print header

אילו גברים נמשכים לנשים בהריון? ומדוע?


יום אחד סיפרה לי חברה טובה שהייתה אז בחודש השישי להריונה, שכאשר עמדה במכולת, בתור לקופה, כשיד אחת שלה אוחזת בבטן הנפוחה ויד שנייה מחזיקה בחלב, ניגש אליה בחור צעיר ויזם שיחה לבבית על מזג האוויר. במהלך השיחה, ככה בדרך אגב, שאל אותה הבחור אם היא רוצה לצאת איתו לטיול בסוף השבוע הקרוב. העובדה שהיא הייתה בהריון (וקרוב לוודאי נשואה), לא הרתיעה אותו, להפך! היא מספרת שהוא התבונן בה במבט חושק ואמר לה שהיא יפייפיה. החברה שיערה בליבה שהסיבה שהבחור נחמד אליה נובעת מהעובדה שהיא בהריון, כך שכל תכלית השיחה היא ידידות, אך כאשר החמיא לה במבט חושני היא תהתה פתאום - מדוע שגבר ימצא אותה מושכת דווקא כשהיא בהריון? זו באמת שאלה מעניינת, הרהרתי לעצמי. לא כל הגברים נמשכים לנשים הרות, את זה אני יודעת. אז מי הם הגברים שמחשיבים הריון כדבר סקסי?

צוות של רופאים משוודיה ואיטליה, בראשות עמנואלה ג'ניני ומגנוס אנקוויסט, גייסו לאחרונה קרוב ל-2,200 גברים באינטרנט כדי לענות בין היתר על שאלה מרתקת זו.

החוקרים הציגו למשתתפים שאלון שבחן את העדפותיהם המיניות ומידת משיכתם לנשים בהריון או לנשים מניקות. בנוסף, נשאלו המשתתפים על גילם ועל גיל האחים הביולוגיים או החורגים שלהם (במידה ויש). ניתוח השאלונים הראה שרוב הגברים במחקר מעידים על משיכה מינית לנשים הריוניות ו/או מניקות.

מה שהחוקרים ביקשו למצוא הוא ראיות למידת העוררות המינית של גברים ביחס לנשים בהריון או לנשים מניקות. הם ידעו, על סמך ממצאים מעולם החי, כי גירוי ספציפי בשלב מוקדם בחיים יכול לגרום להתנהגות מינית ולהתקבע כבגרות מינית בשלב מתקדם בחיים. כך למשל ידוע כי עזים הגדלות ליד כבשים, מפתחות עוררות מינית לכבשים בלבד. זה נקרא בז'רגון המקצועי - החתמה מינית.

החתמה (או הטבעה) מתייחסת לאופן בו הצאצא נקשר להוריו מיד לאחר לידתו ומוסברת כמנגנון תורשתי מולד, הנובע ממטרה להבטיח חיבור מוחלט בין ההורה לצאצא. בנוסף, החתמה יכולה להיות גם תולדה נרכשת של התנהגויות או נורמות שהשתרשו אצל הצאצא בתקופות המשמעותיות של ההתפתחות שלו. העובדה כי זה עובד בטבע, גרמה לחוקרים לרצות לדעת האם זה גם תקף אצל בני האדם - האם ייתכן כי נערים שגדלו על ידי נשים בהריון, במשך רוב שנות הילדות שלהם, נמשכים לטיפוס האמא ההרה?

מסתבר שמה שטוב לעזים טוב גם לגברים ואכן זה המקרה. ככל שהגבר חשוף יותר לאמו ההרה ו/או המניקה בין הגילאים שנה וחצי לחמש, כך סביר יותר שכאדם בוגר הוא יגלה משיכה מינית לנשים הרות ו/או מניקות.

הנתונים על גילאי האחים הצעירים הם המפתח לזיהוי הנטייה. למשתתפים שהודו במשיכה מינית לנשים הרות ו/או מניקות, היו אחים שצעירים מהם באופן משמעותי. המשתתפים עם אח או אחות קטנים יותר, היוו 66% מכלל הנשאלים ועל כן ניתן היה לרשום מגמה ברורה. באופן מעניין, כאשר היה מדובר במקרים של אחים למחצה שנולדו לאמא אחרת, לא נרשמה משיכה מינית לנשים הרות. בשורה התחתונה, רק הריון של האמא הביולוגית של הילד יכול להשאיר עליו חותם מיני.

על פי פרויד, "השלב האדיפלי" מתרחש בין הגילאים 3-6 והוא מתבטא במשיכה מינית של הילד להורה מהמין השני. כלומר, הבן נמשך לאמא וחושק בה והבת נמשכת לאביה. פרויד טוען כי זו תופעה בלתי מודעת שמייצרת את "תסביך אדיפוס". תסביך זה עשוי לעורר אצל הילד חרדה עצומה שתגרום לו עם הזמן להדחיק ולשכוח שאי פעם חש כך, אך היא עשויה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות במהלך החיים.

העובדה כי הנתונים שנאספו הראו חפיפה חלקית בגילאים בהם מתבצעת ההחתמה, מחזקת את האפשרות כי תוצאות המחקר משקפות במעט את "תסביך אדיפוס".

"יחד עם זאת", מציינים החוקרים "החתמה מינית שונה, כיוון שהיא לא נוצרת בהכרח ממשיכה מינית אל האמא ההריונית או המניקה בעצמה, אלא מהעובדה כי זו דמות האם שהוטבעה בתודעתו של הילד בשלב רגיש של ההתפתחות שלו, כך שמבחינתו הוא עשוי לפתח משיכה מינית נורמלית למדיי אל הפרטנרית העתידית דווקא בשלבי ההריון". 

הריון

מה זה אומר עבור נשים בהריון או כאלה שהמתכננות להיכנס להריון?

זה אומר שאתן כנראה יכולות לחזות את מידת המשיכה המינית של הפרטנר שלכן כלפיכן בזמן ההריון - אם יש לו אח או אחות שנולדו בתוך חמש שנים אחריו, גדול הסיכוי שהוא ימצא אותך מאוד סקסית במהלך ההריון.

ליקטה וכתבה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.