print header

בן או בת? שיטות לקביעת מין היילוד

האם זו פריבילגיה לרצות לקבוע את מין היילוד? האם זו התערבות לא מוסרית? בעשורים האחרונים, הרבה מאוד זוגות רוצים להגדיל את הסיכויים שלהם לשאת תינוק ממין מסויים ודורשים מהמדע לספק את התשובה.

קביעת מין היילוד הפכה לנושא שיחה בוער בחברה המודרנית, כאשר סביבו התפתחו טכניקות שונות - טבעיות ובלתי טבעיות - המנסות לספק מענה.

בין אם זה מוסרי או לא, בין אם זה עובד או לא, זה עדיין נושא מרתק.
לפניכם 10 מהשיטות המעניינות ביותר, לעיונכם...


טבלה סינית

על פניו, זה נראה כמו לוח חישובים מופרך למדיי, אך מסתבר שהוא פופולארי מאוד וממציאיו מייחסים לו נתוני דיוק של 99% מהמקרים.

הלוח הוא שנתי ומחולק לצבעי ורוד ותכלת, כאשר הצבעים מתייחסים למין היילוד. על ידי הקלדת תאריך הלידה המשוער, מחשבת המערכת בהשפעת 4 האלמנטים אוויר-מים-אש-אדמה, יחד עם רוחות השמיים העתיקות את ההסתברות ללדת מין זה או אחר. כמו כן, גם לאמונה של ההורים בשיטה יש השפעה על מידת הצלחתה.

אם כן, נכון יותר לומר שהשיטה הזו היא "הכול בידי שמיים" והסיכויים שלה הם 50-50 בכל זאת.  
 

 


השיטה של ד"ר לנדרום שטלר

להבדיל מהשיטה הקודמת, שיטה זו מבוססת קצת יותר על המדע והיא לוקחת בחשבון את תזמון הביוץ וקיום יחסי המין. על פי השיטה, אם ההורים מעוניינים בבן זכר, עליהם לקיים יחסי מין סמוך למועד הביוץ ואם הם מעדיפים נקבה, עליהם לקיים יחסי מין כ-3-4 ימים לפני הביוץ.

ד"ר שטלר טוען שלשיטה שלו יש 80% הצלחה בעבור זוגות שרוצים בן ו-75% הצלחה עבור זוגות שרוצים בת.

את השיטה של שטלר ניתן להסביר בצורה מדעית שכן הזרע המכיל כרומוזום X (נקבה) הוא גדול ואיטי יותר ובעל תוחלת חיים ארוכה יותר מכרומוזום Y (זכר). לכן כרומוזום X זקוק לזמן ממושך יותר כדי להגיע לביצית.שיטת הדיאטה

שיטה זו זוכה ללא מעט שבחים. גם היא מבוססת על אספקט מדעי, לפיו התזונה של האישה משפיעה על רמת ה-PH של מערכת הרבייה שלה.
מדענים מאמינים כי כרומוזום Y (זכר) זקוק לסביבה בסיסית בעוד שכרומוזם X (נקבה) זקוק לסביבה חומצית יותר. כך שאם הזוג רוצה נקבה, על האישה להקפיד ולצרוך דגים, מוצרי חלב, חסה ושאר מזונות עשירים בסידן. ועבור בן זכר, על האישה לצרוך הרבה יותר נתרן במזונות כמו בשר וביצים המבוססים על חלבונים.

סקרים הראו כי לשיטה זו יש 80% הצלחה. יחד עם זאת, מומלץ מאוד לשוחח עם רופא לפני אימוץ השיטה על מנת לבנות בצורה נכונה את תפריט המזון.
 


שיטת O+12

שיטה זו הומצאה כניסוי וטעייה.
קינזי, אמא אוסטרלית ל-6 בנים, כאשר 5 מהם היא הביאה בשיטת שטלר, קיוותה מאוד שגם בפעם השישית השיטה תהיה לטובתה רק שהפעם תביא לה תינוקת. זה לא הצליח. לכן החליטה לשדרג את השיטה ולנסות להיכנס להריון לאחר מועד הביוץ.
היא ניסתה כ- 12 שעות לאחר שתמו סימני הביוץ והצליחה! רבות מהחברות שלה אימצו גם הן את השיטה והצליחו.

במשך 12 שנים מאז נחנך הרעיון, נרשמו 70% הצלחה.
חשוב לציין שהשיטה הזו מומלצת רק למי שרוצה להביא בת.

 


שיטת אריקסון

שיטה זו נוסדה על ידי ד"ר רונלד אריקסון, שאף הוא החליט לשדרג את הטכניקה של שטלר.

אריקסון ערך ניסויים קליניים על ידי הצבת זרע בתוך מבחנה עם מים ובחן את ההבדלים המשתקפים בין כרומוזום Y הזריז לכרומזום X האיטי. ההבדלים איפשרו לו לנסות ולבצע הפרדה ובכך בעצם ליצור 2 דגימות. את הדגימות הללו הוא מציע להחדיר לגוף האישה כהפרייה מלאכותית לפי בחירתה.

השיטה רושמת 70%-80% הצלחה.
 

 

 


 

שיטת המיון

בדומה לשיטת אריקסון, גם כאן מדובר בתהליך קליני של הפרדת הכרומוזמים לבחירתם של הזוג.

השיטה רושמת 70%-80% הצלחה אך היא יקרה מאוד.
 

 

 

שיטת טרום ביצוע אבחון גנטי

שיטה זו מכונה גם PGD והיא מעט שנויה במחלוקת ואף לא חוקית בחלק מהמדינות. זוהי טכניקה יקרה שפותחה תחילה כאמצעי למניעת מומים מולדים ובמהלך השנים נוספה לה פונקציה יעילה של קביעת מין היילוד, תוך השפעה ישירה.

השיטה שמה דגש על השלבים הקליניים המבוצעים על העובר לפני ההשתלה ולעיתים על הביציות לפני ההפריה. בעיקרון, השיטה מאפשרת שליטה מלאה בזרעים ובתאים המכילים כרומוזמים. העובדה שהשיטה בוררת אילו זרעים להחדיר לגוף האישה מעוררת הד ציבורי שלילי, שכן הזרעים שאינם מוחדרים מונחים למות. 

על אף שהיא נחשבת כלא מוסרית או כמלאכותית, אחוזי ההצלחה שלה גבוהים. היא רושמת 99% של דיוק.


שיטת סמארטסורק

פיתוח של חברה אמריקאית המשלב טכניקות שונות. המוצר מבוסס על התפיסה כי המערכת הנקבית והזקיקים שברחמה מושפעים מרמות PH שונות ועל כן מושכים מינים שונים בזמנים שונים. כך למשל, תאומים בני שני המינים הם תולדה של רמת PH ניטרלית או ביציות שהשתחררו בזמנים שונים.

המוצר של החברה שמאשפר מדידה של רמת PH לוקח בחשבון גם מרכיבי תזונה ותוספים צמחיים כבעלי השפעה על מין היילוד. החברה המסחרית מדווחת על אחוזי הצלחה מאוד גבוהים (יחס של 5000 הצלחות אל מול 20 כישלונות).

 

שיטת סלנאס

ד"ר פטריק סצ'ואון גילה בשנת 1985 כי כרומוזום ה-X נושא מטען שלילי בעוד שכרומוזום Y נושא מטען חשמלי חיובי. לטענתו, גם הביצית מורכבת ממטענים חשמליים שונים ולכן יש פעמים בהן היא מושכת את ה-X ויש פעמים בהן את ה-Y.

מתוך התבוננות בבני אדם ובבקר, ד"ר סצ'ואון הרכיב שיטה המבוססת על הכימיה הנשית שעוקבת אחרי זמן ההטענה ואופי ההטענה החשמלית של הביצית.
בעבור לקוחותיו הוא משרטט טבלה שנתית וגובה בהתאמה 400$. הזוג יכול להתאים את זמן קיום יחסי המין לחודש החיובי או השלילי של הביצית. נרשמו 87% הצלחה.השיטה של ג'ונאס

 ד"ר אויגן ג'ונאס התחיל את דרכו כפסיכולוג, אך כאשר התירו את ההפלות בהונגריה הוא נחרד והחליט לעבור תחום.

בשנת 1956 הוא בחן את מחזור הרבייה של האישה וגילה כי שיטת הימים הבטוחים לא באמת מונעת הריון. הוא זכר קטע מהתנ"ך לפיו פוריות של אישה נמדדת על
פי מצב הירח, לכן החליט להמשיך ולחקור את הקשר בין אסטרולוגיה ופוריות הנשים. בהמשך, צירף לשיטה גם פרמטרים לקביעת בריאות הילד ומין היילוד.

לדבריו, לשיטתו יש 98% הצלחה בקביעת מין היילוד ובהבטחתו להיות בריא. כמו כן, השיטה עוזרת לנשים עם בעיות פוריות להיכנס להריון. לטענתו, השיטה שלו הכי קרובה להיות מדעית ויש לה כבר קילומטרז' של ניסיונות והצלחות. לו ולאשתו, למשל, יש 11 ילדים בריאים אשר כולם תולדה של השיטה.

השיטה כוללת הדרכה צמודה והקפדה על זמן קיום יחסי המין, כולל התנזרות בתאריכים מסויימים או שימוש באמצעי מניעה.

 

אולי זה יישמע לכם מיושן, אבל אנחנו ממליצים על שיטת - מה שבא ברוך הבא.
יש לה 100 אחוזי הצלחה...

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.