print header

12 דברים שלמדתי מסבתא

סבתי היקרה, עליה השלום, נהגה ללכת לכל מקום עם פנקס ישן, בו היא כתבה דברים יפים שאמרו לה אנשים חכמים. בכל שנות ילדותי ראיתי אותה כותבת בפנקס דברים סודיים, ורק כשהגיעה לגיל מופלג, והייתה כבר על ערש דווי, היא החליטה לחלוק איתי את הפנקס יקר הערך שלה. הדברים שקראתי בפנקס שינו את חיי ולכן רציתי לחלוק אותם גם איתך. אלה הם הדברים שסבתא שלי לימדה אותי לפני שהלכה לעולמה...

דברים שסבתא אמרה לי
Sarah
 
1. קבל את המגיע באהבה והבנה
לא משנה איפה אתה, או מה אתה עושה, תמיד תאמין שיש אור בקצה המנהרה. לעולם אל תצפה, אל תניח ואל תדרוש. עשה את הטוב ביותר שאתה יכול כדי לשלוט בנסיבות בהן אתה יכול לשלוט ולמד לקבל את הנסיבות בהן אתה לא יכול לשלוט. ברגע שעשית כל מה שאתה יכול, אם הדבר אמור לקרות, הוא יקרה.
 
2. החיים יכולים להיות פשוטים
למרות מה שנדמה לך, החיים יכולים להיות פשוטים. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להתמקד בדבר אחד בכל פעם. אתה לא חייב לעשות הכל ואתה לא חייב להספיק את הכל עכשיו. היה נוכח, היה פעיל ועשה את הטוב ביותר שאתה מסוגל. כל מה שאתה משקיע בחיים, החיים יתנו לך בחזרה, ובגדול.
 
3. אל תשתנה עבור אחרים
גרום לאחרים לקבל אותך כמו שאתה, או לא לקבל אותך כלל. תמיד תגיד את מה שאתה חושב באמת, גם אם זו אינה דעה פופולרית. כשאתה נשאר נאמן לעצמך, אתה מוסיף משהו יפהפה לעולם שלא היה בו לפני כן. לך בתלם, אבל תוודא שזהו התלם שלך.
 
4. אתה לא מי שהיית, וזה בסדר
עברת דברים בחיים שלך. למדת, נפגעת, השתנית. בכל יום אנחנו לומדים משהו חדש ומשתנים קצת בצורה כזו או אחרת. לעיתים אנחנו מבינים שאנחנו כבר לא מי שהיינו בעבר, אבל זה בסדר גמור. כולם משתנים, כל הזמן. במהלך החיים אנשים יציינו את השינוי בפניך, כל מה שניתן לעשות הוא לענות להם ולומר "מובן שהשתניתי, גם אתם השתניתם, כולם משתנים".
 
5. כל דבר שקורה, קורה לטובה
כל דבר שקורה, קטן או גדול, מעצבן או משמח, עובד בסופו של דבר לטובתך. כל מה שקורה לנו בונה אותנו ועוזר לנו לגדול ולצמוח. נסיבות החיים מכוונות אותנו, מתקנות אותנו והופכות אותנו לטובים יותר. לכן, אל תפחד לנסות או לטעות, בסופו של דבר הכל הוא רק חלק קטן מתוכנית החיים הגדולה שלך, התוכנית שתהפוך אתכם למי שאתם אמורים להיות.

דברים שסבתא אמרה לי

Rennett Stowe
6. בחר באושר, לא בעושר
אנשים רבים חיים את חייהם מתוך אמונה שכסף יהפוך אותם למאושרים, אך האמת היא שמרדף אחר הכסף הוא מרדף עקר. כל בחירה שאתה עושה בחייך עשה מתוך מחשבה על האושר שלך, לא על העושר. בצורה זו, כאשר יעברו השנים ותגיע לגיל מופלג כמו שלי, תוכל לדעת מה ערכם האמתי של דברים, ולא ערכם הכספי בלבד. בסופו של דבר אתה תבין שהדברים הטובים ביותר בחיים הם דברים אותם לא ניתן לקנות בכסף כלל, רק בעזרת אהבה וחברים.
 
7. החלט להיות חיובי
אחד הדברים החשובים ביותר שעליך להבין הוא שאם אינך מאושר, אלה לא הנסיבות אשר גורמות לכך, אלא ההחלטה שלך בלבד. בכל פעם בה החיים מקשים עליך ומעמידים מולך נסיבות מקשות, חייך חיוך גדול, קבל אותן בהבנה והמשך כרגיל. החלט להיות מאושר, עמוד מאחורי ההחלטות שלך ועשה כל מה שאתה יכול כדי לשמור עליהן. זהו סוד האושר האמתי.
 
8. הפנה את מלוא תשומת הלב שלך אל האנשים שאתה אוהב
לעיתים קרובות מדי אנו מתרגלים לעובדה שאנו מוקפים באנשים קרובים שאנו אוהבים, ואז אנו מתחילים לקבל אותם כמובן מאליו. כאשר אתה שואל אדם קרוב מה שלומו, אל תקבל את התשובה "בסדר" כמו שהיא, הסתכל טוב טוב לתוך עיניו ושאל אותו על היום שלו ואיך הוא מרגיש. אם לעיתים אתה מרגיש שיש לך חברים, שנזכרים בך רק כאשר הם צריכים משהו, אל תתרגש, שמח על כך שאתה מהווה מוקד של אור ותקווה עבור אנשים רבים כל כך.
 
9. למד לשחרר את הקרובים אלייך
במקרים רבים אנחנו חייבים לשחרר מישהו, כדי לתת לו לצמוח ולגדול בעצמו. כל שתיל קטן חייב לעבור לעזוב את החממה ולעבור לעציץ גדול כדי לממש את מלוא הפוטנציאל שלו. במהלך החיים שלהם, לא מה שאתה עושה עבורם הוא שיעזור להם לצמוח, אלא מה שלימדת אותם והדרך בה הם משתמשים במה שהם יודעים.
 
10. לפעמים צריך גם לעזוב אנשים
למרבה הצער, לא כל החברים שלנו תמיד הופכים אותנו לאנשים טובים יותר. קיימים מקרים בהם חברים דווקא משאירים אותנו קטנים, לא מתוך כוונת זדון, אלא מתוך רצון להשאיר אתכם למטה, ברמה שלהם. עליך ללמוד לסנן את האנשים הקרובים אליך, ולשמור על האנשים שאתה יודע כי הם מרימים אותך גבוה, עוזרים לך לגדול ונותנים לך את ההשראה והביטחון להיות מי שאתה באמת.
 

דברים שסבתא אמרה לי

Peter Hellberg
11. דברים שמבינים רק בגיל מאוחר
בסופו של דבר, אנשים ישפטו את הדברים שעשיתם בכל מקרה, לכן, במקום לנסות להרשים ולרצות אחרים כל הזמן, עשה רק את הדברים שאתה רוצה, בלי לפחד. זכור תמיד שעדיף להגיע לגיל מופלג ולומר "אני לא מאמין שעשיתי את זה!" מאשר להגיע לסוף החיים ולומר "הלוואי והייתי עושה את זה..."
 
12. אם אתה עדיין מחפש אחר סוף טוב
אנו, בני האדם, נוהגים לחפש את הסוף הטוב בכל דבר שקורה לנו, אנו דורשים את תחושת הסגירה וההשלמה, אבל לפעמים זו לא הדרך הנכונה. אם אתה מרגיש שאתה מחפש את הסוף הטוב שלך זמן רב מדי, אולי מה שאתה צריך הוא בעצם למצוא התחלה חדשה. לעולם אל תפחד לעזוב הכל ולהתחיל מחדש, יש לך עוד זמן, לא משנה בן כמה אתה. תמיד תשאף להוציא את המיטב מהזמן שיש לך בעולם הזה.
 
מקור: גיא זהבי
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו