print header

הצעדים להצלחה אישית בחיים

כל אחד יכול להיות מצליחן. בכל הקשור להצלחה - כל אחד רוצה, וכל אחד יכול! היחידים שמגבילים את עצמנו הם אנחנו, ולמעשה איננו מוגבלים ביכולות או בכישורים שלנו, אלא בחזוננו. כל אחד מאתנו ראוי להצלחה, הרי כל אחד רוצה להצליח בחיים. למעשה כל אחד יכול להצליח אם וכאשר הוא ידע מה היא הדרך שמובילה אותו לכך, ובאילו צעדים עליו לנקוט. הדרך להצלחה יכולה להיות קלה או קשה, הכל תלוי בגישה שבה אנחנו נוקטים, בתקופת מיתון והאטה כלכלית או בשעת משבר כשנדרש מאמץ רב יותר כדי להגיע להצלחה.

הגדרת ההצלחה היא "השגת תוצאה טובה מאוד והגשמת שאיפות ומטרות". זה יכול להיות הצלחה בעסק, הצלחה במכירות, הצלחה בחיזור או הצלחה בהרזיה. חכמים אומרים שאתה יכול להרגיש כשאתה בדרך להצלחה אם אתה כל הזמן נמצא בעליה, ויש גישה שגורמת לעלייה הזו. על מנת להצליח בחיים, עליך להבין שה-"אני", המוצר והשיטה הם שלושה גורמים חשובים. מתוכם החשוב ביותר הוא ה-"אני".

סוד ההצלחה
 

חשוב שיהיה לך מוצר טוב, שמביא תועלת רבה, וחשובה השיטה שבה אתה משווק או מבצע אותו, אך החשוב ביותר הוא אתה, כאדם עם ערכים. הערך את עצמך, האמן ביכולותיך, במטרתך ובמוצר שלך. ככל שהרגשות שלנו עזים יותר ביחס לרעיון או מטרה וככל שאנו משוכנעים יותר במטרה שנטועה עמוק בתת ההכרה, כך אנחנו בכיוון הנכון בדרך להגשמה. כדי לשכלל את תפיסת ה-"אני", המוצר והשיטה, שננו את הנקודות הבאות:

1. זכור שאתה הוא הנכס האמתי

החזק במוחך תמונה מוצלחת של עצמך בהתמדה, והימשך לתמונה הזו. צור תמונה חיה שלך כמצליחן, ועובדה זו כשלעצמה תתרום רבות להצלחתך. חיים של גדולה מתחילים בתמונה המצטיירת במוחך, של מה שאתה רוצה לעשות ולהיות. אתה יכול להשיג כל דבר שתרצה, אם תרצה חזק מספיק. אתה יכול להיות מה שתרצה להיות, להשיג כל דבר שאתה משתוקק לו ולהגשים כל מטרה שתציב לעצמך.

2. היה בעל חזון וחלום

צור במוחך חזון של עצמך אשר מקרין ניצוצות של תשוקה עזה והתלהבות. הצב לך בדמיונך תמונה של חלום שאתה רוצה להגשים, למשל בית מפואר, מכונית יוקרה, הכנסה נחשקת. העלה על הכתב את החיזיון שלך, קבל מחויבות להשיגו, והפוך זאת ל"רשימת משאלות חלומית". זכור: המחשבות והתמונות שאנו שומרים במוחנו מנבאות איך ייראו חיינו מחר. חוק ההצלחה אומר שדברים נוצרים פעמיים: פעם ראשונה כתמונה על מסך מוחך, ופעם שנייה במציאות.

סוד ההצלחה
 

3. האמן שאתה יכול להצליח ואתה כבר בחצי הדרך לשם

האמן שההצלחה אפשרית. כשאתה באמת מאמין שביכולתך לעשות משהו, מוחך ימצא את הדרכים לעשותו. האמונה בפתרון מרצפת את הדרך אליו. אם אתה מאמין שאתה יכול - אתה יכול. אם אתה מאמין שתצליח – תצליח. חזון לא צריך להיות מציאותי, הפוך אותו למציאותי בעזרת יצירתיות ושינוי.

4. חדשנות וחשיבה לא מקובעת יעזרו לך בדרך להצלחה.

תגלית מורכבת וחשיבה על משהו שאף אחד לא חשב עליו קודם, הם חיוניים להצלחה. ילדים יצירתיים כי הם סקרנים, שואלים שאלות וחושבים על הבלתי מתקבל על הדעת, הדמיוני והבלתי מציאותי. אנשים רגילים מאמינים רק באפשרי. אנשים יוצאים מהכלל רואים בעיני רוחם לא את האפשרי והסביר, אלא את הבלתי אפשרי, ומתחילים לראות אותו כאפשרי.

5. היחס שלך הוא הכול

חשוב שתתייחס לעצמך כמצליחן. היחס שלך לעצמך קובע את רמת הצלחתך יותר מהמיומנות והאימון שאי פעם קיבלת. האם הרשית לעצמך להיות מצליחן? לעתים אנו מחבלים בהצלחתנו, כאשר בתת ההכרה אנחנו לא חושבים שמגיע לנו להיות מצליחנים. כך אנו סוגרים לעצמנו את השער לפעולה ומדכאים את כוח הרצון שלנו. היה חיובי לגבי עצמך, היה מיטיב ונדיב עם עצמך. אתה ראוי לתשומת לב מיוחדת. הפחתה מערכך לא תביא תועלת לאף אחד. עזור לעצמך לצמוח ולהיבנות, וכך תוכל לתרום לעצמך יותר. היה טוב לעצמך והטוב הזה יגלוש לעולם ולאנשים הסובבים אותך.

6. נקוט בחשיבה חיובית כשאתה יכול

כפי שאמר הנרי פורד: "לא משנה אם אתה חושב שאתה יכול, או חושב שאינך יכול - בכל מקרה אתה צודק". גלה פתיחות מחשבה וחשיבה חיובית שתפעל כנבואה שמגשימה את עצמה. שלוט במחשבותיך כך שיהיו מרוכזות רק באלמנטים החיוביים ביותר בחייך. הרחק כל מחשבה שלילית שעוברת במוחך. אל תגיד "לא אצליח למכור לו". במקום זאת, חשוב "אני יכול למכור כל דבר לכל אחד".

סוד ההצלחה
 

7. הימנע מסביבה שלילית

נסה שלא להיות מושפע מגישה שלילית של אחרים, כמו חברים שערערו את ביטחונך בלקיחת סיכון מחושב והמליצו ללכת "על בטוח" לאזורי הנוחות של אי-עשייה. אם תקשיב להם, תמשיך להיות בינוני כשאר האנשים, ובעצת חבריך תישאר כפי שאתה ולא תעשה שום שינוי. 

8. היה בעל תשוקה עזה והתלהבות 

למצליחן יש אש שבוערת בעצמותיו. הוא מרגיש רטט רגשי ברעיון ובעשייה ויש לו תשוקה עזה להצליח. אל תתנו להתלהבות הראשונית שלכם לדעוך עם הזמן. ההתלהבות היא מדבקת, ואתם רוצים להיות בקרבת אנשים מתלהבים ולהדבק בהתלהבותם. ככל שהרגשות שלנו עזים יותר ביחס לרעיון או מטרה, ככל שאנו משוכנעים יותר במטרה שנטועה עמוק בתת ההכרה - כך אנו בכיוון הנכון בדרך להגשמה.

9. קבל את האומץ להחליט

מוטב לקבל החלטה היום מאשר לדחות למחר. הפסק לדבר על מה שתעשה מחר בעזרת כוונות טובות, הבטחות אמיצות וכדומה. דיבורים ללא עשייה הם כמו לחיצה על דוושת הבנזין בהילוך סרק. כל מה שתשיג ככה זה עשן ולהבות ולא תגיע לשום מקום. מגיע הזמן להפסיק לחקור את השורשים ולהתחיל לעשות. הפעולה הקטנה ביותר טובה מהכוונות הנאצלות ביותר. עשה את מה שאתה חושש לעשות, ומותו של הפחד הוא ודאי. זוהי המשמעות האמתית של אופי חזק ואומץ לב: להתגבר על הפחד ועל החולשות. אמן את שרירי המשמעת והם ינעלו על ההזדמנות וימלאו את יומך ביתר שביעות רצון, יעילות ואנרגיה.

10. היה בעל מחויבות טוטאלית להצלחתך

הרצון להצליח הוא תנאי הכרחי, אך אין בו די. מחויבות להצלחה גם היא תנאי הכרחי.
טרם פגשתי מנהל או בעל עסק שלא היה מעוניין להיות יותר מצליח, אבל כן פגשתי כאלה שלא השקיעו בהצלחה. כשנוטלים אחריות חייבים להשקיע בהצלחה, רק כך ניתן לעמוד בה. קח אחריות, קבל מחויבות, בכוח זה תוכל לעקור הרים.

סוד ההצלחה
tec_estromberg

11. הצב מטרות

הצב מטרות למקומות או מצבים בהם אתה רוצה להיות וסמן את הדרך אליהם. סמן מטרות לשנה, לחודש, לשבוע, ליום. בריאן סטייסי אמר: "כל אדם הופך לענק כשהוא מציב לעצמו מטרה או מטרות שהוא באמת מאמין בהן". יותר אנשים נכשלים בגלל מחסור במטרה מאשר בגלל חוסר כשרון. הסכנה עבור רובנו היא לא שהמטרה שלנו תהיה רחוקה מדי ואנו נפספס אותה, אלא שתהיה קרובה מדי ואנו נשיג אותה מהר מדי.

12. הכן תכנית מאתגרת להגשמת המטרות

רגעים קטנים באים והולכים במשך היום. כל אחד מהם הוא פשוט, קטן וחסר כוח, אך כשמכוונים כמות מספקת מהם לאותו כיוון תוך מיקוד המאמצים במטרה ברורה וממוקדת למשך תקופת זמן - יכולים רגעים אלו להתקבץ לכוח עצום שלא ניתן לעצור אותו. כשיש לך משימות רבות לפניך עם מועד סיום ברור, אתה מצליח לבצע משימות רבות יותר - זהו כוחו היעיל של האתגר. ערכו האמתי של האתגר הוא שאתה רץ להשיג אותו. הוא מביא אותך לרמה שלעולם לא היית מגיע אליה. אתגר את עצמך, הצב לעצמך אתגרים והם יספקו לך הזדמנויות נהדרות יותר להיות הטוב ביותר שאתה יכול להיות.

13. התמד בעקשנות

על אף שאתה חווה כישלון ואכזבה, התמד בעקשנות, כי זה מה שמבדיל בין מצליחנים למפסידנים. לעולם אל תוותר משום שאינך רואה תוצאות. התמד ועבור את הזמנים הקשים והלא נוחים, ההתמדה משתלמת. נפוליון היל אמר: "וותרנים אף פעם לא מצליחים, ומצליחנים אף פעם לא מותרים". טיפות הגשם מחוררות את האבן לא בשל כוחן, אלא בגלל ההתמדה בה הן נופלות. 

סוד ההצלחה
kris krüg

14. נקוט פעולה

אם אתה בטוח במה שאתה רוצה לעשות ולהשיג, קבל מחויבות לעשות את מירב המאמצים להשגת המטרה, קבל אחריות להתחיל במשימה ולהתמיד ללא ויתורים, על אף המכשולים והעכבות שבדרך, תוך התמקדות במטרה. במסירות ובהתלהבות תגיע להצלחה. רעיונות הם חסרי ערך, לכוונות אין כוח, ותכניות הן לא כלום אם אין להן המשך בפעולה. עשה זאת עכשיו. דרך של אלפי קילומטרים צריכה להתחיל בצעד אחד. פעולה תשנה את היחס שלך, תזוזה תשנה את רגשותיך, תנועה תשנה את מצב רוחך. הסיבה לכך שכה רבים נכשלים היא שאינם מתחילים, אינם נעים ואינם מתגברים על אי-פעולה.

15. תשקיע מעצמך

החלומות דורשים השקעה של זמן, כסף ואנרגיה, וצריך לשלם את המחיר. החלום דורש סיכון מסוים והשקעה מסוימת? תשקיע. הצלחה ואושר לא קורים מעצמם, בדרך מקרה. הם תוצאה מכוונת ורציפה של פעולות להשגת הרצונות שלך ונובעים מהאמונה שמגיע לך יותר. אל תגביל את עצמך עם מחשבות תבוסתניות ואמונות תפלות. חלום חלומות גדולים ולעולם אל תיתן לאחרים להניא אותך מחלומותיך. החיים נותנים לנו את מה שאנו משתוקקים לו, אך כדי להגיע להגשמה צריך חזון מוגדר וברור, אמונה עזה, ופעולה ממוקדת בהתמדה.

כדי להתחיל את הצעד הראשון להצלחה, אין זמן טוב יותר מאשר היום!

שתף את הסוד להצלחה, והקף את עצמך באנשים בעלי תשוקה להצליח.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו