maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

14 שימושים מפתיעים ושימושיים בקצף גילוח

קיימים לא מעט פתרונות שונים ומגוונים שמאפשרים לנו להחליף את חומרי הניקוי המסורתיים בחומרים זמינים וטבעיים יותר, שמסייעים לנו להתמודד עם כתמים, לכלוך ובעיות אחרות. המוצר הבא הוא ככל הנראה אחד מהמפתיעים ביותר, שהרי מי חשב שיש שימושים נוספים לקצף שנועד לרכך את הזיפים תוך כדי הגילוח? אם נשאר לכם קצף גילוח שאינכם משתמשים בו, או שמא מתחשק לכם להתוודע לביצועיו היעילים והמפתיעים, אתם מוזמנים להכיר את 14 השימושים הנהדרים הבאים. 

שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
1. חיטוי ידיים 
 
לא פעם במהלך היום ידינו מתלכלכות בגין פעולות כאלה ואחרות, ורבים מאתנו נוהגים לנקות אותן באמצעות ג'ל חיטוי במידה שאין מקור מים זמין במקום. עם זאת, אנשים רבים לא כל כך מחבבים את ריחו של הג'ל המחטא, שבדרך כלל מכיל אלכוהול, ולכן תשמחו לגלות שכדאי להניח באוטו או בתיק דווקא קצף גילוח במקום את אותו הג'ל. כל שעליכם לעשות הוא להשפריץ מעט קצף גילוח על הידיים, לשפשף אותן זו בזו ולנגב עם מטלית יבשה, ללא כל צורך במים!  פעולה זו תעלים את הלכלוך, הגריז או השומן ותאפשר לכם ליהנות מידיים נקיות ומצוחצחות. 
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
2. ניקוי אמבטיות ואריחים
 
אם חומרי ניקוי האריחים או האמבטיה הקבועים שלכם אזלו, או אם אתם מעדיפים להשתמש בחומרים שאינם מכילים כימיקלים מסוכנים, תוכלו לנקות את אותם המשטחים בקלות באמצעות קצף הגילוח. מרחו מעט קצף בתוך האמבטיה ועל האריחים, הניחו לו להיספג במשך מספר דקות, נגבו אותו עם מטלית יבשה ותיווכחו כיצד הלכלוך נעלם. יש לציין שאם לא ניקיתם זמן מה את חדר המקלחת, ככל הנראה תצטרכו לשפשף את קצף הגילוח באמצעות מברשת נוקשה ולהפעיל מאמץ קל למען השגת התוצאה הרצויה. 
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
3. הברקת שמשת המכונית 
 
כשאנחנו נכנסים לאוטו ולפתע מבחינים שהשמשה מלאה באדים, אנו עלולים להתעכב מספר דקות עד שנוכל לצאת לדרך ולנהוג. זו הסיבה שחשוב להכיר את הדרך היעילה להעלמת האדים: מרחו מעט קצף גילוח על השמשה, נגבו אותה עם מטלית יבשה ותוכלו להתחיל בנסיעה בטוחה. זה גם יעזור למנוע את הצטברות האדים בזמן הנהיגה עצמה.
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
4. ניקוי גופי כרום
 
בבתים רבים ברזי האמבטיה והמטבח בדרך כלל עשויים ממתכת אפורה ומבריקה הנקראת כרום, והם יכולים להיראות מרשימים והדורים כל עוד נדאג לשמור עליהם נקיים. מרחו בנדיבות קצף גילוח על גופי הכרום השונים, המתינו מספר דקות, נגבו את כל הלכלוך שהצטבר באמצעות מטלית לחה ולאחר מכן עם מטלית יבשה, ותזכו בברזים נקיים ומבריקים. תוכלו לנקות גם כלי עבודה ופריטים נוספים העשויים מכרום באותה הדרך. 
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
5. מירוק המשקפיים
 
לעתים כשנקנה משקפיים חדשות, נקבל יחד עם הזוג נוזל לניקוי העדשות. במידה שנגמר לכם אותו הנוזל, תוכלו לנקות את עדשות המשקפיים שלכם ביעילות גם בעזרת קצף גילוח. מרחו מעט קצף גילוח על עדשות המשקפיים ונגבו אותם עם מטלית רכה ויבשה, ותזכו בראייה צלולה ובהירה.
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
6. ניקוי התנור
 
תוכלו לנקות את התנור שלכם בקלות, ובו בעת ליהנות מריח רענן, הודות לקצף הגילוח הנהדר. רססו מעט קצף גילוח בתוך התנור, שפשפו בעדינות באמצעות ספוג, שטפו היטב עם מים נקיים ותיהנו מתנור מבריק ונקי.
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
7. העלמת כתמים משטיחים
 
השטיחים שמעטרים את רצפות ביתנו מוסיפים צבע רענן ומעניקים תחושה נעימה לכפות הרגליים, אך בו בעת דורשים טיפול שעלול להסתכם בלא מעט כסף. לכן, במקום להשתמש בתכשירים שונים ולעתים יקרים לניקוי שטיחים, נסו לרסס קצף גילוח על הכתמים ואין ספק שלא תתחרטו. לאחר שריססתם מעט קצף, המתינו דקה אחת בלבד ונגבו את השטיח היטב עם מטלית יבשה. יש לציין שרצוי לבצע בדיקה ראשונית על אזור שאינו בולט בשטיח, כדי לוודא שהחומר אכן מתאים לסוג השטיח שלכם ולמנוע מצבעו לדהות.
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
8. הברקת מראות 
 
לאחר שניקיתם לא מעט שטחים בחדר הרחצה, תוכלו להשלים את העבודה ולנקות ביעילות גם את המראות. מרחו מעט קצף גילוח על פני שטחה של המראה, המתינו מספר שניות ונגבו אותה עם מטלית לחה. לסיום, העבירו מטלית יבשה ותיהנו ממראה מבריקה ונטולת אדים. מומלץ לעשות זאת פעם בשבוע, וכמובן שתוכלו ליישם זאת על כל המראות שבביתכם.
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
9. ניקוי רהיטים מרופדים
 
באותו האופן שקצף גילוח נמצא יעיל לניקוי שטיחים, תוכלו להבריק עמו גם את הרהיטים המרופדים השונים שבביתכם. כפי שצוין קודם לכן, מומלץ לבצע התאמה בין הקצף לסוג הריפוד על ידי בדיקה במקום שאינו בולט לעין, ולאחר שווידאתם כי אכן הצבע אינו דוהה, תוכלו לנקות את הרהיטים בצורה יעילה ופשוטה. מרחו מעט קצף גילוח על האזור המוכתם ונגבו אותו עם מטלית יבשה. 
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
10. צחצוח נעלי ספורט
 
נעלי ספורט מרופטות הן אינן מרשימות, לא משנה מהו המותג או הצבע. החדשות הטובות הן שתוכלו להסיר מהן לכלוך בקלות הודות לקצף הגילוח. מרחו מעט קצף גילוח על הנעליים, נגבו אותן עם מטלית יבשה ותזכו בנעליים נקיות כחדשות.
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
11. מירוק תכשיטים
 
ככל שהזמן עובר התכשיטים האהובים שלנו מאבדים מהחיות והברק שלהם, אך תוכלו להעניק להם מראה נהדר בקלות רבה. עליכם להצטייד במברשת שיניים משומשת, מים, מטלית רכה וכמובן קצף גילוח. רססו מעט קצף ושפשפו בעדינות רבה את פני התכשיט בכדי להסיר את האבק והלכלוך, שטפו במים, ולבסוף לטשו אותו עם מטלית רכה או הניחו לו להתייבש בסביבה יבשה.
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
12. הסרת לק מהעור
 
אם אתן נוהגות למרוח לק על הציפורניים שלכן באופן עצמאי, ודאי לא פעם גם העור בידיכן נהנה ממעט צבע שלאחר מכן התקשיתן להסיר. בפעם הבאה שזה קורה, מומלץ שתנסו את השיטה הנהדרת הזו: המתינו עד שהציפורניים יתייבשו לחלוטין, ובמקום לעבור על העור עם מסיר לק שעלול להוריד באותו העת גם את הלק שמרחתן, מרחו קצף גילוח על אותם האזורים, שפשפו היטב ובעדינות ושטפו את הידיים במים. 
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
13. הסרת כתמים מבגדים 
 
אם תנסו לשחזר בראשכם כמה פעמים בגדיכם הוכתמו ממאכלים שונים, ככל הנראה תזכרו בלא מעט מקרים. אין ספק שהתגובה הראשונית יכולה להיות משמעותית בנוגע להצלחת העלמת הכתם בהמשך, כך שבמידה שחרדל, קטשופ או כל רכיב אחר לכלך את בגדיכם זכרו לבצע את הפעולות הבאות: נגבו את הלכלוך באמצעות מטלית לחה, לאחר מכן השפריצו קצף גילוח על האזור הרצוי ושפשפו היטב באמצעות אצבעותיכם. המתינו כדקה, ולבסוף נגבו באמצעות מטלית לחה. התוצאות ללא ספק עומדות להפתיע אתכם!
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
14. שימון צירים חורקים
 
הדלת החורקת פוגמת בשלוותכם ואינכם יודעים איפה הנחתם את השמן הישן? רססו מעט מאוד קצף גילוח בתוך הציר, ופעולה זו תבטיח לכם שהדלת לא תחרוק יותר. כמובן שתוכלו ליישם זאת גם על צירים חורקים אחרים, במיטת הנוער של הילדים או במכונית.
 
שימושים מפתיעים בקצף גילוח
 
מקור התמונות: Stuart Conner   spilltojill  Dean Shareski  Dean Shareski  

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: