print header

7 דברים שעליכם להפסיק לעשות לעצמכם כשהחיים לא הולכים כמתוכנן

  רגע אחד של כישלון יכול להפיל את כל מה שאתם עובדים בשבילו, אפילו אם השקעתם חיים שלמים בניסיון להגשים את החלום שלכם. האם זה אומר שעליכם לוותר וליפול לרגשות שליליים? ממש לא! שינוי קטן בגישה יכול לשמור עליכם במסלול הנכון ואף להעצים אתכם, ואתם רק צריכים לדעת איך לעשות זאת. למעשה, לא צריך לעשות הרבה, אלא ההפך – צריך רק להפסיק לעשות דברים שאתם ככל הנראה כבר עושים ושרק מזיקים לכם. אספנו עבורכם 7 שכאלה שעליכם להפסיק לעשות כשהחיים לא הולכים כמתוכנן, וזה יעזור לכם לחוות חיים מלאים ומאושרים יותר אפילו אם כל התוכניות שלכם לא הניבו פירות.
 
דברים שצריך להפסיק לעשות כשהחיים לא הולכים כמתוכנן: אישה יושבת על אדן חלון ומסתכלת החוצה

1. הפסיקו לתת לכל בעיה קטנה להשפיע עליכם

שלווה פנימית מתחילה ברגע שבו אתם לוקחים נשימה עמוקה ומחליטים שלא לאפשר לאדם או למקרה מסוים להשפיע על הרגשות שלכם. במילים אחרות, חלק גדול מהאושר או הסבל שלכם תלוי בגישתכם, ולא בנסיבות. אם אתם לחוצים בנוגע לדבר מה, הכאב שאתם חווים לא נובע דווקא ממנו, אלא מהפירוש שאתם נותנים לו, וזה משהו שיש בכם את הכוח לשנות – זה לא קל, אך זה בהחלט אפשרי.
 
התחילו ביצירת בסיס לחשיבה חיובית בחיי היומיום שלכם – הפכו את זה למנהג. עליכם לאמן את הראש שלכם לראות את חצי הכוס המלאה בכל דבר שלא הולך כמתוכנן. החיים מלאים בניסים קטנים, ועליכם רק להבחין בהם כדי להבין עד כמה אתם ברי מזל. הראיות לכך נמצאות סביבכם תמיד, והן שוות את תשומת הלב שלכם. קחו בחשבון שלוקח לפחות חודש להנחיל הרגל חדש בחיים, לכן במהלך השבועות הבאים, קומו כל בוקר ונסו לראות דבר מה חיובי בחייכם – במהרה תעצבו מחדש את המוח שלכם לעשות זאת באופן טבעי.

2. הפסיקו לצפות למסע קל לעבר המטרות שלכם

היו סבלניים, אך אל תחשבו שתוכלו פשוט לשבת ולא לעשות כלום כדי להגיע למטרות שלכם – דברים טובים לא מגיעים למי שמחכה לדרך הקלה. המילה "סבלנות" משמעותה היא לא רק לחכות, אלא היא מגיעה מהשורש ס-ב-ל, כלומר צריך לחוות קצת סבל כשנאזרים בה. ממש כמו בחדר כושר שבו אתם מאמצים את השרירים שאחר כך כואבים, כך אתם צריכים לאמץ את הנפש שלכם כדי להגיע למטרות שהצבתם לעצמכם.
 
אז אל תעשו את מה שקל, אלא את מה שאתם מסוגלים לעשות היום – הפתיעו את עצמכם בכוח הנחישות שלכם. זכרו שהרגע המשמעותי ביותר במסע שלכם הוא הרגע שבו אתם מוצאים את האומץ לשחרר את מה שלא ניתן לשנות. כך תפסיקו לנסות להיאבק במכשול שמולכם, ובמקום זאת תראו בו כאתגר שיעזור לכם לצמוח ולהתגבר עליו בדרך יצירתית משלכם, וזה תמיד אפשרי.
דברים שצריך להפסיק לעשות כשהחיים לא הולכים כמתוכנן: אישה מנסה לטפס על קיר

3. הפסיקו להיאבק בחוסר השלמות שלכם

כל אחד מאיתנו הוא פרפקציוניסט בנוגע לדבר אחר. למדו להבחין בדבר שאתם פרפקציוניסטים לגביו ונסו להבין מה בכך מונע מכם לעשות את המיטב בתחום שקשה לכם בו. הכניסו לעצמכם לראש ששלמות זה דבר שאינו בר השגה, ושהיא לעיתים אף יכולה להרוס יותר מאשר לבנות. הדרישה לשלמות תגרום לכם לרוץ במקום ולא להגיע למטרה שלכם. אם כבר עכשיו אתם מרגישים שאתם רצים במקום, קחו הפסקה וחשבו על ההבדל שבין מאמץ רב לבין דרישה לשלמות – נסו גם להבין מה מעורר בכם דחף לשלמות, וברגע שתצליחו לעשות זאת אתם תדעו איזה חלק בנפשכם דורש החלמה.
 
עשו את המיטב כדי להפוך למודעים למה שקורה במחשבות שלכם כשאתם דואגים או לא מרגישים טובים מספיק. למה אתם מרגישים כך? מי אתם מספרים לעצמכם שאתם במחשבות האלה? מי אתם תוכלו להיות אם תסירו את המחשבות האלה מראשכם? דעו מתי להגיד "די", אמרו זאת בקול והזכירו לעצמכם שאתם עושים עבודה טובה, שאמנם לא מושלמת, אבל היא מספיקה.

4. הפסיקו להסתכל מעבר לרגע שבו אתם חיים

החיים הם קצת מוזרים; אנחנו יכולים לרצות משהו מאוד ולעבוד קשה כדי להגיע אליו, ובסופו של דבר כשהוא אכן מגיע, לפתע אנחנו חוששים מכך שהמסע שלנו יסתיים. איך אפשר להימנע מתחושת האובדן המבלבלת הזו? התשובה היא בכך שתהיו נוכחים בכל צעד בדרך. עליכם ללכת אחרי המטרות והחלומות שלכם בתחושת הנאה מכל שלב בדרך אליהם. לפעמים המסלול יהיה קצת רעוע וסבוך, אך זכרו שלא כל צעד צריך להיות נוח ונעים, וזה בסדר.
 
על ידי כך שתשחררו את המחשבה על מה שאמור או יכול להיות בדרך למטרות שלכם, אתם תשחררו את עצמכם ליהנות משלל ההפתעות שמגיעות במהלכה. אולי לא תחיו את החיים שבדיוק רציתם, אך הם יהיו בעלי משמעות רבה יותר. החיים אמנם קשים לפעמים, אך הם לא מטלה – הפכו אותם להרפתקה מהנה. 
דברים שצריך להפסיק לעשות כשהחיים לא הולכים כמתוכנן: אישה פורשת ידיים לצדדים ומסתכלת לשמים

5. הפסיקו לצפות מכולם שיהיו נחמדים, אדיבים או שיהיה להם בכלל אכפת מכם

אם לא תפסיקו לעשות זאת, אתם תתאכזבו פעם אחר פעם בכך שתצפו שכולם יעשו עבורכם את מה שאתם מנסים לעשות עבורם. לא לכולם יש לב כמו שלכם, אך אף על פי כן, היו בכל זאת אדיבים כפי שאתם רואים לנכון. 
 
זכרו שלהיות אדיב לאדם שאתם לא מחבבים לאו דווקא אומר שאתם אנשים מזויפים, אלא שאתם מספיק בוגרים כדי לשלוט ברגשות שלכם. בטווח הארוך מובטח לכם שאנשים יבחינו בהתנהגות האדיבה שלכם, אפילו אם זה לא מרגיש ככה עכשיו. אנשים אחרים לפעמים מנסים להרגיש חזקים על ידי כך שהם גורמים לאחרים לחוש קטנים לידיהם, אך זה נותן רק תחושה שקרית שלא באמת מחזיקה מעמד ולא מסייעת להם בדבר. אל תהיו כאלה ואל תתנו לאנשים שכאלה לצברח אתכם.

6. הפסיקו לצברח את עצמכם עם שפה חלשה

אנשים בעלי ביטחון עצמי רב משתמשים בשפה חזקה, גם בראשם, ואתם יכולים להיות כאלה. חשבו על ההבדל שבין 2 האנשים הבאים שמקימים לעצמם בלוג ברשת:
 
האחד כותב: "אני בלוגר. אוהבים את הנושא שעליו אני מדבר? נהדר! אתם מוזמנים להכיר אותו קצת יותר לעומק בעזרת המדריכים שאני כותב כאן."
 
האחר כותב: "פתחתי בלוג, אני מקווה שהמידע שיש לי לתת לכם יעניין אתכם. לא בטוח שזה הכי מעניין בעולם, אבל יש לי קצת מה להגיד על הנושא."
 
מי לדעתכם יקבל יותר כניסות, נרשמים, לייקים, תגובות וחשיפה ברשת? בשורה התחתונה – אם אתם מנסים לבנות את עצמכם ולעשות דבר מה, אפילו אם הוא מרגיש "גדול עליכם", דברו לאחרים ולעצמכם בשפה בעלת כוח ולא במילים רפויות וחסרות ביטחון.
דברים שצריך להפסיק לעשות כשהחיים לא הולכים כמתוכנן: ידיים מחזיקות כוס קפה מול מחשב נייד

7. הפסיקו להיות מקובעים ותנו לעצמכם להשתחרר וליהנות

לפעמים אנחנו מכבידים על עצמנו יותר מדי בניסיון לשלוט על כל דבר קטן בחיינו. נסו להחליף הילוך ולהירגע קצת, ותנו לחיים לקחת אתכם לאן שהם רוצים לפעמים. נסו משהו חדש, היו נועזים וחקרו את העולם עם סקרנות רבה.
 
השחרור הזה יאפשר לכם להגיע למקומות לא צפויים שיוכלו לספק לכם הנאה והתרגשות גדולה הרבה יותר ממה שאתם אולי מתכננים לעצמכם. אם אתם רוצים לאחל לעצמכם דבר מה טוב, שחררו את הציפיות שלכם והחליפו אותם בתשוקה לחקר אינסופי והנאה ממנו. אנחנו אף פעם לא מפסיקים להיות סקרנים כי אנחנו מזדקנים, אלא מזדקנים רק כי הפסקנו להיות סקרנים – אל תפסיקו לחקור והישארו צעירים לנצח!

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.