print header

איך למכור באיביי (ebay) ולהרוויח מהבית!

 

אתר אייביי הינו האתר הגדול בעולם למכירת מוצרים שונים דרך רשת האינטרנט. האתר מאפשר מכירה ושיווק לקהל עצום ברחבי העולם במיגוון קטגוריות רחב מאוד.

ebay

 

איך נרשמים לאיביי?
כל אדם אשר מעונין למכור פריט כלשהו יכול להרשם בקלות לאתר אייביי. הרישום לאתר חופשי, מהיר ופשוט ואינו כרוך בתשלום כלשהו. בזמן הרישום יש לבחור שם משתמש באתר. מומלץ לבחור שם משתמש מכובד והיגיוני, אשר ישאר איתך למשך זמן ממושך.
החלפת שם משתמש תופיע ברישומי אייביי ובפרופיל המשתמש. החלפה מרובה של שם משתמש מעוררת חשד אצל הגולשים ומקטינה את הסיכוי לסגירת עסקה.

איך מעלים מוצר למכירה?
כדי להציע מכירה כלשהי בוחרים קטגוריה מתאימה לפריט אותו מבקשים למכור, כותבים את פרטי המוצר, עלות המשלוח ומוסיפים תמונה (חובה!).
על רישום הפריט יש עמלה מסוימת של אייבי ובמקרה שהפריט נמכר תהיה עמלה נוספת מתוך מחיר המכירה.

ניתן בתוספת תשלום להוסיף תמונות (כיום 0.15$ לכל תמונה נוספת), להוסיף שורת תיאור פריט נוספת, להוסיף את הפריט בקטגוריה שנייה, להדגיש (BOLD) את תיאור המוצר, להוסיף גלריית תמונות, הדגשות שונות ועוד, הכל בתשלום סימלי העשוי להצטבר לסכומים גבוהים.

המכירה עצמה הינה מכירה פומבית לתקופה של 3-7 ימים לפי בחירת המוכר. המחיר עבור מוצר נדרש עשוי לעלות מאוד לקראת סוף המכירה, תלוי במספר הקונים המעונינים.

מה חשיבות פידבק חיובי?
שיטת הקנייה היא כזו שהקונה משלם בדרך כלל לפני קבלת הסחורה. מצב זה רגיש למדי, ועלולים להיות מקרים בהם קונה שילם על מוצר ובסופו של דבר לא קיבל אותו.
כדי למנוע בעיות מסוג זה, קיים ב- EBAY מנגנון יעיל של פידבקים (משובים) של הקונה על המוכר, ולהיפך.
במשוב מציינים מספר עובדות חשובות כמו תוך כמה זמן הקונה שילם לאחר הקנייה, תוך כמה זמן הגיעה הסחורה והאם היתה ארוזה היטב ותואמת לתיאור האתר וכן הלאה.

חשוב לציין שפידבק חיובי הינו חיוני כדי לבצע מכירות! מוכר שיש לו פידבק שלילי עלול לגלות שאינו מצליח למכור כלל מוצרים, ולא משנה מה המוצר או המחיר.
הדרך הטובה ביותר לקבל פידבק חיובי היא פשוט להיות בסדר. לתת תיאור מדויק ככל האפשר של המוצר הנמכר, כולל פגמים מכל סוג, זמן משלוח צפוי ועוד פרטים שונים.

התיאור של המוצר חייב להיות מדויק למוצר שמתקבל! אסור שהקונה יתאכזב ויתן פידבק שלילי על המוכר.
אם מתקשים למכור ללא פידבק ראשוני כלשהו, ניתן לרכוש מוצר ולקבל פידבק כקונה, או לנסות ולמכור מוצר במחיר נמוך במיוחד תוך הסבר על כך שזה מוצר ראשון אותו מוכרים.

 

ebay

מה כדאי למכור?
זו שאלה קשה למדי. למרות שרבים טוענים שבאינטרנט אפשר למכור הכל, הדבר אינו מדויק. פריטים רבים אינם נמכרים, או נמכרים אחרי זמן רב, כאשר יש עלות על הצגתם באתר היכולה להצטבר לסכומים גבוהים.
מוצרים שכדאי למכור הם כאלו שיש להם יחוד מסוים, פן אמנותי או פריטי אספנים. כדאי לנסות ולמכור פריטים שונים בנישות בהן המוכר מבין, ולגלות לבד מה יכול להמכר ומה לא.

כיצד מקבלים את הכסף?
השיטה הטובה ביותר לקבל תשלום למוכר הישראלי הינה דרך חשבון פייפל (PAYPAL).
ניתן לפתוח בקלות חשבון פייפל (דרוש כרטיס אשראי בינלאומי) אליו המוכר יכול להעביר כסף באופן מיידי ובצורה מאובטחת. רק בתקופה האחרונה התאפשרה העברת כספים מחשבון פייפל לכרטיסי אשראי ישראליים, תמורת עמלה סמלית.
יש לזכור שכל מכירה כפופה לחוקי המס הישראלים ויש לבדוק אם דורשת תשלום מיסים כמו מס הכנסה בהתאם לכל מקרה.

ebay

טיפים למוכר באיביי

1. תבדקו פעמיים לפני שאתם מעלים פריט.

הדרך הכי יעילה להרוויח כמה שיותר היא להכיר את השוק שלכם. לפני שאתם מעלים את הפריט שלכם, בצעו בדיקת כותרות מהירה לפריטים הדומים לשלכם. לאחר מכן לחצו על Completed Items (מתחת לכותרת) וסדרו את התוצאות לפי המחיר (מהגבוה לנמוך). זכרו כי כל פריט באיביי שווה אך ורק מה שאנשים מוכנים לשלם תמורתו, אז התעלמו מן הפריטים שמעולם לא קיבלו הצעות. עברו על המכירות המוצלחות ביותר (קיבלו הכי הרבה הצעות מחיר) וראו כיצד המוכרים תיארו וקידמו את המוצרים שלהם.

2. מחיר למכירה.

כאשר אתם מוכנים להעלות את הפריט שלכם, זכרו לציין את מחיר ה- Buy-It-Now (אופציה המרשה למישהו לקנות את הפריט מיידית אם הוא מוכן למחיר שלכם) שיהיה ריאליסטי לשווי האמיתי של הפריט, והוסיפו מעט לחפצים שהם נדירים יותר או שלא באספקה. אפשר גם להוריד כמה דולרים אם אתם רוצים להפטר מהפריט שלכם במהרה.

אך את הצעת המחיר הראשונה שימו נמוך בהרבה, בין דולר אחד ללא יותר מחצי השווי של הפריט. הדבר יעודד תחרות בריאה וכך יעלה את השווי הנתפס של הפריט ומחירו הסופי. אם עשיתם את שיעורי הבית שלכם, לא תצטרכו לדאוג שהוא נמכר במחיר נמוך מדי.

3. איות ותשומת לב לפרטים הם חשובים מאוד.

הצלחתו של פריט למכירה תלוי כמעט לגמרי ביכולת הגולשים למצוא אותו בחיפוש באתר ושיוכו לאחת מהקטגוריות של איביי. חיפושי איביי מסתמכים על המילים ששמתם בכותרת המכרז שלכם, ולפיכך יש להכליל כמה שיותר מילות חיפוש רלוונטיות, איביי מרשה 45 אותיות בכותרת. שוב, חשוב לבדוק באילו מילים השתמשו אנשים אחרים שמוכרים פריטים דומים. זכרו לאיית בדיוק רב - אם המילה לא מאוייתת כראוי, יש סיכוי טוב שגולשים לא יוכלו למצוא את הפריט שלכם. אם אתם רוצים לתת מידע נוסף לגבי נדירות הפריט או תכונות אחרות, אפשר לשים את התיאור בכותרת המשנה (Subtitles). אם אתם כותבים מספר, כתבו אותו במספרים (16 ולא שש עשרה) משום שרוב המחפשים משתמשים במספרים.
 

ebay

4.  'הלבישו' יפה את המכרז שלכם.

קצת צבע וקישוט מכניסים חיים במכרז ויכולים למשוך את העין לפרטים חשובים שאותם אתם רוצים שהקונה יקרא, כגון פרטי שליחה ותשלום. ככל שתעשו אותם בולטים יותר, כך יפחת הסיכוי שקונים יתבלבלו או יהיו מאוכזבים.

5. תוכניות תשלום קלות.

ככל שתכניסו תנאי תשלום נוחים יותר, כך יותר סביר שהם יתנו לכם את כספם. צורת התשלום הפופולרית ביותר כיום היא PayPal (פייפאל), אשר נותנת לחבריה לשלוח כסף לכל אדם עם כתובת אימייל. העלות היא כולה של המוכרים, בסדר גודל של 3 אחוזים מהסכום הכולל שהמוכר מקבל. אל תבהלו, הצעות המחיר הנוספות שתקבלו בגלל הלוגו של פייפאל המתנוסס בעמודכם יפצו אתכם בגדול.

חשוב מאוד - סרבו לכל תשלום מקונים אשר לא מספקים כתובות מאומתות (שפייפאל אימת דרך פרטי כרטיס האשראי שלהם). אחרת תפסידו כסף כשפייפאל תקח את הכסף חזרה משום שמדובר בכרטיס אשראי גנוב.

6. צרו עמוד על עצמכם.

לאיביי יש גם חלק קהילתי, הכולל דפים של המוכרים והקונים. מומלץ ליצור עמוד על עצמכם עם פרטים אמיתיים כדי שתצאו אמינים. את הלינק לעמוד שלכם מומלץ לשים במכרזים.

את העמוד תוכלו ליצור כאן.

ebay


7. קנו בכמות ומכרו ביחידים.

אם אתם יכולים, קנו סדרות של פריטים (חפיסה של קלפים נדירים למשל) ומכרו אותם אחד אחד. ככה תקבלו את מקסימום הכסף עבור כל פריט.

8. איביי פולס (ebay pulse).

איביי פולס הוא כלי נהדר ושימושי אשר מעדכן אתכם בזמן אמיתי אילו חיפושים באיביי הם הכי פופולריים ומה אנשים מחפשים. תוכלו להשתמש במידע הזה על מנת להתאים את הפריט שלכם ואת מילות החיפוש שתפרסמו לרצונות הקהל.

תוכלו למצוא את איביי פולס כאן.

9. תמונה אחת שווה אלף הצעות מחיר.

שום דבר לא מוכר את הפריט שלכם יותר טוב מתמונה טובה. השתמשו במצלמה טובה וצלמו מכמה זוויות. וודאו שהפלאש של המצלמה לא הורס את התמונה מרוב חשיפה, וצלמו בחדר עם אור חזק למניעת צללים. וכמובן - פוקוס פוקוס פוקוס!

ebay


10. השאירו את ערוצי התקשורת פתוחים.

חשוב לתקשר עם הקונים, לשלוח להם אימיילים ולוודא שקיבלו. היו נעימים ומנומסים ותנו להם הרגשה שאתם מקצוענים אך חביבים, ושהם יכולים להרגיש בטוחים איתכם.

צרפו לינק לדף הקהילתי שלכם כחתימה לאימייל, כך שהם יוכלו לבדוק עם מי הם מדברים.

לסיכום.

יש להיות סובלניים, לקרוא היטב את תנאי השימוש וללמוד את השטח. מה נמכר, מה לא נמכר, במה כדאי להשקיע וכדומה.

כל הצגת פריט כרוכה בתשלום, ולכן מצב בו מעלים אלפי פריטים שונים ומחכים למזל ולקונה המתאים, תוך כדי ישיבה רגל על רגל, הינו מצב דמיוני.
כדי להתפרנס מאיביי יש לעבוד קשה כמו במקום עבודה רגיל, או להיות בעל מוצר יחודי שנמצא ברשותך בכמות גדולה ובזמינות רבה. לעיתים כסף מפרסומות אדסנס משתלם יותר.

בהצלחה!

מקור: http://www.publisher.co.il
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו