print header

כיצד להשיג את כל המטרות שלך

למה אתה כ"כ מוצלח בהגעה למטרות שלך בנושאים מסויימים, אך בנושאים אחרים לא?
אם אין לך מושג, תדע שאתה ממש לא לבד בבלבול שלך.

מתברר כי אפילו אנשים מבריקים, אנשים מוכשרים מאוד, לא מצליחים להבין כשזה מגיע להצלחות וכשלונות אישיים. התשובה האינטואיטיבית תהיה "כי נולדתי עם כשרונות מסויימים", אבל התשובה הזו היא באמת רק חתיכה קטנה מהפאזל הגדול. למעשה, עשרות שנים של מחקר על הישגים מגלים כי 'אנשים מצליחים' מגיעים למטרות שלהם לא רק בגלל מי שהם, אלא בגלל מה שהם עושים.

לפניך 9 טיפים שיעזרו לך להגיע לכל המטרות שאתה מציב לעצמך ולהפוך לאיש מצליח.

 

1. תהיה ספציפי.
כשאתה מגדיר לעצמך מטרה, נסה להיות ספציפי ככל האפשר. "להפחית 5 קילו" זו מטרה טובה יותר מאשר "לרדת במשקל", כיוון שזה נותן לך מושג ברור על מה אתה מגדיר הצלחה. לדעת בדיוק מה אתה רוצה להשיג גם ישמור על המוטיבציה שלך עד שתגיע לשם. כמו כן, חשוב על פעולות מדוייקות שיקחו אותך לאן שאתה רוצה להגיע. רק להבטיח לעצמך "לאכול פחות" או "לישון יותר" זה לא מספיק וזו מטרה מעורפלת - במקום זה, תהיה ברור ומדוייק - "אני אהיה במיטה בשעה 22:00", כך לא תשאיר מקום לספקות לגבי מה שאתה צריך לעשות, ותדע אם לא עמדת במטרות שהצבת לעצמך.

2. פעל לגבי המטרות שלך ברגע המתאים.
בהתחשב בכך שרובנו עסוקים ובכמות הרבה של המטרות שאנו שואפים להגיע אליהן בו זמנית, אין זה מפתיע שאנו מחמיצים הזדמנויות רבות להשגת המטרה, כיוון שאנו פשוט לא מבחינים בהן. האם באמת אין לך זמן להתאמן היום? אין סיכוי שתוכל לחזור לשיחת טלפון? השגת המטרה אומרת לתפוס חזק כל הזדמנות שיש לך לפני שהיא תחמוק.
תפוס את הרגע, תחליט מתי והיכן אתה רוצה לפעול לגבי כל מטרה, מראש. שוב, תהיה ספציפי ככל האפשר (למשל, "בימים שני, רביעי או שישי, אני אתאמן במשך 30 דקות, לפני העבודה"). מחקרים מראים כי סוג זה של תכנון יעזור למוח שלך לזהות ולנצל הזדמנות טובה, דבר המגדיל את סיכויי ההצלחה שלך עד 300%.

3. דע בדיוק כמה רחוק עוד יש לך ללכת.
השגת כל מטרה בחיים מחייבת גם פיקוח כנה לגבי ההתקדמות שלך - אם לא על ידי אחרים, אז על ידי עצמך. אם לא תדע כמה אתה מתקדם, לא תוכל לשנות את ההתנהגות או האסטרטגיה שלך בהתאם. בדוק את ההתקדמות שלך לעיתים קרובות - אחת לשבוע, או אפילו מדי יום, הכל בהתאם ליעד.

4. תהיה אופטימי-ריאליסטי.
כשאתה מגדיר מטרה, תחשוב תמיד מחשבות חיוביות על איך אתה הולך להגיע אליה. האמונה ביכולת שלך להצליח מועילה מאוד ליצירה ושמירה על המוטיבציה שלך. אבל זה לא אומר שעליך לזלזל במטרה שלך ולהגיד שהיא אינה קשה כלל. רוב המטרות דורשות זמן, תכנון, מאמץ והתמדה על מנת להגיע אליהן. מחקרים מראים כי החשיבה שהדברים יבואו בקלות וללא מאמץ משאירה אותך לא מוכן למסע שלפניך ומגדילה באופן משמעותי את הסיכוי להיכשל.

5. תתמקד בלהיות טוב יותר ולא בלהיות טוב.
האמונה בכך שיש לך את היכולת להגיע למטרות שלך היא חשובה, וכמוה האמונה שאתה יכול להשיג את היכולת. רבים מאיתנו מאמינים כי האינטליגנציה, האישיות והכישורים הפיזיים שלנו הם אלה שקובעים - ולא משנה מה אנחנו נעשה, אנחנו לא נשתפר. כתוצאה מכך, אנו מתמקדים במטרות שמטרתן להוכיח את עצמנו, ולא בפיתוח ורכישת מיומנויות חדשות.
למרבה המזל, עשרות מחקרים מראים כי האמונה ביכולת שקבועה מראש היא מוטעית - יכולות מכל הסוגים הן דבר נרכש. אמונה בעובדה שאתה יכול להשתנות תאפשר לך לקבל החלטות טובות יותר ולממש את הפוטנציאל שלך במלואו.

6. תהיה אמיץ.
אומץ זה נכונות להתחייב על יעדים ארוכי טווח ולהתמיד לנוכח הקושי. מחקרים מראים כי אנשים אמיצים רוכשים יותר חינוך במהלך חייהם, ומוציאים ציונים גבוהים יותר בלימודים.
החדשות הטובות הן, שאם אתה לא אמיץ במיוחד עכשיו, יש משהו שאתה יכול לעשות בקשר לזה. אנשים חסרי אומץ מאמינים שאין להם את היכולת המולדת שיש ל'אנשים מצליחים'. אם זה מתאר את החשיבה שלך.. ובכן, אין שום דרך להגיד את זה יפה יותר: אתה טועה! כפי שציינו מקודם, המאמץ, התכנון, ההתמדה והאסטרטגיה הם אלה שקובעים את ההצלחה. אם תאמץ את קו המחשבה הזה - לא רק שתראה את עצמך ואת המטרות שלך באופן מדוייק יותר, אלא גם תחולל פלאים לאומץ שלך.

7. חזק את "שרירי" כוח-הרצון שלך.
"שרירי" כוח-הרצון שלך, הם בדיוק כמו כל השרירים שבגוף שלך - ברגע שאתה לא מבצע פעילות גופנית הם נחלשים עם הזמן. אבל כאשר אתה מתאמן באופן קבוע, הם גדלים ומתחזקים ויכולים לעזור לך במטרות שלך.
כדי לבנות כוח רצון קח על עצמך אתגר חדש שיגרום לך לעשות משהו שבאמת היית מעדיף שלא לעשות. ותר על חטיפים עתירי שומן, עשה 100 כפיפות בטן ביום, עמוד זקוף כאשר אתה מוצא את עצמך עומד רפוי ונסה ללמוד מיומנות חדשה. כאשר אתה מוצא את עצמך שאתה רוצה לוותר, אל תוותר. התחל עם פעילות אחת בלבד, ובנה תוכנית כיצד תוכל להתמודד עם בעיות שיצוצו ("אם יש לי חשק גדול לשוקולד, אני אוכל פירות או ירקות"). זה יהיה קשה בהתחלה, אבל זה יהפוך להיות קל יותר עם הזמן. ככל שכוח הרצון והשליטה העצמית שלך יגדלו, כך תוכל לקחת עליך בעתיד אתגרים גדולים יותר.

8. אל תתגרה בגורל.
לא משנה כמה חזקים שרירי כוח-הרצון שלך הופכים להיות, חשוב תמיד לכבד את העובדה שהם מוגבלים, ואם תעמיס עליהם יתר על המידה הם עלולים לקרוס. אל תנסה לקחת על עצמך שתי משימות מאתגרות בבת אחת (כמו להפסיק לעשן ולהתחיל דיאטה באותו הזמן). אל תנסה לאסור על עצמך דברים מיותרים - אנשים רבים בטוחים ביכולתם לעמוד בפיתוי, וכתוצאה מכך הם מכניסים את עצמם למצבים שהם רוויי פיתויים. 'אנשים מצליחים' לא גורמים לדרך אל המטרה להיות קשה יותר ממה שהיא כבר.

9. תתרכז במה שאתה צריך לעשות, ולא במה שאתה לא צריך לעשות.
אם אתה רוצה להצליח לרדת במשקל, להפסיק לעשן או סתם להפסיק להתעצבן - תכנן כיצד יחליפו הרגלים טובים את הרעים, אל תתמקד בהרגלים הרעים עצמם. מחקר על דיכוי המחשבה (למשל, "אל תחשוב על דובים לבנים!") הוכיח כי ניסיון למנוע מחשבה הופכת אותה לפעילה יותר במוחך. הדבר נכון גם כשמדובר בהתנהגות - על ידי התמקדות בלא לעשות פעילות מסויימת, אותה פעילות מתחזקת ולא נעלמת. אם אתה רוצה לשנות את ההתנהגות שלך, שאל את עצמך "מה אעשה במקום?" לדוגמה, אם אתה מנסה להשתלט על המזג הרע שלך ולהפסיק להתעצבן, צור תוכנית כמו "אם אני מתחיל להתעצבן, אקח 3 נשימות ארוכות כדי להירגע". באמצעות שימוש בנשימות עמוקות כתחליף לכעס שלך, ההרגל הרע ישחק עם הזמן עד שיעלם לחלוטין.

אנו מקווים שלאחר שקראת את 9 הדברים שאנשים מצליחים עושים שונה, הרווחת מספר תובנות לגבי הדברים שאתה כבר עושה נכון לאורך הדרך. אפילו חשוב יותר, אנו מקווים שאתה מסוגל לזהות את הטעויות שלך, ולהשתמש במידע הזה כדי לשנות דברים מעכשיו.

זכור תמיד, אתה לא צריך להיות מישהו אחר כדי להצליח. זה לא מה שאתה - אלא מה שאתה עושה.

כל הזכויות על הטקסט המתורגם שייכות למילה תרגומים. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, להקליט או לאחסן במאגר מידע בכל דרך או אמצעי אלקטרוני, אופטי או מכני.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.