print header

14 טיפים חדשים למחשב שיהפכו לכם את החיים לקלים יותר

לא כולנו אשפי מחשבים שנולדו עם עכבר ביד, ולא תמיד אנחנו מודעים לכך שיש דרכים קלות ומהירות לבצע שלל פעולות במחשב אשר יקלו על החיים שלנו ויקצרו את הזמן שלוקח לנו לעשות משימות שונות, שלפעמים גורמות לנו ללא מעט תסכול. החל מגלישה באינטרנט, שימוש במעבד התמלילים וורד (Word), וכלה בעבודה במערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט (ווינדוס 10) – ישנם אינספור טריקים וטיפים שכדאי לכולנו להכיר, ואפילו אם חשבתם שאתם יודעים כיצד להשתמש במחשב שלכם, סביר מאוד להניח שברשימה הבאה תמצאו מידע שיפתיע גם אתכם!
 

1. העברה של מספר לשוניות דפדפן במקביל

הידעתם שאפשר להפריד מספר לשוניות מחלון גלישה בו זמנית כדי לפתוח חלון חדש, על ידי החזקה של מקש Ctrl ולחיצה על הלשוניות שאתם רוצים להזיז? זהו טריק שימושי מאוד שיכול לעזור לכם בכל פעם שאתם רוצים להמשיך לעבוד רק עם מספר לשוניות (Tabs) פתוחות בדפדפן.
טיפים לשימושי מחשב: גיף הזזת מספר לשוניות מהדפדפן
 

2. סגירת לשוניות בעזרת קליק אמצעי

במרבית העכברים יש כפתור שלישי, שהוא למעשה הגלגלת אשר משמשת בעיקר לגלילה מעלה ומטה בדפי תוכן שונים, אבל רבים לא יודעים כי ניתן גם ללחוץ על הכפתור הזה, ולא רק זאת, אלא שהכפתור האמצעי גם יכול לסגור לשוניות פתוחות בדפדפן בקליק אחד.

3. מחיקת שמות קיצורים בלי למחוק את הקיצורים

אם אתם שומרים הרבה סימניות/קישורים לאתרים ותכנים אהובים בדפדפן שלכם, יכול להיות שכבר נגמר לכם המקום בשורת הקיצורים. לתופעה המתסכלת הזו יש פתרון פשוט, אשר יאפשר לכם לחסוך מקום ולהכניס הרבה קיצורי דרך לחלון הגלישה הראשי.
הזיזו את סמן העכבר מעל לקיצור ולחצו על הלחצן הימני. בחלונית שנפתחת בחרו ב-Edit או "עריכה", ופשוט מחקו את הטקסט בשדה העליון, כפי שמתואר למטה.
טיפים לשימושי מחשב: גיף מחיקת שמות קיצורים
 

4. שימוש במנהל המשימות של גוגל כרום

אם אתם כבר מכירים את מנהל המשימות של חלונות, כדאי שתכירו גם את מנהל המשימות של גוגל כרום. החזיקו את מקש Shift ולחצו על מקש Esc כדי להפעיל את מנהל המשימות בעודכם משתמשים בדפדפן. בהפעלה, תוכלו לראות אילו מין הלשוניות הפתוחות משתמשות בזיכרון ואם הן תקועות או לא - ולסגור אותן בהתאם. זהו טריק יעיל ביותר למי שתוהה אם האתר בו הוא נמצא תקוע ולמי שרוצה להבין למה אתרים מסוימים נטענים לאט יותר מאחרים.

5. שימוש בדפדפן אופרה המכיל שירות VPN מובנה

המושג "VPN" (או Virtual Private Network) מתייחס לרשת גלישה משנית עליה ניתן לעבוד, אשר משדרת לאתרים מיקום שונה מהמיקום בו אתם נמצאים (לדוגמה, מציגה שאתם נמצאים בארצות הברית כאשר אתם בכלל בישראל). שימוש ב-VPN גם מגן על פרטיותכם אל מול אתרים שמנסים לדלות עליכם מידע ויכול לשמש אתכם כדי לצפות בתכנים ואתרים שמפעילים הגבלות גישה לפי מדינה (כמו Hulu - רשת הזרמת שידורים באינטרנט). לרוב היה צורך להתקין תוכנה חיצונית או תוסף לדפדפן כדי להשתמש בשירות VPN, אבל דפדפן אופרה (Opera) מציע שירות VPN מובנה. בנוסף, זהו דפדפן מהיר במיוחד ופשוט ביותר לשימוש, ולכן הוא מומלץ למשתמשים מתחילים ומתקדמים כאחד.
 

6. מענה אוטומטי בג'ימייל (Gmail)

שירות הדואר האלקטרוני של גוגל הוא הגדול מסוגו בעולם, וככזה הוא גם מכיל מגוון אפשרויות שאנחנו רגילים לראות בתוכנות דואר וניהול מידע אישי כמו אאוטלוק (Outlook). אחת היכולות היעילות ביותר שאנשים רבים לא עושים בה שימוש היא האפשרות להשאיר הודעת מענה אוטומטית שתופעל אם אתם יוצאים לחופש ולא רוצים להיות מחוברים לתיבת הדואר שלכם כל היום. כדי לעשות שימוש בכלי הזה כל שעליכם לעשות זה לעקוב אחרי השלבים הבאים:

1. פתחו את תיבת הג'ימייל שלכם.

2. בפינה הימנית העליונה, לחצו על אייקון ההגדרות (טיפים לשימוש במחשב: אייקון גלגל שיניים).

3. לחצו על Settings.

4. גללו למטה עד Vacation responder והעבירו אותו למצב On.

5. מלאו את התאריכים בהם לא תהיו זמינים, כותרת להודעה ותוכן אשר ישלח לכל מי שיכתוב לכם באותם תאריכים.

6. מתחת לתוכן ההודעה ניתן גם לבחור אם ההודעה תישלח לכולם או רק למי שמופיע ברשימת אנשי הקשר שלכם.

7. ולסיום, הכי חשוב - לחצו על Save Changes כדי לשמור את השינויים שעשיתם.

!רוצים להכיר עוד 10 טיפים שימושיים לג'ימייל? לחצו כאן

7. ביטול הודעות חוזרות להתקנת Office (חלונות 8/10)

אם מותקנת על המחשב שלכם מערכת ההפעלה חלונות (Windowsׂׂ) בגרסת 8 או 10, ייתכן שאתם ממשיכים לקבל הודעות שמציעות לכם להוריד ולהתנסות בחבילת אופיס (Office) של מיקרוסופט. אם אתם לא מעוניינים להמשיך לקבל את ההודעות האלו, תשמחו לדעת שקל מאוד לבטל אותן:
טיפים לשימושי מחשב: הודעת Get Office במחשב
כדי להיפטר מההודעות וההתראות על התקנת אופיס, לחצו על "התחל" ומצאו את הקישור שנקרא "Get Office". הציבו את סמל העכבר מעל לאייקון והקליקו על הכפתור הימני. בחלונית הקטנה שתיפתח (ראו תמונה למטה), בחרו באפשרות "Uninstall" - אשר תסיר את התוכנה הטורדנית הזו מהמחשב כדי שלא תמשיך לפעול.
טיפים לשימושי מחשב: הסרת הודעת Get Office במחשב

8. צילום מסך רק של התוכנה או החלון בהם אתם עובדים

לפעמים אתם נתקלים בבעיה כלשהי במחשב, או רואים משהו שאתם רוצים לחלוק עם מישהו אחר, אבל כדי ליצור צילום מסך אתם צריכים לעשות סידרה ארוכה של פעולות, ואפילו אחריהן אתם ככל הנראה תשתפו יותר מהמסך של המחשב שלכם ממה שהתכוונתם. הפתרון לכך הוא פשוט מאוד: החזיקו את מקש Alt לחוץ, ולחצו על מקש PrtScn (צילום מסך - Print Screen) במקלדת. עכשיו נותר רק לפתוח את תוכנת הצייר (MS Paint) המובנית בחלונות, ולהדביק את הצילום (לחיצה על כפתור ימני, ובחירה ב"הדבק" או "Paste") שיכלול רק את החלון או התוכנה שבהם אתם עובדים ולא את כל מסך המחשב שלכם. 

9. הקלטת הפעולות שעשיתם במחשב

במקרה שצילום מסך לא מספיק בשביל לפתור תקלה בה נתקלתם, תוכלו לשחזר את הפעולות שעשיתם אשר גרמו לתקלה, ולשלוח את ההקלטה למישהו שיוכל לעזור לכם:

1. לחצו על כפתור "התחל".

2. בחרו ב"עזרים" - "Accessories".

3. בחרו ב"Problem Steps Recorder" - "מקליט שלבי בעיות/תעד שלבים לשחזור בעיה". (בגרסאות ישנות של חלונות הבחירה יכולה להופיע בלוח הבקרה).

טיפים לשימושי מחשב: הפעלת מקליט שלבי בעיות

4. בחלון שנפתח לוחצים על Start Record.

5. משחזרים את סדרת הפעולות שהובילה לתקלה.

6. אם רוצים להוסיף הערות במהלך ההקלטה, לוחצים על Add Comment.

7. לוחצים על Stop Record לסיום ההקלטה ושומרים את הקובץ.

8. לאחר מכן ניתן לשלוח את הקובץ למי שעוזר לכם, ובכך להקל על תהליך התמיכה.

10. הכרת רכיבי ותכולת המחשב שלכם

קניתם מחשב חדש או שיש לכם מחשב ואתם צריכים או סקרנים לדעת מהם הרכיבים המותקנים בו? אמנם ניתן לדלות את המידע הזה מתוך מערכת ההפעלה, אבל הדרך למנהל ההתקנים איננה קלה למשתמש הפשוט, וטעות קטנה שתעשו שם יכולה להוביל לבלאגן גדול. במקום, ניתן להתקין תוכנה קטנה וקלה לשימוש בשם Speccy (תומכת בעברית), אשר תיתן לכם את כל המידע הטכני שאתם רוצים וצריכים לדעת. ניתן להוריד את התוכנה מהקישור המצורף, (בעת ההתקנה, ניתן לבחור בעברית כשפת ברירת מחדל) ולאחר ההפעלה לא צריך לעשות כלום - Speccy תיתן לכם את כל המידע תוך שניות ספורות.

11. הכרת קיצורי דרך לוורד

כל מי שמשתמש בתוכנת וורד (Word) נעשה לפעמים מתוסכל מהצורך לטייל עם העכבר בשביל לבצע לא מעט פעולות שונות. למענכם הכנו רשימה של קיצורי מקלדת לוורד שיהפכו לכם את החיים לפשוטים יותר.

12. שדרוג המחשבון של ווינדוס

מעל ל-15 שנה שמערכת ההפעלה של מיקרוסופט כוללת בתוכה מחשבון, כשכל גרסה חדשה הוסיפה לו מספר אפשרויות שלא כולם מכירים. כיום, המחשבון של ווינדוס מסוגל לבצע לא רק חישובים מתמטיים, אלא גם חישובי סטטיסטיקה, לפעול כמחשבון מדעי, ואפילו לבצע המרות של ערכים שונים, כמו משקלים, נפחים, מהירות ועוד.
בחלונות 7, בוחרים ב-View, ואז בתצוגה בה אתם מעוניינים או בסוג ההמרה הרלוונטי אליכם.
בחלונות 8 ו-10 לוחצים על כפתור התפריט (3 קווים בראש החלון).
טיפים לשימושי מחשב: גיף הרחבת המחשבון בתוכנת חלונות

13. איפוס דף אינטרנט לגודלו המקורי

האם קרה לכם שהגדלתם או הקטנתם את מה שמוצג בחלון שאתם עובדים עליו, ואתם לא מצליחים להחזיר אותו לגודל המקורי? תשמחו לדעת שיש דרך לעשות זאת בקלות: פשוט החזיקו את מקש Ctrl לחוץ, ולחצו על הספרה אפס (0) - זהו! האתר חזר לגודלו המקורי.

14. מזעור חלונות בקלות

מאז גרסת חלונות ויסטה, מיקרוסופט הוסיפו אפשרות למזער ולשחזר את החלונות עליהם אתם עובדים על ידי לחיצה ממושכת על השורה העליונה בחלון ו"ניעור" שלו (כפי שתראו בתמונה למטה). לאחר הניעור, אם תרצו להחזיר את החלונות שמזערתם, פשוט נערו את החלון שוב.
טיפים לשימושי מחשב: גיף מזעור חלונות בניעור

מקורות: carlcheo, tips4pc

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.