print header

8 סימנים לכך שאנשים לוקחים אתכם כמובנים מאליהם

 מערכות יחסים הם דבר מיוחד – בין אם מדובר בזוגיות ובין אם מדובר בחברות טובה. בכל מערכת יחסים שהיא, חשוב ששני הצדדים יראו את הקשר כדבר בעל ערך ועם משמעות גבוהה, ולא פשוט כמשהו שקיים כפי שהוא ואין צורך להשקיע על מנת לתחזק ולפתח אותו. לעיתים, אם מישהו שאנחנו אוהבים או מעריכים, כבן/בת זוג או כחבר קרוב, מתחיל להתייחס אלינו כמובנים מאליו – לא בהכרח נשים לכך לב. האדם שמולנו כל כך חשוב לנו, שלא נבחין שהוא איבד עניין בפיתוח הקשר שלנו, וזו בעיה שעלולה בסופו של דבר להזיק לנו ולאמלל אותנו. לכן, על מנת לעורר אתכם ולעזור לכם להבין מהן ההתנהגויות שצריכות לגרום לכם להסתכל אחרת על המציאות ולבחון אם אחרים שחשובים לכם התחילו לקחת אתכם כמובנים מאליהם, אספנו 8 סימנים שמעידים על כך וכדאי שתתחילו להבחין בהם.

1. אתם חשים צורך להצביע על האיכויות שלכם

כאשר אחרים מוקירים אותנו באמת ומודעים לערכנו – לא נצטרך להזכיר להם זאת, כי הם בעצמם יראו לנו שהם אכן מבינים ומעריכים זאת. אך מאידך כשאנו חשים חסרי ביטחון אנחנו נוטים להתחיל להצביע בעצמנו על האיכויות והכישורים שלנו, בין השאר כדי להזכיר לעצמנו מה אנחנו שווים. מצד אחד שיתוף של החוויות האישיות והסיפורים שלכם עם אחרים יכול להיות משהו שיחזק את הקשר ההדדי, מצד שני אם אתם מרגישים שאתם רק מעידים על עצמכם טובות בלי תגובה והתנהגות דומה מהצד השני, אז כנראה שאתם נלקחים כמובנים אליהם.

סימנים שלוקחים אתכם כמובנים מאליהם: גבר פונה אל אישה והיא מפנה אליו את הגב

2. אתם רואים שאין התאמה בין המילים למעשים של אנשים

בין אם זה עם בן או בת הזוג שלכם, ובין אם זה עם אנשים אחרים שאתם מכירים ומעריכים – אם מישהו אומר לכם שהוא אוהב אתכם וכל מה שאתם יכולים לחשוב עליו באותו רגע זה "הלוואי שהמילים שלו/שלה היו תואמים למעשים", בהחלט יכול להיות שאותו אדם פשוט לוקח אתכם כמובן מאליו. כשמילים כמו "אני אוהב/ת אותך" נשמעות ריקות, כאלו שנאמרות מתוך הרגל ולא מכוונה אמיתית, והן אינן מגובות במעשים שמוכיחים זאת, אך טבעי שתעדיפו מישהו שמוכן לעשות במקום רק לומר – מישהו שרואה אתכם ולא דרככם.

סימנים שלוקחים אתכם כמובנים מאליהם: השוואה בין זוג שבחוץ נראה אוהב ובבית רבים ומתווכחים

3. אנשים שגורמים לכם להרגיש שהמטרות שלכם לא כל כך חשובות...

מטרות ויעדים אישיים הם מהדברים החשובים ביותר עבור כל אחד מאיתנו – וברגע שהצבנו יעד בדרך כלל נתמקד בעיקר בלכבוש אותו. אך אם אתם חשים שהחלומות של בני זוגכם או קרוביכם תופסים את כל המקום והשיח ביניכם, ומצד שני המטרות שלכם נדחקות החוצה כמשהו חסר חשיבות – זה בהחלט עלול להתרחש מכיוון שהאדם שאיתכם מתרכז בעצמו בלבד. זה מצביע על כך שלאותו אדם נוח לקחת להתעלם מכם ואין להצלחה, לכישלון או לחלומות שלכם מקום ומשמעות בתודעה שלו.

