print header

האם יש דבר כזה אהבה ממבט ראשון?


אם נמאס לך שמתייחסים אל המין הנשי כאל תלותי, רגשני ומתאהב בצורה עיוורת, תשמחי לשמוע כי מחקר חדש גילה שכשמדובר באהבה אמיתית, גברים מתאהבים מהר מאוד! ואפילו הרבה יותר מהר ממך!

במחקר חדש שנערך בבריטניה נמצא כי רוב הגברים מאמינים כי הם יכולים להכריע האם זה "הדבר האמיתי" אחרי דייט אחד בלבד, ויותר מזה - אצל כמעט רבע מהגברים, זה עובד מהר יותר - 1 מכל 4 גברים מאמין באהבה ממבט ראשון ויכול לזהות האם האישה היא "האחת" אחרי מספר שניות בלבד.

בין התגליות המעניינות של המחקר, שהוזמן כחלק מרומן ספרותי שעסק בשאלה האם גברים נוטים להיות הראשונים לומר "אני אוהב אותך", נמצא כי לא רק שהם הראשונים להרגיש אהבה ולהגיד אהבה, הם גם נוטים להילחם לשמר אותה ואפופים חרטה אחרי פרידה. נשים לעומת זאת, למרות שגם הן נוטות להיאחז באהבות הראשונות שלהן, מגלות הרבה יותר שביעות רצון מהבחירות הרומנטיות שלהן ולוקח להן כשישה דייטים להכריע האם "זה זה".

חיזור

המחקר החדש התבצע על בסיס מחקר קודם שהראה כי ככל שהמבט של גבר ארוך וממוקד יותר באישה, כך הוא יהיה מעוניין בה יותר. ליתר דיוק, אם הגבר מביט באישה רק מספר שניות, לא בטוח שהוא יתרשם ממנה כל כך, אך גבר שמביט באישה ועובר את מחסום ה-8.2 שניות כבר יכול להיות מאוהב.

לצורך מחקר זה, הציבו מצלמות נסתרות ששימשו כמעקב אחרי תנועות העיניים של 115 סטודנטים שהשתתפו במחקר ושוחחו עם שחקנים ושחקניות. לאחר השיחה, התבקשו הסטודנטים לדרג את האטרקטיביות של השותף לשיחה.

נמצא כי נשים שקיבלו דירוג גבוה, הן כאלה שהגברים התבוננו בהן בממוצע כ-8.2 שניות ואילו נשים שקיבלו דירוג נמוך, הן כאלה שהגברים לא השקיעו בהן יותר מ-4.5 שניות של מבט. אצל נשים לא נמצאה עקביות כזו ולכן הסיקו החוקרים, כי המונח "אהבה ממבט ראשון" פחות תקף לגביהן.

את ממצאי המחקרים מסבירים החוקרים כנטייה גבוהה של גברים לבסס את האהבה שלהם על התרשמות ויזואלית, בעוד שאצל נשים, נלקחים בחשבון פרמטרים מורכבים יותר.

המחקר הנוכחי מצטרף לסידרה של בדיקות קודמות בנוגע ל"אהבה ממבט ראשון" שקבעה כי התאהבות לוקחת בממוצע בין 90 שניות ל-4 דקות, כאשר מערכת השיקולים מורכבת מ- 55% התרשמות משפת הגוף, 38% התרשמות מטון ומהירות הדיבור ו-7% התרשמות מתוכן השיחה עצמה. יחד עם זאת, אף אחת מהבדיקות לא בחנה את תוקף ההתאהבות הזו. האם היא כנה ואמיתית? האם היא מהווה בסיס מוצק או שהיא אימפולס חולף? גברים שמבטיחים עולם ומלואו ומתבוננים בעיניים רכות כבר מהרגע הראשון זה לא דבר שחדש לנו, אך האם ניתן לסמוך על זה שלא ייעלם?

אהבה ממבט ראשון

עבור אלה שסקפטיים לגבי תוצאות המחקר ותוקפה של "אהבה ממבט ראשון" ורוצים להטיב את סיכוי ההצלחה שלכם כבר מעכשיו - אספנו עבורכם 10 טיפים שיחדדו את המודעות שלכם וישפרו את סיכויי ההצלחה שלכם בעולם הדייטים!


1. אהבה מאימה ראשונה: לאלה מכם שחושבים שללכת למקום רומנטי בדייט הראשון זה טוב, הנה לכם חידוש - עדיף לבחור מקום מפחיד. מחקרים מראים כי מקומות מפחידים מגבירים את קצב דפיקות הלב ויגרמו ללב של הפרטנר לצאת אליכם (תרתי משמע). הימנעו מהליכה רומנטית על שפת הים ולכו לסרט אימה או לרכבת הרים.

2. משחק השיתוף - מחקרים מראים כי ככל שהפרטנר חושף על עצמו מידע אישי יותר כך מתחזקת תחושה של אינטימיות. אתם יכולים לבקש זה מזה להכין רשימה של סודות ובמשחק ניחושים של כן-לא, על כל צד לנסות ולנחש את הסוד של השני. אם המשחק לא לרוחכם, בצורה הפשוטה ביותר נתבו את השאלות לרמה האישית על חלומות ועל חרטות.

3. תשוקה או אהבה? איך תדעי האם הבחור שאיתך מתעניין בגוף או במוח שלך? מחקרים מראים כי אם הוא מוצא אותך אשת שיחה מעניינת, קרוב לוודאי שהוא יביט בך
ממושכות, יהנהן ויחייך. לעומת זאת אם הוא חושק בגוף שלך, הוא יתבונן בך וילקק את השפתיים שלו.

4. מאי הסכמה להסכמה: רוב האנשים חושבים שאם אדם מהנהן בדייט, קרוב לוודאי שהוא מסכים ומרוצה, אך מחקר הראה שאנשים שנמשכים זה לזה מתחילים במינון פושר של הנהונים והופכים חיוביים לקראת סוף הדייט.

5. הסכמה על חוסר הסכמה: אסטרטגיה מוצלחת היא לדבר על דברים ששניכם לא אוהבים מאשר על דברים שאתם כן - אנשים מרגישים קרובים יותר כאשר הם מסכימים על הדברים שהם אינם אוהבים מאשר על הדברים שהם כן אוהבים.

6. שמרי אותו רעב: מחקר שנערך לאחרונה הראה כי גברים רעבים מדרגים נשים בצורה נחשקת יותר. אז הנה לך הצעה - שמרו את הארוחה לסוף הדייט.

7. זיוף חיוכים: לידיעתכם, חיוך אמיתי וחיוך מזוייף שניהם חושפים שניים, אך חיוך אמיתי הוא כזה שגורם לעיניים להתכווץ.

8. כוחו של מגע: אם את רוצה להגדיל את הסיכוי שמישהו יהיה בעניין שלך, נסי לגעת בו בזרוע העליונה תוך כדי מחמאה. אבל זכרי, מגע קצר מוגבל לזרוע העליונה במקביל למחמאה או לבקשה. לא יותר ולא פחות.

9. השתמש באחרות: מחקרים מראים כי נשים מוצאות גברים אטרקטיביים יותר כאשר הן רואות נשים אחרות בסביבתם, מחייכות אליהם או צוחקות מהבדיחות שלהם. אז אם אתה רוצה להרשים את האישה שאיתך, שתול איזו ידידה טובה בבר או במסיבה שתצחק לרגע מהבדיחות שלך ואז תיעלם. זה עשוי לעבוד.

10. כתבו על זה: נמצא כי פרטנרים שמבלים לפחות פעם בשבוע בביטוי בכתב של רגשותיהם, גם אם רק לעצמם, מגבירים את הסיכוי שלהם להישאר יחד בכ-20%, שכן כתיבה מעודדת גישה חיובית וזו באה לידי ביטוי בשיח המילולי.

חתונה
 

אהבה ב-8.2 שניות? כמה רומנטי זה יכול להיות...
 

ליקטה וכתבה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.