print header

9 מחשבות מהן אנשים מאושרים מעדיפים להתעלם

 
כולנו מכירים את האנשים שנדמה שהכל מסתדר להם בחיים, שהכל הולך בדרך שלהם. איך הם עושים את זה? איך הם מצליחים לעבור כל יום עם חיוך, גם כשלא הכל מושלם?
אספנו עבורכם 9 מחשבות ורגשות שאנשים מאושרים ומצליחים פשוט מעדיפים להתעלם מהם. לקרוא, לזכור ולהתחיל להתעלם.
 
 
1. ביקורת של אנשים אחרים
 
כמובן שזה בסדר גמור להקשיב לאנשים אחרים, אך לעולם לא על חשבון האינטואיציה הפנימית שלכם. במהלך החיים קיימים הרבה רגעים בהם העולם כולו משתתק, וכל מה שנשאר לכם הוא רחשי הלב שלכם. לכן, מומלץ ללמוד להכיר את הרחשים העדינים הללו, בכדי שתוכלו להבין מה הלב שלכם מנסה להגיד לכם.
 
כשאתם נותנים יותר מדי תשומת לב לדעה של אנשים אחרים, או עוסקים במחשבה על מי הם היו רוצים שאתם תהיו, אתם עלולים לשכוח מי אתם באמת. אל תפחדו משיפוט של אנשים אחרים, אתם יודעים מי אתם בתוך ליבכם, ומה נכון עבורכם. אתם לא צריכים להיות מישהו אחר כדי להרשים ולעורר השראה באנשים אחרים, תנו להם להיות מורשמים מה"אני" האמיתי שלכם. אפילו אנשים אותם אתם מעריכים מאוד, מורי דרך לחיים, צריכים ללמד אתכם איך לחשוב, ולא מה לחשוב.

 

2. צרות ישנות מהעבר
 
אינכם יכולים לשנות את שקרה כבר, לכן עדיף לכם להחליט להסתכל קדימה, אל העתיד, במקום להמשיך ולהסתכל אחורה. טעויות העבר שלכם אמורות להנחות אתכם, לא להגדיר אתכם. אתם חזקים כיוון שאתם מכירים את חולשותיכם. אתם חכמים כיוון שהתנהגתם בעבר בטיפשות. אתם יכולים לצחוק היום כיוון שכבר ידעתם עצב.
 
זה מצחיק איך אתם תמיד מגיעים למקום בו אתם אמורים להיות: אפילו המצבים הכי כואבים וקשים מלמדים אתכם בסופו של דבר לקחי חיים חשובים, שלא האמנתם שתלמדו. זכרו - ברוב הפעמים בהם נדמה שהכל מסביבנו מתפרק, מסתבר לנו שהכל בעצם משתנה, ומגיע למקום המתאים לו. רק בגלל שאתם לא נמצאים במקום בו אתם רוצים להיות היום, זה לא אומר שלא תהיו שם מחר. הכל יסתדר על הצד הטוב ביותר, ואם לא היום, אז בסופו של דבר.

 

3. התסכולים היום יומיים הקטנים
 
ימים רעים הם רק ימים רעים, הם באים והם הולכים. בחרו לא להפוך אותם ליותר מסתם ימים רעים. אתם תגלו שזה חיוני להפסיק לחשוב יותר מדי על דברים מסויימים, ולו רק בגלל שמחשבות אלה מכבידות עליכם ועל נפשכם. שחררו את המחשבות הטורדניות. אל תכבלו את עצמכם בשלשלאות. בדרך זו תגלו שפשוט מאוד ליהנות יותר מהחיים שלכם,
בדיוק כמו שהם עכשיו. כל שצריך הוא לשחרר את המחשבות המיותרות המטרידות אתכם.
 
מאחורי כל יום יפה, ישנו סוג של מאבק. אתם נופלים, אתם קמים, אתם טועים, אתם חיים, אתם לומדים. אתם אנושיים, לא מכונות מושלמות. נפגעתם, אך אתם בחיים. חשבו על כמה אתם ברי מזל שאתם חיים - אתם נושמים, חושבים, נהנים, יכולים לרדוף אחר הדברים שאתם אוהבים. לפעמים גם העצב הוא חלק מהמסע, אבל בנוסף אליו יש גם הרבה מאוד יופי. אתם חייבים להמשיך ולצעוד קדימה, גם כשכואב, משום שלעולם לא תדעו מה מחכה לכם מעבר לפינה.
 
עקבו אחרי רשימת המשימות הזו בכל יום, ואתם תהיו בסדר גמור:
  • חשבו חיובי.
  • אכלו בריא.
  • התעמלו.
  • דאגו פחות.
  • עבדו קשה.
  • צחקו לעיתים קרובות.
  • שנו שינה טובה.

4. הכאב הכרוך בעבודה קשה ובצמיחה
 
ישנם שני סוגים של כאב - כאב שפוגע בכם, וכאב שמשנה אתכם. הסוד הוא שכאשר אתם לומדים מהכאב, שני הסוגים הופכים לאחד. אם אתם רוצים משהו, עליכם לעמוד בכאב המאמץ הכרוך בהשגתו. זה פשוט מאוד. אם אתם לא נמצאים כרגע במקום בו אתם רוצים להיות, דמיינו את עצמכם במקום הרצוי, ועשו את הצעד הראשון בכיוון המטרה. אולי לא תצליחו לשנות את המקום שלכם בחיים בתוך יום, אבל אתם יכולים לשנות את הכיוון שלכם כבר עכשיו.
 
זכרו, כוח לא מגיע מתוך מה שאתם מסוגלים לעשות, כוח מגיע מהתגברות על הדברים אותם אינכם מסוגלים לעשות. מצבים קשים בונים אנשים חזקים ומצליחים. לא משנה כמה זה כואב כרגע, אתם חייבים להמשיך ללכת בראש מורם. בסופו של דבר, העקביות מדברת בשם עצמה. שמרו על ריכוז, עבדו קשה וללא תלונות ותנו להצלחה שלכם לפרוח.

 

5. התעסקות בתפל
 
בתחילת דרככם עליכם לומר "כן" להרבה הצעות, כדי לגלות ולבסס את המטרות שלכם. בהמשך הדרך עליכם להתחיל להגיד "לא", כדי להישאר מרוכזים באותן מטרות. הפסיקו להתחייב למשימות רבות, ולנסות להספיק כמה שיותר בבת אחת. התחילו להגיד "לא" לעיתים תכופות יותר. אם אתם לעולם אינכם מסרבים, אתם תעמיסו על עצמכם יותר מדי, וכל שתשיגו הוא לחץ ותסכול.
 
אמן הלחימה ברוס לי אמר פעם "לא מדובר בצמיחה יום יומית, אלא בהחסרה יום יומית. ותרו בכל יום על מה שאינו נחוץ". רבים מאיתנו מבזבזים את זמננו על מה שדחוף, ולא מספיק זמן על מה שחשוב. אל תהיו אותם אנשים. סדר העדיפויות שלנו הוא לא מה שאנחנו טוענים שהוא, סדר העדיפויות האמיתי שלנו מתגלה בעקבות הבחירות וההעדפות אותן אנחנו עושים כל יום. אפשרו לפעולות היום יומיות שלכם לשקף את סדר העדיפויות האמיתי שלכם.

 

6. מחשבות חסרות סבלנות
 
סבלנות היא לא ההמתנה, סבלנות היא היכולת לשמור על גישה חיובית בזמן שאנחנו עובדים קשה עבור מה שאנחנו מאמינים בו. סבלנות היא הנכונות להישאר מרוכזים
במטרה, ולקחת צעד אחד קטן בכל פעם. הדרך היחידה להזיז הר שלם היא להזיז אבן אחת בכל פעם. כל אבן שאתם מזיזים, ולא משנה כמה היא קטנה, היא התקדמות לעבר המטרה.
 
בין אם אתם עובדים על שיפור הבריאות שלכם, לומדים מיומנות חדשה או מנסים לפתוח עסק חדש, אינכם יכולים לצפות לתוצאות מידיות. במקום לצפות לתמורה, עליכם
להקדיש את עצמכם לעבודה הטובה ביותר אותה אתם מסוגלים לבצע ולהבנה כי שינוי אמיתי לוקח זמן. לפעמים קשה לכם לראות את ההתקדמות שלכם ולפעמים אתם הופכים
למתוסכלים, עקב התוצאות שלא מגיעות מהר כפי שציפיתם. בכל מקרה, אתם עדיין מתקדמים. אתם אמנם מזיזים את האבנים לאט, אבל אתם עדיין מזיזים הר שלם.