סימנים שלוקחים אתכם כמובנים מאליהם: אישה צוהלת ואומרת "ניצחתי במשחק" וחברתה עונה לה: "אל תעשי מזה עניין"

4. אתם חשים שיש פער גדול בין מה שאתם נותנים למה שאתם מקבלים

היחס בין נתינה לקבלה משחק תפקיד חשוב בכל מערכת יחסים, בין אם רומנטית ובין אם חברית, והאיזון שאמור להישמר הוא חשוב ביותר. אם אתם מתחילים לחוש שבמערכת היחסים שלכם המאזן הופר ואתם נותנים הרבה יותר משאתם מקבלים, יש סיכוי לא קטן שהאדם שלו אתם רק מעניקים הפסיק להעריך את מה שאתם עושים ולוקח את הדאגה שלכם כמשהו מובן מאליו. לכן אל תוותרו על האיזון הזה עבור אף אחד, וודאו שכגודל נתינתכם, כך גם מידת קבלתכם.

סימנים שלוקחים אתכם כמובנים מאליהם: אישה אומרת לחברה: "אני יכולה את עזרתך הפעם" ובתגובה נאמר: "אמרתי לך שכבר יש לי עניינים"

5.כשאין מגע ביניכם אתם חשים עצובים, אבל לאדם השני זה לא משנה 

הסימן הזה נכון בעיקר למערכות יחסים רומנטיות שבהן המגע הוא בעל משמעות רבה, אך יש בכך מן האמת גם לגבי קשרים חברתיים. הרי כדי שקשר כלשהו יחזיק מעמד לאורך זמן ויהיה יציב, צריך תקשורת דו כיוונית – ואם אתם חשים התעלמות מצד יקיריכם, מחסור במגע וחוסר אכפתיות המתבטא בכך שזה כלל לא מעניין אותם על אף שאתכם זה מעציב, אין ספק שזה מעיד על כך שהם לא מעריכים באמת את נוכחותכם ורואים אותה כמובנת וברורה מאליה.

סימנים שלוקחים אתכם כמובנים מאליהם: גבר פונה לזוגתו ואומר לה:"כל כך התגעגעתי אלייך" והיא ממשיכה להסתכל בנייד ואומרת:"כן,כן, גם אני..."

6. תמיד מצופה מכם לעזור בכל מצב

כשאתם תמיד שם בשביל אנשים, עוזרים להם בכל מה שהם צריכים, אפילו בדברים שברור כשמש שהם יכולים לעשות בעצמם – הם לפעמים מתחילים להעריך שאתם תהיו שם בשבילם גם בעתיד, ומצפים מכם להגיש עזרה בכל מצב. עבור אותם אנשים, אם פעם אחת תגידו להם "לא" – הם יאשימו אתכם באנוכיות, על אף שהמציאות הפוכה לגמרי. לכן הצבת גבולות ברורים מראש בכל מה שנוגע למהות העזרה שלכם היא חשובה מאין כמוה, והיא שתראה ותוכיח בסופו של דבר את הערך האמיתי שלכם.

סימנים שלוקחים אתכם כמובנים מאליהם: גבר צועק על חברתו: "למה אל גיהצת את החולצה שלי?"

7. תאריכים שחשובים לכם זוכים להתעלמות או נשכחים

נכון, אנשים בדרך כלל עסוקים בשלהם, ולעיתים נוטים לשכוח תאריכים מדויקים של ימי הולדת, ימי נישואים ועוד. אך אף על פי כן, אם אנשים החשובים לכם הפכו את העניין הזה לדפוס קבוע והם תמיד "שוכחים בטעות", מתעלמים מאירוע שקרוב ללב שלכם או מנסים לגמד אותו, נראה שהם ללא ספק לוקחים אתכם ואת מה שחשוב לכם כמובן מאליו ומעניקים לכם הרבה פחות אהבה ממה שמגיע לכם.

סימנים שלוקחים אתכם כמובנים מאליהם: אישה מתייפייפת בזמן שהגבר נראה אובד עצות ואומר:"אה, זה ה-5 באוקטובר..."

8. אתם מוצאים את עצמכם מקנאים באנשים שיש להם מערכות יחסים טובות

ביטחון עצמי נמוך והנטייה לראות אצל אחרים את מה שאין לכם זה שילוב שהוא מתכון בטוח להתפתחות רגשי קנאה. טבעי שתחושות שכאלו יעלו אצלכם כשאתם רואים אנשים אחרים מתייחסים בצורה אדיבה לבני זוגם, בעוד שאתם חשים שאתם לא מקבלים מבני זוגכם אפילו את המינימום הנדרש – וזה ללא ספק סימן שבצד השני יש מי שלוקח אתכם כמובנים מאליהם וכדאי שיתעורר.

מקור התמונות: bright side

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.