maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

טיפים ועצות לחיים מאושרים יותר

החיים שלנו מורכבים מעליות ומורדות ואת זה לא נוכל לשנות לעולם. מה שכן נוכל לשנות זה את היחס ביניהן ואת השיפוע שלהן. העצות הללו יעזרו לכם לקחת שליטה על האירועים בחייכם וליצור סביבה חמה, אוהבת, חיובית ואופטימית, שתעזור לכם לחיות חיים טובים יותר. אמצו את העצות ומהר מאוד תראו איזו השפעה מדבקת יש לכם על אחרים.

1. אהבו את החיים. זה נשמע כמו עניין של מה בכך, אך המשפט הזה הוא הרבה יותר עמוק מכפי שהוא נשמע. כשיורדים לשורש העניין, לאהוב את החיים אין משמעותו לאהוב לחיות, כי גם לאנשים שסובלים יש נשימה ודופק. לאהוב את החיים זה לדעת לנצל את שפע ההזדמנויות שהחיים מציעים לנו. לבלות את הזמן שלנו בחיפוש תמידי אחר הדברים שעושים לנו טוב, ולעשות אותם.

2. הימנעו מרכילות. אנשים דתיים ומסורתיים יודעים לבטח שרכילות היא אחד החטאים הגדולים ביותר שיהודי יכול לבצע ולא סתם. יצר הרכילות הוא חזק מאוד ומכניע גם את הטובים ביותר. אך חשוב לדעת לרסן את עצמנו במידת האפשר כיוון שרכילות היא בזבוז של זמן יקר. במקום לבלות בשיחה על נושאים חשובים ומועילים, אנו עסוקים בחייו וענייניו הפרטיים של אדם אחר. תחשבו על זה ככה, אם יותר מעניין אותנו לדבר על אדם אחר מאשר על עצמנו, מה זה אומר עלינו...?

3. נוחו. העובדה שאתם מסוגלים לישון 4 שעות בלילה ולעבוד 12 שעות, לא מרשימה אף אחד, מלבד הרופא שלכם. התרבות המודרנית מצפה מאיתנו להיות מכונות, אבל זה מנוגד לטבע שלנו. בסופו של דבר, חוסר מנוחה משיג אותנו ופוגע משמעותית בבריאות שלנו, עד מצב של מחלות כמו אלצהיימר. למרבה האירוניה, כל העבודה הקשה שלכם תישכח מהר בגלל המחסור בשינה. נסו לישון לפחות 7 שעות בלילה ולנוח בסופי השבוע.

4. החזיקו חיית מחמד. מחקרים רבים גילו כי חיית מחמד בבית יכולה לתרום לא רק לשיפור במצב הרוח, אלא גם לבריאות הכללית של בני המשפחה. אם תחליטו לאמץ חיית מחמד ממקלט, הסיפוק שלכם יהיה כפול ומכופל שכן הערך לא יהיה כספי אלא רגשי וקשה מאוד להתחרות בתחושה של הצלת חייו של מישהו אחר. כל מי שהחזיק חיית מחמד יספר לכם שמהר מאוד היא הפכה לחלק בלתי נפרד מהמשפחה, ומי מאיתנו לא אוהב את המשפחה שלו, במיוחד כשלא כרוכים בכך ריבים, ויכוחים ותככים, אלא חיבה ואהבה נטו.

טיפים לחיים מאושרים

5. הקפידו על הלבוש. זוהי משימה לא פשוטה כלל, כיוון שצריך למצוא את האיזון העדין בין מה שנוח, מה שיפה או אופנתי ומה שתואם את המעמד שלכם. בין אם נרצה או לא, הלבוש שלנו מדבר בשמנו, הרבה לפני שפתחנו את הפה ואנשים שרואים אותנו בונים לעצמם בראש סיפור חיים שלם אודותינו, על בסיס הלבוש שלנו לבדו. לכן, הקפידו ללבוש בגדים שמייצגים אתכם באמת, כאלה שמעבירים את המסר שאתם רוצים. זה יעזור לכם לתקשר טוב יותר עם הסביבה ולבנות את האישיות שלכם בצורה הרבה יותר אותנטית.

6. תמיד קחו עוד צעד אחד. לעתים רבות אנו מגיעים בחיים לסיטואציות שבהן צריך לקבל החלטה: האם להמשיך ולפעול, או להרים ידיים ולוותר. בכל פעם שאתם מגיעים לקצה הגבול שנדמה לכם, קחו עוד צעד אחד קדימה. אתם לא נדרשים לרוץ בספרינט עד המטרה, אלא לקחת רק צעד אחד נוסף. אתם לא יודעים אם הצעד הזה הוא זה שממנו תוכלו לראות סוף כל סוף את הפסגה. לפעמים הצעד האחד הנוסף הוא ההבדל שבין הצלחה לכישלון.

7. תחזקו בקביעות את הקשרים עם החברים והמשפחה. בעידן הלחוץ של היום זה נראה כמעט בלתי אפשרי. העבודה גוזלת את מרבית הזמן ובקושי נשאר זמן לחיי המשפחה או לעצמכם, קל וחומר לחברים. אבל זו גזרה בחיינו שאסור להזניח, לא משנה אילו ויתורים אחרים עלינו לעשות. ביום שתצטרכו עזרה מהותית, או שתשכבו חלילה במיטת חולים, לא יהיו אלה הלקוחות מעבודה, הבוס, או אפילו המזכירה החייכנית שיעמדו לצידכם. יהיו אלה המשפחה והחברים שבהם השקעתם לאורך השנים.

טיפים לחיים מאושרים

8. אל תתנו לאחרים להגדיר אתכם. אנשים נוטים לפשט דברים, כי הרבה יותר קל למוח שלהם לעבד מידע שטחי ודליל. ואמנם יש לכך יתרונות מעשיים, אך בכל הנוגע לבני אדם, נוצרת בעיה. תחשבו על האנשים שאתם מכירים: 'המוסכניק', 'השכן עם הכלב', 'המורה של הילדה', 'האישה' ואפילו 'אבא ואמא'. כל אלה הן הגדרות שמתעלמות מפנים רבות של האנשים שסביבנו וכך גם העולם רואה אותנו. אבל למעשה אנחנו בני אדם מורכבים עם הרבה צדדים ופנים ואתם צריכים לקבוע בעצמכם את ההגדרה שלכם ולא להיות מושפעים מההגדרות שאחרים מצמידים לכם.

9. בלו זמן עם אנשים מעל גיל 70 ומתחת לגיל 6. יש תבונה רבה שמקורה בניסיון חיים ויש תבונה רבה לא פחות גם בתמימות. שהייה במחיצת מבוגרים וילדים תעשה לכם טוב כיוון שהיא תסייע לכם גם להיזכר בעבר וגם להוריד את החשש ולהיות מוכנים לעתיד.


10. הימענו משנאה. כשחושבים על זה, מה השנאה בעצם תורמת לנו? היא לא פוגעת באדם אותו אנו שונאים, היא לא מובילה אותנו להצלחה, היא אפילו לא מרגיעה אותנו, ההיפך הוא הנכון. להיות עסוקים בשנאה של אדם אחר זה עיסוק סרק שתופס מקום וזמן פנויים שיכולים להיות מושקעים בדברים חיוניים. שנאה היא רגש טבעי וקשה מאוד להתעלם מאדם שפגע או פוגע בנו, אבל בכל פעם שאתם מרגישים את התחושה המרירה הזו עולה על גדותיה, שאלו את עצמכם, "כיצד זה תורם לי?" כשתישארו בלי תשובה, הכעס ישכח מאליו.

11. למדו לצחוק על עצמכם. אז יש לכם קרחת, אז אתם בני מוצא מסוים, אז עליתם במשקל... מה כבר קרה? הומור עצמי הוא מעלה בעלת כל כך הרבה יתרונות. ראשית, הוא מפתח
את הביטחון העצמי, כיוון שברגע שאתם מכירים בבעיה אצלכם וצוחקים ממנה, אתם בעצם משלימים איתה ומקבלים את עצמכם כפי שאתם. שנית, הומור עצמי מוציא את העוקץ מרשעות של אחרים. אין דבר שיותר מתסכל אדם שמלגלג עליכם מאשר לצחוק מהבדיחה שלו. דבר אחרון, אנשים שיודעים לעשות צחוק מעצמם הם בדרך כלל אנשים נוחים יותר, נעימים יותר וחברותיים יותר, מעלות שאפשר ורצוי לתרגל בתוספת צחוק מתגלגל.

טיפים לחיים מאושרים

12. אל תשוו את חייכם לאחרים. החיים שלנו הם לא טבלה או גרף שמודדים ביחס לטבלאות או גרפים אחרים. כל סיפור חיים הוא מורכב מאין כמוהו, עשיר בפרטי פרטים של היסטוריה וזיכרונות וכמובן נסיבות שונות לחלוטין. כל השוואה אם כן, היא חסרת ערך ונופלת על סעיף לוגיקה. אין שני אנשים בכל העולם שניתן להשוות את החיים שלהם, כיוון שלכל אדם יש נתוני פתיחה שונים, יכולות שונות וחשוב מזה, רצונות ושאיפות שונים. האיש שיושב בג'יפ המפואר יכול להיות טרוד מכך שאף פעם לא מצא בת זוג שבאמת אוהבת אותו, ואילו האישה בעלת הפנים חרושות הקמטים בתור בביטוח לאומי יכולה להיות מלאת שמחת חיים מכך שילדיה יצאו מוצלחים למרות כל הקשיים. בשורה התחתונה, שפטו את החיים שלכם על פי הסטנדרטים שאתם מציבים לעצמיכם ולא על בסיס שום קריטריון של מישהו אחר.

13. פתחו את הראש. בחרנו לסיים דווקא בעצה הזו, כי היא זו שיכולה לעזור לנו לעשות שינוי. הרבה מהמחשבות שלנו לא תלויות בנו. קיבלנו חינוך מסוים שלא היה בשליטתינו, לא בחרנו מי יהיו ההורים והמורים שלנו, אפילו את החברים נאלצנו לבחור מתוך מאגר מצומצם ואין בכלל מה לדבר על מה שראינו בטלוויזיה. איך כל זה קשור? כל הגורמים הללו עיצבו וממשיכים לעצב את תפיסתנו באופן מודע ובאופן בלתי מודע. זאת אומרת שבראש שלנו התקבעו הרבה דפוסי חשיבה שלא אנו אחראים להם ורק במקרה הטוב אנו יכולים לשער מה המקורות שלהם. לכן, בגיל מבוגר יותר, כשאנו כבר מודעים, הדרך היחידה שלנו לעצב את עצמנו ולצמוח כאנשים אינדיבידואלים היא לפתוח את הראש. ברגע שנוריד את כל המחסומים שאחרים הניחו במוחנו ונשמע רעיונות חדשים, ניפתח למוזיקה חדשה ואפילו לתפיסות עולם אחרות משלנו, נגלה שיש מחוץ לראש שלנו עולמות מדהימים שמהם אפשר לאמץ דברים חדשים, שיבנו את המסלול האישי שלנו בדרך לחיים מאושרים.

תמונות: freedigitalphotos.net - Stuart Miles,Tina Phillips,adamr

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו