print header

10 דברים שחשוב לזכור כשהחיים כבר לא מרגשים אתכם

  החיים מביאים עמם תהפוכות לא מעטות יחד עם רגעים שמפתיעים אותנו לטובה, אך ישנם גם זמנים בהם אנו מרגישים שנכנסנו לשגרה ושהחיים שלנו כבר לא מרגשים אותנו. אמנם חשוב שנרגיש שאנחנו לא נמצאים בשגרה שאינה מספקת אותנו, אך כיצד ניתן לנער אותה ולחזור לחוש מרוגשים מהחיים? כאשר אתם נמצאים במצב בו החיים כבר לא מרגשים אתכם, חשוב שתזכרו את 10 הדברים הבאים שיכולים לשנות את נקודת מבטכם על חייכם ועל האופן בו תוכלו להחזיר אליהם את הריגוש.
 
אישה יושבת ביער ומחזיקה עלה יבש בידה
 

1. חלק גדול מחייכם תלוי בהחלטות שאתם עושים

לאנשים רבים יש נטייה להתנער מאחריות כאשר החיים לא תמיד מתקדמים באופן שהם תכננו, אך חשוב לזכור שדברים רבים בחייכם אכן תלויים בכם ושהתוצאות של הפעולות שלכם, החיוביות וגם השליליות, נובעות מהחלטות שאתם עשיתם. ברגע שתבינו זאת, תדעו שביכולתכם לשנות את תחושת חוסר הריגוש שלכם בעצמכם על ידי יצירת שינוי בדברים בחייכם שאתם לא מרוצים מהם. 

2. עליכם ליהנות מהחיים ולא רק לעבור דרכם

כאשר החיים כבר לא מרגשים, אנשים רבים חוששים לעשות משהו מהותי כדי לשנות אותם. כאשר אתם לא מרוצים מהאופן בו חייכם מתקדמים, שאלו את עצמכם האם אתם רוצים לדשדש במקום ופשוט לעבור את החיים או ליהנות מהם. הנאה בכל רגע אינה אפשרית כמובן, אך כאשר אתם מרגישים שאתם קמים לאותה שגרה בכל יום, בצעו פעם ביום או בשבוע משהו שמרגש אתכם ושאתם אוהבים. זה יכול להיות חוג שתקחו בו חלק, אפייה של מטעמים אהובים, יצירה של דברים שונים וכל דבר אחר שעולה על רוחכם ומעלה חיוך על פניכם.
אישה עם תיק גב קופצת על גשר
 

3. הזמן שלכם חשוב - השקיעו אותו בחכמה

ישנם דברים מסוימים בחיים שאנו לא יכולים לחמוק מהם, כמו למשל הצורך לעבוד על מנת שיהיו לנו קורת גג ואוכל, ועלינו להשקיע בהם זמן. לעומת זאת, ישנם דברים אחרים בחיים שיש בידכם את השליטה להחליט האם תשקיעו בהם זמן, וביניהם האנשים שנמצאים סביבכם. יש לכם את הכוח לבחור לבלות את זמנכם הפנוי בחברת אנשים שמסקרנים, מצחיקים ומעניינים אתכם ושיכולים להכניס לחייכם ניצוץ של ריגוש, וחשוב שתעשו זאת ותקדישו להם, ובעצם גם לעצמכם, זמן בילוי משותף.

4. וויתור לעצמכם רק מנציח חוסר שביעות רצון

חוסר ריגוש בחיים נובע לא רק מדברים שאנו עושים, אלא גם מאלו שאנו לא עושים. כאשר אתם מרגישים משועממים ורוצים לעשות משהו שינער אתכם מהשגרה, במרבית הפעמים תספקו לעצמכם תירוצים מדוע לא לעשות זאת כמו חוסר באנרגיה, חוסר בזמן ועוד. כשאתם מוותרים על הדברים שאתם רוצים לעשות בגלל תירוצים כאלו ואחרים, אתם מנציחים את חוסר הריגוש ונקלעים לשגרה של חוסר מעש. חשוב שתפסיקו לוותר לעצמכם בקלות ופשוט תקומו ותעשו את מה שאתם רוצים, בלי תירוצים.
אישה יושבת על מעקה באמצע דרך

5. התשוקות שלכם הן כוח מניע

לכולנו יש תשוקות שמושכות אותנו ומביאות אותנו לחשוב עליהן במשך שעות רבות. כאשר אתם מוצאים את עצמכם חושבים יום אחר יום על משהו שאתם רוצים לעשות או להשיג, הקשיבו לתשוקה הפנימית הזו ועשו כל שביכולתכם כדי לממש אותה. מחשבות גרידא על משהו שחשוב לכם לא תורמות לכם במאום והן מהוות בזבוז של זמן שאתם יכולים להשקיע בהגשמתן ולא רק בחלומות עליהן. אם משהו חשוב לכם דיו כדי שתחשבו עליו יום אחר יום, כנראה שהוא שווה השקעה, וגם אם ייקח לכם זמן להגיע למה שאתם רוצים, המסע למטרה יפיח בכם רוח חיים ויספק לכם ריגוש רב. 

