print header

6 שלבים להיפטר מהרגלים מזיקים


היכולת לפתח הרגלים בחיים, היא הרגל כשלעצמו וכולנו חוטאים בו. מההרגלים הקטנים ביותר כמו התקבעות על מקום חניה, מסלול הליכה וספל שתיה ועד התרגלות לדפוסי חשיבה מקובעים. גם אם להרגלים שלנו אין השפעה מזיקה, הרי שכל ניסיון של העבר המוכר לכפות את עצמו על ההווה ועל העתיד הבלתי ידועים, הוא מזיק.

המשמעות של הרגלים היא שהם מייצרים תקיעות. הם שומרים על מרחב קיום צר מלהכיל, כך שאם אתם רוצים לשנות נתיב גורל, למצוא אהבה גדולה, להשיג קריירה משמעותית או לחיות חיים רוחניים מספקים יותר, חיוני שתבחנו את ליבת ההרגלים שלכם, ייתכן והם אלה שמונעים מכם להתקדם לאן שאתם באמת רוצים.

חופש
מקור: kongsky

אם לא תבחרו במודע במסלול לחיים, קרוב לוודאי שהעבר יבחר אותו עבורכם.

בבחירה להשתחרר, אפילו מהרגל אחד קטן, נוצר אלמנט של כוח, כזה שיכול לייצר מומנטום אמיתי להשגת הדבר הספציפי שאתם רוצים, או להגדלת טווח ההזדמנויות.

הדרך היחידה לגרום לשינוי אמיתי היא לשבור את ההרגל. הכוונה של לשבור את ההרגל לא מעודדת בהכרח לשבור את הכלים. ההרגל לא חייב להיות דבר גדול שקשור באופן ישיר לדבר שאתם רוצים להשיג, אלא כל הרגל שהוא מזיק או בלתי מועיל, כזה שמהווה נדבך שחיוני ואפשרי לוותר עליו.

אושר
מקור: Danilo Rizzuti

נקודת המוצא והפער

נקודת המוצא היא המקום והרגע בו אתם נפרדים מסוג של הרגל שעיצב את החיים שלכם עד עכשיו, ומאפשרים לעצמכם לבחון מרחב פיזי, נפשי ומנטאלי חדש שיתקיים בהיעדרו. הטכניקה של נקודת המוצא מבוססת על העיקרון כי על ידי הפרדת העצמי מן המומנטום של העבר, אדם יוצר לעצמו הזדמנות לראות, לחוות, לחשוב ולפעול אחרת. זהו הפער וזה מה שעתיד להבטיח לו מרחב הזדמנויות חדש.

נקודת המוצא ויציאת הפער עשויים להשפיע על הגורל הרבה יותר משאתם יכולים לדמיין, כיוון שלהשתחרר מדפוסים ישנים זה בהכרח לבחור אחרת. זה אולי נשמע לכם מהפכני מדיי, אבל הדברים הגדולים מתחילים בצעדים קטנים-קטנים, תחילה בסוויץ' מנטלי ואחר כך בצעד אחד לעבר המטרה.

תחילה, בחרו את ההרגל שאתם רוצים לוותר עליו, זוהי נקודת המוצא שלכם. כאמור, ההרגל שאתם הולכים לוותר עליו חייב להיות אחד שאתם מוכנים להשתחרר ממנו ללא נקיפות מצפון. זה צריך להיות משהו שאתם עושים על בסיס קבוע, פעם אחת או מספר פעמים ביום, או כזה שאתם רוצים לעשות מספר פעמים ביום והוא מעסיק אתכם. ויתור על הרגל קבוע הוא בעל עוצמה גדולה להשפיע עליכם וייתן לכם תנופה מיידית להצליח. אל תבחרו משהו קשה מדיי, אחרת אתם עשוים להיכשל עוד לפני שהתחלתם ותאבדו את המוטיבציה להצליח.

6 צעדים ליצירת נקודת מוצא והתמודדות עם הפער

1. בשלב מסוים של היום, יתעורר בכם הדחף לעסוק באותו ההרגל.

2. במקום למהר לספק את הדחף, עצרו!

3. ברגע זה, הפנו את תשומת הלב מן הדחף לעבר מקור גבוה יותר של סיפוק: אם זה במציאת כוח פנימי על ידי מנטרות של העצמה אישית, אם זה על ידי תפילה אל קיום אלוהי או אפילו זיכרון של אהבה ותמיכה מהאנשים שקרובים אליכם.

4. שהו רק לרגע בתוך המקום הנשגב, היכנעו לו. אל תהיו בשום מקום אחר מאשר שם.

5. כעת, כשאתם מודעים לחווית המקור הגבוהה יותר וסללתם אליה דרך, התמלאו בביטחון כי ההרגל סופק בדרך אחרת.

6. הכירו תודה.

התהליך הזה פותח פער מן הדפוס הישן וסוגר פער על חוויית הסיפוק הנשאבת ממקור אחר. ששת השלבים לא צריכים להימשך יותר מדקה והם יכולים להיעשות בכל עת, בכל מקום ואף אחד אפילו לא צריך לדעת שאתם עושים אותם. כל שעליכם לעשות הוא לחזור על השלבים בכל פעם שאתם נתקלים בהשתוקקות לחזור אל הרגל שבחרתם לוותר עליו.

זה לא קל בהכרח, אבל העובדה שאתם מוכנים, יכולים ומצליחים להביע התנגדות היא אדירה! היא מוכיחה לכם באמצעות הדברים הקטנים שאתם יכולים להשיג שליטה רבה יותר על החיים שלכם ועל המסלול בו אתם נעים. אתם יכולים לכוון את עצמכם, להתנער מדפוסים כובשים ומויתור עצמי ולעצב לעצמכם גורל אחר. זה מתחיל בצעד קטן של הפסקת הרגלים ישנים וממשיך בצעד גדול של הפסקת דפוס ההתרגלות בכלל. 

עריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.