7. דברים שמחוץ לשליטתכם
 
לעולם אל תכפו שום דבר. עשו את המיטב שלכם, ואז תנו לדברים לזרום מעצמם. אם דבר מה אמור לקרות, הוא יקרה. אל תטרידו את עצמכם בדברים שמחוץ לשליטתכם.
הפסיקו לדבר על הבעיה, והתחילו לחשוב על הפיתרון. הפסיקו לחשוב לרגע על מה יכול להשתבש, והתחילו לחשוב על מה כבר עובד.
 
זכרו, לשינוי תמיד יש סיבות. לכו עם הזרם. בהתחלה זה לא יהיה מושלם או נוח, אבל בסוף זה יהיה שווה את הכל. בזמנים טובים, בהם הכל הולך לפי התוכנית, קל מאוד להפוך לשאננים ולשכוח עד כמה אנחנו בעלי תושיה ויכולות. צרות בלתי צפויות הן הקושי ההכרחי הדוחף אותנו קדימה. אותן צרות יפסקו לבסוף, אבל הלקח שלמדנו מההתמודדות איתן נשאר שלנו לכל החיים.

 

8. פחדים לא מבוססים
 
סוד החיים הטובים הוא התגברות על פחדים ולקיחת סיכונים. אם לא תקחו סיכונים, לא תדעו למה אתם מסוגלים. אם אתם לא מסכנים כלום, אתם בעצם מסכנים את הכל. האמת היא שאין מה לפחד משום דבר, כל מה שמפחיד אותנו הוא פשוט מה שאיננו מבינים. כל שצריך הוא רק להבין את הדברים שמפחידים אותנו. עכשיו זה הזמן להרחיב את אזור הנוחות שלנו, כדי שנוכל לחוות חוויות חדשות ולהבין יותר דברים, ועל ידי כך לפחד מפחות דברים.
 
המציאות מכתיבה לכולנו לפחד מדי פעם. לא קיים אדם שלא חש פחד מעולם, השאלה היא מה אותו אדם עושה כאשר הוא מרגיש את הפחד. כשאתם מרגישים ספק, פחד, לחץ או תסכול, דעו שאתם יכולים למשוך את עצמכם מהתחושות האלה ממש כמו שאתם מושכים את ידיכם מלהבה בוערת. הישארו מרוכזים בטוב, באפשרויות ובמטרות שלכם.
מה שמתחיל בתוך הראש שלכם מגיע לבסוף אל החיים שלכם. חישבו באופן קבוע על הדרך בה אתם רוצים להיות, הניחו למחשבות אלה להנחות אתכם, והמציאות שלכם תשתנה בעקבותיהן.

 

9. זרם הספקות האינסופי של הנפש
 
האמינו בעצמכם, גם בזמנים הקשים. האמינו ביכולתכם להצליח. האמינו שמערכות היחסים שלכם שוות את המאמץ. האמינו שאנשים עושים טעויות בדרך אל הגדולה.
האמינו שאנשים יכולים להיות שטותיים וגם חכמים, אנוכיים וגם נדיבים, לחוצים וגם שמחים בכל זמן נתון. האמינו שמעט מאוד אנשים פוגעים באחרים בכוונה תחילה.
האמינו כי יש דרכים רבות להגיע אל האמת. האמינו באינטואיציה שלכם, במיוחד כאשר עליכם לבחור בין שתי דרכים טובות. האמינו כי התשובות מחכות שתגלו אותן. האמינו שהחיים יפתיעו אתכם שוב ושוב. האמינו שהמסע הוא היעד. האמינו שזה שווה את הכל.
 
סופר הילדים רואלד דאל אמר פעם "מעל הכל, הביטו בעולם בעיניים נוצצות, כיוון שהסודות הגדולים ביותר חבויים תמיד במקומות הכי פחות צפויים. מי שאינו מאמין בקסמים, לעולם לא ימצא אותם".

מקור התמונות - freedigitalphotos.net / arztsamui, stockimages, nuttakit
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו