print header

9 המלצות לחיים מאושרים יותר לשנה הבאה

בכל אחד מאתנו יש יותר פוטנציאל עצמי ממה שאנו חושבים, אך לרוב אנו פשוט נעדיף להישאר במקום הבטוח והמוכר, בין החומות הפנימיות שלנו, ולא לקחת סיכונים. זהו הספק העצמי שקיים אצל כולנו, וכאשר הוא גדל, הוא יכול להיות כמו גידול בנשמה ולעכב את התקדמותנו הטבעית בחיים. התקופה הנוכחית היא זמן מעולה לסגור קצוות פתוחים מהעבר ולעשות חשבון נפש לגבי מה שאנו שואפים מעצמנו לקראת השנה החדשה, הנמצאת ממש מעבר לפינה. תשע העצות שלפניכם יעזרו לכם להפוך לאנשים טובים יותר ולהתחיל את השנה החדשה ברגל ימין.
 
9 טיפים לשנה החדשה

 

1. תשאפו להיות נוכחים בחיי הסובבים אתכם

כדי להיות חבר, אח ושותף טוב יותר לאנשים שסובבים אתכם, עליכם להיות נוכחים בחייהם באופן פעיל. משמעות הדבר היא תמיכה לא דרך הרשתות החברתיות, אלא בילוי זמן משותף פנים מול פנים ושיחות טלפון גם ללא סיבה מיוחדת. אל תעשו זאת בצפייה לקבל משהו בתמורה אלא רק אם זה גורם לכם לאושר. לכן בשנה הבאה, חזרו לימים שלפני הפייסבוק והרשתות החברתיות, והקדישו את הזמן ליצירת חיבור אמתי וכנה בינכם לבין האנשים היקרים לכם.

 

2. תשאפו להיות בעלי אמון

הפסיקו לנסות לאלץ דברים. אם משהו נועד לקרות, הוא יקרה. אין לכם את הכוח או היכולת לשנות דברים מסוימים והניסיון לעשות זאת רק יגרום ליותר נזק מתועלת. תנו אמון שדברים טובים יקרו ואל תהיו מרירים ומאוכזבים אם דברים לא מסתדרים כמו שתכננתם. המחשבות המקדימות הללו רק יזיקו לכם. לכן בשנה הבאה, האמינו כי דברים יסתדרו טוב יותר משאי פעם שיערתם והכל בזכות גישתכם החיובית.

 

3.  תשאפו להיות יצירתיים

הפסיקו לדאוג כי היצירות שלכם לא יהיו מושלמות. חדלו לדמיין ותתחילו לעשות וליצור. לכן בשנה הבאה, נסו ליצור משהו חדש כל יום – אפילו אם זה שרבוט מהיר במחברת, פיסול או אפילו סריגה. הפכו את היצירה שלכם לתחביב והכירו בכך שהיא לא צריכה להיות מושלמת, היא רק צריכה להיות קיימת.

9 טיפים לשנה החדשה

 

4. תשאפו להיות מכירי תודה

בשנה הבאה, תתחילו לנהל יומן של הכרת תודה וכתבו בו על בסיס קבוע. לפני השינה, הקדישו מחשבה לדברים הקטנים בחיים שאתם אסירי תודה עליהם. כשעובר עליכם יום קשה, מתסכל או שמישהו איכזב אתכם, במקום לראות את כל הרע שבמצב, בחרו להיות אסירי תודה על התובנות שהסקתם מן החוויה. שינוי זה בתפיסת חייכם יוביל לשיפור עצום בחייכם.

 

5. תשאפו להיות מחוברים לקול הפנימי שלכם

לכולנו יש את הניצוץ הפנימי בתוכנו, זהו האור שמחמם אותנו ומאפשר לנו לפרוח. כשאנו קשובים לקול הפנימי שבנו, אנו חיים את האמת שלנו. מצב זה לא רק משפיע עלינו אלא גם על כל אלה הבאים במגע אתנו בשגרת היומיום. הרבה פעמים אנו מדכאים את הקול הפנימי עקב הצורך בקבלה או בגלל חוויות רעות מעברנו. יותר ויותר אנשים איבדו את החיבור הטבעי שלהם לעצמם – הקדישו את הזמן והתחברו לקול שלכם.   

9 טיפים לשנה החדשה

 

6. תשאפו להיות בעלי לב פתוח בהשקפתכם על החיים

בעולם של היום אנשים רבים מדי אטמו את ליבם לסביבה. הפכנו להיות כועסים ואנו סוחבים את הרגשות השליליים כל יום כמשקל עודף שמעיק על התקדמותנו, ובשל כך עליכם לשחרר אותו. כאב הוא רגש בלתי נמנע בחיים, לא משנה כמו תגנו על עצמכם, הוא יגיע בכל מקרה. נסו לזכור כי לעולם לא תמצאו את התשובות לבעיות שמטרידות אתכם עד שתשחררו את לבכם ותיפתחו את ראשכם. לכן בשנה הבאה, פיתחו את לבכם ושתפו את עצמכם עם העולם.

 

7. תשאפו להיות פחות רציניים

אין מחסור בדברים נוראיים שקורים בעולם מדי יום, כל שצריך כדי להיוודע אליהם הוא לפתוח את החדשות. חשוב להיות מודעים לסביבתנו, אך גם חשוב למצוא את הזמן לצחוק ולהשתטות. יש בכולנו צד ילדותי ושובב. לכן בשנה הבאה, הרשו לעצמם שוב להיות ילדים לרגע אחד קטן בכל יום. 

 

8. תשאפו להיות סקרנים ללא גבולות

לעולם אל תהיו מקובעים, תמיד יש משהו חדש אותו תוכלו ללמוד. ככל שאנו מתבגרים, אנו צריכים לאפשר לעצמנו להיות פגיעים. להודות שאנו לא יודעים הכל על העולם אך תמיד לקבל הזדמנויות ללמוד עוד. המשמעות של צעד זה היא לצאת מגבולות הידע העצמי שלנו שהגבילו אותנו עד כה, ובכך להרחיב את תפיסתנו על העולם ולהתחבר אל עולמות חדשים.

9 טיפים לשנה החדשה

 

9. תשאפו להיות יותר תקשורתיים 

לפעמים אנו יכולים להיות כל כך מקובעים בעמדתנו עד כי אנו שוכחים כי יש עוד עמדות ודעות לסובבים אותנו. בשנה הבאה, למדו לדבר על בעיותיכם, על מה שמפריע לכם, אבל גם להקשיב לאחר ולהסתכל על המצב דרך עיניו. עצם המחווה של ההקשבה, גורמת לאדם שמולכם להרגיש מוערך ואהוב. אל תחזיקו מטענים בבטן, שתפו אותם עם בני הזוג והמשפחה שלכם, רק כך הם יוכלו לעזור לכם.

9 טיפים לשנה החדשה

 

בשנה הבאה חיו חיים מלאי עשייה, הקפידו על חיים לפי עצות אלו ודברים תמיד יפלו במקום ויסתדרו על הצד הטוב ביותר. כדי שזה יקרה, צריך להבין את משמעותן ולהתחייב אליהם, אך יותר מהכל, חשוב להפנים כי יש בנו יותר ממה שמישהו אי פעם טרח לגלות, אפילו אנחנו. לכן זכרו כי השנה השינוי בידכם ובאחריותכם.

מקור: קרן ק.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו