print header

17 טיפים להורות שאמהות למדו על בשרן

לפעמים אנחנו, ההורים, לומדים על בשרנו דברים בנוגע לחינוך הילדים שמשנים לנו את החיים ואת הגישה אליהם. את הטיפים האלה לרוב נשמור לעצמנו ונשמח שגילינו אותם, ולא נחשוב שהם יועילו כל כך לאחרים שכן הם נראים כל כך הגיוניים שחבל לבזבז עליהם זמן. אך יש הורים שבוחרים לשתף את התגליות וההארות שלהם עם אחרים, וקטנות עד כמה שיהיו, הן מועילות עבור כל ההורים בעולם. אתם מוזמנים להכיר את 17 הטיפים הקטנים אך כה מועילים שאמהות גילו על בשרן, ואין ספק שהם יעזרו גם לכם להיות הורים טובים, רגועים ומוצלחים יותר.
 
טיפים מאמהות חכמות: אמא ובנה מחייכים אחד לשנייה
 

1. ההתמכרות לפייסבוק לימדה אותי שחובה לשמור על איזון בחיים

"גיליתי שעליי להניח את הטלפון בצד ברגעים מסוימים, מאחר שההתמכרות שלי לרשתות החברתיות פגעה בזמן האיכות שלי עם בתי הקטנה; לילה אחד גללתי מטה בדף הפייסבוק בזמן שהנקתי את בתי בת החצי שנה. לפתע קלטתי שהיא מביטה בי ישר בעיניים. הרגע הזה שבו העיניים שלי נפגשו עם שלה היה קסום ופתאום הבנתי שכמעט פספסתי אותו. אחרי המקרה הזה זנחתי את הטלפון בזמן ההנקה, וכעת מועדי ההאכלה הם זמן האיכות הטוב ביותר שיש לי עם בתי."

2. דיאטנית לימדה אותי שאפשר לעשות קיצורי דרך בריאים

"במהלך שיחה עם דיאטנית בגן של הילד שלי, היא אמרה שירקות אורגניים וקפואים הם בריאים בדיוק כמו ירקות טריים, וניתן לתת אותם לילדים ישר מהשקית כל עוד הם בטמפרטורה שמרככת אותם מעט. כעת אני שמה לילדים שלי ירקות קפואים כמו אפונה וגזר גמדי בקערה ונותנת להם לאכול אותם – אנחנו קוראים להם "ארטיק ירקות"."

3. אמא שלי לימדה אותי לשמור הפתעות מהנות לימים גשומים

"כשגדלתי קיבלתי שפע של צעצועים בחגים ובימי ההולדת שלי, אך אמי הייתה מסתירה גם כמה מתנות בארון לימים שבהם היה יורד גשם ולא היה לי מה לעשות בבית – היא הייתה נותנת לי צעצוע קטן וחדש שהיה מעביר לי את הזמן בהנאה. אני עושה את זה גם עם שתי הבנות שלי, וזה גורם לימים הכי מבאסים להפוך להכי מהנים."
טיפים מאמהות חכמות: ילדה מחזיקה צעצוע של סוס פוני
 

4. עמיתה לעבודה לימדה אותי להציב גבולות

"מישהי שעובדת איתי סיפרה לי שהיא הייתה צמודה לסמארטפון שלה במהלך שעות הערב, ובתה יום אחד אמרה לה: "אמא, אני לא רוצה להיות כמוך כשאהיה גדולה כי את תמיד עובדת". הלב שלי נצבט כששמעתי את הסיפור הזה, וזה גרם לי להבין שכולנו זקוקים לאיזון בחיי העבודה והמשפחה. כיום אני לפעמים מציצה בסמארטפון אם אני מחכה לשיחה או מייל חשוב, אך באופן כללי, בין השעות 18:30-21:00 אני כל כולי עם הילדים."

5. דוגמנית לימדה אותי להפסיק לדאוג בנוגע לגזרה

"אחרי שילדתי את ילדי השני, קראתי שהדוגמנית כריסי טייגן טענה שזה לא מציאותי עבור נשים להשוות את עצמן למפורסמות שחזרו לגזרה שלהן לאחר ההיריון; יש להן תזונאים, שפים ומאמנים אישיים והן יכולות לקבוע לעצמן את לוח הזמנים שלהן. לאחר מכן הפסקתי להיות קשה עם עצמי ולנסות להשיג את הגזרה ההוליוודית המושלמת."

6. קאפקייקס עם ציפוי כחול לימדו אותי לבחור מזון בחכמה

"בתי הייתה במסיבת יום הולדת וחזרה הביתה עם פה כחול לגמרי, והתברר שבמסיבה הגישו קאפקייקס עם ציפוי כחול. זה לא הדאיג אותי עד שהיא קראה לי מהשירותים ובכתה כי גילתה שיש לה צואה בגוןן כחול קל – לפתע הבנתי שגם האיברים הפנימיים שלה נצבעו ככל הנראה בכחול, וזה גרם לי להחליט שמשפחתי לא תצרוך יותר מאכלים שלא אמורים להיכנס לגוף, כמו מזון מהיר ומזון מעובד."
טיפים מאמהות חכמות: קאפקייק כחול

7. אמא אחרת לימדה אותי איך לשמור על המשמעת

"כשאני הייתי בחניון עם שני הבנים שלי, הייתי חווה סיוט שלא מהעולם הזה וחרדה שתקרה להם תאונה בעקבות ההשתובבות שלהם. חברה שלי, שגם היא אמא, סיפרה לי שהיא דואגת לכך שילדיה יעמדו על הקו הלבן שמסמל על מקום החנייה כשהם מחכים לה שתסיים לסדר דברים אחרונים ברכב. כעת שני הבנים שלי, שהם בני 5 ו-8, עומדים על הקו שלצד המכונית בחניון, והם תמיד נמצאים בטווח הראייה שלי בזמן שאני מניחה את בתי התינוקת במושב שלה או מוציאה אותה ממנו."

8. יוגה לימדה אותי לעשות הפסקות לילדים

"מאמנת היוגה שלי לימדה אותי להתרכז בנשימה, וזו באמת פעולה פשוטה ומרגיעה. הצלחתי להנחיל את המנהג הזה גם בבית, וכעת במקום להרים את הקול כשהילדים שלי מתעצבנים ומתרגזים, אני עושה איתם תרגיל נשימות: שואפים אוויר, עוצרים לכמה שניות, נושפים אוויר, עוצרים שוב וחוזרים על כך כמה פעמים עד שנרגעים. זה באמת עובד!"

9. התאומים שלי לימדו אותי לבחור צבעים

"במקום לשים תגית שם על החפצים של התאומים שלי כדי למנוע ריבים ביניהם, התחלתי לרכוש עבור כל אחד מהם מוצרים וצעצועים בצבעים שונים – כחול בשביל האחד ואדום בשביל השני. מאז הריבים והוויכוחים פחתו באופן משמעותי, כשלכל אחד היה קל הרבה יותר לדעת מה החפץ שלו. היום הם כבר גדולים יותר, ולכל אחד מהם יש צבע אהוב בהתאם להרגל שהנחלתי בהם."
טיפים מאמהות חכמות: תאומים לבושים בבגים בצבעים שונים

10. מעצבת השיער שלי לימדה אותי איך לגמול תינוק מחיתולים

"סיפרתי למעצבת השיער שלי על כך שאני מתחילה תהליך של גמילה מחיתולים עם הבן שלי. היא אמרה לי: 'תני לו לשבת על האסלה הפוך ושיצייר על החלק הפנימי של מכסה האסלה עם טוש מחיק – זה יעסיק אותו'. לא הופתעתי כלל לגלות שהטיפ הקטן והגאוני הזה עובד כמו קסם."

11. טיסות לימדו אותי לדעת מה לארוז

"תמיד תביאו איתכם בגדים להחלפה עבור כל אחד מבני המשפחה, כולל המבוגרים, בתיק שאתם עולים איתו לטיסה, וגם שקיות אטומות ומגבות קטנות. לנוזלים ולהפרשות של הילדים יש מנהג לצאת בדיוק בזמנים הלא נכונים, אך אם יש לכם בגדים להחלפה ודברים אחרים שיעזרו לכם לדאוג לנוחות שלכם ושל ילדיכם, זה יחסוך לכם הרבה כאבי ראש ואי נעימות. גם הנוסעים האחרים במטוס יודו לכם על כך."

12. כרטיס ברכה ללידה לימד אותי שזה בסדר להיות בן אדם לפני הכל

"חברה שיש לה ילד גדול כתבה לי בכרטיס ברכה ללידה: 'את תמיד תאהבי את הילד שלך, אך אולי לא תמיד תחבבי אותו. הוא לפעמים יוכל להתנהג כמו פושטק קטן וזה ישגע אותך, אבל זה נורמלי ולא משליך על היכולות שלך כאמא."
טיפים מאמהות חכמות: אישה בהריון יושבת בטבע ומחזיקה את בטנה

13. רופא ילדים לימד אותי איך למנוע יריבות בין אחים

"לרופא הילדים שלי תמיד היו עצות מועילות שלאו דווקא קשורות לבריאות, כמו למשל כשהייתי בהריון ונלחצתי בנוגע לאיך שהבן שלי יתמודד עם הגעתו של תינוק חדש. הוא הציע שהתינוק "יעניק מתנה" לאחיו בפגישתם הראשונה בבית החולים – הוא עשה זאת עם שני ילדיו בעצמו, וזה עזר לו וגם לי לדאוג לכך שהילדים יסתדרו יחדיו כבר מההתחלה."

14. בעלי לימד אותי לבלות מול הטלוויזיה ביחד עם הילד

"נהגתי להושיב את בני בן ה-4 על הספה ולתת לו לצפות בטלוויזיה, ולא נעניתי לבקשותיו לצפות יחד איתו; השתמשי בזמן היקר הזה כדי לעשות מטלות שונות ברחבי הבית. עם זאת, לבעלי הייתה גישה קצת אחרת והוא היה נוהג לשבת עם בננו ולשוחח איתו על התוכנית שהוא ראה. בסופו של דבר הבנתי שעל ידי כך הוא נותן לו לדעת שדעותיו מעניינות אותו, והוא גם הבין טוב יותר את הדברים שעליהם דיבר כששיחק בצעצועים ושר שירים שאהב. היום אני לפעמים נותנת לעצמי לנוח ולשבת עם בני מול הטלוויזיה מבלי לעשות דבר פרט לזה."

15. תמונת הילדות האהובה עליי לימדה אותי ליהנות מהדברים הפשוטים

"בתמונה יש אותי, את אחותי ואת בת דודתנו, כשאנחנו משחקות עם צינור מים בגינה, צוחקות ונהנות. התמונה הזו מזכירה לי שלפעמים פחות זה יותר, ושהדברים הטובים ביותר בחיים הם בחינם, כולל הדברים שיספקו לילדינו הנאה."
טיפים מאמהות חכמות: שתי ילדות משחקות עם זרם מים ומחייכות בהנאה

16. חמותי לימדה אותי איך להימנע ממאבקי כוח

"אימצתי את הגישה החכמה של חמותי בנוגע להכנת ארוחות עבור בתי הקטנה. היא אמרה לי לשאול: 'את רוצה לשתות חלב או מים? לאכול ברוקולי או גזר?' ולתת לה את יכולת הבחירה במקום להכתיב לה את הארוחה שלה. זה גרם לה להפסיק להיות בררנית עם אוכל."

17. רופא שיניים לימד אותי איך להפוך את טיפולי השיניים לנעימים יותר

"רופא השיניים של בתי המליץ לי להביא עבורה משקפי שמש כדי למנוע את הסנוור של התאורה שמכוונת עליה. זה עזר לה להרגיש הרבה יותר בנוח במרפאה וגם גרם לה להרגיש "מגניבה", מה ששיפר את האווירה הכללית במהלך הטיפול."

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.