print header

איך למצוא מתווך מומלץ ומהם היתרונות שלו

  אם תרצו לקנות דירה בלי לעבור את הרפתקאות אליס בארץ הפלאות, עדיף שלא תעשו את המהלך בעצמכם אלא בליווי מתווך מקצועי. אך העובדה הזאת עלולה לבלבל, כי יש את אלה שיאמרו חד משמעית: אם תרצו לרכוש דירה ברוגע – רק לא באמצעות מתווך! אז מה נכון לעשות? התשובה האמיתית היא שזה חייב להיות מתווך אמין בעל מוניטין, ניסיון וידע - לא חאפר שמנסה את מזלו, או גרוע יותר, מתווך שהאמת איננה נר לרגליו ואשר 'אין כוחו אלא בפיו'... אז איך, באמת, ניתן למצוא מתווך מומלץ שניתן לסמוך עליו בעיניים עצומות?

שאלו חברים, גבשו רשימה, קבעו פגישה

נתחיל עם העצות הטריוויאליות לכאורה, אך מאחר שהאדם הוא ייצור חברותי הן באמת עובדות. ראשית, שאלו חברים, מכרים ושכנים - כמעט כל אחד מהם כבר נפגש במהלך חייו עם בעל מקצוע שכזה. לאחר הבירורים גבשו רשימה 'שחורה' ורשימה 'לבנה'. הרשימה הלבנה תכלול מתווכים שהמליצו לכם עליהם בחום, התקשרו אליהם, קבעו פגישה, הציגו את דרישותיכם ואם יש אינטראקציה טובה אפשר להמשיך. אין בעיה אגב להיפגש עם כמה מתווכים (אלא אם כן חתמתם על בלעדיות).
 
יתרונות עבודה עם מתווך נדל``ן: לחיצת יד בפגישת עסקים
מומלץ שתבקשו גם מהמתווך רשימת המלצות אקראיות שתוכלו לברר עליו, שיעור ההמלצות שהיינו ממליצים לכם לברר אצלם הוא 5-10. במהלך הבירור שאלו את האנשים שעימם תשוחחו לאיזו מטרה הם השתמשו בשירותי המתווך – לקנייה, למכירה או מטרה אחרת ובקשו חוות דעת על השירות. בסופו של דבר מדובר בעסקה משמעותית בחיים.  

איזה מתווך?

רגע לפני שנמנה את היתרונות של מתווך מומלץ, נציין שכדאי מאוד להבדיל בין מתווך של דירות מגורים לבין מתווך של נדל"ן מסחרי. זה אמנם לא הכרחי, כי בסופו של דבר פרמטר האמינות הוא יותר חשוב, אך בכל זאת כל מתווך מעודכן יותר בתחום הספציפי בו הוא מצוי יותר. 

היתרונות האמיתיים של רכישת או מכירת נדל"ן באמצעות מתווך

היתרון הראשון של עסקת נדל"ן המתבצעת באמצעות מתווך קשור לפרסום. אם תפרסמו את הדירה בעצמכם בעיתון מקומי וכדומה, אתם עלולים להיות מופצצים בפניות לא מתאימות. הרי אם אתם המוכרים אתם תצטרכו 'לארח' המון מתעניינים שהנכס שלכם אינו מתאים להם וכן להיפך - אם אתם מעוניינים לקנות נכס תצטרכו לעייף את עצמכם בהמון ביקורים רק כדי לגלות כי לא זה מה שחיפשתם. המתווך הוא סוג של מסנן שיודע מה הלקוחות שלו רוצים, ורק כשיראה התאמה ברוב הדרישות הוא יעביר הילוך לפן המעשי.  

האם אתם יודעים להתמקח ולערוך חוזה?

מתווך בתל אביב למשל, הוא כזה שמלווה את הלקוח שלו לאורך כל הדרך עד לחתימה על העסקה, וזה כולל פתרון בעיות שצצות בדרך, סיוע במיקוח על המחיר וטיפים לעריכת חוזה לטובת הלקוח שלו (מעבר למלאכת עורך הדין שגם היא חשובה בפני עצמה). אלו הן בעצם התועלות של עסקה המלווה באמצעות מתווך, שכן התמקחות על מחיר של דירה או כל סוג של נדל"ן וכן נקודות התורפה של חוזה נדל"ן הם לא דברים טריוויאליים לאדם מן השורה. לפעמים זה חוק שיכול לשנות את המחיר לטובת צד אחד, לפעמים ליקוי בנכס מהווה נקודת חולשה של מוכר הנכס וכדומה. 

רק הצעות מתאימות

ישנה תועלת נוספת במציאת מתווך אמין. למתווך מקצועי יש מאגר גדול של דירות ולכן אם הוא באמת אמין, הוא יציע לכם את מה שבאמת מתאים לכם ולא ינסה לכפות את דעתו עליכם רק כי הוא רוצה לסגור עסקה ולהרוויח את דמי התיווך שלו. מתווך אמין יודע גם איפה ואיך לפרסם את הנכס על מנת לחשוף לכמה שיותר רוכשים פוטנציאליים.   
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.