print header

עצות רופאים לשמירה על בריאות הילדים

אחת העצות הנפוצות בקרב רופאים היא "בלי פאניקה!". הנה לכם מספר עצות חשובות לשמירה על בריאות הילדים שלכם, עצות שרופאים היו רוצים שתדעו...
 

עצות מהרופאיש דבר כזה יותר מדיי מידע
מה שהרופא רוצה שתדעו: "אנשים יכולים לקרוא יותר מדי ספרים ולשאוב יותר מדי מידע באינטרנט" אומרת לורה יאנה, רופאת ילדים מאומהה. "זו, מולידה הורים שאין להם אמון בעצמם. במקום זה, השתמשו במה שאתם קוראים כדי להפעיל את השכל הישר ולשפוט בעצמכם"

מקור תמונה: Monica Buck

עצות מהרופאלהקפיד על תוכנית שינה
מה שהרופא רוצה שתדעו: "הורים מבלים הרבה זמן בקריאה על הריון ולידה אך לא מספקים תשומת לב למה שקורה אחר כך" אומרת אלכסנדרה בר-צבי, פסיכולוגית ילדים מניו יורק. "זה מובן, בהתחשב במגבלות הזמן, אבל זה לא תירוץ מספק. ללמוד על שינה ולהרכיב תוכנית שינה מסודרת, יהפכו את החיים להרבה יותר קלים ויספקו שינה איכותית וחיונית גם לילדים וגם לכם".

מקור תמונה: Laurie Frankel

עצות מהרופאאף פעם אל תוותרו על אמצעי בטיחות
מה שהרופא רוצה שתדעו: "היו קפדניים בכל מה שנוגע למושבי בטיחות וחגורות בטיחות ועדכנו את הציוד שלכם בהתאם להתבגרות הילדים (גובה, משקל)" מייעץ סטיב שלוב, ד"ר לרפואת ילדים במרכז הרפואי בברוקלין. "אין צורך להיות מגוננים מדיי, אבל יש דברים שפשוט חייבים להיעשות".

מקור תמונה: Michele Gastl

עצות מהרופאכמה דלקות אוזניים בשנה זה לא סיפור
מה שהרופא רוצה שתדעו: "זה נורמלי וזו לא סיבה לדאגה" אומרת נינה שפירא, פרופסור אף-אוזן-גרון לילדים, של בית החולים באוניברסיטת קליפורניה. "מערכת החיסון של הילד עדיין נמצאת בשלב ההתפתחות. בנוסף, חלק מההורים חוששים כי זיהומים רבים יגרמו לעיכובים קוגנטיביים, אבל זו לא בעיה. ילדים ידביקו את הפער"

מקור תמונה: Jose Picayo

עצות מהרופאהוציאו מוצרים אלקטרוניים מהחדר
מה שהרופא רוצה שתדעו: "טלוויזיות, מחשבים, אייפודים, טלפונים סלולריים, מערכת סטריאו ומשחקי וידאו הם גירוי מפתה מאוד שמקשה על הילדים להתרכז בשינה" אומרת ג'ודי מינדל, מנהלת שותפה של מרכז השינה במחלקת הילדים בבית החולים של פילדלפיה. "ילדים יודעים לבקש כל הזמן 'עוד חמש דקות' כדי לסיים את המשחק ומושכים את שעת השינה שנקבעה להם. עם ילדים צעירים, מומלץ לכבות את מכשירי האלקטרוניקה שעה לפני השינה ולהתארגן לשינה. עבור בני נוער - 30 דקות. אל תתפתו להשאיר אותם על השולחן ליד המיטה".

מקור תמונה:  James Baigrie

עצות מהרופאזכרו מי אחראי
מה שהרופא רוצה שתדעו: "ראיתי ילדים בני 3 מנהלים את הבית ומסובבים את ההורים על האצבע הקטנה כך שהם קיבלו כל מה שהם רוצים" מספרת טרייסי פיטס, פסיכולוגית קלינית מרינו. "אנחנו חלק מדור שמתקשר עם הילדים שלו טוב יותר מבעבר ואנחנו הופכים אותם למרכז ההחלטות המשפחתיות. החיסרון הוא שעליכם לזכור שאתם הורים ולא חברים".

מקור תמונה: Annie Schlechter

עצות מהרופאילדים לא תמיד צריכים אנטיביוטיקה
מה שהרופא רוצה שתדעו: "זיהומים נגיפיים, למרות שהם מעצבנים, צריכים לעבור בגוף שלהם. שימוש באנטיביוטיקה כאשר זה לא באמת נחוץ מקדם חיידקים עמידים" אומרת דיאן סטראוב, פרופסור לרפואת ילדים וראש חטיבת הרפואה מאוניברסיטת דרום פלורידה. "אם אתם לא בטוחים ממה הילד סובל, התייעצו עם רופא לפני מתן כל תרופה".

מקור תמונה: Amy Wilson

עצות מהרופאאל תוותרו על צחצוח השיניים של ילדכם
מה שהרופא רוצה שתדעו: "כאשר הורים אומרים שהם לא מצחצחים לילד שיניים כי הוא לא נותן להם, אני אומר להם שזה אומנם יכול להיות קשה, אבל זה עדיף בהרבה על חורים שעשויים להיווצר בשלב מאוחר יותר" אומר מארק הוכברג, רופא שיניים לילדים מניו יורק. "אז תנו לאתמול להיות הפעם האחרונה שזה קורה והתחילו כבר היום להקפיד על צחצוח תדיר. בנוסף, התחילו עם ביקורים אצל רופא השיניים בגיל צעיר. ילדים צריכים לבקר אצל רופא כבר מגיל שנה"

מקור תמונה: Stephen Davies

עצות מהרופאשחקו אותה רופאים לפי שאתם ניגשים לאחד
מה שהרופא רוצה שתדעו: "קנו ערכת רופא להמחשה ותנו לילדים להתרגל לציוד" מציעה ד"ר טניה אלטמן, רופאת ילדים מלוס אנג'לס. "למדו את הילד היכן ממוקם הלב שלו, הריאות, האוזניים והאף והסבירו להם כיצד מתבצעת בדיקה של רופא. תנו להם להקשיב ללב שלכם "ולערוך לכם בדיקה". הפכו את זה לכיף. והכי חשוב היו כנים. אל תשקרו להם שדקירה של מחט אינה כואבת, אלא הסבירו להם כי הכאב הוא קצר ומשתלם, שכן הוא ימנע מהם לחלות".

מקור תמונה: Yunhee Kim

עצות מהרופאדעו את ההבדל בין אלרגיה למזון לבין תגובות פחות חמורות
מה שהרופא רוצה שתדעו: "מחקר נשערך לאחרונה הראה כי רק שליש מהילדים החשודים באלרגיה למזון באמת אלרגים. אלרגיה אמיתית יכולה לגרום לכוויות, נפיחות בפנים, הקאות ושלשולים והיא מתרחשת בדרך כלל תוך רבע שעה עד שעתיים אחרי אכילת המזון" מסבירה סובנדה סיגל מהמרכז הרפואי ווסטצ'סטר בניו יורק. "הרבה יותר נפוץ הן תגובות שליליות למזון שיכולות לכלול כל סוג של אי-סבילות למזון כמו גזים או כאבי ראש. אין לקפוץ למסקנה כי הילד אלרגי למזון שלו, יש להתייעץ תחילה עם רופא הילדים. קחו בחשבון כי אלרגיות למזון הן בדרך כלל לא קללה לכל החיים. חלק גדול מהילדים מתגברים על אלרגיות לחלב, ביצים וחיטה עד גיל 5.

מקור תמונה: Yunhee Kim

עצות מהרופאהוו דוגמא ראויה
מה שהרופא רוצה שתדעו: "הקונספט של 3 ארוחות מאוזנות ביום, צריך להיות מובן מאליו גם לכם. אם לא תקפידו על זה מול הילדים כבר בגיל צעיר, יהיה קשה להשריש זאת מאוחר יותר ומלבד זאת, זה יעזור למנוע הפרעות אכילה לאורך הדרך" מייעצת קת'לין הארט, פסיכולוגית ילדים מפורטלנד. "היו תקיפים והוו מודל לחיקוי בעצמכם. אמא לא יכולה להתקיים על דיאט קולה ויוגורטים בלי הפסקה. הוו דוגמא. הילדים מסתכלים עליכם!"

מקור תמונה:  Yunhee Kim

עצות מהרופאעציצים בבית יכולים להסיר זיהומים מסוימים
מה שהרופא רוצה שתדעו: "על פי מחקר מסוים, האוויר בבית מזוהם ברעלים סביביתיים הרבה יותר מהאוויר שבחוץ" אומר אלן גרין, פרופסור לרפואת ילדים מאוניברסיטת סטנפורד. "עם זאת, המשפחה מבלה הרבה זמן בבית, כך שאוויר צח הוא חיוני מאוד". נסו שתילים שלא מצריכים תחזוקה רבה כמו שושן, אלוורה, פיקוס בנימינה וקיסוס החורש.

מקור תמונה: Yunhee Kim

עצות מהרופאאל תרגילו אותם לסיר כל כך מהר
מה שהרופא רוצה שתדעו: "לעיתים קרובות הורים מחליטים שהגיע הזמן להיגמל מחיתולים בהתבסס על מועד עלייה לבית הספר או בעקבות מחלה של הילד, אבל עדיף להתאים את מועד הגמילה אל הילד" ממליצה אלנה לוין, רופאת ילדים מניו יורק. "המטרה היא להעביר את האחריות מן ההורה (שאמון על החלפת החיתולים) לילד (שיכול להחליט אם ללכת לשירותים לבד). אם אתם מוצאים שכל 10 דקות אתם שואלים את הילד "האם אתה צריך ללכת לשירותים?" זה סימן שזה עוד לא הזמן לוותר על חיתולים. כאשר הילד יגיד שהוא צריך ללכת, זה סימן שאפשר להתחיל להיגמל".

מקור תמונה: Yunhee Kim

עצות מהרופאצעצועים יכולים להיות דבר פשוט
מה שהרופא רוצה שתדעו: "עמיתה שלי נותנת קופסת ממחטות נייר כמתנת יום הולדת לילדים בני שנה" אומרת מיה מגדר, פתולוגית לשפה מוושינגטון. "זה מעניק לילד יכולות מוטוריות עדינות ומלמד אותו שימוש והבנה של שפה פשוטה כמו, פנימה! החוצה! עוד! נגמר!" האמצעי החשוב ביותר לטיפוח השפה והתקשורת של ילד הוא אתם. פשוט שחקו עם הילד שלכם"

מקור תמונה: Yunhee Kim

 

שמרו על הבריאות שלכם!

 

מקור: Real Simple

ליקטה וערכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.