמאה. נסו להיות ממוקדים ככל הניתן, למשל אפשר לומר "אמא שלך ממש מפתיעה אותי, איך היא מצליחה לשמור על הבית שלה כל כך נקי?", או "משמח אותי לראות איך אבא שלך דואג לאמא שלך". זה נשמע כמו דבר קטן, אך מערכת היחסים שלנו עם בני זוגנו מושפעת רבות גם ממערכת היחסים שלנו עם הוריהם, וברגע שהם בטוחים כי היחסים ביניכם לבין הוריהם תקינים ואף טובים, כך גם מערכת היחסים שלכם עם בני זוגכם תשתפר.

2. שבחו גם את החברים של בני זוגכם

בניגוד להורינו, את החברים שלנו אנו זוכים לבחור, ולרוב יש בינינו לבין חברינו היסטוריה משותפת שכוללת מצבים רבים בהם הם חילצו אותנו מצרות ותמכו בנו ברגעים קשים. כשתשבחו את חבריהם של בני הזוג שלכם, אתם תשבחו את הבחירה שלהם בהם ותאששו שאכן מדובר בחברים אמתיים שכדאי לשמור איתם על קשר. 
 
תוכלו להגיד משפט כמו: "נראה שהילדים שלנו ממש מחבבים את החבר שלך, הוא בטח אבא נהדר בעצמו", או "חברה שלך מארחת ממש מקסימה, אנחנו צריכים לבקר אצלה יותר". כמובן שיש לשמור על כנות ולהגיד את הדברים שאתם באמת מרגישים, ואם חבריהם של בני הזוג שלכם אכן חברים טובים ששווה לשמור איתם על קשר, לא תתקשו למצוא מה לומר.
טיפים לזוגיות מוצלחת
 

3. הפתיעו את בני זוגכם על ידי ביצוע מטלה מעיקה שהם בדרך כלל עושים

כל אחד מאתנו רוצה לדעת שבן או בת הזוג שלו אוהבים אותו ושאכפת להם ממנו. זה לא משנה אם אתם ביחד כבר שנים רבות, משום שזה צורך בסיסי שיש לכל אחד – אנחנו רוצים שיבינו את הרגשות והצרכים שלנו, וכבני זוג אנחנו משתדלים להתאמץ כמה שיותר כדי להבין אחד את השני משום שאנחנו חשובים זה לזה.
 
באחד הימים שבהם יש לכם זמן פנוי, הפתיעו את בן או בת הזוג שלכם על ידי ביצוע מטלה מעיקה שהם בדרך כלל עושים ולא נהנים לבצעה. מטלות הבית הן דוגמה מצוינת למקרה שכזה; אם הכלים למשל תמיד מחכים לבן או בת הזוג שלכם, שטפו אותם במקומם; אם הכביסה מחכה על המתלה למי שאחראי עליה, הורידו אותה במקומם וקפלו אותה. זה לא יצריך יותר ממספר דקות, אך זה יראה לבני הזוג שלכם כמה שאתם אוהבים אותם ושאתם מודעים לזמן ולמאמץ שהם משקיעים מדי יום.

4. רעננו את האווירה שבבית בעזרת זר פרחים

פרחים הם החברים הטובים ביותר של האדם כשהוא צריך שינוי בין רגע במצב הרוח. יש להם את היכולת לגרום לכל מי שמריח אותם לרענן את מחשבותיו בעזרת יופי צבעוני וריח ממכר. אם אתם מתכננים ארוחת ערב רומנטית הניחו כמה פרחים בתוך אדנית על השולחן. אם אתם חוזרים אחרי נסיעת עסקים שנמשכה מספר ימים הביאו אתכם פרחים הביתה. אם יש לכם חדשות טובות לספר לבני הזוג ספרו אותם עם זר פרחים ביד. 
 
לא משנה מה המאורע, פרחים יכולים לחזק ולשפר את המצב הנוכחי. רבים נוהגים לקנות זר פרחים חדש לבית בכל יום שישי, ויתכן שגם אתם תרצו להתחיל לאמץ את השגרה הזו, שתעזור לרענן את ביתכם ואת מערכת היחסים שלכם בכל שבוע מחדש.
טיפים לזוגיות מוצלחת

5. קראו לבני זוגכם בשם החיבה שהשתמשתם בו עוד כשרק הכרתם

בתחילת מערכת היחסים קשה להימנע ממתן כינויי חיבה זה לזה, אשר הופכים את הקשר למיוחד ואינטימי, אך עם הזמן השגרה גורמת לנו לזנוח את אותם הכינויים, וכשנקרא לבני הזוג שלנו מהקצה השני של הבית בדרך כלל נצעק את שמם ולא "מאמי" או "חמודה שלי". גם התחושה שאנחנו "מבוגרים מדי" בשביל כינויי חיבה תוקפת את חלקנו, אולם כדאי שתמחקו את המחשבה הזו מראשכם, משום שלאהבה אין גיל!
 
אם אתם מזדהים עם התהליך הזה של "אובדן הנעורים" בקשר, כדאי שתעשו את השינוי המחשבתי הקטן הזה, שיוביל להשפעות גדולות על הקשר שלכם. שימוש בכינויים שבהם קראתם זה לזה בעבר יעזור לכם ולבני זוגכם להיזכר עד כמה האהבה שלכם הייתה חזקה עוד כשרק הכרתם, ולהבין כמה זמן וחוויות עברתם יחד עד לרגע זה. רוב הסיכויים הם שבני הזוג שלכם יחזירו לכם באותו המטבע ויקראו לכם בכינוי שלכם, ובאותו רגע ראשכם באופן אוטומטי יקשר בין הצליל ששמעתם לתחושת האהבה והתשוקה שהייתה בכם בצעירותכם. אין ספק ששמירה על מנהג שכזה מדי פעם תחזק את מערכת היחסים שלכם.

6. עשו משהו מהנה שהפסקתם לעשות מזמן

בהמשך לסעיף הקודם, לא רק כינויי החיבה הולכים לאיבוד עם השנים, אלא גם פעילויות מהנות שאהבנו לעשות יחד עם בני זוגנו. זה לא סוד שהחיים נהיים עמוסים יותר ויותר ככל שמתבגרים, אך אם אתם רוצים לרענן את מערכת היחסים שלכם מומלץ שתיקחו הפסקה לרגע ותחזרו לאווירה שהייתם בה עד לפני כמה שנים טובות. 
 
קחו לעצמכם יום חופש יחד עם בני הזוג שלכם ועשו משהו שסיפק לכם הנאה גדולה יחד בעבר. זה יכול להיות כל דבר, החל ממשחק מונופול, בילוי בחיק הטבע ואפילו בישול מנה אהובה יחדיו. כל דבר שלא עשיתם כבר זמן רב, אולם נהניתם לעשות יחד בעבר, יעבוד. כפי שצוין קודם לכן, זה יעזור להחזיר למערכת היחסים שלכם את התשוקה שהייתה בה בעבר ויתכן כי חסרה בה כיום.
טיפים לזוגיות מוצלחת

7. תנו לבני הזוג שלכם לדעת שאתם לא לוקחים שום דבר שהם עושים כמובן מאליו

כחלק מהטבע שלנו, אנחנו מקבלים יותר מוטיבציה לעשיית דברים עבור אחרים כאשר אנחנו יודעים שהם מעריכים אותם. זה הגיוני ופשוט, אולם רבים מאתנו שוכחים להדגיש את אותה ההערכה כלפי בני זוגם עבור דברים שנראים מובנים מאליהם. זה לא מובן מאליו אם בת הזוג מנקה לבדה את הבית, וזה לא מובן מאליו אם בן הזוג מבשל לבדו עבור הילדים. אמנם יתכן כי התרגלתם לעשות דברים בדרך מסוימת, אך אסור לקחת שום מקרה שכזה כמובן מאליו.
 
אמרו תודה לבני זוגכם על כל דבר, גדול כקטן. תנו להם לדעת שאתם לא לוקחים אותם או את הדברים שהם עושים כמובן מאליו, ולעולם אל תניחו כי הם עושים זאת רק משום שזה תפקידם. הסיבה לכך שהתרגלנו לעזור זה לזה היא משום שהתרגלנו לאהוב אחד את השני, לא משום שאנחנו נהנים בהכרח לבצע את אותן המטלות. הידיעה שאתם מעריכים את מה שנעשה עבורכם מתוך אהבה, היא המתנה הגדולה ביותר שאתם יכולים להעניק לבני הזוג שלכם על כך.

8. העלו זיכרונות מהעבר

זיכרון הימים שבהם היינו צעירים עוזר לחזק את מערכת היחסים ואת הקשר שבין בני הזוג. זאת משום שכשאנו נזכרים בימים שעברו, אנו נזכרים גם ברגשות שחווינו באותם הימים ולאו דווקא רק במקרים עצמם. הזיכרונות האלה יעזרו לכם לגלות דברים שאולי שכחתם מהם, כמו למשל כמה שבת הזוג שלכם אוהבת שמדגדגים אותה, או כמה שבן הזוג נהנה מעיסוי שאתן מעניקות לו. 
 
הזיכרונות אפילו לא חייבים להיות של מקרים ומצבים אינטימיים ביניכם, אפילו משפט כמו "זוכרת איך אהבנו לחכות בכל שבוע לתוכנית הטלוויזיה הזו..." יכול לשפר בין רגע את מערכת היחסים. לפתע תחליטו לצפות בפרקים של אותה הסדרה בטלוויזיה או דרך האינטרנט, ובלי שתשימו לב תחזרו באופן פיזי לתוך אותו זיכרון אהוב. התשוקה ותחושת האהבה שהייתה בעבר תחזור במהירות במצב שכזה.
טיפים לזוגיות מוצלחת

כמה מילים לסיום...

כפי שוודאי שמתם לב, רוב הסעיפים מתקשרים לדברים שנהגתם לעשות בעבר או להיסטוריה ולרקע של בני הזוג שלכם. החוויות שצברנו במהלך חיינו והאנשים שפגשנו בדרך הם אלו שהפכו אותנו למי שאנחנו. אם נשכח אותם נשכח את עצמנו, וזה כולל גם את מערכת היחסים שלנו ואת האהבה שאנו רוחשים אחד כלפי השני. הזכירו לעצמכם מדי יום עד כמה שאתם שמחים להיות עם האדם שאיתו בחרתם לחיות ותנו לו לדעת זאת – העבר המשותף שלכם חשוב בדיוק כמו העתיד המשותף, וכדי להגיע אליו בהצלחה אסור לכם לשכוח אותו, משום שהוא יכוון אתכם מחדש בכל פעם שלא תדעו לאן פניכם מועדות.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.