print header

מבפנים החוצה: 5 דרכים לשנות את החיים!


המקום בו אנחנו נמצאים בחיים מבוסס על הזהות שלנו. האמונות שלנו לגבי עצמנו, הערך של העתיד והזדמנויות שאנחנו מקבלים בחיים, כל אלה גם כן מבוססים על אותה הזהות. אנשים רבים חושבים שאם ישנו את הנסיבות של החיים שלהם כמו למשל, יחליפו עבודה, יעברו דירה, או יטוסו לחו"ל, יוכלו לשנות את המזל, או להשתנות בעצמם. העניין הוא שהזהות שלנו הולכת בעקבותינו. אם אתם חפצים בשינוי, הוא חייב לבוא קודם כל מבפנים. לפניכם 5 דברים שאתם יכולים להתחיל לעשות היום כדי לשנות את החיים שלכם מקצה לקצה...
 

תמיר גפן


1. שנו את מי שאתם מסתובבים איתו
אפלטון אמר "אנשים הם כמו עפר. הם יכולים להזין אותך ולעזור לך לגדול כאדם, או שהם עלולים לבלום את הצמיחה שלך ולגרום לך לקמול ולמות". לטוב ולרע, אנחנו הופכים דומים לאנשים שאנחנו מסתובבים איתם. הזהות שלהם מקרינה גם על הזהות שלנו. האסוציאציות, ההתרחשויות וחוויות החיים, תלויות במידה רבה באנשים שמקיפים אותנו וחולקים אותן איתנו. לכן, אם ידוע לכם כי לחברים יש השפעה עצומה על אורח החיים שאתם מנהלים, האם לא כדאי שתבחרו חברים עם השפעה חיובית? כאלה שמוציאים את הטוב שבכם? בחרו חברים שיעוררו אתכם, יפרגנו לכם, יאתגרו אתכם, יצחקו איתכם ויחבקו אתכם ללא דין וחשבון.

2. קראו עוד
הקריאה מאפשרת לכם לעצב את הזהות באופן שהוא בלתי תלוי בנסיבות הנוכחיות. אתם מפנימים את החוכמה והידע של הכותבים, מאמצים את השיעורים והלקחים של הגיבורים אל ליבכם. אומרים שיש שני סוגים של חוויות שנוכל ללמוד ולצמוח מהן: ניסיון אישי והתנסות שאנחנו לווים מאחרים. קריאה מאפשרת ללמוד מחוויות שאין לנו גישה אליהן ביום יום, אך הן מלמדות אותנו דבר חשוב. ללמוד מסיפורים של אנשים אחרים על אתגרים וניצחון, על אהבה וכשלון, זה הרבה פחות כואב מלעבור אותם בעצמנו. זו הסיבה כנראה מדוע רוב המנהיגים הגדולים של העולם היו קוראים נלהבים.

3. עמדו במילה שלכם
האם אתם אנשים ששומרים על המילה שלהם מול אחרים? ומה עם ההבטחות שאתם נותנים לעצמכם? אם אתם עומדים במילה שלכם, גם כלפי עצמכם וגם כלפי הסביבה, אתם תהפכו לאנשים שמעצבים את הזהות שלהם בעזרת העוצמה של ההתחייבות הזו. להפוך לאדם שעומד במילה שלו, זה מתחיל מהדברים הקטנים, כמו להחזיר טלפון לחבר שהבטחתם לו שתהיו בקשר, או לעמוד בלוחות זמנים. ברגע שאנשים ידעו שהם יכולים לסמוך עליכם, אתם תצטיירו כאנשים שדבריהם יתרחשו, ותוכלו לראות את עצמכם ולהאמין בעצמכם גם כן. כך שאם בסופו של דבר, תבטיחו לעצמכם לעשות שינוי בחיים, תהיו מחוייבים לעמוד במילה שלכם ולעשות אותו.

4. אתגרו את עצמכם
בדיוק כמו ספורטאים גדולים שדוחפים את עצמם פיזית ומנטלית, כדי להשתפר ולהתקדם, כולנו צריכים לקחת על עצמנו אתגרים מחוץ לרמת הנוחות המוכרת ולשאוף למצוינות. אם אתם מוצאים את עצמכם במקום בו אתם מתקיימים על "טייס אוטומטי" ועושים דברים כדי לצאת ידי חובה, רוב הסיכויים שתמשיכו לדשדש באותו המקום גם בעוד 5 שנים. לקיחת אתגרים תשאיר אתכם רעננים, תתן לכם אנרגיה והכי חשוב, תהפוך  אתכם לאנשים חזקים המסוגלים ליותר ממה שיכלו לו קודם.

5. היו ברורים לגבי ה"למה?" ו"מדוע?" שלכם
המין האנושי ידוע כעצלן, עד שמשהו תופס את ליבו. הסיבות שאנו מוצאים, הן הדלק שלנו לחיים. אם אין לכם סיבה ברורה מדוע אתם עושים את מה שאתם עושים, לעולם לא תהיה לכם המוטיבציה למצוא את הדרך וללכת בה. המצב הטבעי שלנו הוא להיות עצלנים, לקחת את הדרך הקלה ונטולת ההתנגדות, אך כאשר הסיבה טמונה בליבנו, נגלה כי יש לנו יותר אנרגיה ותשוקה לפעול. שאלו את עצמכם מהו ה"למה?" שלכם - הרהרו בו, כתבו עליו, קראו אותו לעיתים קרובות, עד שתמצאו את הניצוץ...


אם אתם חולמים לשנות את החיים שלכם, תצטרכו קודם כל להיות האנשים שיביאו את השינוי. כמו שאלברט איינשטיין אמר פעם: "אנחנו לא יכולים לפתור בעיות באמצעות אותו סוג של חשיבה שהשתמשנו בו מלכתחילה כדי ליצור אותן".


 

 

עריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.