maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

10 דרכים אמיצות לחיות את החיים ללא חרטות

תהיתם פעם מה נותן לאנשים את כוח הרצון לפעול בלי חשש או היסוס? האנשים האלה עושים דברים שאתם מאמינים שאתם לא יכולים, משום שאתם חוששים מההשלכות ומהתוצאות הלא ידועות ומהכאב שעלול לצוץ בדרך. אתם רואים אנשים שיכולים להסב את המקצוע שלהם בקלות, שמסיימים מערכות יחסים מרכזיות בחייהם או שמטיילים בכל העולם סתם כך. לפעמים אתם מתחרטים על כך שאינכם הולכים בעקבותיהם, ואז אתם מתחילים לתהות: "מה יש לאנשים האלה שאין בי? מה הסוד שלהם?". ובכן, אין סוד. האנשים האלה פשוט אמיצים מספיק כדי לחיות את חייהם ללא חרטות. אם אתם רוצים ללכת בדרכם, עקבו אחר 10 הכללים הבאים, ובפעם הבאה שיעלה בכם חשש לגבי פעולה או רעיון שעולה במוחכם, זכרו אותם וחיו את חייכם ללא חרטות.

חיים ללא חרטות
 

1. היו שונים, כי זה מי שאתם

אל תפחדו להפר את הסטטוס קוו. אולי הרעיונות שלכם נשמעים מוזרים או משוגעים לאחרים, אך רעיונות משוגעים הם אלו שמזיזים את העולם ויוצרים מהפכות. כמובן שיהיו אנשים שיתנגדו לכם ואולי אפילו יבקרו את פעולותיכם, אך אפילו אם ייקח להם זמן לקבל את רעיונותיכם, אתם תראו להם דרך לחשוב מחוץ לקופסא, ואתם בעצמכם תצאו ממנה. ברגע שתבינו שתוכלו להיות שונים ולעצב את חייכם בדרככם, תרשו לעצמכם להתנער מהרעיון השגוי שאומר שלחיים יש דרך אחת, ושעליכם ללכת בדרך הזו מבלי לסטות ממנה. סטו מהדרך, סללו דרכים חדשות וחיו את החיים שלכם.

2. עמדו על שלכם אפילו אם אתם מסתכנים בדחייה

לעולם אל תתפשרו על הערכים שלכם. אל תתנו לפחד מפני דחייה לעצור מבעדכם לעשות את מה שחשוב לכם. האנשים הנכונים יכבדו אתכם אפילו יותר אם תשמרו על עקרונותיכם, כל עוד אתם כנים ועקביים באמונותיכם. זוהי דרך עוצמתית לחזק את מערכות היחסים שלכם ולזכות באמון הדדי. אולי לא בהתחלה, אך בהחלט בטווח הארוך. מעבר לזה, אנשים שעומדים על שלהם הם מנהיגים, וזוהי תכונה הרואית שכל אדם שמאמין בעצמו אמור לשאוף אליה.

3. לכו אחרי האינטואיציה שלכם ללא פחד

האינטואיציה היא העין של הנשמה, בעזרתה אתם נותנים לאינסטינקטים שלכם להביע את עצמם. כמובן שבתחילה זה עלול להיראות לא הגיוני. אולי אתם חושבים שככל שתנתחו את הרעיון, תוכלו לעשות החלטות נבונות יותר. אך לעיתים קרובות, פעולה זו יכולה להוביל אתכם דווקא להחלטות שגויות. אם תשתמשו רק בהיגיון שבמוח שלכם או שתסתמכו על האגו שלכם, אתם תישארו בטוחים במקום שבו אין מקום לסיכונים מחושבים וללמידה מהם. שימוש בהיגיון 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, מאפשר לפחדים שלכם להתגבר עליכם. הפחדים הללו יכולים לערפל את הסימנים שגופכם משדר אליכם. עליכם לחיות בהווה ולהקשיב לתחושות הבטן שלכם. הלחץ בחזה והפרפרים בבטן הם האינטואיציה שלכם. אל תפחדו לעשות החלטות שנראות לא הגיוניות כלפי חוץ, אך מרגישות נכונות מבפנים.

4. בחרו לפעול גם כשאינכם בטוחים ביכולותיכם

לכל אחד יש ספקות לגבי עצמו. אולי אתם חושבים לעצמכם שאתם לא טובים מספיק בתחום מסוים או שאינכם חזקים מספיק כדי להתמודד איתו. זוהי הרגשה טבעית וחשוב שתדעו שזה בסדר לא להצטיין בכל תחום, משום שאינכם חייבים להיות מצוינים. זה לא משנה אם לא תעשו דברים בצורה מושלמת. הדבר היחיד שמשנה הוא שהיה לכם את האומץ לנסות. במקום להסתכל על התוצאה הסופית, חלקו את הפרויקט שלכם לחלקים קטנים, איתם יהיה לכם נוח יותר להתמודד בהתחלה. עליכם להיות מסופקים מהצעדים הקטנים שאתם עושים בחיים. בכל הכנות, אלה הם החיים – צעדים קטנים שאתם עושים בכל יום, ואז יום אחד תסתכלו לאחור, תראו את הדרך הארוכה שמאחוריכם ותבינו איזה מרחק עצום עברתם.

חיים ללא חרטות
Peter Biela

5. הביעו את דעתכם אפילו אם קולכם רועד

לעיתים אתם עלולים לחשוב שלדעתכם אין באמת השפעה בעולם, אך אתם טועים, וזה לא משנה עד כמה היא זעירה. דעתכם יכולה לפתוח את עיניהם של אחרים, ואפילו להיות מקור משחרר עבורם. בכולנו יש טבע שאוהב את הזולת עמוק בתוכנו, כולנו רוצים לעזור לסובבים אותנו בדרך כזו או אחרת. במקום להיתקע בתוך מוחכם, שאלו את עצמכם כיצד מחשבות ומילים יכולות לעזור לאחרים שסביבכם, והתרכזו בהם במקום באנשים שאתם מאמינים שישפטו אתכם. תנו לאנשים לקבל אתכם כמו שאתם, או כלל לא. על ידי כך שתהיו עצמכם, תכניסו יופי לעולם שלא היה בו קודם, וזה יעזור לכל אחד ששווה את העזרה שלכם (כולל לכם).

6. היו מוכנים להיות פגיעים

אין שום דבר רע בחשיפת רגשותיכם מול מישהו אחר. שיתוף פרט אישי שבחייכם הופך אתכם לאנשים חזקים בעיני אחרים, ובעיקר בעיניכם. היכולת להראות לאחרים את החלק האמיתי שבכם בזמן שרוב האנשים מעדיפים להתחבא מאחורי מסכות מזויפות, היא מעלה שראויה להערצה. אל תתביישו להזיל דמעה. העובדה שאתם פגיעים רק מוכיחה שאתם יכולים להתמודד עם האמת בכבוד, קשה עד כמה שתהיה. הרשו לעצמכם להרגיש והיו כנים עם רגשותיכם. אל תפחדו לבכות ולשבור את הקיר שבניתם סביב רגשותיכם הטובים והרעים. זה חלק מהחיים.

7. היו מוכנים לכך שישפטו אתכם

אל תתנו לפחד או למבוכה לעצור אתכם מלעשות דברים חדשים. לפעמים אנחנו מונעים מעצמנו חדשנות רק בשל החשש ממה שאחרים יחשבו. הבריחה מניסיון דבר מה חדש עוצרת את הגדילה וההתפתחות שלכם. היא מונעת מכם להשיג יכולות וידע חדשים, וכך אתם נושרים מבית הספר של החיים. אל תפספסו הזדמנויות ללמוד משהו מעשיר. אם אתם חושבים שהרעיון שלכם נשמע מגוחך לחלק מהאנשים, התנערו מהמחשבות האלה ולכו לשיעור שמעניין אתכם. אם אנשים ישפטו אתכם על כך, רחמו עליהם, משום שהם כבר מזמן נשרו מבית הספר של החיים.

8. הודו בטעויות שלכם

אתם עשויים לחשוב שגאווה היא רגש חיובי, אך לא כל עוד היא מוגזמת. גאווה קיצונית היא תגובה לחוסר בטחון עצמי. אם אתם טועים, במקום לנסות להגן על ההערכה העצמית שלכם בעיני אחרים, נשכו את לשונכם לכמה שניות, קחו נשימה עמוקה ומצאו את השיעור שעליכם ללמוד. דעו שלטעות זה בסדר, והודו בטעות שלכם. כן, זה קשה, וזה מצריך כוח, אך זה הופך אתכם לצנועים וראויים לשבח. אפילו חשוב מכך, אתם תבינו שטעיתם ותוכלו להיגמל מההרגלים שעליכם לעצור.

חיים ללא חרטות
Travel and Roll

9. קטעו מערכות יחסים פוגעניות

אחד הדברים הקשים ביותר באהבת אדם אחר היא שלפעמים עלינו לעשות וויתורים, ולפעמים צריך גם לוותר על מושא האהבה. כמובן שתמיד קשה לשחרר מישהו שאכפת לכם ממנו (או שהיה אכפת לכם ממנו) מבלי לפגוע בו בתהליך. אפילו אם האדם הזה פגע בכם מאות פעמים, אתם תתחילו לחשוב על כל ה-"מה אם?" שעשויים לקרות בעתיד. אך זה בדיוק העניין... שום מחשבה או פנטזיה שעולה לכם לראש אינה חקוקה בסלע. המציאות היא שהם כבר הוכיחו את עצמם בפעולותיהם פעמים רבות. כשמישהו מראה לכם את פניו האמיתיות פעם אחר פעם, מוטב להאמין לו ולהמשיך בלעדיו. 

10. סלחו לאחרים אפילו אם פגעו בכם קשות

סליחה אינה אומרת שעליכם להישאר לצד מי שפגע בכם. סליחה היא השלמה שלווה עם מה שקרה והמשכת החיים שלכם בדרך כזו או אחרת. לחלקנו יש נטייה לנטור טינה נגד אנשים. אנחנו לא מסוגלים לשחרר את העבר. אך הטינה היא רגש רעיל שגורם לכם להירקב מבפנים ולהפוך לאנשים מרירים ואגואיסטים. דעו שהכאב הוא זמני, והוא קיים כדי שתתייחסו אליו ותכירו בו, במקום לתת לו להשתלט עליכם. למעשה, הסליחה היא הנקמה המתוקה ביותר. אם תוכלו לסלוח למישהו שעשה לכם עוול, אתם תיקחו צעד אחד קדימה לפני כל מי שאי פעם נטר לכם טינה ונשאר במקומו, במקום להתקדם בחייו הרגשיים.

 

לסיום, רציתי לשתף אתכם ציטוט של הסופר דניס וויטלי:

"החיים הם מסוכנים מטבעם. יש רק סיכון אחד שעליכם להימנע ממנו בכל מחיר, וזה הסיכון בעשיית מאומה."

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו