print header

10 סיבות למה להיות לבד יעשה לכם רק טוב

זה תמיד נחמד כשאנחנו נמצאים בחברתם של אנשים אהובים וקרובים לנו, בין שמדובר בחבר וותיק או בני משפחה, אך לפעמים אנו זקוקים למשהו קצת שונה... ההרגשה של המצאות בחברה היא נעימה, אבל יש גם זמנים בהם אנחנו מעדיפים לבלות קצת זמן לבד. הצורך להיות בסביבה שקטה ורק עם עצמנו הוא חשוב שכן בזמנים כאלה אנחנו יכולים לתהות על קנקנם של דברים חשובים, להחליט החלטות בראש נקי או פשוט להירגע מהמולת היומיום. קראו על 10 יתרונות מדהימים של "זמן לבד" וגלו איך זה יועיל לכם בדרכים שלא ידעתם עליהן.
 
10 סיבות למה להיות לבד יעשה לכם טוב
 

1. שיפור יכולת קבלת ההחלטות

לעתים מספיקה הערה קטנה מהאנשים סביבנו כדי לערער לנו את הביטחון העצמי ולגרום לנו להטיל ספק בהחלטה שהגענו אליה. זה נכון פי כמה לגביי אנשים עם ביטחון עצמי נמוך שסומכים על אחרים שיעשו החלטות במקומם, אז אם אתם רוצים לשפר את יכולת קבלת ההחלטות שלכם, בלו קצת זמן לבדכם. כשתעשו זאת, תוכלו "לסנן" דעות של אחרים, לחשוב לעומק על מה שאתם רוצים ולהגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם בנושאים גדולים וקטנים כאחד.

2. ביטוי של יצירתיות חבויה

לכל אחד יש לפחות תחום אחד שהוא יצירתי בו כמו כתיבה, ציור או כל תחביב דומה אחר שהוא נהנה לעסוק בו. במצבים חברתיים אנחנו בדרך כלל נסחפים אחרי הזרם ועושים את מה שהרוב מחליט וזה מונע מאתנו לבטא את עצמנו ולעשות דברים שאנחנו אוהבים באמת. כאשר אנחנו נמצאים לבד וללא השפעות חיצוניות, אנחנו מגלים כישרונות חבויים שלא היו מתגלים אם היינו בסביבה הומה באנשים. לעתים נגלה שאנחנו טובים בבישול, ציור, נגינה או כל דבר אחר שמשמח אותנו ולא הייתה לנו הזדמנות לחקור. לא רק שביטוי היצירתיות שלנו גורם לנו לאושר אלא הוא גם משפר את יכולת החשיבה, הזיכרון והתפקוד הכללי של המוח!
10 סיבות למה להיות לבד יעשה לכם טוב

3. "ניקוי ראש"

העידן המודרני מביא איתו יתרונות רבים כמו טכנולוגיה שמשפרת את איכות החיים, אבל הזמנים הללו גם מאופיינים בעומס של מידע שמגיע מכל עבר. שטף המידע הבלתי נדלה הזה גורם לנו למחשבות בלתי פוסקות ולכן זה חשוב שניקח הפסקה מהחברה לפעמים. כדי לנקות את הראש מדי פעם ולהפסיק לחשוב ולהיות חרד ממה שקורה סביבנו, זה חשוב שנפנה זמן ונהיה לבד מדי פעם לפעם. כאשר נעשה זאת, נוכל לחשוב על חיינו האישיים ולהעריך אותם ואת מה שקורה בהם מבלי להיות נתונים לזרם מידע בלתי פוסק. הפעולה הפשוטה הזו תהפוך אתכם לאנשים שמחים ורגועים בהרבה אז השתדלו גם לנקות את הראש מדי פעם בלי אנשים מסביב. 

4. חסכון של כסף

בואו נודה על האמת... לעתים אנחנו יוצאים עם חברים או בני משפחה כי לא נעים לנו לסרב, וכך יוצא שאנחנו לא כל כך נהנים וגם מוציאים כסף על דברים שאנחנו לא תמיד צריכים או במקומות שאנחנו לא אוהבים. אם תוותרו מדי פעם על יציאה עם חברים או בני משפחה כי לא מתחשק לכם כל כך, זה בסדר גמור. אתם תיהנו מהשלווה בביתכם ותוכלו לחסוך קצת כסף שיוקדש לבילוי עתידי שתרצו להשתתף בו או לכל מטרה אחרת.
10 סיבות למה להיות לבד יעשה לכם טוב
 

5. הגברת היצרנות

להיות מוקף באנשים בכל רגע נתון לא רק שגוזל זמן יקר שיכולנו להקדיש לדברים אחרים, אלא גם מסיח את דעתנו ממטרות שרצינו להשיג וכך אנחנו דוחים את הרצונות שלנו שוב ושוב. כשאנחנו נמצאים לבדנו, אנחנו יכולים לשים את עצמנו בראש סדר העדיפויות ולחשוב מה אנחנו רוצים להשיג בחיים שלנו וגם איך נוכל לעשות זאת. הזמן לבד מאפשר לנו לתכנן בצורה מעשית את הדברים שאנחנו צריכים לעשות כדי להשיג את המטרות החשובות לנו ולהתחיל להתקדם לקראתם, בטווח הקצר והארוך גם יחד. זה חשוב מאין כמוהו, שכן אם נדחה את הרצונות שלנו שוב ושוב נהפוך להיות לא מרוצים מחיינו וזה מצב שאף אחד לא מעוניין בו.

6. השקעה בדברים חסרי משמעות

אנחנו חיים בעולם שהוא רציני מדי לפעמים ונוצרת סביבנו תחושה שכל פעולה חייבת להיות בעלת משמעות. יחד עם זאת, לכולנו יש מנהגים קטנים ו"שטויות" שאנחנו נהנים מהם ואין שום בעיה עם זה. כשאנחנו לבד, אין לחץ שנעסוק בעניינים שברומו של עולם ואנחנו יכולים להשקיע זמן גם בפעילויות שלא מעניינות אנשים אחרים מלבדנו ולאו דווקא תורמות לעניינים גדולים יותר. זה משחרר, מהנה ותורם רבות לחיינו בדרכים שקשה להסביר, אבל אי אפשר להכחיש.
10 סיבות למה להיות לבד יעשה לכם טוב
7. הפגת מתח וחרדה
אנשים רבים בימינו סובלים ממתח וחרדה שרק מוגברים כאשר הם נמצאים בחברה הומת אדם או במקומות ציבוריים. כדי שזה לא יקרה גם לנו, חשוב שנוציא את עצמנו ממקומות עמוסים מדי פעם לפעם ופשוט ננוח לבדנו, נהנה מהשקט ונירגע בלי אף אחד מסביבנו. חרדה נגרמת לעתים גם בגלל הצורך של אנשים לפרוק את הבעיות שלהם בשיחות שגורמות לנו למועקה אז כדאי להימנע ממצבים כאלה ולהשתדל להיות בסביבה רגועה ונטולת בעיות של אנשים אחרים.

8. הורדת הלחץ להגיע לביצועים מושלמים

זה אמנם נשמע מעט מוזר שזמן לבד מוריד מאתנו לחץ של הישגיות, אבל זה מובן לחלוטין כאשר חושבים על זה לעומק. כאשר אנחנו מבצעים משימות בעבודה או בקרבה של אנשים אחרים, תמיד מקנן בנו חשש מביקורת שלילית שלא רק שמטריד את מחשבותינו אלא לרוב גם גורם לנו לטעות במה שאנחנו עושים! כשאתם נמצאים לבד, אין אף אחד סביבכם שיעיר לכם על הביצועים שלכם כך שאתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים בלי חשש מתגובות הסביבה. כאשר תסיימו את המשימה שבה עסקתם, תוכלו לפנות לאנשים שעליהם אתם סומכים כדי לקבל מהם חוות דעת.
10 סיבות למה להיות לבד יעשה לכם טוב

9. הקניית עצמאות במגוון תחומים

כאשר אנחנו מסתמכים על הסביבה שתיתן מענה לבעיות שאין לנו כוח לחפש את הפתרון עבורן לבדנו, אנו נהיים תלויים באנשים אחרים שלא תמיד יהיה להם פנאי לעזור לנו. כאשר אנחנו נמצאים לבד, אין לנו תירוצים ואנחנו משתמשים בתושייה שלנו כדי לפתור בעיות. באופן זה אנחנו יכולים ללמוד דברים חדשים, לפתח כישורים טכניים ולהפוך להיות המקור לפתרון הכי מהיר ויעיל לבעיות שלנו.

10. שיפור הביצועים החברתיים שלנו

קורה לכולנו מדי פעם שאנחנו מרגישים חסרי ביטחון ומבוישים בסביבתם של אנשים אחרים וזה טבעי, אך עלול לפגום ביצירת קשרים חברתיים. אם תהיו לבד לעתים, תוכלו לגלות צדדים חדשים שלא הכרתם בעצמכם, לשפר דברים שאתם מרגישים שחשוב לתקן בהתנהגות שלכם ובעיקר ללמוד להרגיש בנוח עם עצמכם. הרגיעה והנוחות האלו ישפרו את הביטחון העצמי שלכם וזה יוקרן החוצה בכל פעם שיהיו אנשים סביבכם. הביטחון הזה יעזור לכם לתקשר בצורה טובה יותר עם אנשים חדשים או עם אלו שאתם כבר מכירים וימלא את חייכם ברוגע.
10 סיבות למה להיות לבד יעשה לכם טוב

להיות בחברתם של אנשים אחרים זה נחמד וגורם לתחושה טובה, אבל גם זמן רק עם עצמנו, המחשבות והמנהגים הקטנים שלנו תורמים לבריאות הנפשית שלנו ועוזרים לנו לגלות דברים שלא היינו מגלים במצבים חברתיים. אז אל תפחדו מקצת זמן איכות עם עצמכם, זו לא בושה ובטח שלא מתנהגות מזיקה. במינון הנכון וברגעים שבהם אתם מרגישים לחוצים, הזמן הזה יכול לתרום לכם במגוון הדרכים שעליהן קראתם ואפילו ועוד רבות אחרות!

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.