print header

13 סימנים לכך שאתם מבזבזים את זמנכם היקר

אומרים שהחיים קצרים מדי, אולם רובנו לא מרגישים זאת עד אשר מגיע רגע בו אנו חשים שהם מתקרבים לקיצם – רק אז מגיעות החרטות והמחשבות האמיתיות בנוגע לבחירות שלנו. חשבו לרגע על שתי השאלות הבאות: מה תמיד היה החלום הכי גדול שלכם, והאם הגשמתם את החלום הזה במהלך חייכם? אם תשובתכם לשאלה השנייה היא שלילית, מומלץ שתעברו על 13 הסימנים הבאים ותבדקו האם אתם מבזבזים את זמנכם היקר. ברגע שתדעו לזהות את השגרה והמנהגים שגורמים לכך, תוכלו להימנע מהם ולצאת להגשים את החלומות שלכם באופן פעיל ומודע.
 
אישה יושבת על סלעים ומחבקת את רגליה
 

1. אתם מבלים זמן רב מדי בעשיית דברים שאינכם צריכים לעשות

בין שאתם יושבים מדי ערב וצופים בטלוויזיה במשך שעות ארוכות ובין שאתם מעבירים את זמנכם מול מסכים שמציגים רשתות חברתיות מסוגים שונים, מומלץ שתתחילו לקחת את החיים שלכם ברצינות רבה יותר. חשבו על הדרך שבה אתם בוחרים להעביר את רוב זמנכם הפנוי ושאלו את עצמכם האם זה עוזר איכשהו לחייכם להתקדם ולהפוך לטובים יותר – האם הפעולות שלכם עוזרות לכם ליצור בסיס לעתיד שאתם רוצים לחיות? אם לא, אתם ככל הנראה צריכים להעריך מחדש את השגרה שלכם וליצור בה שינויים.

2. אתם מתלוננים יותר מדי

יש אנשים שמבלי לדעת זאת שונאים את חייהם, והם לא מפסיקים לספר את העובדה הזו לאחרים. האם אתם חושבים שהנכם כאלה? האם אתם נוהגים להתלונן על הבוס שלכם, על השכר שאתם מקבלים או על השכנים הרועשים שלכם וכדומה? אם כן, אתם ככל הנראה לא עושים שום דבר פרט להקרנת אנרגיה שלילית לסביבה שלכם, ושליליות לא עוזרת בדבר, אלא רק גורמת לכם להיתקע במקום. שנו את אופן המחשבות שלכם והעדיפו לדבר עם חבריכם דווקא על הדברים שאתם אוהבים בחיים, ולא על הדברים שמעיקים עליכם.

3. אתם לא מזינים את המוח

אנחנו לא מפסיקים לגדול אחרי גיל ההתבגרות, ואם אתם לא ממשיכים ללמוד דברים ולשפר את הידע שלכם בגיל מבוגר אתם תתנוונו ותעמדו במקום, בדיוק כמו מי אגם שאינם זורמים ושבהם גדלה ירוקת מכוערת – זה מה שהמוח שלכם עושה אם אתם לא שומרים עליו פעיל ומלמדים אותו דברים חדשים. אתגרים מחשבתיים עוזרים לכם להרחיב את הידע ולשפר את אופן החשיבה שלכם, לכן אל תימנעו מהם גם אם למידת דבר מה חדש נראית כמו משימה קשה – עליכם להיות גרועים במשהו תחילה כדי להשתפר בו אט אט.
שולחן שעליו ספר פתוח, משקפיים ושעון
 

4. אתם לא חווים השראה

האם קיימת בכם תשוקה לדבר מה? יש אנשים רבים שהולכים מדי בוקר לעבודה, חוזרים הביתה, רואים טלוויזיה ונכנסים למיטה, ומאמינים שאין בהם תשוקה לשום דבר, אך זה אף פעם לא המצב. לכל אחד מאיתנו יש משהו שהוא נהנה לעשות ושמוסיף פלפל לחייו, ועליכם רק לגלות מחדש מה מרגש אתכם ולהכניס יותר מהדבר הזה לחייכם.

5. יש לכם יותר מדי שיחות שליליות עם עצמכם

לפעמים המחשבות שלנו יכולות להרוס לנו את היום. הנרי פורד אמר, "בין שאתה חושב שאתה יכול ובין שאתה חושב שאינך יכול, אתה צודק", וזה אומר שאם תגידו לעצמכם שאינכם חכמים או מוכשרים מספיק כדי לקבל קידום בעבודה או לפתוח עסק משלכם, אתם צודקים כי כך קבעתם. באותה מידה, אם תגידו לעצמכם שאתם מותשים מדי כדי ליצור שינוי בחייכם אתם גם צודקים. מה שתספרו לעצמכם יהפוך למציאות שלכם, לכן היו מודעים למחשבות שלכם והתאימו אותן לחיים שאתם רוצים לחוות.

6. אתם לא מתכננים לעתיד

בעוד שמומלץ לכל אחד מאיתנו לחיות את הרגע, לפעמים צריך להסתכל אל עבר העתיד ולוודא שאנחנו נמצאים בדרך שבה אנו רוצים ללכת. אם אין לכם מטרה או תכנון מסוים אתם כמו ימאי על סירה ששטה בים בלי מפרש, אשר מצפה להגיע למקום טוב, אולם רוב הסיכויים שזה לא יקרה. עליכם ליצור לעצמכם תוכנית פעולה שתעזור לכם להגיע לחוף המבטחים שלכם – ממש כמו לבחור יעד בתוכנת ניווט. ברגע שיהיה לכם יעד בראש, אתם תדעו לזהות את ההזדמנויות שייקחו אתכם אליו.
משקפיים שדרך העדשות שלהן רואים מפה של תוכנת ניווט

7. אתם מבלים זמן רב מדי עם אנשים שלא תורמים לנפש שלכם

קל מאוד להיתקע בחברת אנשים שליליים שלא עוזרים לנו להרגיש שאנחנו אנשים טובים יותר ממה שאנו חושבים שאנחנו, ואף לקרוא להם חברים, אך חשוב שתדעו שאנשים שכאלה מושכים אתכם למטה יחד איתם. יש שקוראים לאנשים שכאלה "ערפדים אנרגטיים" משום שהם שואבים את רוח החיים מאחרים ולא נותנים שום דבר חיובי בתמורה. במקום לבלות זמן רב מדי עם אנשים שכאלה, זהו את החברים והמכרים שגורמים לכם להרגיש גאווה ואושר, והעדיפו להקיף את עצמכם בהם.

8. אתם מכורים לסמארטפון

הסמארטפון הוא אחד הגאדג'טים המועילים ביותר שהתווספו לחיינו בשנים האחרונות, ובנוסף הוא גם יכול להיות מאוד מהנה, אך עליכם להיות מודעים לזמן שאתם מבזבזים עליו. חשבו על הדרך שבה השימוש בסמארטפון משפיעה על היחסים שלכם בסביבה הביתית או בזמן שאתם עם חברים; האם אתם מחוברים למסך בזמן ארוחת ערב עם המשפחה, או אולי אתם מתכתבים עם מכרים בזמן שאתם יושבים לכוס קפה עם חבר שיושב ממש מולכם? אם כן, אתם מפספסים את הבילוי המשמעותי ואת הקשר האינטימי עם האנשים שאתם אוהבים.

9.  אתם מבזבזים כסף על דברים שלא חשובים

יש הבדל גדול בין "רוצה" לבין "צריך", ולבטח הוריכם ניסו ללמד זאת אתכם כבר בגיל קטן. עם זאת, הגבול בין שני אלה היטשטש מאוד בחברה של היום, ויש אנשים שלא מצליחים לשלם את המשכנתא שלהם אך עדיין מבזבזים את כספם על מוצרים שאינם הכרחיים. אם תעצרו לרגע ותחשבו על כך, תגלו שיש מעט מאוד דברים שאתם באמת צריכים בחיים; מים, אוכל, בית ואהבה הם חלק מהם. כל שאר הדברים הם תוספת, לכן חשבו על ההוצאות שלכם וערכו שינויים בהתאם.
יד של גבר מגישה כרטיס אשראי

10. אתם לא נותנים לעצמכם מספיק שעות שינה

לא צריך להיות רופא כדי לדעת כמה ששינה חשובה לבריאות שלנו. אם אתם עסוקים מדי ונשארים ערים עד השעות הקטנות של הלילה כדי להספיק לעשות מטלות, יתכן שהבעיה היא שאתם מבזבזים את זמנכם הפנוי בשעות מוקדמות יותר על דברים שאינם הכרחיים. זהו מנהג רע שמומלץ להפסיקו, משום ששינה לקויה עלולה לגרום לכם לתשישות שתשדוד מכם את הרצון לעשות את הדברים שאתם צריכים לעשות כדי לקיים את חייכם.

11. אתם לא מטפלים בגוף שלכם

מעבר לכך ששינה מספקת חשובה עבור הבריאות, יש צורך גם בלהפעיל את הגוף ולשמור על תקינותו, בדיוק כמו שהייתם שומרים על המכונית שלכם. גופכם הוא כלי הרכב שמסיע את הנפש שלכם, ועליכם לעזור לו להישאר בריא בעזרת אכילה מאוזנת והפעלתו, לא רק לשם ירידה במשקל, אלא לשם שמירה על החוזק שלו. זה ישפיע עליכם מבחינה מנטלית וישנה את הגישה שלכם לחיים. התחילו עם שינויים קטנים, ואם תראו שאתם מתמידים בהם שקלו להגדיל את המאמצים שלכם – ככל שתעשו יותר כדי לשמור על הבריאות, חייכם יראו טוב יותר.

12. אתם לא עוזבים את האזורים שנוח לכם בהם

קל מאוד להישאר במקום נוח, אך אם אנחנו לא לוקחים סיכונים מחושבים בחיים, הם לעולם לא יוכלו להשתפר במידה ניכרת שתספק אותנו. קחו בחשבון שיש הבדל בין "סיכון" לבין "סיכון מחושב", שכן בכל סיכון יש אפשרות להוביל אותנו לתוצאה שלילית, אך סיכון מחושב הוא כזה שבו הסיכויים שלנו להגיע לתוצאה חיובית הם גבוהים יותר. עליכם רק לחשוב על תוכנית פעולה וללכת איתה עם לב שלם.
אדם קופץ מצוק לצניחה מול נוף הררי מושלג

13. אתם לא אוהבים את החיים שלכם

הצלחה ואושר באים יד ביד, משום שהדרך לבדוק עד כמה אדם מצליח היא למדוד את רמת האושר שלו. האם אתם מרגישים מאושרים? אם לא, יתכן שעליכם ליצור שינוי משמעותי בחייכם. אפילו תחושות כמו סיפוק או שביעות רצון לא מעידות על כך שאתם חווים את חייכם במלואם – החיים צריכים לרגש אתכם! אם אתם לא נהנים מהחיים שלכם, עליכם ליצור בהם מספר שינויים שיובילו אותם למקום טוב יותר.

כמה מילים לסיום

אם 13 הסימנים האלה נשמעים לכם מוכרים מחייכם, אל תתייאשו. אתם יכולים ליצור שינוי בחייכם, אך ראשית עליכם להיפטר מהמחשבה שאומרת לכם שזה בלתי אפשרי. ברוב הפעמים המכשול הכי גדול שלנו הוא דפוס המחשבות שבראשנו, אז תתחילו בלשנות את הגורם הזה. שנו את דרך החשיבה שלכם ואט אט צרו את השינוי שאתם רוצים לראות בחייכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.