maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

מיתוסים של טכנולוגיה שהגיע הזמן שיישברו

חשבו רגע, כמה באמת אתם יודעים על המכשירים הטכנולוגיים בהם אתם משתמשים, והאם אתם פועלים על פי מיתוסים שקבועים לכם בראש בתור אמיתות. האם מותר להטעין את הטלפון הסלולרי במשך הלילה? כמה מגה-פיקסל אנחנו באמת צריכים במצלמה שלנו? כל מה שחשבתם על טכנולוגיה עומד להשתנות, אז תחזיקו חזק במקלדת ובעכבר, כי אתם הולכים ללמוד כמה דברים חדשים.

מיתוסים של טכנולוגיה

Rafiq Sarlie

 
 
1. סלולארי טעון שמחובר לחשמל הורס את הסוללה
 
הסמארטפונים הנהדרים שלנו ידועים לשמצה בסוללה שלהם הנגמרת במהירות, מה שמאלץ אותנו לחבר אותם לחשמל בכל הזדמנות שהיא. יש הגורסים כי השארת הטלפון הסלולרי מחובר לחשמל, לאחר שהסוללה כבר מלאה יגרום לה לנזק.
 
לא נמצאה שום הוכחה כי השארת המכשיר מחובר לחשמל תיפגע בסוללה. למעשה בסמארטפונים מודרניים קיימות סוללות ליתיום-יון, שהם חכמות מספיק בשביל להפסיק להטעין כאשר הן מלאות, וככל לא גורמות לטעינת יתר או לנזק אחר. 
 
מיתוסים של טכנולוגיה

Michael Theis

 
 
2. כמה שיותר מגה-פיקסל במצלמה יותר טוב
 
השיטה הבטוחה למכירת מצלמה הפכה להיות על פי כמות המגה-פיקסל שאותו דגם מציע. בדרך כלל המצלמות מוצגות כך שככל שיש יותר מגה-פיקסל, כך התמונה תצא ברורה וחדה יותר.
 
האמת היא שהחשיבות המכרעת באיכות התמונה היא בכלל בגודל חיישן האור. ככל שחיישן האור גדול יותר, כך גדלה כמות האור שנכנס למצלמה, והוא המשפיע על איכות התמונה. לכן יש לבדוק את גודל החיישן של המצלמה, ולהבין שחיישן אור קטן גורם לכמות המגה-פיקסל לרלוונטי הרבה פחות.
 
מיתוסים של טכנולוגיה

Chapendra

 
 
3. גלישה פרטית הופכת אותך לאנונימי ברשת
 
התשובה לכך תלויה בהגדרה של מהי 'אנונימיות'. קודם כל, 'גלישה פרטית' היא אופציה שקיימת בחלק גדול של דפדפני האינטרנט ומאפשרת לגלוש מבלי להשאיר עקבות. על כל קישור אליו תרצו להיכנס מבלי שידעו על כך, ניתן להיכנס על ידי לחיצה עם הלחצן הימני ובחירה ב"פתח קישור בחלון גלישה פרטית". בבחירת אופציה זו הדפדפן לא ישמור מידע במחשב על ביקורך בקישור זה, אך זה לא אומר שאינך חשוף לסכנות אחרות.
 
אתרים מפוקפקים יכולים לקבל מידע על המחשב ועל הרשת שלך, ואפילו להדביק את המחשב בוירוסים. גלישה פרטית היא אופציה טובה למי שמעוניין שלא לחשוף את הפעילות שלו בפני משתמשים אחרים במחשב, אך האנונימיות החיצונית הינה מוגבלת.
 

 

 
 
4. כדי לשמור על סוללה, כדאי להטעין רק כשהיא ריקה
 
אחד הטיפים השקריים לגבי שמירה על אורך הסוללה הוא לדאוג להטעין את הטלפון הסלולרי רק כשהסוללה ריקה כמעט לגמרי.
 
האמת היא שאין שום סכנה בחיבור הטלפון לחשמל כאשר הסוללה חצי מלאה או יותר, ויתכן שזה אפילו מומלץ. לסוללות יש מספר מוגבל של סבבי הטענה לפני שהן 'נגמרות'. סבב טעינה כולל טעינה של 100% מהסוללה, בין אם זה בטעינה בודדת או יותר. כך שטעינה של סוללה ריקה ושתי טעינות של סוללה חצי ריקה שוות מבחינת סבבי טעינה. 
 
מיתוסים של טכנולוגיה

Michael Theis

 
 
5. רזולוציית מסך גבוהה מ-HD
 
הטכנולוגיה המשתפרת כל הזמן מביאה לנו חידושים שבסופו של דבר מגיעים גם לכיס שלנו. בעוד שקיימים מרכיבים רבים שתפקודם תלוי בשיפורים טכנולוגיים, ייתכן שבצגי טלוויזיה ובצגי מחשב וטלפון אין לכך משמעות. רזולוציית הצג היא סוג טכנולוגיה שמשתפר כל הזמן, החל מ-HD על רמותיו השונות ועד ל-Quad HD.
 
מומחים בתחום אומרים שעל אף השם המפוצץ והרצון לעמוד בחזית הטכנולוגיה, אין בכך יותר מדי טעם. אולי לפיתוח הטכנולוגי אין גבול, אבל ליכולת הגופנית שלנו, ולראייה בפרט – יש. ככל הנראה העין שלנו אינה מצליח להבדיל ברזולוצייה הגבוהה מ-HD, כך שיותר מכך זהו רק בזבוז כסף.
 
מיתוסים של טכנולוגיה

LG전자

 
 
6. לא כדאי לכבות את המחשב כל יום, מספיק מצב שינה
 
רבים מאמינים כי כיבוי המחשב בכל פעם שאינכם משתמשים בו הוא דבר רע, ושעלינו לעשות זאת כמה שפחות. אך האמת היא שכיבוי המחשב בקביעות דווקא עושה לו טוב.
 
קל להכניס את המחשב ל-'מצב שינה' ולחזור אליו בקלות ובמהירות, אבל במצב זה המחשב אינו באמת ישן. רק כיבוי מלא של המחשב יחסוך לכם חשמל וייתן מנוחה למחשב ולרכיביו מהעבודה, כדי לתת לו את המנוחה לה הוא ראוי, כבו אותה בכל יום כשאתם הולכים לישון.
 
מיתוסים של טכנולוגיה

William Hook

 
 
7. אסור להחליף מטענים בין מכשירים שונים
 
על מצוקת החשמל של הסמארטפון כבר דיברנו, אך מה קורה כשמצוקה זו חוברת למגוון הגדול של טלפונים בשוק? כולם מכירים את המצב בו לחבר במשרד יש מטען של טלפון מדגם שונה אך בעל חיבור מתאים לשלכם, ואתם חייבים להטעין את הסוללה. קיימות אזהרות לגבי שימוש במטען רק למכשיר הייעודי לו, אך אין קשר לחברה שייצרה אותו, יש לשים לב רק להספק ולמתח המתאימים.
 
כל עוד ההספק והמתח זהים, המטען של החבר יתאים למכשיר שלכם, במקרה הגרוע ביותר הוא יטעין לאט יותר.
 
מיתוסים של טכנולוגיה

Nottingham Hackspace

 
 
8. יש לטעון את הסוללה במלואה לפני השימוש
 
במיתוס זה אשמים לא רק אנחנו אלא גם החברות היצרניות. כמעט כל מכשיר חדש שנרכוש ילווה באזהרה שיש להטעין לפני השימוש. הדעה הרווחת היא שרק אם נטעין את הסוללה במלואה לפני השימוש, אז הסוללה תעבוד כמו שצריך ותאריך זמן.
 
האמת היא שזו אינה אזהרה כלל, אלא המלצה של החברה. כוונתם היא שכשהמוצר יצא מהמפעל כבר אין להם שליטה עליו, ובמידה והשתמשו במכשיר לצורך בדיקות או הדגמות הסוללה חלשה ולכן עליכן להטעינה מחדש.
 
מיתוסים של טכנולוגיה

Nicolas Calzas

 
 
9. מיכליות דיו לא מקוריות יפגעו במדפסת שלכם
 
למיתוס זה אין שום אחיזה במציאות. מיכליות הדיו המקורי הורכבו על ידי חברת היצרן של המדפסות או לפי הוראות שלהם ולכן הן מתאימות לשימוש בה בצורה מושלמת, אך אין זה אומר שהתחליפים אינם מתאימים גם הם.
 
החברות המייצרות את תחליפי הדיו עובדים לפי מידות והתקנים העובדים באותה צורה עם דגמי המדפסות, הן יעבדו בצורה טובה ואין שום סיבה שיזיקו למדפסת. האינטרס של חברת המדפסות שתיקנו מיכליות דיו מקוריות הוא כלכלי בלבד.
 
מיתוסים של טכנולוגיה

Dennis S Hurd

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.