print header

8 דברים קשים שמומלץ שתעשו בשביל עצמכם

כל אחד רוצה להתחיל את היום עם תחושת אושר ומטרה, אך זה לא תמיד מתאפשר. החיים מפילים אותנו פעם אחר פעם, כאילו שהם מנסים להוכיח לנו שאנחנו לא צודקים או לא ראויים לחיים טובים, אך אסור לנו לתת למציאות שכזו לנצח. כולם מסוגלים להצליח ולהיות מאושרים, ורק צריך ללמוד מה הפעולות הנדרשות כדי להביס את הלחץ, הייאוש והשליליות. למזלכם אתם לא לבד, ויש עוד הרבה כמוכם, כמו גם כאלו שהצליחו לצאת מהמצב הזה ולחיות את חייהם במלואם. זה לא יהיה קל, וזה ידרוש מכם מאמץ, אולם לא רב כמו שאתם אולי מדמיינים. אלו הם 8 הדברים שעליכם להתחיל לעשות בשביל עצמכם כבר מעכשיו.
 

1. שחררו את האידיאלים הלא נחוצים

כשמחשבה מסוימת צצה בראשכם, שאלו את עצמכם האם היא עוזרת לכם לצמוח ולהתפתח או מנגד עוצרת את התהליכים האלה, מונעת אותם או אף פוגעת בהם. יש הבדל עצום בין לוותר לבין לשחרר, ואם יש לכם קשר רגשי אובססיבי לאנשים או למצבים מסוימים, כדאי לוותר עליהם במידה שאלו אינם תורמים לכם, שזהו כנראה המצב. 
 
בכל יום עליכם לרצות להיות הגרסה הטובה ביותר שלכם, מבלי לצפות שהחיים ילכו בכיוון מסוים. חשוב שיהיו לכם מטרות, חלומות ושאיפות, אך נתקו את כל אלה מהדרך שבה כל אחד מהם צריך להיראות בסופו של דבר כדי שיהיו טובים מספיק עבורכם. פשוט קבלו את המציאות, הגיבו בהתאם אליה, והתרכזו במה שחשוב – מה שמניע אתכם קדימה – ושחררו את מה שלא.
דברים קשים שמומלץ לעשות לחיים טובים: אישה שמה ידיים על החזה

2. שימו את הנשמה שלכם בדברים הקטנים שאתם עושים

בן אדם יכול לסיים את היום תשוש בשתי דרכים: או שלא עשה דבר, וכך הוא חווה עייפות ריקה לחלוטין שמנוחה לא תעזור לה, או שהוא עשה הרבה דברים, וכך הוא חווה עייפות מתגמלת שדורשת מנוחה טובה. רבים מאיתנו מחכים יותר מדי ״למצוא״ משהו שיגרום לנו לרצות לקום ולפעול – משהו שייתן לנו תשוקה לחיים. אך זה לא בדיוק עובד ככה, כי התשוקה מגיעה רק למי שפועל.
 
לכן, שימו את הנשמה שלכם כבר בדבר הבא שתעשו, ואל תחכו להזדמנויות של מחר, אלא חפשו את אלה שכבר נמצאות מולכם כעת. דחייה למחר לא תקדם אתכם לשום מקום ולא באמת תסייע לכם להרגיש שנחתם טוב, אלא רק תשאיר אתכם מרוקנים עוד יותר. כרגע יש אנשים או דברים מסוימים שדורשים את תשומת הלב שלכם, ואתם יכולים לפתח תשוקה לעשייה רק אם תקומו ותתחילו לעשות – זה יבוא באופן אוטומטי. במקום לבחור לנוח היום, בחרו לפעול היום, ומחר תוכלו לזכות במנוחה שמגיעה לכם לצד סיפוק מהעשייה שלכם.

3. התחילו למתוח את גבול היכולות שלכם

לפעמים אנחנו נאבקים להתקדם ומרגישים שאנו עומדים במקום בלי שום יכולת להשתפר, אך זה אף פעם לא נכון, ואתם יכולים להפתיע את עצמכם אם תנסו למתוח את גבולות היכולות שלכם. נסו זאת לפחות פעם ביום; עליכם לעשות משהו קשה שאולי אפילו גורם לכם להרגיש קצת לא בנוח, ואפילו רק למשך 10-15 דקות – זה עדיף משעה של אי התקדמות. 
 
למשל, אם אתם נוהגים לעשות הליכה באופן קבוע כבר מזה זמן רב, נסו לרוץ קצת בפעם הבאה שתצאו. סביר להניח שתרגישו קצת פחות נוח כי תזיעו יותר, תתנשמו יותר ולא תוכלו לדבר בטלפון כפי שאתם אולי נוהגים, אך השינוי הקטן הזה יוציא אתכם מאזור הנוחות שלכם ויקדם אתכם צעד אחד קדימה אל עבר חיים בריאים יותר. אל תתקעו בשגרה שלא תורמת לכם, ותמיד נסו למתוח את גבולות היכולות שלכם ולהוכיח לעצמכם שאתם מסוגלים ליותר.

4. היו עדינים עם עצמכם כשדברים לא הולכים כמתוכנן

קל מאוד להעריך יתר על המידה את המשמעות של החלטה קטנה, תוצאה של פעולה מסוימת או אירוע שהתרחש ושאי אפשר להחזיר אחריו את השעון לאחור. אך גם כשדברים לא הולכים כמתוכנן, הזכירו לעצמכם לקחת נשימה עמוקה ולהזכיר לעצמכם שהדרך שלכם היא ארוכה – לטוב ולרע – והיא תיבנה על גבי צעדים קטנים שיראו את המשמעות והחשיבות האמיתיים שלהם רק בטווח הארוך.
 
האמת היא שכולם חווים כישלונות, אך שום כישלון לא מגדיר את מי שאנחנו. למדו מהטעויות שלכם, הפכו לאנשים נבונים יותר והמשיכו הלאה – רק כך ניתן לזכות באופי וחכמה אמיתיים. זה יהיה הזרע להצלחה שלכם, וגם הסיפורים הטובים ביותר שלכם יגיעו דווקא מהאתגרים שהתגברתם עליהם. זה יכאב קצת זמן ואולי אפילו תישאר "צלקת" אך זהו מצב עדיף על המשך חיים אומללים ולא מספקים.
דברים קשים שמומלץ לעשות לחיים טובים: איש בחליפה עומד מול צל שרירי שלו

5. חפשו באופן פעיל את מה שטוב

הנשק החזק ביותר נגד לחץ יומיומי הוא היכולת שלנו לבחור מחשבה אחת על פני אחרת, ועליכם לאמן את המוח שלכם לראות את הטוב ואת חצי או אפילו שליש מהכוס המלאה. זה יעזור לכם להישאר חיוביים, וכשאתם חיוביים, כל הפעולות שלכם הן בעלות סיכוי רב יותר להצליח ולהפיק תוצאות טובות. מנגד, כשאתם שליליים, יתכן שהגוף והמוח שלכם יוותרו מראש ולא יתנו 100% ממה שהם מסוגלים, וכך למעשה תהיו מועדים לכישלון.
 
חשבו פחות על הבעיות שלכם ועל הדברים הקטנים שמפריעים לכם לחיות את החיים בצורה מושלמת, והשקיעו יותר מאמצים באמרת תודה על מה שיש לכם והקדשת תשומת לב לדברים הטובים והקטנים שבחיים. עשו כל שביכולתכם כדי להישאר חיוביים, והחיים שלכם יהיו הרבה יותר טובים, לא כי זה כוח קסם מסוים, אלא פשוט כי כך המציאות עובדת.

6. היו נאמנים לערכים שלכם

זה לא משנה איך אחרים רואים אתכם, אלא איך אתם רואים את עצמכם, לכן אם לא תהיו נאמנים לערכים שלכם לעולם לא תוכלו להיות שלמים עם עצמכם. אל תתביישו להיות מי שאתם ולפעול על פי מה שאתם מאמינים לנכון, ואם אתם לא יודעים איפה נמצאים הערכים שלכם בדיוק, תוכלו להתחיל עם תרגיל קטן.
 
ערכו רשימה של 5-10 דברים שלדעתכם חשובים לבניית אופי טוב ועל מנת לחיות חיים טובים. לדוגמה, כנות, כבוד עצמי, משמעת, עצמית, אדיבות וכדומה. הרשימה הקצרה הזו צריכה להיות המקום שאליו תפנו כשעליכם לעשות החלטות גדולות וקטנות כאחד. בחרו את התכונה שברצונכם לפעול על פיה, וכך תוכלו להישאר נאמנים למי שאתם רוצים להיות ולערכים שהכי חשובים לכם.

7. זכרו שבראש ובראשונה אתם בני אדם

כולנו נולדנו כבני אדם, אך אנחנו שוכחים את זה לעיתים קרובות מדי. אנחנו נצמדים יותר מדי לרעיונות שמגיעים מתוויות שהדביקו לנו או מאירועים ומצבים ששינו את חיינו בדרך כזו או אחרת, כמו גירושין, מחלות או עוני. החיים יכולים לקחת הרבה צורות שונות, ממש כמו מולקולות מים – הן יכולות להיות קרח, עננים, אדים והרבה דברים שונים. אך בסופו של דבר כמו המים החיים תמיד נשארים מה שהם, רק בצורה אחרת.
 
כשתקבלו את העובדה שאתם בני אדם, בדיוק כמו כולם, אתם תתחילו להאמין יותר בעצמכם ואף לשאוף גבוה יותר. אתם תתאהבו בדברים חדשים, ותוכלו לשכוח את המצב שבו מצאתם את עצמכם. כן, עברתם הרבה, אך זה מה שהפך אתכם למי שאתם כיום, ואתם חזקים יותר ממה שאתם חושבים. תנו לעצמכם קרדיט על הצעדים שעשיתם עד עכשיו, ואל תעצרו כעת, אלא המשיכו בשיא הכוח. גם לכם מגיע לחיות חיים טובים.
דברים קשים שמומלץ לעשות לחיים טובים: אישה מותחת ידיים בחוף הים

8. התחילו בצעדים קטנים – אפילו אם הם חסרי משמעות

לפעמים הדבר הכי קשה זה להתחיל, אך עליכם לדחוף את עצמכם לעשות משהו, אפילו אם זה דבר קטן שלא באמת יקדם אתכם אל עבר המטרה שלכם. זה ייתן לכם את הדחיפה שאתם צריכים כדי להניע את המנועים שלכם ולהתחיל לעשות את מה שכן צריך, אפילו אם זה רק צעד קטן כדי לצאת מהמיטה, עוד בלי שום תוכניות בנוגע למה שתעשו בהמשך היום.
 
כל פעולה קטנה היא חיובית, לכן אין באמת פעולה חסרת משמעות. הכול עדיף על פני עמידה במקום ושאננות, ואם יש משהו שאתם באמת רוצים להשיג ולהשלים, נסו לצאת לדרך עם פעולה כמה שיותר קטנה. עליכם להקדיש לפעולה הזו בסך הכול רבע שעה, ואתם תראו שממנה תוכלו להמשיך עוד ועוד, עד שלפתע תשלימו דבר מה שדחיתם או התקשיתם בו מזה זמן רב. רק אל תצפו להגיע מ-0 ל-100 כל כך מהר, אך בהחלט תוכלו להתקדם ל-1, מחר תגיעו ל-2, וכל מה שצריך זה רק לחזור על כך באופן קבוע עד שתגיעו ל-100.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.