print header

איך לזכות באהדת הסביבה?

בני האדם הם בעל חיים חברתי, הדורש את קרבתם של אנשים אחרים כמעט תמיד, אך רבים מאיתנו לא יודעים איך להבטיח הצלחה חברתית. למזלנו, דייל קרנגי פרסם ב-1936 ספר בשם "איך להכיר חברים ולהשפיע על אנשים", המלמד אנשים כבר כמעט 90 שנה מהי הדרך הנכונה ביותר לזכות באהדתם של האנשים הסובבים אותנו. למדו גם אתם כיצד להכיר חברים חדשים ולהשפיע על סביבתכם!

חברים
audio-luci-store
 
1. צרו בעצמכם את הרגשות שלכם
"אם אתם רוצים להרגיש נלהבים, תתנהגו בהתלהבות."
 
למרבה הפליאה, רגשות עובדים גם בצורה הפוכה. הם לא רק מביעים את מה שאנחנו מרגישים בפנים, הם יכולים גם להשפיע על מה שאנחנו מרגישים, ואתם יכולים ללמוד להשתמש בתכונה זה לטובתכם. אם אתם מסתובבים עם רגשות שליליים, פשוט הסירו אותם מעליכם. שנו את הדרך בה אתם זזים, עומדים ויושבים, נסו להתנהג כמו שאדם נלהב ומאושר היה מתנהג, ומהר מאוד ההרגשה הפנימית שלכם תשתנה בהתאם. אנשים מגיבים בצורה חיובית יותר לרגשות חיוביים שכאלה.
 
 
2. עזבו את ההגיון בצד
"כשאתם מתקשרים עם בני אדם, זכרו שאינכם מתקשרים עם יצורים הגיוניים, אלא עם יצורים רגשיים."
 
חשיבה הגיונית היא חשובה וחיובית, אבל בסופו של דבר, אם אנחנו מתקשרים עם אנשים, אנחנו מתקשרים עם הרגש שלהם. אנחנו שולחים ומקבלים רגשות מהעולם הסובב אותנו, לכן אומרים ששפת גוף וטון דיבור מהווים 93% מהתקשורת שלנו. שפת הגוף וטון הדיבור מעבירים את המסר לגבי הרגשות שלנו, וגורמים לסובבים אותנו להרגיש גם. שפת גוף בטוחה וטון יציב גורמים לאנשים הסובבים אותנו לבטוח בנו ולהתקרב אלינו.
 
 
3. ממה כדאי להמנע?
"כל אוויל יכול לבקר, לגנות ולהתלונן, אך דרושות הרבה אישיות ושליטה עצמית כדי להיות מבין וסלחני."
 
שלושת ההרגלים הללו, ביקורת, גנאי ותלונות, הם הרגלים אשר כובשים אותנו. ברגע שאנו מתחילים לבקר ולהתלונן אנו מרגישים מעין התחזקות בבטחון שלנו, אך התחזקות זו היא זמנית בלבד. הרגלים אלה גורמים להורדת מצב הרוח שלנו, מצב אשר גורר אחריו תלונות וביקורת נוספות כך שבסופו של דבר אנחנו לא רק נקלעים למעגל של תלונות ורגשות שליליים, אנחנו גם משדרים את אותם רגשות אל הציבור. למרות התחושה הפנימית, אנשים נוהגים להימנע מקרבה לאנשים ביקורתיים יתר על המידה שנוהגים להתלונן ללא הפסק.
 
 
4. מה הדבר החשוב ביותר?
"דרך המלך לליבו של אדם, היא לדבר איתו על הדברים החשובים לו ביותר."
 
כל בני האדם אוהבים לדבר עצמם, לכן, עליכם לזכור לא לדבר על עצמכם יותר מדי, אלא לגרום לאדם שמולכם לדבר על עצמו. הדברים עליהם כדאי לדבר יותר מכל הם הנושאים החשובים להם ביותר, בין אם מדובר בילדים שלהם, בתחביב או בעבודה. נסו לזהות מהו הנושא אשר מאיר את עיניו של האדם איתו אתם מדברים, וגרמו לו לדבר על נושא זה.

חברים

Kathy Cassidy
 
5. התמקדו בחוץ, לא בפנים
"אתם יכולים להכיר יותר חברים בחודשיים של התעניינות באנשים אחרים, מאשר בשנתיים של התעניינות בעצמכם."
 
כאמור, אנשים אוהבים לדבר על עצמם יותר מכל, ויותר משאנשים זוכרים מה שאמרתם להם, הם זוכרים איך גרמתם להם להרגיש. אם תגרמו להם לדבר על עצמם, בתת המודע שלהם הם יהנו מהשיחה עמכם ויזכרו אתכם לטובה. אם תראו עניין באנשים אחרים, הם יראו עניין בכם וכך ניתן לפתח שיחה בריאה ועמוקה, ממנה שני הצדדים יוצאים עם תחושה וזכרון טובים.
 
 
6. אל תתנו לאחרים לשלוט ברגשות שלכם
"האדם אשר מחפש תמיד את אישורו של האחר, שם את אושרו בידו של האחר."
 
אישור חיצוני הוא רגש המועבר אלינו מהסביבה הקרובה, המעביר לנו את התחושה שאנחנו בסדר, שאנחנו צודקים ובכלל, שאנחנו אנשים טובים. הבעיה היא שאנשים התלויים באותו אישור חיצוני מתנים את האושר האישי שלהם ברוחב ליבם של הסובבים אותם, מצב שיכול לגרום לשינויי מצב רוח קיצוניים ותדירים. כאשר אתם מקבלים את האישור שלכם מעצמכם, אתם מקרינים בטחון וכוח השובים את ליבם של הסובבים והופכים אתכם לאדם נערץ.
 
 
7. מה זה משנה מה אנשים אומרים?
"במקום לדאוג מה אנשים יאמרו עליכם, למה שלא תנצלו את הזמן כדי להשיג משהו שהם יעריכו?"
 
כאשר אדם חושב כל הזמן רק על מה תאמר הסביבה שלו, הוא מזין שדים פנימיים המונעים ממנו לנסות דברים חדשים או שונים, מפחד שהחברה לא תקבל זאת. עלינו לזכור שרוב הזמן אנשים לא חושבים על אנשים אחרים, אלא רק על עצמם, באותה מידה שאתם דואגים לעצמכם ולא למעשיהם של אחרים. כאשר לא אכפת לנו מה יאמרו האנשים מסביבנו, אנחנו שוברים מחסומים שגרמו לנו להיות עצורים, מחסומים שמונעים מאיתנו להיות מי שאנחנו ולהשפיע על האנשים האחרים בדרכים חיוביות.
 
 
8. אז מה יצא לי מזה?
"ישנה רק דרך אחת לגרום לאנשים לעשות מה שאתם רוצים, והיא לגרום להם לרצות לעשות זאת בעצמם."
 
כאשר אתם מבקשים מאנשים לעשות משהו למענכם, ברוב המקרים לא באמת אכפת להם מטובתכם והם מעוניינים לדעת רק איזו טובה הם ירוויחו מכך. לכן, אם אתם רוצים שאנשים יעזרו לכם ויפעלו למענכם בלב מלא, הקפידו להסביר להם מה התועלת שהם ירוויחו, כך שהם יפעלו למען המטרה שלכם כמטרה משותפת לכם ולהם.

חברים

Chris Zielecki
 
9. איך לנצח בויכוח?
"הדרך הנכונה להוציא את המיטב מויכוח, היא להמנע ממנו לגמרי."
 
כאשר שני אנשים מתווכחים בינהם, כל אחד מהם מגן על האמונות שלו ועל האגו שלו, פעולה אשר לא רק מונעת התקרבות בין האנשים, אלא ממש מרחיקה אותם זה מזה. ברוב המקרים, אתם תחושו תחושות שליליות לגבי אותו בן אדם איתו התווכחתם זמן רב לאחר מכן, ושניכם למעשה הפסדתם. הדרך הטובה ביותר לנצח בויכוח, היא להמנע ממנו לגמרי.
 
 
10. זה יותר מרק מילים
"יש 4 דרכים בהם אנו מתקשרים עם העולם: הדברים שאנו עושים, איך שאנחנו נראים, מה אנחנו אומרים ואיך אנחנו אומרים זאת."
 
רוב האנשים דואגים אך ורק לדברים שהם אומרים ולצורה בה הם מתנסחים, אבל עלינו לזכור תמיד שהקשר שלנו עם העולם הוא למעשה שילוב של 4 המרכיבים הללו. אנו מקבלים רושם ראשוני על אדם רק מהדרך בה הוא נראה ומתנהל, וכך גם אנשים מקבלים רושם ראשוני עלינו. יותר מהמילים בהן אנו משתמשים, הדרך בה אנו מדברים מעבירה את המסר. נסו להתאים את עצמכם למסר אותו אתם רוצים להעביר בצורה מלאה, כדי לזכות באהדה של האנשים סביבכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.