print header

שימושי וחכם - 12 טיפים לחיסכון בדיו המדפסת!

 
כמעט לכולנו יש מדפסת בבית, וכולנו מכירים את הצרות הנלוות לה, הקשורות בעיקר להוצאות על הדיו המגיעות למחירים הגבוהים, ולא תמיד בצדק. בעזרת הטיפים הבאים תוכלו לחסוך בדיו ובכסף, והרבה יותר ממה שאתם חושבים.
 

 
 
1. היזהרו מהמדפסות הזולות:
ישנן שלל מדפסות בשוק היום, שנמכרות במחירי רצפה, גם אם הן ממותגים מוכרים. חשוב להיזהר מהמדפסות הללו, כיוון שרוב הרווח של החברות מגיע מהדיו ולא מהמדפסות, והמדפסות הזולות יתגלו כזוללות. 
 
2. החליפו לגופן חסכוני יותר:
בשנה שעברה, תלמיד חטיבת ביניים אמריקני זעזע את העולם כשפרסם מחקר בביטאון המדעי של בוגרי אוניברסיטת הארוורד. המחקר שלו גילה שבעזרת שינוי פשוט של גופן ההדפסה, הוא יכול לחסוך לממשלה האמריקנית כ-400 מיליון דולר בשנה, רק במעבר לגופן (פונט) בו האותיות דקות יותר. עברו לפונטים דקים יותר כדי לחסוך עד 20% בצריכת הדיו שלכם:
באנגלית, כתבו בפונט Garamond.
בעברית, כתבו בפונט  Gisha.
 
3. הגדירו את ההדפסה תמיד על האיכות הנמוכה ביותר:
אלא אם אתם צלמי תמונות מקצועיים, אין סיבה שתדפיסו באיכות הגבוהה ביותר. לאחר שלחצתם "הדפס", תחת "מאפיינים" תוכלו להגדיר את איכות ההדפסה. בחירה ב"טיוטה" ובהדפסה בצבעי שחור ולבן תדפיס באיכות החסכונית ביותר. בנוסף, ההדפסה תהיה מהירה הרבה יותר.
 
כל עוד אתם מדפיסים חתול, אפשר לוותר על האיכות הגבוהה, תמונה: Apolonia
 
 
4. השתמשו בדיו ממוחזר:
ניתן לרכוש בחנויות שונות דיו שאינו מקורי במחסנית ממוחזרת, או להביא את המחסנית עצמה למילוי מחדש. יצרני המדפסות טוענים שדיו זה עשוי להזיק למדפסת, אך אל לנו לשכוח שמטרתם היא למכור לנו כמה שיותר דיו. גם אם דיו זה אכן מזיק (למרות שאין הוכחה חותכת לכך) אם בבעלותכם מדפסת זולה וזוללת, שבין כה וכה מחירה נמוך ואורך חייה קצרים, אין שום סיבה שלא תשתמשו בדיו ממוחזר.
 
5. נסו ערכה למילוי עצמי:
ניתן לרכוש ערכה למילוי דיו במחסנית שלכם במחיר יחסית זול, אך בהתחשב בעובדה שמדובר בהתעסקות מעט מלוכלכת, זו לא אופציה מומלצת במיוחד. שווה בכל מקרה לרכוש ערכה למילוי עצמי ולשמור אותה למקרה חירום, בו נגמר לכם הדיו ברגע קריטי ואתם זקוקים למילוי דחוף ומידי. 
 
6. המשיכו להדפיס:
בשלב מסוים מודיע לנו המחשב כי הדיו נגמר במדפסת, אך האמת היא שנשאר עוד מעט דיו שמיש במחסנית. המשיכו להדפיס כרגיל, ובמידת הצורך, הוציאו והכניסו מחדש את מחסנית הדיו. הדפיסו כל עוד הכתב עדיין קריא, גם אם הוא אפרפר. 
 
7. חסכו גם בנייר: 
גם מחיר נייר ההדפסה אינו זול, חסכו בכמויות הנייר והדפיסו תמיד משני צדי הדף. במדפסות רבות יש את האפשרות לעשות זאת באופן אוטומטי, בדקו אם ניתן לעשות זאת בהוראות היצרן והגדרות המדפסת.
 

אל תשכחו לחסוך גם בנייר, תמונה: pakorn
 
 
8. חסכו מקום מיותר:
אם אתם נוהגים להדפיס מצגות, הדפיסו 4 או 6 שקופיות בעמוד, כדי לחסוך בנייר וכמובן גם בדיו. בתפריט "הדפסה" של פאוורפוינט בחרו "דפי מידע" במקום "שקופיות", וסמנו כמה שקופיות תרצו תחת "שקופיות לעמוד".
 
9. ותרו על דף ניסיון:
מדפסות רבות מדפיסות דף ניסיון כאשר מדליקים אותן, בדקו האם גם המדפסת שלכם מבזבזת דיו מיותר, ושנו את ההגדרות כך שלא תאלצו להדפיס דף ניסיון ללא סיבה אמיתית.
 
10. הדפיסו באופן קבוע
גם אם אין לכם משהו חשוב להדפיס, עשו לעצמכם מנהג להדפיס מעט טקסט פעם בשבוע. כאשר אנו לא משתמשים במדפסת הדיו במחסנית יכול להתייבש ולהפוך את כל המחסנית לחסרת שימוש.
 
11. כבו את המדפסת כראוי
כאשר המדפסת מסיימת עבודת הדפסה היא מחזירה את המחסנית למקום מוגן. אם אתם מכבים את המדפסת באמצעות לחצן הכיבוי לפני שהספיקה להחזיר את מחסנית הדיו לאזור המוגן אתם מסתכנים בדליפה והתייבשות של הדיו.
 
12. הדפיסו אך ורק את הגרסה הסופית:
אין בזבוז גדול יותר מלהדפיס, לגלות טעות ולהדפיס שוב. עשו את כל ההגהות לפני ההדפסה, ובחרו באפשרות "הצג לפני הדפסה" כדי לראות איך העמוד ייראה, ולעשות תיקונים בהתאם. כאשר אתם לוחצים על כפתור ההדפסה, עשו זאת לאחר שאתם בטוחים במאה אחוז שזו הפעם האחרונה שתעשו זאת היום.
 

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.