maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

התוספות המיותרות שינסו לדחוף לכם בעת רכישת 7 סוגי מכשירי חשמל

  רכישת מוצר חשמלי היא לא דבר שעושים מדי יום, או אפילו פעם בשנה, לכן אנו מצפים שמוצרי החשמל שלנו יישארו איתנו למשך זמן רב וזה הסיבה לכך שרבים מעדיפים להשקיע בהם סכומי כסף גבוהים ולבחור את המוצרים המשודרגים והמתקדמים ביותר שיש. עם זאת, חלק מהשדרוגים שתשלמו עליהם תוספת מחיר יתגלו כלא יעילים או שימושיים, בעוד שחלקם האחר עלול לגרום לכם להתפלא עד מאוד כשתראו את חשבון החשמל שלכם. כדי להימנע מטעויות הרכישה שאנשים רבים מצטערים עליהן, הכירו את השדרוגים שהמוכרים ברשתות השונות ינסו לדחוף לכם בעת רכישת 7 מוצרי חשמל שונים, מהם מומלץ שתימנעו.
 
 

1. מקררים

שדרוגים לא נחוצים במכשירי חשמל: מקררים בחנות

מקרר טוב יכול לעבוד במשך שנים רבות מבלי לעשות בעיות, ומטרתו העיקרית היא לשמור על המזון שלנו טרי וטעים. לשם כך יציעו לכם מוכרים שלל שדרוגים שאין בהם באמת צורך אמיתי, וגם הרבה מאוד מאפיינים שלא שווה להשקיע בהם את המחיר הגבוה שמתלווה אליהם:

 • מנטרל יונים חיוביים ושליליים – בחנות אולי יספרו לכם שהמקרר מחסל חיידקים ושומר על מזון טרי לאורך זמן רב יותר בעזרת מערכת חדישה שמנטרלת יונים חיוביים ושליליים, אך למעשה אין הוכחות ברורות לכך שהפעולה עוזרת לבצע את ההבטחות האלה.

 • חלקים אנטי בקטריאליים – בין שמדובר בגומיות אנטי בקטריאליות או מסנן אנטי בקטריאלי – עוד לא נערך המחקר שהוכיח כי אכן הפונקציה הזו מונעת מחיידקים להתפתח על אוכל שבילה יותר מ-3-5 ימים במקרר, וככל הנראה שהוא יתקלקל כך או כך. בנוסף, גם רכיבים אנטי בקטריאליים מצריכים ניקוי קבוע, כך שהיכולת הזו לא ממש עוזרת להקל עליכם או להאריך את תוקף המזון שבמקרר.

 • קיוסק קרח – מקררים עם קיוסק קרח עולים הרבה יותר ממקררים שלא כוללים אותו, אולם כמעט כל מקרר מגיע עם מקפיא בעל מגש קרח שעובד לא פחות טוב. חסכו בכסף בנושא זה משום שכמות הפעמים שתשתמשו בשדרג הזה לא משתלם בטווח הארוך, במיוחד משום שמדובר ברכיב שעלול להתקלקל ולהצריך תיקון או החלפה, לעומת מגש קרח פשוט שיעשה עבודה טובה לאורך שנים.

 • נו פרוסט (No Frost) – בעזרת הטכנולוגיה הזו יבטיחו לכם שהמקרר לא יצריך הפשרה מדי פעם, אולם זה לא נכון ברוב המקרים – למעשה המקרר כן יצריך הפשרה אחת לזמן מה, אולם לא בתדירות גבוהה כמו מקררים ישנים יותר. עם זאת, רוב המקררים החדשים כיום אינם צריכים הפשרה כלל אחת לזמן מה, בלי שום קשר למאפיין הזה.

2. מכונות כביסה

שדרוגים לא נחוצים במכשירי חשמל: מכונות כביסה בחנות

לכל אחד מאיתנו דרושה מכונת כביסה בבית, אפילו שאפשר לבצע את המטלה הזו באופן ידני. היא חוסכת לנו זמן ומאמץ, אך יש גבול לכמות ה"מאמץ" שהיא אמורה לחסוך לנו במחיר משתלם:

 • מספר גבוה של תוכניות – מספר גבוה של אפשרויות לתוכניות במכונת הכביסה אמנם ייתן לכם לשלוט על שילובי הטמפרטורות ורמת הסחיטה בעת הפעלת המכונה, אך על אלו תוכלו לשלוט גם בכל מכונה רגילה אחרת. ההבדל היחידי הוא שאתם תסתבכו עם כפתורים רבים, שבחלקם הגדול לא תעשו שימוש, בעוד שבמכונות הרגילות התוכניות הנפוצות והמומלצות לכביסה כבר קיימות כפי שהן בשבילכם.

 • משולבת עם מייבש כביסה – זה לא סוד שארצנו הקטנה לא התברכה בכמות משקעים גבוהה, ולכן אם מנסים לצוות למכונת הכביסה שאתם קונים גם מייבש כביסה, מומלץ שתוותרו על "התענוג". לא רק שהשדרוג הזה יגדיל את סכום הרכישה שלכם באופן משמעותי, אלא שהוא גם צורך המון חשמל ויגרום לכם לבזבז כסף רב על פתרון שאינו נחוץ לכם כל כך, כל עוד יש לכם איפה לתלות כביסה.

 

3. מייבשי כביסה

שדרוגים לא נחוצים במכשירי חשמל: מייבש ומכונת כביסה

אם בכל זאת בחרתם לאבזר את ביתכם גם במייבש כביסה, ותעדיפו לרכוש אותו בנפרד ממכונת הכביסה, מומלץ שתימנעו מהתוספת שרבים מצטערים עליה לאחר הרכישה:

 • מיכל עיבוי – אם אתם מתכננים להציב את מייבש הכביסה בחדר שבו יש חלון או כל דרך אחרת להוציא החוצה צינור, מומלץ לוותר על מייבש שמגיע עם מיכל עיבוי. אותו מיכל נוטה להתמלא במהירות מפתיעה, וברגע שזה קורה המייבש מפסיק את פעולתו. אם התרגלתם להשאיר את המייבש פועל ולשכוח ממנו עד שיסיים, תצטרכו כעת לבדוק כל כמה דקות האם יש צורך לרוקן את המיכל או לא, על מנת שימשיך לעבוד.

4. שואבי אבק

שדרוגים לא נחוצים במכשירי חשמל: שואב אבק

גם במקרה של שואב האבק ישנה תוספת מיותרת לחלוטין, שאולי נראית שימושית וחשובה על גבי האריזה, אך נעשה בה שימוש מינימלי וכמעט אפסי, ועוד לא דיברנו על חוסר היעילות שלה:

 • שואב אבק אולטרה סגול – אנשי מכירות יגידו לכם שהאור הסגול יעזור לכם לחסל את "החיידקים הבלתי נראים" בקלות, אך למעשה תצטרכו לשפשף את הרצפה היטב עם חומר ניקוי כדי להעלים אותם באמת, ובכל אופן יחזרו חיידקים חדשים מהר מאוד למקומם של הקודמים. מה שבטוח זה שהישועה לא תגיע משואב האבק, או מהמנורה הסגולה שלו.

5. מדיחי כלים

שדרוגים לא נחוצים במכשירי חשמל: מדיח כלים

אם נמאס לכם לשטוף כלים אחרי כל ארוחה, או מהכלים הנערמים בכיור, מדיח כלים הוא בהחלט פתרון מומלץ כל עוד יש לכם מקום עבורו במטבח. עם זאת, מדובר במוצר יקר מאוד, אשר מתייקר אף יותר בשל תוספות שונות ומשונות שאינן מועילות באמת ואין בהן צורך:

 • צריכת מים נמוכה – לרוב מדיחים צורכים כ-12 ליטר מים בעת הפעלתם, אולם יש מכשירים יקרים יותר שצורכים רק 7 ליטר. עם זאת, החשבון המשמעותי שתשלמו באופן קבוע עבור מדיח הכלים יהיה לא זה של המים, אלא של החשמל, ושטיפה עם כמות מופחתת של מים עוזרת אך ורק במקרה שהמדיח אינו עמוס במלואו. במקרה שהמדיח עמוס, אתם תגלו שהוא לא מצליח לבצע את עבודתו נאמנה ברוב המקרים.

 • שליטה מרחוק בעזרת אפליקציה – אמנם האפשרות הזו יכולה להיות שימושית מאוד עבור דוד השמש או המזגן הביתי, שכן היא עוזרת לנו להפעיל את המכשירים האלה עוד לפני שאנו נכנסים לבית, אך האם יש בה צורך עבור מדיח הכלים? אם היא מתלווה לתוספת מחיר, התשובה היא כמובן לא.

 • תצוגת זמן ההדחה – אפילו אם קניתם מדיח חדש, לא יעבר זמן רב עד שתבינו מה זמן ההדחה שלו בעצמכם. לכן אם תצוגת זמן מתלווה למדיח כלים יקר בהשוואה לאחד ללא תצוגת זמן שמחירו זול יותר, מומלץ שתבחרו באפשרות הזולה.

6. תנורי מטבח

שדרוגים לא נחוצים במכשירי חשמל: תנור מטבח

כל מי שעובד שעות רבות במטבח מתרגש מרכישת תנור, שכן זהו המכשיר שיוודא שהמאפים והתבשילים שלנו יצאו מושלמים. לאורך הזמן כל אחד זוכה להכיר את התנור הייחודי שלו ואת הדרך שבה מומלץ לעבוד איתו, אולם ישנן תוספות שרבים לא משתמשים בהן כלל או שהן גורמות לצריכת חשמל שאינה משתלמת בטווח הארוך:

 • תוכניות בישול – בתנורים המודרניים יש תוכניות בישול שמאפשרות לכם להכין ארוחות מסוגים פרטניים בקלות רבה יותר, אך אם אתם עובדים עם מתכונים, בכל מתכון תמצאו את זמן ההכנה שנדרש בתנור יחד עם הטמפרטורות, כך שהפונקציה הזו הופכת למיותרת לחלוטין כשהיא מחליפה תהליך שאורך 2 שניות בלבד – קביעת טמפרטורה וזמן פשוטים.

 • ניקוי עצמי – תנורים עם אפשרות ניקוי עצמי צורכים חשמל רב יותר ממה שאתם מדמיינים, שכן הם עושים זאת על ידי הגברת החום שבהם ל-500 מעלות כדי להמיס את שאריות המזון שנדבקו בתוכם. פרט לכך שהם יקרים, התנורים האלה יעלו לכם יותר לאורך זמן בחשבון החשמל.

7. טלוויזיות

שדרוגים לא נחוצים במכשירי חשמל: טלוויזיות בחנות

את הזמן הפנוי שלנו אנו רוצים להעביר מול טלוויזיה משוכללת ומתקדמת שתוכל לספק לנו שעות של נחת והנאה, אך אל תתנו למוכרים בחנות לנסות לדחוף לכם שדרוגים יקרים שלא יהיה לכם צורך בהם:

 • משקפי תלת ממד – הפונקציה הזו אולי תלהיב אתכם ואת האורחים שלכם למשך כמה רגעים, אך רוב הסיכויים הם שהמשקפיים ילכו לאיבוד בסלון, ואפילו לא תחפשו אותם לעולם משום שלא תשתמשו בהם. רבים מגלים שפשוט לא כל כך נעים פיזית לראות טלוויזיה בתלת ממד עם משקפיים, ולכן מדובר בתוספת שגורמת לבזבוז כסף מיותר.

 • טלוויזיה חכמה – כל עוד אתם משתמשים בממיר של חברה גדולה, כמו יס או הוט, או אפילו ממיר זול יחסית של חברות אחרות כמו סלקום טי וי, פרטנר טי וי וכדומה, רוב הסיכויים הם שלא תשתמשו ב"חכמה" של הטלוויזיה החכמה שלכם, במיוחד אם אתם מתכננים לחסוך כסף. טלוויזיות חכמות זולות מגיעות עם מבחר מצומצם מאוד של אפליקציות בהן ניתן להשתמש, ואם אתם מעדיפים להפסיק את השימוש בשירותי הלוויין, הכבלים או האינטרנט של החברות האחרות, בחרו אם כן בטלוויזיה חכמה מתקדמת כמה שיותר שתוכל לספק לכם הרבה יותר שירותים מאשר רק יוטיוב וערוץ היאבקות.

 
מקור התמונות: Scott BrodyPiotrusJacob Bøtter

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו