print header

10 היתרונות הנפלאים של גישה כנה ואמתית לחיים

במציאות של היום, בעקבות התחרותיות ההולכת וגוברת בין אדם לחברו, שקרים לבנים הפכו לעניין של מה בכך, בעיקר כשאנו מעוניינים שלא לפגוע ברגשות הסובבים אותנו. אנו כחברה נוטים להתייחס בסלחנות גדולה יותר לשקרים לבנים, שנאמרים מטעמי נימוס או מתוך רצון לשמור על יחסים טובים, ועל כן לא מתאמצים מספיק בכדי להשיל אותם מחיינו ולהתחיל לצעוד במסלול של כנות והשלמה עם הדעות והרצונות שלנו. למרות שאין דעה אחידה בנוגע ליכולת להימנע לחלוטין משקרים לבנים, כדוגמת בית שמאי שמקפידים על האמת גם אם היא אינה נעימה לעומת הגמישות שמגלים בית הלל, אתם מוזמנים להיווכח ב-10 הדברים שיתרחשו בחייכם ברגע שתחליטו להיות כנים עם עצמכם ועם סביבתכם. 
 
יתרונות הכנות בחיים 1. הכנות תפתח את לבכם
כאשר אתם מדברים בכנות זה בדרך כלל נובע מתשוקה, חמלה או בעקבות התעניינות שאתם מגלים בחבר, אהוב, עמית לעבודה או בן משפחה. יתכן שאתם יכולים להעיד על העובדה שביכולתכם להבחין כשמדברים אליכם בכנות מוחלטת או שמא מדובר בניסיון ציני או מניפולטיבי לסלף את האמת, ושהאנשים שמצליחים להיכנס לכם הישר לתוך הלב הם אלו שמדברים איתכם בגובה העיניים ובכנות מוחלטת. ברגע שגם אתם תבחרו להשיל את הציניות מחיי היומיום שלכם ותימנעו ככל הניתן משקרים לבנים, תוכלו לשפר את המצב הנפשי, ההרגשה וגישת החיים שלכם. 

2. תשכחו מהו פחד

אנשים רבים חשים פרפרים בבטן או תחושות פיזיות לא נעימות כשהם מציגים דבר שקר בפני חבריהם. נסו להיזכר בפעם האחרונה ששיקרתם למישהו ובתחושה שפילחה את בטנכם לאור החשש שהוא יגלה את האמת. אף על פי שהאמת לעתים לא פשוטה ואפילו כואבת, אין ספק שעדיף רגע אחד של מבוכה או אי נעימות מאשר פחד שילווה אתכם לכל מקום שאליו תפנו. ברגע שתחליטו להשאיר מאחור את האפשרות לספר שקרים לבנים, אתם תוכלו להסתובב בביטחון מלא, מה שגם יעניק שלווה ונחת לסובבים אתכם.
יתרונות הכנות בחיים

3. תרגישו מוסריים יותר 

אנשים רבים נוהגים להגיד את הדברים המדויקים שהסביבה שלהם מעוניינת לשמוע, גם אם מדובר באמרות שנוגדות לחלוטין את האמונות האישיות שלהם. מחקרים פסיכולוגיים רבים מוכיחים את הנטייה שלנו להיות קונפורמיים במצבים כאלה או אחרים, מה שמתיישב עם הרצון שלנו לספק את רצונם של אחרים, גם אם הם סותרים את מה שאנו חשים עמוק בלבנו. ברגע שתחליטו לדבר בכנות ולשתף את החברים שלכם ברגשותיכם, תרגישו מהר מאוד כיצד המצפון שלכם מתיישר עם המוסר, וכיצד אתם בטוחים יותר במה שיש לכם לומר ומאמינים בכך, גם אם אנשים שונים לא יאהבו את מה שישמעו. 

4. אנשים יקשיבו לכם

כפי שצוין קודם לכן, גם אתם וגם הסובבים אתכם כנראה יודעים להבחין מתי מדברים איתכם בכנות ובפתיחות, וברגע שתאמצו גישה אמתית לכל אורך הדרך, החברים והקרובים שלכם ירגישו שיש להם למי לפנות ועל מי לסמוך. כמו כן, למרות שלא תמיד קל לשמוע את האמת, ויש לא מעט אנשים שיעדיפו לשמוע שקר במקום את האמת, העדיפו להיות נאמנים לעצמכם, מה שללא ספק יקדם את האותנטיות והאמינות של דבריכם ואת הרצון של אחרים להקשיב למה שיש לכם להגיד.
יתרונות הכנות בחיים

5. תהיו נינוחים יותר

בין שמדובר באדם דתי ובין שמדובר באדם רוחני, ברגע שתאמצו אורח חיים כנה יותר, תצליחו להרגיע את הנפש שלכם ולהיות אנשים יצרניים, בריאים וחיוביים יותר. הרי הרצון לרצות את הסובבים אותנו גורם לנו לא פעם להגיע למקומות שבהם לא היינו מעוניינים להיות, או לשקר בנוגע ליכולת שלנו להגיע למאורע כזה או אחר. זו הסיבה שעליכם לשים גם את עצמכם לעתים בראש מעינכם, להבין איזו סביבה גורמת לכם להיות הגרסה האמתית והטובה ביותר שלכם ולדבוק בה. במהרה תשימו לב כיצד אין כל צורך בסיפורים שקריים שיחפו על המעשים שלכם.

6. תוכלו להתקדם ולהצליח יותר בעבודה 

מי מכם היה מוכן לעבוד במקום עבודה שבו עליו לשקר באופן תמידי כדי להתקדם? ככל הנראה הלחץ לא היה מבושש להגיע, והייתם מוצאים את עצמכם במצב נפשי לא טוב בלשון המעטה. זו הסיבה שהחל מתהליך הראיונות אין כל צורך להציג תמונה מוטעית או שגויה, הן מכיוון המעסיק והן מכיוון מחפש העבודה. הרי היכולות שלכם או התנאים של מקום העבודה יתגלו במהרה ויפגעו בהכרח בתפקוד או ברצון להתמיד, להצליח ולהגשים מטרות אם ההבטחות יתבדו. ברגע שתאמצו גישה כנה לחלוטין ללא כל מסכות, יהיו לכם ביצועים טובים יותר ותוכלו להגיע כמה שיותר רחוק.
יתרונות הכנות בחיים

7. הכנות תורמת לחיי האהבה

בין שמדובר במערכת יחסים לטווח ארוך ובין שהנכם עדיין רווקים, המפתח לחיים רומנטיים מוצלחים יותר נמצא ביכולת שלכם לדבר בכנות ובפתיחות האחד עם השנייה. ברגע שתלמדו לשוחח ללא הגנות וחומות, שבדרך כלל מתבטאות בשקרים לבנים, תצליחו לבנות מערכת יחסים מדהימה שתגן עליכם ותגרום לכם להרגיש שלווים ורגועים ללא כל קשר למה שמתרחש בחוץ או בעבודה. הרי אין דבר מנחם יותר מהידיעה שהצלחתם לבנות עולם אמיתי עם אדם שבאמת אכפת לכם ממנו, ולדעת שגם לאחר רגעים פחות נעימים אתם תצליחו להתגבר ולפתור את הבעיות עם הרבה כנות, אמון ואהבה. 

8. הצד היצירתי שלכם יפרח 

אנשים שמצליחים להגשים את עצמם ולפרוח מבחינה אמנותית בדרך כלל אינם מתמרנים אנשים אחרים. שקרים רגילים ולבנים כאחד עלולים להשפיע לרעה על הנשמה והגוף, מה שיכול לפגוע בדמיון וביצירתיות שלכם. זו הסיבה שעליכם לרוקן את הראש ממחשבות מיותרות שנגרמות בעיקר בעקבות חוסר יכולת לזכות בשלווה, ובמהרה תוכלו לשים לב כיצד אתם מצליחים לבטא את עצמכם בצורה טובה יותר וגורמים לאחרים להבחין גם כן בפריחה שלכם.
יתרונות הכנות בחיים

9. היופי שלכם יישאר לאורך זמן

חשבו על האפשרות הבאה; במצבים שבהם אתם נאלצים או בוחרים לשקר ישנה תחושה לא נעימה של לחץ ששוכנת בגופכם, אשר נובעת מהחשש שיגלו את השקר שלכם או בעקבות נקיפות מצפון. כמו כן, מתח וחרדות עלולים להוביל לנשירת שיער, קמטים ואף לגבות מכם את היכולת לחייך וליהנות, ואותם הגורמים לא יטיבו עם המראה וההרגשה שלכם. זו הסיבה שעליכם להיות אמתיים ככל הניתן, מה שישפיע על המראה והיופי שלכם, שיחזיק מעמד לאורך זמן. 
 

10. תקבלו ותחוו את הגרסה הטובה ביותר של עצמכם

אף אחד מאתנו לא רוצה להעביר את זמנו בקרב אנשים שמשקרים ללא הפסק, וזו סיבה מספיק טובה בשביל לרצות להיות טובים יותר בעצמנו. עליכם לזכור שכפי שאתם מעריכים כנות, כך גם יעריכו אחרים את הכנות שלכם. מעבר לעובדה שתזכו באהדה מקרב חבריכם ומבני משפחתכם, אתם תוכלו לחוות בעצמכם כיצד מתפקדת הגרסה הטובה ביותר שלכם, שמונעת מאמת בלבד, ללא עכבות או צורך להתנצל על מה שאתם חשים, כל עוד שהדברים נאמרים בסבר פנים יפות ובכבוד. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.