print header

10 הסכמי הגירושין היקרים ביותר בהיסטוריה

גירושין ידועים כתהליך יקר שברוב המקרים רק מתחילים בתשלום של אלפי שקלים לעורכי דין, וזה רק סכום זעום ממה שלפעמים צפוי לשלם אחד מבני הזוג לשני. אם אתם עברתם תהליך שכזה, אתם יודעים טוב מאוד על מה אנחנו מדברים, אך לא משנה על איזה סכום נאלצתם לוותר, ספק שאפילו התקרבתם לסכומים שאתם עומדים לראות כאן. לפניכם 10 מהסכמי הגירושין היקרים ביותר שנערכו בהיסטוריה, שיראו לכם כמה אירועים שכאלה עלולים לעלות באמת.
 

1. סטיבן שפילברג ואיימי אירווינג (1989)

סכום הסכם הגירושין: $100,000,000

הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה: סטיבן שפילברג ואיימי אירווינג
 
הבמאי הנודע סטיבן שפילברג הכיר את גרושתו לעתיד כאשר היא נבחנה לתפקיד הנסיכה ליאה בסרט ׳מלחמת הכוכבים׳. היא לא קיבלה את התפקיד אך המליצו לה להיבחן לסרט ׳מפגשים מהסוג השלישי׳ של שפילברג, ואז הבמאי והשחקנית התאהבו ועברו לגור יחדיו. על אף שהיו עליות ומורדות למערכת היחסים שלהם, בין היתר מכיוון שאיימי התקשתה לחיות בצל בעלה הבמאי המצליח וניסתה לפרוץ בקריירת משחק בכוחות עצמה, הם התחתנו בשנת 1985 אחרי שנכנסה להריון ממנו. הזוג חתם על הסכם ממון, אולם ללא נוכחות עורכי דין ועל גב מפית.
 
בתחילת 1989 החלו שמועות על כך שסטיבן ניהל רומן עם קייט קאפשו, שכיכבה בסרט ׳אינדיאנה ג׳ונס והמקדש הארור׳, ובעקבות הסיפור הזוג התגרש, כששנתיים לאחר מכן שפילברג התחתן עם קייט. בית המשפט קבע שהסכם הממון על המפית לא תקף, ושפט לטובת איימי, שקיבלה חצי מרווחיו של הגרוש שלה לאורך 4 שנות נישואיהם. 

2. ניל דיימונד ומרסיה מרפי (1994)

סכום הסכם הגירושין: $150,000,000
הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה: ניל דיימונד ומרסיה מרפי
ניל דיימונד נחשב לאחד היוצרים המוזיקאים המצליחים ביותר בעולם, ובתחילת הקריירה שלו הוא כבר היה נשוי לאהבת נעוריו מימי התיכון – ג׳יין פוזנר. השניים נפרדו ב-1967, כששנתיים לאחר מכן התגרשו באופן סופי, ובאותה השנה הכיר ניל את אשתו השנייה, מרסיה מרפי. בסופו של דבר הוא התגרש גם ממנה לאחר 25 שנות נישואים, והיא קיבלה לפי השמועות 150 מיליון דולר. ניל טוען שהסכום היה נמוך מזה, אך לא בהרבה, והוא מאשים את עצמו בגירושין האלה.
 
לאותן תחושות אשמה וכישלון הוא נתן דרור באלבומו ׳Tennesee Moon׳, שיצא שנתיים לאחר הגירושין, ולטענתו זו הייתה תרפיה טובה ואישית יותר מללכת לפסיכיאטר או פסיכולוג. ״אני חושב שאישה זקוקה להרבה יותר תשומת לב ממה שיכולתי להעניק״, הוא סיפר בראיון לשבועון People, כשהקושי העיקרי שלו היו סיבובי ההופעות שגרמו לו להיעדר לתקופות ארוכות. בשנת 2012 הוא מצא אהבה חדשה והתחתן בשלישית, והוא נשבע שהפעם זה יחזיק לעד, כי לדבריו, ״מצאתי מישהי שיכולה לעמוד במשימה של להיות אשתי״.

3. מייקל ג׳ורדן וחואניטה ואנוי (2006)

סכום הסכם הגירושין: $168,000,000
הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה: מייקל ג׳ורדן וחואניטה ואנוי
שחקן הכדורסל המפורסם מייקל ג׳ורדן, חיזר במשך שנתיים אחרי חואניקה ואנוי, והשניים התחתנו ב-1989. במהלך שנות נישואיהם הקריירה של ג׳ורדן זינקה לשחקים, אך הזוגיות שלו החלו להתפורר. השניים הגישו בקשה לגירושין בשנת 2002, אך התפייסו והמשיכו לנסות לקיים את הזוגיות שלהם, כשלשניהם יש 3 ילדים. בסופו של דבר הם לא הצליחו לשמור על יחסים תקינים ובשנת 2006 התגרשו באופן סופי, אחרי 17 שנות נישואים.
 
הגירושין היו הדדיים, אולם ג׳ורדן נאלץ לשלם לגרושתו סכום לא קטן, שבזמנו היה לסכום הגירושין הגבוה ביותר ששילם סלבריטי או ספורטאי. עם זאת, השיא הזה נשבר כבר באותה שנה על ידי מפורסם אחר שנציג בהמשך הרשימה.

4. רומן אברמוביץ׳ ואירנה מלנדינה (2007)

סכום הסכם הגירושין: $300,000,000
הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה: רומן אברמוביץ׳ ואירנה מלנדינה
האוליגרך הרוסי-ישראלי רומן אברמוביץ' היה במקום ה-350 ברשימת האנשים העשירים ביותר בעולם נכון לשנת 2022, ואף נחשב לאחד מהעשירים ביותר מבין האוליגרכים הרוסים. הוא התחתן עם אירנה בשנת 1991, אחרי שהכירו כשהיא הגישה לו משקאות כדיילת בטיסה לגרמניה כשנה לפני כן, שבמסגרתה הוא התגרש מבת זוגו הקודמת. הזוג הביא לעולם 5 ילדים והתגרש ברוסיה, כשהדיווחים מהעיתונים המקומיים סיפרו על כך שאברמוביץ׳ נראה עם דוגמנית רוסייה צעירה בשם דשה ז׳וקובה, לה הוא בסופו של דבר היה נשוי בין השנים 2008-2017.
 
תהליך הגירושין ברוסיה הוא פשוט – הזוג מתחלק 50/50 בנכסיהם  – ולכן בכל עיתוני הרכילות היו בטוחים שזה בדיוק מה שתקבל אירנה. זה אכן מה שהיא ניסתה לקבל, מה שהיה אמור להכניס לכיסה 6 מיליארד דולר, אך בסופו של דבר היא קיבלה ״רק״ 300 מיליון דולר.

5. מל גיבסון ורובין מור (2006)

סכום הסכם הגירושין: $425,000,000
הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה: מל גיבסון ורובין מור
זוכרים שאמרנו שהשיא של מייקל ג׳ורדן נשבר כבר באותה שנה? מי שעשה זאת הוא מל גיבסון, ששילם הרבה יותר מפי 2 מהכדורסלן הנודע. גיבסון הכיר את רובין, שהייתה בזמנו סייעת רופא שיניים, בשנת 1970, מיד אחרי שצילם את סרט הפריצה שלו ׳מקס הזועם׳. הזוג היה נשוי במשך 30 שנה, הביא לעולם 7 ילדים יחדיו ומאחר שלא היה להם הסכם ממון, גרושתו הייתה רשאית לקבל חצי מכל רווחיו לאורך תקופת הנישואים שלהם.
 
לאורך אותה תקופה היו לגיבסון הכנסות רבות, בין היתר כ-600 מיליון דולר מהסרט הפסיון של ישו, ובנוסף מור גם הייתה זכאית לחצי מכל הכנסה נוספת שיקבל לאורך כל חייו מאותם נכסים משותפים. בהקלטה סודית שנעשתה ללא ידיעתו על ידי בת זוגו בשנת 2010, הדוגמנית הרוסייה אוקסנה גריגורייבה, סיפר גיבסון שהוא התגרש מאשתו מאחר שלא היה להם מכנה משותף רוחני. גם היא ככל הנראה ניסתה לזכות בסכום דומה כשנלחמה בגיבסון על משמורת והאשימה אותו באלימות משפחתית, אולם גרושתו העידה שהוא היה אב נהדר ואוהב, ומעולם לא התעלל בה או בילדיה. 

6. רוי אי. דיסני ופטרישיה אן דיילי (2007)

סכום הסכם הגירושין: $600,000,000
הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה: רוי אי. דיסני ופטרישיה אן דיילי
הנה בדיחה קטנה: זוג בן 90 נכנס למשרדו של עורך דין וביקש להתגרש. עורך הדין שאל אותם למה דווקא עכשיו, הרי הם כבר ביחד כל כך הרבה זמן, והם אמרו ״נשארנו ביחד בשביל הילדים, חיכינו שהם ימותו״. סיפור דומה, אולם עם סוף פחות מצחיק ויותר קודר, הוא הסיפור של רוי ופטרישיה, שהיו נשואים במשך 52 שנה.
 
רוי דיסני, כפי ששמו מרמז לכם, הוא אחד מבני משפחת דיסני, כשאביו היה אחיו הגדול של וולט, ושניהם הקימו יחדיו את חברת דיסני. רוי היה בכיר בחברת דיסני ושימש כיועץ, כך שהסכום שעמד לרשותו בעת גירושיו היה גבוה מאוד, וכך גם גילו – 77. הסיבה לגירושין הייתה ״מחלקות שאינן ניתנות לגישור״ לפי המסמכים, ולפי העדויות הזוג חי בנפרד אחד מהשני כבר במשך שנים רבות.
 
אז למה הסוף קודר? ובכן, פטרישיה נפטרה באותה השנה שבה התגרשה, כך שלא ממש יצא לה ליהנות מהכסף שזכתה בו, ואמנם שנה לאחר מכן רוי התחתן עם אישה אחרת, מפיקה בשם לזלי דה מיוז, אך הוא בעצמו נפטר לאחר שנה נוספת עקב מחלת הסרטן. נראה שהזוכה הגדולה היא לזלי, שקיבלה ירושה לא קטנה מבעלה המנוח.

7. רופרט מרדוק ואנה טורב (1999)

סכום הסכם הגירושין: $1,700,000,000
הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה: רופרט מורדוק ואנה טורב
רופרט מרדוק הכיר את אשתו השנייה אנה טורב, כשעבדה ככתבת זוטרה בעיתון שלו, ׳The Daily Mirror׳. זה היה בשנת 1966, וכבר בשנת 1967 השניים התחתנו, מיד לאחר גירושין מאשתו הקודמת, פטרישיה ברוקס. הם היו יחדיו במשך 31 שנה, אך הגיעו למחסום כשרופרט לא הצליח לאזן בין חייו האישיים לחייו המקצועיים. בעוד שאנה רצתה שיצאו יחדיו לפרישה, רופרט סירב, וטען שאם יפרוש הוא ככל הנראה ימות. מאחר שלא יכלה להתמודד עם נטל העבודה של בעלה של הזוגיות, הפתרון שלו היה להתגרש, אולם אנה האמינה בקדושת הנישואין ולא יכלה לתת לעצמה לעשות דבר שכזה.
 
הקש ששבר את גבה של אנה היה הרומן שרופרט ניהל עם אשתו השלישית לעתיד – וונדי דנג, שהייתה בת 30 בזמן שרופרט היה בן 68. אנה האמינה שלא היו צרות במערכת היחסים שלהם עד שגילתה על הבגידה, והיא אפילו הייתה מוכנה לתת לבעלה הזדמנות שנייה, אך הסירוב הגיע ממנו. רופרט התאהב בוונדי וכבר היה מקובע על גירושין, ואכן השניים סיימו את הזוגיות שלהם. באותו הזמן אלו היו הגירושין היקרים ביותר בהיסטוריה, אך כל הכסף שבעולם לא עזר לאנה, שסיפרה בראיון: ״זה לא רק היה הסוף של הנישואים שלי, אלא הסוף של כל חיי.״ 

8. קניה ווסט וקים קרדשיאן (2022)

סכום הסכם הגירושין: $2,700,000,000
הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה: קניה ווסט וקים קרדשיאן
לזוג הזה יש היסטוריה סבוכה מאוד; הם התחתנו בשנת 2014 וכבר משנת 2016 החלו לצוף שמועות על גירושין שהולכים לבוא. לקים הייתה בעיה גדולה עם התנהגותו האימפולסיבית של בעלה ברשתות החברתיות ובכלל, וכן עם עמדותיו הפוליטיות הנחרצות, כשהוא נפגש עם הנשיא טראמפ ואף ניסה לרוץ בעצמו לנשיאות בארה״ב. ובכל זאת, הם ניסו לגרום לקשר לעבוד, כשהשמועות על יחסיהם המתפרקים צצו תמיד והפכו לרכילות קבועה, זאת בעוד שהם הביאו עוד 3 ילדים לעולם.
 
בשנת 2020 קים דיברה לראשונה על ההפרעה הדו-קוטבית של בעלה, והתחננה בפני התקשורת שתהיה רחומה כלפיו. בשנת 2021 היא החליטה סופית להגיש מסמכים לגירושין, וטענה שזה כבר בלתי נמנע. ״בסופו של דבר הייתי צריכה לעשות את מה שטוב בשבילי״ היא סיפרה בראיונות. ״משהו שלמדתי זה שאני לא יכולה לעזור למי שלא רוצה שיעזרו לו״, כך היא אמרה בראיון שנערך ב-2023.

9. אלק ווילדנשטיין וג׳וסלין פריס (1999)

סכום הסכם הגירושין: $3,800,000,000
הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה: אלק ויילדנשטיין וג׳וסלין פריס
אלק ווילדנשטיין היה סוחר אומנות שהלך לעולמו בשנת 2008 וגרושתו, ג׳וסלין פריס, היא מי שאתם אולי מכירים בכינוי ״אשת החתול״, בשל הניתוחים הקוסמטיים שעברה וששיוו לה מראה של חתול. השניים הכירו דרך סוחר נשק סעודי בסוף שבוע של נופש בקניה. הם התחתנו בלאס וגאס, הביאו 2 ילדים יחדיו, ואז ג׳וסלין תפסה את בעלה עם דוגמנית רוסייה בת 19 בחדר השינה שלהם, מה שהוביל את בעלה לאיים עליה באקדח. זה בהחלט לא סוף אידיאלי למערכת יחסים, אך עבור ג׳וסלין זה ממש לא היה הסוף.
 
אל תתנו לסכום ששילם אלק לגרושתו לסנוור אתכם. אמנם מדובר בלא מעט כסף, אך תתפלאו לגלות שמאז שקיבלה אותו, ג׳וסלין הספיקה לבזבז את הכסף הזה בלי חשבון, כשההוצאות שלה היו כמיליון דולר בחודש. זאת ועוד, לאחר שנים התברר שחלק מהביטחונות שקיבלה בצורת יצירות אומנות התגלו כזיופים, משמע השווי שלהם היה הרבה יותר נמוך ממה שהובטח לה. אם זה לא מספיק, בית המשפט הדגיש שאסור לה להשתמש בכספי המזונות למימון ניתוחים פלסטיים – זו כנראה הייתה המכה הגדולה ביותר עבורה.

10. ג׳ף בזוס ומקנזי סקוט (2019)

סכום הסכם הגירושין: $38,000,000,000
הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה: ג׳ף בזוס ומקנזי סקוט
גם אם תסכמו את כל הכספים שהועברו במקרים שהצגנו עד כה, לא תגיעו לסכום הזה, אותו שילם הבעלים חברת אמזון, ג׳ף בזוס, לגרושתו מקנזי סקוט. השניים הכירו בשנת 1992, כשעבדו יחדיו בחברת השקעות, שנתיים לפני שבזוס הקים את אמזון והחל בדרכו להפוך להיות אחד מהאנשים העשירים ביותר בעולם. הם התחתנו ב-1993, ומקנזי תמכה בבעלה לאורך כל הדרך. ״מה ששמעתי כשהוא סיפר לי על רעיון זה התשוקה וההתרגשות שלו, ועבורי, לצפות בבן זוגי, מישהו שאני אוהבת, יוצא להרפתקה – מה יכול להיות טוב יותר מזה?״ היא סיפרה בראיון.
 
הזוג היה נשוי למשך 25 שנה, הם הביאו לעולם 3 בנים ואימצו בת אחת. רוב חייהם היו פרטיים והם רק סיפרו שאחרי תקופה ארוכה של ניסיון לשמור על הזוגיות, הם החליטו להתגרש. הם טענו שהם לא מצטערים בכלל על 25 השנים שחיו יחדיו, ולמעשה חשים שהם זכו במזל להכיר אחד את השנייה והם מעריכים אחד את השנייה מאוד. ״אם היינו יודעים שהיינו מתגרשים אחרי 25 שנה, היינו בכל זאת עושים את זה״, כך הם סיפרו בראיון.
 
אך זמן קצר אחרי כל המילים היפות האלה, דלפו תמונות והודעות טקסט שהוכיחו כי ג׳ף ניהל רומן עם לורן סנצ׳ז, מי שנכון לזמן כתיבת שורות אלו מאורסת לו. אחרי הגירושין מקנזי הפכה להיות האישה השלישית העשירה ביותר בעולם, אז אולי כנראה שהיא באמת לא מצטערת על 25 השנים האלה.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.