print header

מתגרשים?  - מתגשרים!

עו"ד שירי אורון

כותבת מאמר זה, הינה עו"ד בתחום המעמד האישי ומגשרת מוסמכת, המנהלת מרכז ארצי לגישור ולפתרון סכסוכים.

בישראל, אחד מתוך שלושה זוגות מתגרש!!

מאחר והסטטיסטיקה בד"כ לא משקרת, יש סבירות גדולה שגם אתם (או אדם קרוב אליכם) עשויים לעבור, עוברים או תעברו בעתיד את ההליך הקשה, המתיש והיקר של גירושין.

הליכי הגירושין הסטנדרטיים מתנהלים בבית המשפט ובבית הדין הרבני ועלולים להימשך שנים רבות. ככל שמתארכים ההליכים כך ביחס ישר גם "מתכווץ הכיס" של כל אחד מהצדדים – אשר במקום להשקיע את כספם בבניית החיים החדשים שלאחר הגירושין – או חשוב מכך, בילדיהם, משקיעים את הכסף בהוצאות משפטיות ובשכר טרחה גבוה (ומוצדק) של עורכי דין, העומד בממוצע על עשרות אלפי ש"ח ללקוח. בינתיים, בנוסף לעלויות הכספיות, ישנן עלויות רגשיות לא מבוטלות שלא ניתן למדוד אותן בכסף – ההליכים מתישים וחיים אותם מידי יום עד לסיומם, כאשר השלכותיהם ניכרות עוד שנים רבות.

למרות שלכאורה אין מקרה גירושין אחד דומה למשנהו, בד"כ ניתן לצפות ולהעריך מראש את תוצאות ההליך בבית המשפט, מה שאומר שייעוץ נכון מראש תוך הבנת המצב המשפטי יכול להביא את הצדדים להתנהגות הגיונית ובריאה הרבה יותר מאשר מהתנגחות רבת שנים ורבת הוצאות בבית המשפט.  למעשה ניתן כבר בתחילת הדרך להגיע להסכם גירושין טוב יותר ואיכותי יותר לשני הצדדים מתוצאות ההליכים בבית המשפט – מבלי להיות תלויים בבית המשפט ומבלי להעכיר את האווירה בין הצדדים – אשר בד"כ חייבים להישאר בקשר כזה או אחר גם לאחר הגירושין מאחר וישנם ילדים משותפים.

לאור האמור, מומלץ ביותר לכל אחד לדעת מעט על החלופה לפתרון סכסוכים במשפחה -  הליך גישור לשלום בית או לגירושין.

 

אם מאמר זה מוצא אתכם בהתלבטויות לגבי עתיד היחסים והצעדים שכדאי לנקוט, חשוב שתדעו שיש מוצא נוח, אינטליגנטי, מהיר וזול בהרבה מההליכים בבית המשפט – ומה שחשוב בעניין זה – ששווה לנסות לעבור הליך גישור לפני כל דבר אחר.

מהו גישור?

גישור הוא הליך של יישוב סכסוכים, במהלכו גורם ניטראלי ואובייקטיבי  מסייע לצדדים להגיע להסכמות אפקטיביות והטובות ביותר עבורם, תוך סיום הסכסוך ביניהם. הגישור הינו הליך אשר שם דגש על רצון הצדדים, ומטרתו סיום הסכסוך ללא צורך בהתערבות משפטית ובזבוז זמן ומשאבים רבים לשווא. הליך הגישור הינו חסוי, כל הנאמר במסגרת ההליך מוגן בחיסיון מלא בפני כל ערכאה משפטית ולא יוצג אחר כך בבית המשפט.  ה'מילה האחרונה' ויכולת ההשפעה על תוצאות ההליך נתונה בידי הצדדים ובכל רגע יכול אחד הצדדים להחליט שאינו רוצה לקחת יותר חלק בהליך. הליך הגישור מיועד למי שרוצה לקבל את הרווח הגדול ביותר עבורו, תוך מינימום נזק רגשי וכלכלי לו ולסביבה. הליך הגישור הינו הליך זול משמעותית מכל הליך משפטי אחר. התשלום מתבצע ע"פ שעת גישור, כאשר מספר שעות הגישור הנדרשות משתנה ממקרה למקרה. כמעט תמיד, הליך הגישור יעיל, זול ומהיר יותר מכל ערכאה משפטית אחרת.

עו"ד אורון ועוד עו"ד נוספים מחכים לשאלותיכם בנושאי חוק ומשפט, בפורום שלנו - למעבר לפורום לחצו כאן!

* תזכורת לתשובות תתקבל בדוא"ל.

המידע לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור במאמר זה משום חוות דעת, יעוץ, המלצה, הנחיה או הצעה לבצע או להימנע מלבצע פעולות כלשהן. הדברים האמורים הינם לידיעה כללית בלבד.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.