print header

מדריך לפתרון בעיות נפוצות במחשב

מחשבים הם כלים נהדרים, הם חוסכים לנו זמן, חושפים אותנו לעולמות ידע חסרי גבולות ועוזרים לנו לשמור על קשר עם האנשים האהובים עלינו. הבעיה היחידה היא שמדובר במכשירים שלא תמיד מצייתים לכל הוראה שלנו, והם מלאים בבעיות קטנות שמונעות מאיתנו להשתמש בהם כפי שהיינו מעוניינים. למזלנו הרב הבעיות האלו הן לרוב פשוטות מאוד, וקל מאוד לפתור אותן גם אם הם נראות קצת מאיימות.

 

1. מחקתם קובץ בטעות?

היכנסו אל סל המחזור שלכם (סמל הפח על שולחן העבודה), מצאו את הקובץ שמחקתם בטעות, לחצו עליו עם כפתור העכבר הימני ובחרו "שחזר". הקובץ יחזור להופיע במיקום שממנו מחקתם אותו במקור.

 

2. אתם לא יכולים לסגור תוכנה או חלון?

לחיצה על שני המקשים ALT+F4 יסגור את החלון או התוכנה. שימו לב שמדובר בשילוב מקשים שעובד כמעט בכל מצב ותוכנה אז היזהרו שלא לסגור בטעות תוכנה שאתם עובדים עליה.

 

טיפים מחשבים

 

 

3. איבדתם קובץ או תוכנה ואתם לא יודעים איפה הם במחשב?

הקלידו את שם הקובץ או התוכנה בשורת החיפוש של מערכת ההפעלה שלכם ותקבלו תוצאות ומיקומים מכל המקומות האפשריים על המחשב שלכם.

 

windows 7

 

windows 8

 

 

4. העכבר או המקלדת שלכם הפסיקו לעבוד?

נסו לנתק אותם מהמחשב, לנקות אבק מהחיבורים ולחבר אותם מחדש. אם הם עדיין לא עובדים כיבוי והדלקה מחדש של המחשב עשויה לגרום לכך שיעבדו שוב.

 

טיפים מחשבים

 

 

5. רוצים להגיע לתפריט ההתחלה אבל יש חלון שמסתיר אותו?

לחצו על מקש החלונות במקלדת ותפריט ההתחלה יעלה בלי קשר להיכן הוא נמצא או איפה העכבר שלכם.
טיפים מחשבים

 

6. הקול לא עובד?

דבר ראשון בדקו האם השתקתם בטעות את הסאונד בכל מערכת ההפעלה שלכם, והאם אולי יש להעלות את הסמן על ציר הקול ולהגביר את העוצמה. אחר כך בדקו שהאוזניות או הרמקולים שלכם מחוברים כהלכה לשקע הנכון, ואם אתם עדיין לא שומעים שום דבר ייתכן שהקול בתוכנה עצמה כבוי או לא תקין.
 
טיפים מחשבים

 

 

7. שורת המשימות שלכם נעלמה או זזה לאחד מצדדי המסך האחרים?

הזיזו את סמן העכבר שלכם לתחתית המסך וכששורת המשימות מופיעה פשוט גררו אותה כלפי מעלה, על ידי לחיצה ארוכה עם כפתור העכבר השמאלי. באמצעות אותה השיטה ניתן לגרור את שורת המשימות ולהעביר אותה לכל אחד מארבעת צידי המסך.

 

 

 

8. שולחן העבודה שלכם מלא בסמלים מפוזרים ולא מאורגנים?

לחצו על כפתור העכבר הימני במקום "נקי" על שולחן העבודה ובחרו "סדר סמלים באופן אוטומטי". תמיד תוכלו לסדר מחדש את הסמלים על פי קריטריון אחר.
 

 

 

9. המחשב קפא ולא מגיב לשום לחיצה או פקודה?

במצבים כאלו גם למומחה המחשבים הכי מדופלם לא יהיה הרבה מה לעשות חוץ מלכבות את המחשב. חפשו את כפתור ה'הפעלה מחדש' על מארז המחשב שלכם. אם אינכם מוצאים אותו, גם לחיצה ארוכה של 5 עד 7 שניות על מתג ההפעלה של המחשב תכבה אותו.

 

טיפים מחשבים

 

 

10. מחקתם בטעות טקסט, שם קובץ או אפילו את כל הקובץ עצמו?

שילוב המקשים CTRL+Z יבטל את הפעולה האחרונה שלכם ויחזיר את המצב לקדמותו. זהו טיפ שימושי במיוחד היות והוא שמיש במרבית תוכנות ה-Office ודפדפני האינטרנט.

 

טיפים מחשבים

 

11. הדפדפן שלכם נעלם לאחד מצדדי המסך?

המקש F11 יגדיל את חלון הגלישה באינטרנט שלכם לגודל מלא ויאפשר לכם לגלוש בנוחות ובלי לאמץ את העיניים. לחיצה נוספת על F11 תחזיר אותו לגודלו המקורי.

 

טיפים מחשבים

 

 

12. רוצים להגדיל את התצוגה של דפדפן האינטרנט שלכם?

החזיקו את מקש ה-CTRL לחוץ ובאותו הזמן לחצו על מקשי ה(+) או ה(-) כדי להגדיל או להקטין את התצוגה. ניתן להשתמש גם בשילוב CTRL והזזת גלגלת העכבר. כשתמצאו את הגודל הרצוי לכם תוכלו לשחרר את הלחיצה. כשתסיימו לקרוא את מה שרציתם תוכלו להחזיר את התצוגה לגודל הקודם באותה הצורה.
 
טיפים מחשבים

 

 

13. כל אותיות האנגלית שלכם נכתבות כאותיות גדולות?

וודאו שמקש ה-CAPS LOCK שלכם לא לחוץ, לרוב הוא יהיה ממוקם באמצע טור המקשים הראשון משמאל.

 

טיפים מחשבים

 

 

14. הטקסט שאתם כותבים נכתב על הטקסט הקודם ומוחק אותו?

מדובר באפשרות שאמנם יכולה להיות שימושית, אבל רוב הזמן היא פשוט מציקה. אפשר לכבות או להפעיל אותה באמצעות לחיצה על מקש ה INSERT והיא פועלת כמעט בכל התוכנות שבהן מקלידים מילים.

 

טיפים מחשבים

 

 

15. לוח המספרים שבצד ימין של המקלדת הפסיק לעבוד?

לחצו על מקש ה NUM LOCK והם יחזרו לעבוד כרגיל.

 

 

זכרו:

אם לא הצלחתם לפתור בעיה שיש לכם במחשב במרבית המקרים כיבוי והפעלה מחדש יפתרו אותה, אבל חשוב מאוד לוודא שאתם שומרים את כל המסמכים עליהם עבדתם לפני הכיבוי.

 

 

מקור: אלדד אפל
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.