6. הדברים הקטנים בחיים זה מה שחשוב באמת

כבני אדם, יש לנו נטייה לעתים לראות רק את התמונה הגדולה ולפספס את כל הפרטים הקטנים והיפיפיים שמרכיבים אותה. כדי להתנער מחוסר ריגוש שאתם חשים, חדלו מלחשוב רק על התוצאות הסופיות של מעשיכם או פרסים שתקבלו עליהם. במקום זאת עצרו לשנייה והעריכו את הרגעים הקטנים בחיים שאתם לא מקדישים להם די זמן, וכך תבינו שהם מהווים ריגוש בפני עצמם ושאסור לפסוח עליהם בשום מחיר.
זיקוק יד ניצב מול פנים של אישה בחושך

7. לאנשים אחרים אין אחריות על חייכם

פעמים רבות יש לנו נטייה להטיל את האשמה על מה שקורה לנו בגורמים חיצוניים ובאנשים הנמצאים סביבנו. זה גורם לכך שגם חוסר הריגוש או שביעות הרצון מושלכים עליהם וכך האחריות מוסרת מאיתנו. אם אתם עסוקים בלהאשים אנשים אחרים בכך שאתם לא שבעי רצון מחייכם או לא מרוגשים מספיק, חדלו מכך. האחריות על החוויות שלכם, חיוביות ושליליות כאחד, היא רק בידיכם ובמקום לחפש אשמים, השקיעו את זמנכם בשיפור הדברים שדורשים תיקון ושיעזרו להחזיר לכם את הריגוש שאתם רוצים.
 

8. אתם לא זקוקים לאישור של אנשים סביבכם 

כאשר אתם פוצחים בדרך חדשה או מנסים משהו שגורם להרמת גבות סביבכם, כיצד אתם נוהגים? אנשים רבים במצבים האלו נוטים לחפש אישור של סביבתם על הפעולות שלהם, ולעתים אפילו חוששים מדעתם במידה שגורמת להם להירתע מהניסיון לעשות דברים מסוימים. אתם לא זקוקים לאישור של האנשים סביבכם כדי לעשות דברים שמרגשים אתכם, וחשש מהדעות שלהם אינו אמור להניא אתכם. אל תחכו לאישור של החברה כדי לעשות דברים שמרגשים אתכם, פשוט עשו אותם וסננו את הקולות השליליים שמסביב. רק אתם יודעים מה באמת טוב עבורכם ואסור לכם לתת לאחרים להפריע לכם בדרככם.
יד של גבר עם האגודל מונפת מעלה

9. חרטות על העבר רק מעכבות אתכם

לכל אחד יש לילות טרופים בהם הוא שוכב ו"מבלה" את זמנו בשחזור של טעויות העבר ובחרטה על דברים שנעשו או כאלו שפוספסו. לא רק שהמעשה הזה גורם לרגשות שליליים, הוא גם שואב מכם כוחות שאתם יכולים להשקיע כדי להחזיר לעצמכם את הניצוץ המרגש שאבד לכם. עליכם לזכור שהעבר מאחוריכם והדבר היחיד שאתם יכולים לעשות הוא להחליט לא לחזור על הטעויות שעשיתם בו וללמוד ממנו. קחו את לקחי העבר ואל תתמהמהו במחשבות על "מה אם...", אלא הסתכלו קדימה וחתרו לעשות את מה שצריך כדי לצאת מהמחשבות השליליות שמעכבות אתכם ולחוות את הריגוש המיוחל.

10. כל מסע מתחיל בצעד אחד קטן

כאשר אנשים מסוימים מנסים לחוש ריגוש, הם מגזימים לעתים ועושים דברים גדולים כמו לרכוש רכב יקר או דברים אחרים שגורמים להם להרגיש שמחים לרגע קט שנמוג מהר מדי. זו בהחלט לא הדרך לעשות זאת, שכן קפיצות גדולות מדי לעבר הריגוש עלולות להיגמר בטעויות ולהחזיר אתכם לנקודת ההתחלה. במקום לנתר בין דבר אחד למשנהו בניסיון להתרגש מהחיים, התחילו בצעד קטן אחד בכל יום לעבר מה שאתם רוצים ושיגרום לכם להרגיש שמחים ומרוגשים. כל פסיעה שלכם תחדיר בכם אנרגיות וריגוש שיחזירו לכם את החיוך לפנים ויעזרו לכם ליהנות מהחיים כמו שמגיע לכם. 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.