print header

10 מאכלים שמפחיתים את מראה הצלוליט

מרבית האנשים שסובלים מצלוליט ממשיכים לכנות אותה בשם אחר ("צלוליטיס") ובטוחים שלא יצליחו להיפטר ממנה לעולם, אלא אם כן יפצחו בדיאטת כסאח. האמת היא שאם לעור שלכם יש מראה גבשושי, זה לאו דווקא אומר שאתם סובלים מעודף משקל. הגנים שלכם, תזונה לקויה או חוסר פעילות גופנית משחקים כאן תפקיד חשוב ומשמעותי וגם הם יכולים לגרום לצלוליט, שמתאפיין בהצטברות של תאי שומן ברקמות שמתחת לעור. אמנם לא נוכל להציע לכם פתרון יעיל בהקשר לגנים, אבל 10 המאכלים הבאים יוכלו להפחית את הצטברות הצלוליט בגופכם, וכל מה שתצטרכו לעשות כדי לשפר את מראה העור שלכם הוא פשוט לצרוך אותם יותר.
 
1. אגוזים
 
מאכלים שעוזרים לצלוליט
 
אגוזים כמו שקדים, קשיו, פיסטוק ואגוזי מלך הם המאכל העיקרי שמסייע להפחתת מראה הצלוליט. האגוזים מכילים אומגה 3, חומצת שומן חיונית בעלת תפקיד כפול בשיפור מראה העור. ראשית היא אחראית על בניית דופן התא שמונע התרחבות יתר ופגיעה ברקמות החיבור בין התאים. מטרתן של הרקמות האלה הוא להפריד בין מצבורי השומן לבין התאים ולחבר את האחרונים אל העור. אם תאי שומן צמודים לעור, זה יוצר מעין גבשושיות שומניות בעור, מה שאנו מכנים צלוליט. התפקיד השני של האומגה 3 שעוזר להפחתת הצלוליט, הוא צמצום הייצור הטבעי של תרכובות דלקתיות ועקב כך עיכוב תהליך ההזדקנות של העור. צלוליט אמנם יכול להופיע בכל גיל, אך יש לו נטייה להחמיר ככל שהעור מזדקן ולכן מדובר בהשפעה רצויה מאוד.
 
2. כוסברה
 
מאכלים שעוזרים לצלוליט
 
עשבי תיבול טריים כמו הכוסברה, מכילים מרכיבים שעוזרים לגוף להיפטר ממתכות (כמו כספית) שהגוף נוטה "להסתיר" בתאי השומן. המתכות האלה מפריעות לפעילותן של רקמות בריאות ומונעות מהגוף את היכולת לטפל ביעילות בשומן עודף. כל תוספת שומן שכזו מגדילה את תופעת הצלוליט, לכן חשוב לצרוך מזונות שעוזרים לנקות את הרעלים מהגוף ומקטינים את מסת השומן הכלואה בתוך רקמות החיבור. הוספת הכוסברה לתזונה היומיומית שלכם תוכל להפחית את תופעת הצלוליט ולשפר את מראה העור ופעילותן של רקמות החיבור.
 
3. כוסמת
 
מאכלים שעוזרים לצלוליט
Derbeth
כוסמת היא אחד המאכלים המומלצים ביותר לטיפול בתופעת הצלוליט בזכות מרכיביה היעילים. כפי שכבר צוין קודם לכן, אצל כל אחד ואחת מאתנו קיימות רקמות חיבור שתפקידן להפריד את התאים משכבות השומן. המרכיבים העיקריים של רקמות החיבור הם הקולגן והאלסטין שמעניקים להן את צורתן וחוזקן. הקולגן הוא חלבון המורכב מחומצות אמינו, כמו ליזין שנמצאת בכוסמת, וצריכתה מסייעת לגוף לייצר עוד חלבון שיחזק את רקמות החיבור. מלבד הליזין, הכוסמת עשירה גם בוויטמין B שמסייע לחילוף חומרים מהיר יותר של חומצות אמינו וחומצות שומן חיוניות, מהן מופקות רקמות חיבור בריאות. כדי שגופכם ייצר רקמות חיבור בריאות ובכך ישפר את אופן הצטברות הצלוליט, כוסמת היא אחד המאכלים שכדאי לכם לאכול בקביעות.
 
4. אשכולית אדומה
 
מאכלים שעוזרים לצלוליט
 
פרי ההדר הנפלא הזה יכול לעזור לעור שלכם להיראות חלק יותר בזכות מגוון הוויטמינים שהוא מכיל. ויטמין ה-C שבאשכולית האדומה לא רק תורם למערכת החיסונית באופן כללי, אלא גם מעודד ייצור של קולגן. בנוסף, הפרי החמצמץ מכיל ויטמין A ונוגדי חמצון שיכולים לתקן את נזקי העור ולעודד ייצור של קולגן, אלסטין ומרכיבים אחרים ששומרים על עור מתוח וגמיש. השילוב בין שני הוויטמינים האלה תורם לחיזוק רקמות החיבור וליצירת רקמות נוספות, ובכך משפר את מראה העור ומטפל בהצטברות הצלוליט.
 
5. סלמון
 
מאכלים שעוזרים לצלוליט
 
בזכות האומגה 3 ונוגדי החמצון שהוא מכיל הסלמון נחשב למאכל פופולארי, ורבים ממליצים לאכול אותו כחלק מתפריט שבועי קבוע. כפי שכבר ציינו, חומצת השומן החיונית (אומגה 3) מחזקת את הסיבים והרקמות בעור ומפרקת את תאי השומן שבצלוליט. מלבד זאת, הסלמון מכיל עוד חומצות אמינו וחלבונים שעוזרים לגוף להיפטר מרעלים ומתכות הנמצאים בתוך כלי הדם. בנוסף, החומצות והחלבונים מסייעים לגוף לשפר את הזרימה של מרכיבים חיוניים, כמו חמצן וקולגן, אל תאי העור ורקמות החיבור, וגורמים לעור להיראות מוצק ומתוח יותר.
 
6. פלפל צ'ילי
 
מאכלים שעוזרים לצלוליט
 
לאנשים רבים שסובלים מהצטברות של צלוליט יש בעיה בכלי הדם מכיוון שתאי שומן מפעילים לחץ על הוורידים והעורקים שבאזור. התפקיד של כלי הדם הוא לדאוג להזנה של התאים ולמנוע מהם להתקשות, וברגע שכלי הדם לא מתפקדים כראוי, זה גורם לשכבת השומן להתקשות וכך נוצר המראה הגבשושי שמאופיין כצלוליט. ככל שהבעיה נמשכת, קצב זרימת הדם יורד וגורם למחסור בחמצן ובמינרלים שאמורים להגיע לשכבת העור. דרך פשוטה ויעילה לשפר את זרימת הדם היא לצרוך מאכלים ומזונות עם קפסאיצין, כמו שיש בפלפל הצ'ילי. הקפסאיצין אחראי לטעם החריף של הצ'ילי וגורם למוח לקבל תחושה של "חום". העצבים במוח שקולטים את התחושה מגיבים בעזרת שחרור של אנדורפינים, ובכך מגבירים את קצב זרימת הדם. כמו כן, צריכה של פלפל צ'ילי וייצור ה"חום" תובעת מהגוף להוציא אנרגיה ובעצם לשרוף תאי שומן, דבר שמשפר את מראה העור ואת הצטברות הצלוליט בגוף.
 
7. זרעי חמנייה
 
מאכלים שעוזרים לצלוליט
 
זרעי חמנייה, המוכרים יותר כ"גרעינים שחורים", מכילים חומרים רבים, כמו ויטמין E ו-B6 ואבץ, שעוזרים להפחית את תופעת הצלוליט בעור. ויטמין E הוא נוגד חמצון חשוב במיוחד שמונע את פעילותם של מולקולות מזיקות (רדיקלים חופשיים) אשר פוגעות בתאים בכלל וברקמות החיבור בפרט. בנוסף, האבץ מעודד ומזרז את צמיחת התאים, וללא ויטמין B6 האבץ לא יכול להיספג בקלות בגוף. מלבד זאת, ויטמין B6 שומר על איזון של נתרן ואשלגן בגוף, שיכולים לעכב את הרעלים והפסולת שזורמים בכלי הדם ומסייעים לגוף להיפטר מעודפי מים ומנפיחות (משמשים כחומר משתן טבעי) שהופכים את הצלוליט לפחות בולט לעין.
 
8. ביצים
 
מאכלים שעוזרים לצלוליט
 
אכילת ביצים מומלצת מאוד לטיפול בתופעת הצלוליט הן בזכות החלבון והן בזכות החלמון שהן מכילות. זהו מקור מצוין של חלבונים מכיוון שהחלבון של הביצה דל קלוריות וגם דל שומן. חלמון הביצה מצד שני, אמנם מכיל כולסטרול, אבל אחד המרכיבים העיקריים שלו הוא הלציטין שמהווה את היסוד לבניית דפנות התאים ולתיקון תאים פגומים. בנוסף, החלמון מכיל ויטמינים ומינרלים חשובים הכוללים ויטמינים מסוג A ו-E, ברזל ואבץ, שעסקנו בהם בסעיפים הקודמים ויחד הם תורמים לתחושת השובע ובעקיפין גם לירידה במצבורי השומן בגוף. אם זה לא מספיק מרשים, הביצים מכילות חומצת אמינו בשם טראונין שחיונית לייצור של קולגן ואלסטין, ולפיכך הכרחית למראה עור גמיש ומוצק.
9. בננה
 
מאכלים שעוזרים לצלוליט
 
אכילה של בננה מספקת לגוף ויטמינים ומינרלים, כמו ויטמין B6, אשלגן וצורן, שעוזרים לצמצם את מראה הצלוליט. האשלגן מסייע לאיזון רמות הנוזלים העודפים בגוף, מונע הצטברות של רעלים ופסולת בכלי הדם ומשפר את זרימת הדם, ואילו הצורן דואג לגמישות של רקמות החיבור. בנוסף, הסיבים התזונתיים שמכילה בננה אחת מעניקים לגוף פרץ אנרגיה, מעודדים שריפת שומן ומסייעים בהפחתת הצטברות השומן מתחת לעור.
 
10. שוקולד מריר
 
מאכלים שעוזרים לצלוליט
Eli Duke
יתכן שתופתעו לשמוע זאת, אבל כדי להפחית את הופעת הצלוליט אין צורך להפסיק לצרוך מאכלים מתוקים ובריאים כמו השוקולד המריר. למעשה, צריכה של שוקולד מריר יכולה אפילו לתרום להעלמת הצטברות הצלוליט שיש לכם, מכיוון שהוא מכיל נוגדי חמצון רבים שתורמים למיצוק העור ומשפרים את תפקוד התאים והרקמות. השוקולד ממיס את תאי השומן של הצלוליט, והקפאין שהוא מכיל מעודד התייבשות של תאי השומן ועוזר לתקן ולמתוח את הגבשושיות שנוצרו על גבי העור. כמובן שאין צורך להפריז באכילת שוקולד מריר, אשר אמנם מלא ביתרונות בריאותיים מפתיעים, אך מספיק לאכול שורה אחת של שוקולד איכותי המורכב מ-80% קקאו כדי לעשות פלאים לצלוליט, לבלוטות הטעם וגם לבריאות הכללית שלכם.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו