print header

שיטה פשוטה להצלחה

מדוע יש אנשים שמאוד מצליחים בחיים לעומת אנשים שלא?
לשאלה המטרידה ביותר יש את התשובה הפשוטה ביותר - מוטיבציה. 

התפיסה הרווחת היא שבדרך כלל אנשים מגיעים לאן שהם רוצים להגיע.
אלה שלא מגיעים,
נכשלים לא בהכרח בגלל שאין להם משאבים או יכולת להצליח, אלא בעיקר בגלל שאין להם מוטיבציה לעשות זאת. הם מונעים מפחד ולא מרשים לעצמם לצאת מחוץ לגבולות הנוחות שלהם והרחק מתרחיש האימים של "מה אם...?"

כולנו יודעים כי כאשר אנו מרגישים עם הגב לקיר, הנטייה הטבעית שלנו היא לעשות הכול כדי להוכיח את עצמנו ולהצליח לפתור כל קושי. מדוע שלא נחיה את חיינו באותה הנכונות ובאותו המיקוד?

כדי להיות ממוקדים, כלומר, לדעת היכן אנחנו נמצאים ולאן אנחנו מכוונים, יש שתי שאלות פשוטות שאנו צריכים לשאול את עצמינו: מה מלהיב אותי? מה מעצבן אותי?
ברגע שאנחנו יודעים לבצע חתך ברור, הרי שאנחנו מוכנים לעבור לשלב הבא - לתרגם את הדברים שמלהיבים אותנו לכדי מוטיביציה
קווה קווה.
 


שיטת הריבוע

אמונה

פוטנציאל

פעולה

תוצאה
 

 

 

כולנו מתחילים ממקום שבו האמונה שלנו לגבי הפוטנציאל שלנו היא גבוהה וזה משליך על אופן קביעת הצעדים והפעולות שננקוט וכתוצאה מכך גם על התוצאה. אם וכאשר התוצאה היא טובה וחיובית, קרוב לוודאי שהיא תחזק את האמונה בפוטנציאל ותגביר את הביטחון בנקיטת הפעולות להשגת תוצאות חיוביות יותר ויותר.

שינוי האמונה, בהכרח ישפיע על שינוי בתפיסת הפוטנציאל וכתולדה מכך גם על קביעת היעדים והפעולות הנדרשות לשם השגת התוצאה. כאשר אדם מתחיל ללכת כברת דרך, השיטה הזו עוזרת לו להיות ממוקד אל עבר המטרה אליה הוא מכוון.

כיצד מיישמים את שיטת הריבוע?

קפלו גיליון נייר לבן לארבעה ריבועים ועל כל אחד מהם בפינה השמאלית העליונה רישמו: אמונה / פוטנציאל / פעולה / תוצאה

הדרך הטובה ביותר לפצח את הריבוע היא להתחיל מהסוף, כלומר, מהתוצאה; לזהות לאן אתם רוצים להגיע ולמה, ואז לגזור מזה את הפעולות, הפוטנציאל והאמונה.

התחילו בניסוח התוצאה הרצויה - בין אם זה לטווח הקצר ובין אם זה לטווח הארוך. זה יכול להיות משהו גדול ומשמעותי וגם יכול להיות תלוי נקודת זמן ספציפית. כך או כך, נסחו תוצאה ממשית. עצמו עיניים ודמיינו את החיים שלכם מתקיימים לצד או בתוך התוצאה המיוחלת. ברגע שתיצקו אל הפנטזיה רגש, כך תגדל בכם המוטיבציה לעשות את כל מה שצריך לעשות כדי להבטיח שתחושה זו תתקיים.
זה יספק את "הלמה?" שלכם.

רישמו לעצמכם את ה"למה?"
למשל: אני רוצה להשיג תוצאה X כי זה יאמת את תחושת ה-Y שלי.
אל תתפלאו אם אתם מוצאים עצמכם מדברים במונחים כמו "המטרה המקודשת" או "חובת ההוכחה" כאשר אתם מתארים את "הלמה?" שלכם. יותר מזה, כאשר אתם מנסחים לעצמכם את "הלמה?" שאלו את עצמכם "מה ייצא לי מזה?" , "איך זה יתרום לי?", "מה אם לא אעשה את זה?", "האם הלמה חזק מספיק כדי לדרבן אותי להמשיך גם אם יהיה לי קשה?", "האם אני מממש את הפוטנציאל שלי?", "האם אני מוכן להתחייב לזה לחלוטין?"

כאשר אתם בוחרים ללכת עד הסוף, בביטחון ובוודאות והתוצאה הופכת להיות MUST, כך האמונה מתעצבת, גדלה ונרתמת להשגת התוצאה.

אם כן חיזרו אל גיליון הנייר המרובע ועיבדו בצורה הפוכה - כיתבו את התוצאה שאתם רוצים להשיג, לאחר מכן את הפעולות שצטרכו לנקוט כדי להשיג אותה, ולבסוף אילו אמונות אתם צריכים לחזק או לאמץ כדי לממש את פוטנציאל ההגשמה.

החליטו כי בכל יום אתם עושים צעד אחד לקראת התוצאה. זה ישמר את המוטיבציה שלכם, יעזור לכם להיות עקביים ולא יסיט אתכם מלחיות מתוך אמונה, מלהגשים את הפוטנציאל שלכם, ומלקדם מהלכים שיובילו אתכם לעבר ההצלחה המיוחלת.

שיטת הריבוע אומנם לא מבטיחה כי הדרך תהיה פשוטה, אבל היא מפשטת אותה בכל זאת והופכת אותה לקשה קצת פחות...
 

עריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.