maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

10 סימנים לזוגיות יציבה וחזקה

 אין דבר נהדר יותר מלחלוק את רגעי השמחה והאושר שלנו עם אדם אהוב, אולם רוב מערכות היחסים אינן מורכבות רק מהמצבים הללו, אלא גם מרגעי משבר, שהם חלק בלתי נפרד מהחיים הזוגיים והעצמאיים שלנו. בשעה שחלק מהזוגות אינם מצליחים להתמודד עם הרגעים הקשים האלה, אחרים מתמודדים איתם בקלות ולעתים אף מתחזקים כתוצאה מהם. לא מדובר בצירופי מקרים, ואחת מהסיבות העיקריות לכך היא שמערכת היחסים בין הזוגות מהסוג השני היא מספיק יציבה, כך שאף קושי לא מצליח לערער אותה ולפגום בה. 10 הסימנים הבאים יעזרו לכם להיות בטוחים בכך שאתם חלק מזוגיות יציבה וחזקה שתמשך לאורך שנים ארוכות. 
 
 

1. אתם דוחפים זה את זה להצלחה

אתם מכירים את בן או בת זוגכם, מודעים לחסרונות המאפיינים אותם ועדיין מאמינים בכך שהם אנשים טובים ושאתם אוהבים אותם אפילו במצבים שבהם אתם רבים. כאשר אחד מכם מצוי בתקופה קשה ומלחיצה, השני תמיד נמצא שם על מנת להחזיר לו את האמונה ביכולות שלו ובכוח שלו, לעודד אותו ולגרום לו להמשיך בדרכו. מערכות היחסים הבריאות והיציבות ביותר מאפשרות לנו לדחוף זה את זה ולחזק אחד את השני, דבר שהוא בלתי אפשרי ללא בסיס של אמונה הדדית ביכולות של בני הזוג שלנו, לצד האמונה שהם יעשו את אותו הדבר גם עבורנו.
 
2. יש ביניכם אמון
לא תחשבו פעמיים לפני שתשאירו את היומן שלכם על השולחן, את הסמארטפון בסלון או את המחשב פתוח. ברור לכם ולבני הזוג שלכם שלכל אחד יש חיים פרטיים בעבודה ומחוצה לה, אך אתם מאמינים זה בזה מספיק כדי להיות בטוחים במחויבות של כל צד למערכת היחסים המשותפת. אתם נמנעים מחשדות או האשמות מיותרות, ויודעים שגם כאשר אתם יוצאים בנפרד מהבית, תזכו לראות זה את זה בסוף היום וליהנות מהרגעים המשותפים יחד. 
 

3. אתם מקבלים את העבר של בני הזוג

אתם יודעים לא מעט מידע אודות בני הזוג שלכם והאופן שבו התנהלו בעבר, בין שמדובר בסוג החינוך שקיבלו, בתחביבים שהיו להם, בבני הזוג שעמם יצאו או בטעויות שעשו, ואינכם כועסים או מאוכזבים בשל אף אחד מהפרטים הללו. איש מאתנו אינו מושלם וכולנו צומחים מטעויות העבר או מחוויות שהיו חלק מחיינו, אך היכולת לקבל את העובדה שבני הזוג שלנו עשו לא מעט דברים לפני שהכירו אותנו, אמורה להחדיר בכם ביטחון בהווה וכתוצאה מכך גם בעתיד המשותף שלכם. זאת, כיוון שאנשים שאינם כועסים על החלטות אותן ביצעו בני הזוג שלהם לא ינסו לשנות אותם, לשלוט בהם או לגרום להם לעשות דברים בדרך שלהם. זכותכם המלאה להכיר את הדברים שעברו בני הזוג שלכם לפני שהכירו אתכם, להבין את המניעים לכך ולשוחח על הנושא, אך אם לא תשלימו עם מה שקרה תתקשו לנהל מערכת יחסים יציבה.
 

4. אתם מוקירים תודה על הדברים הקטנים

שניכם לא לוקחים כמובן מאליו אף יום, ואינכם מחכים להעלאה במשכורת כדי לעשות משהו יחד. זאת, כיוון שברור לכם שבני הזוג שלכם יעריכו כל דבר שתעשו איתם, גם אם מדובר בפיקניק קטן וצנוע בפארק בסוף השבוע. אתם נהנים מהזמן שיש לכם בהווה, ומוצאים סיפוק במה שיש בקשר שלכם ובשאר הדברים בחייכם. במקום לשחק במשחק המזיק "אם רק היה לי..." אתם מחייכים כשאתם רואים את מה שיש לכם כרגע, והגישה הזו תאפשר לכם לצעוד בשביל הזוגיות המאושרת למשך שנים ארוכות.
 
 

5. קיימת ביניכם תקשורת טובה

שניכם מבינים עד כמה זה חשוב לא להימנע משיחות גורליות ולפתור בעיות קטנות כדי שלא יגדלו ויצמחו. אתם לא חוששים לדבר זה עם זה על שום נושא ויודעים שגם אם מדובר במשבר שיש לפתור, בני הזוג שלכם יקשיבו לכם וייקחו לתשומת לבם את מה שעליהם לשנות על מנת שהמצב ישתפר. 
 

6. אתם נהנים מזמן האיכות בחדר השינה

התקשורת הפתוחה והכנה ביניכם לא נגמרת בסלון, אלא נמשכת גם בחדר השינה. אתם לא רק נמשכים זה לזה, אלא יודעים מה בני הזוג שלכם אוהבים, וגם הם מכבדים את ההעדפות שלכם. אכפת לכם מההנאה של הצד השני ולא רק מההנאה שלכם, והדבר מסייע לכם במניעת שחיקה בחיי המין ומספק לכם יכולת להמשיך וליהנות מהזמן המשותף לאורך שנים ארוכות.
 

7. אתם מתנהלים גם בנפרד

לצד ההנאה מזמן האיכות המשותף, ברור לכם שלכל אחד תחביבים שונים או חברים שעמם הוא התרגל לבלות. אף אחד לא מצפה שהאדם השני יבלה איתו את כל זמנו מסביב לשעון, ולכן שניכם נהנים גם מקשר רציף עם בני משפחה וחברים ומיציאה מהבית בנפרד. אם בני הזוג שלכם אוהבים לטייל ברגל ואתם נהנים מכך פחות, אתם לא מצפים שהם יוותרו על כך לחלוטין, אלא מעודדים אותם להמשיך עם התחביב לפחות בחלק מהזמן. מנגד, בני הזוג שלכם יודעים לתמרן בין הזמן בנפרד לבין הזמן יחד אתכם, כך שלעולם לא תחושו בודדים או עזובים. 
 

8. אתם מסתכלים יחד על העתיד 

מעבר להנאה מההווה, שניכם לא חוששים לדבר על העתיד ועל מטרות משותפות שתגשימו יחד. בין שמדובר בזוגיות חדשה או בזוגיות ארוכת שנים, אתם לא מפסיקים להציב לעצמכם מטרות, אפילו אם מדובר במטרה קטנה כמו רכישת רהיט לסלון או נסיעה לטיול בסוף השבוע. היכולת לתכנן יחד מאפשרת לכם להרגיש כמו צוות, ובמקביל גם מאמתת מחדש את העובדה שאתם חולקים אהבה משותפת לדבר כזה או אחר. כל עוד אתם נהנים לבצע תכנונים זה עם זה וחשים את אותה ההתלהבות גם מהצד השני, נראה שמדובר בזוגיות יציבה ונהדרת. 
 
 

9. אתם נהנים להתאמץ זה עבור זה

אתם מבינים שהמהות של זוגיות היא לא רק לגרום הנאה לעצמכם, אלא גם לאדם אחר. חשוב לכם לדעת מה ישמח את בני הזוג שלכם, ואתם נהנים מעצם רכישת העוגה שהם אוהבים, יציאה לחופשה ממנה ייהנו או צפייה בסרט שהם חיכו לו בקוצר רוח. כאשר שני הצדדים שותפים לתחושה הזו, המאמץ הזה מקרב ביניהם, מוציא את המרב משניהם והופך לדבר חיובי שהם נזכרים בו גם בתקופות קשות או במהלך ריב.
 

10. אתם לא מוותרים 

היכולת להיות נחושים, להתעקש ולא לוותר, מאפיינת את ההתנהלות שלכם זה מול זה לטוב ולרע. כאשר אחד מבני הזוג חש שהוא מוותר לצד השני על דברים שחשובים לו כדי להימנע מריבים או ויכוחים, בשלב מסוים יימאס לו והוא עלול להגיב בצורה תקיפה במיוחד שתערער את מערכת היחסים כולה. מערכות יחסים בהן שני בני הזוג לא מוותרים האחד לשני יכולות לכלול לא מעט שיחות קשות ואף ריבים, אולם אם שני הצדדים מצליחים להבהיר את מה שחשוב להם ולזכות בתוצאות ובשיתוף פעולה, הם מבטיחים לעצמם זוגיות פתוחה, כנה ויציבה. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: