maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

תסרוקות של נשים ומשמעותן!

קיים מגוון רחב של תסרוקות של נשים, למשל- שביל באמצע, צמה, קרחת, פוני, זנב סוס וכו'. כולנו מקבלים זאת כמובן מאליו. תהיתם פעם, האם יש משמעות לתסרוקות האלה?  מסתבר שכן..  אז מה המשמעות?  

קרניים בשיער

שביל באמצע:

שביל באמצע
אישה ששיערה מחולק לשניים בפסוקת ישרה לכל האורך באמצע הראש (להבדיל מזו שכובד שערה השופע מפיל את השיער משני צידי הפנים ויוצר מעין שביל לא ברור), היא לרוב טיפו בעל גישה גישה פסקנית (לא לחינם השביל נקרא פסוקת) חסרת פשרות, שאין אצלה תחומים אפורים או מעורפלים ושהנשיות שלה חד משמעית, בנוסח: "או שאני רוצה מישהו או לא". אין אולי, אין בערך, אין אצלה פשרות. הכל מחולק לפי עדיפויות ברורות. 'איך שאני רואה מישהו, אני יודעת בדיוק, הוא בשבילי או לא'. רומנטית היא לא, זה בטוח.

פקעת רופפת:

פקעת רופפת
נשים שפשוט אוספות את שיערן בפקעת מרושלת או במין ערימה לאחור משדרות: "העיקר שהשיער לא יפריע – יש לי דברים חשובים יותר לעשות". נשים אלה אינן מרוכזות בעצמן, בנשיות שלהן או בשיערן - הן פשוט תוקעות איזושהי סיכה שתחזיק את השיער (המסר – "סדר, שיהיה") וזהו. אלה נשים עמלניות, הלוקחות או שיש להן אחריות בתפקיד, ושהשיער אינו גורם שיש לו מקום אלא להפך: צריך לדאוג שלא יפול לפנים ויפריע לעבודה, ועל כן אוספים אותו ותוקעים בו סיכה, משפדים את הנשיות הזו שלא תבלבל את המוח. את ההתעסקות הזו בשיער הן עושות ברישול, מבלי להקדיש לזה זמן, וכך זה גם נראה: לא מהודק, מנופח מעט, תלתלים וקווצות שיער יוצאות מן הערימה, שונה בתכלית משיערה של הקרייריסטית הנוקשה המותחת את השיער ומהדקת אותו בקפידה כל שיערה למקומה. זו – כל חינה דווקא ברישול הזה, בקווצות השיער המרדניות היוצאות מחוץ לפקעת, בתלתל המרדן שהיא נושפת בו בחוסר סבלנות כדי להסיטו מפניה,  בפקעת הנראית כעומדת להתפרק כל רגע ולהתפזר במלוא תפארת הנשיות על הכתפיים.

זנב הסוס (הקוקו):

הקוקו
הוא הגירסה הצעירה, גירסת הנעורים של הפקעת הרופפת – השיער נאסף בחופזה ונכרך בגומייה כדי לאפשר לאישה הצעירה, הדינאמית והתוססת לשעוט לעיסוקיה מבלי שיפריע. הוא מקפץ בעליזות על גבה ומדגיש בתנועתו את המרץ ואנרגית הנעורים שלה. זו תסרוקת ספורטיבית וצעירה המתאימה למי שיש לה מראה צעיר וספורטיבי, פנים חלקות ונקיות מאיפור ושיער מלא ובריא.

שיער במבנה יצוק או מהודק (בחוזקה ובקפדנות):

שיער מהודק בקפדנות
סגנון תסרוקת – מוקפדת, נוקשה, כל שערה יצוקה במקומה והמבנה כולו מקובע לחלוטין אל הראש. השיער משוך לאחור בחוזקה, חלק ומהודק לקרקפת. זהו מראה היוצר רושם חמור סבר, קפדני, נחוש וקפוץ במקצת. יש לנו תחושה – בראותנו אישה כזו – שיש מולנו אישה בעלת משמעת עצמית ושליטה עצמית גבוהה, השולטת ומרסנת את החלקים הנשיים-ייצריים שלה ביד רמה ודואגת שחלילה לא יפריעו לה בקריירה ובחיים. בניגוד לטיפוס הקודם, טיפוס השיער האסוף במהודק משקיעה מאמץ ותשומת לב לאופן בו נאסף שיערה כדי לוודא שזה ניראה טוב (חשוב לה המראה), וששום קווצת שיער מרדנית לא תעיז לחרוג מן המשמעות הקפדנית.

שיער נע לעומת שיער קפוא:

שיער נע
שיער קפוא הוא שיער שהמבנה שלו או האופן בו הוא מונח או עשוי גורם לכך שכאשר האישה מניעה את ראשה השיער לא זז בכלל ונותר קפוא וסטטי, כמו קסדה על הראש. מדובר כאן על נשיות הנעה בין שמרנות לבין מופנמות ומעצורים על רקע רגשי או ייצרי. לעיתים דווקא אלה העצורות עם השיער הקפוא, יכולות להתגלות כמיניות מאוד בתוך תוכן. הן כמו לבה חמה בתוך הר מושלג. מחכות שמישהו יגרוף את השלג הצידה ויגלה את הלבה החמה. לעומת זאת, שיער מלא חיים, גמיש וקופצני – או כזה שהאופן בו הוא מעוצב מעניק לו תחושה של תנועה, מלמד על  נשיות אימפולסיבית, מלאת חיים, סקרנית ואוהבת להתנסות בדברים.

פוני על המצח:
פוני

מי שמחזיקה בציצית שיער המכסה את המצח ולעיתים משתרבבת לעיניים שייכת לקהילת חובבות הפוני. בדרך כלל חובבות הפוני מגלות דבקות שלא תתואר בקווצות השיער הגזורות מעל למצחן ומכסות אותו. הן מטפחות את הפוני בתשומת לב רבה ומעידות על קושי אמיתי להיגמל ממנו, "אני מרגישה כל כך חשופה בלעדיו" נשמע מוכר?  הפוני הוא מעין סוכך או מסך המצל על העיניים, המעניק תחושה של הגנה. הוא חביב על נערות צעירות השבויות עדיין בכל מיני תסביכים לגבי מראן, ועל נשים מופנמות שתסרוקת המגלה וחושפת את כל הפנים מרתיעה אותן.

שיער גולש:

שיער גולש
אישה ונשיות במובן הקלאסי שלהן מחוברות תמיד לשיער גולש, רצוי בלונדי אבל גם כל צבע אחר הולך. שיער הנע עם תזוזת הראש, גולש וגמיש הוא דינמיקה נשית פעילה, נשיות רוחשת חיים. יש כאן גם מסר דו משמעי: השיער יכול להסתיר את הפנים, או בהנפת ראש – לגלות אותם.  כאן יש את הדואליות או המיסתורין הנשי במיטבם. 'כשאת אומרת לא, למה את מתכוונת'? – זו נשיות מסתורית ורומנטית. כפי שהשיער שלה נע וזע, כך היא משחקת עם הנשיות שלה, מתפעלת אותה: מפלרטטת; פעם מגלה
טפח צואר ופעם מסתירה, יש לה יכולת לשלוט על רמות שונות של הסוואה או חשיפה של חלקת העור של לחייה וצווארה. השיער הנע עם טלטול הראש גם מושך אליו את המבט, כאומר: 'יש כאן אקשן, שכדאי לשים לב אליו'…

שיער קצר:

שיער קצר
שיער שלא עובר את קו התנוכים מרמז על נשיות עצורה המקפידה על גבולות.  זו לא הטיפוס ש'תיזרק' עם גבר ליומיים באילת ככה סתם. זו אישה שמדקדקת בפרטים ומתכננת מראש – גם את החלקים הרומנטיים יותר שבחייה. שיער קצר יכול להיות מאוד נשי ואלגנטי – אם אינו גזור בקו נוקשה מדי.  שיער קצר יכול להיות שובב ונערי – אבל גם נוקשה, פורמלי ומקרין הכרת ערך עצמית. אם השיער ממש קצוץ המסר חד וקולע, כמו למשל : 'אני לא מתעסקת עם שטויות נשיות, זה לא אומר שאני לא בעניינים, אבל  – אני לא משחקת משחקים!".

קרחת לאישה:
נו, באמת, יותר כרזת פרסומת מזה? קרחת זו בדרך כלל בחירה זמנית אצל אישה לשם אמירה בוטה, חד פעמית ומרדנית, כי קצת קשה להתמיד בסגנון הזה לאורך זמן. זו תסרוקת שקוראת תיגר כנגד התוויות והקונבנציות הקשורות לנשיות.

שיער קוצים:

שיער קצר
קוצנית ושובבה, דוקרנית ואנרגטית, מעשית ומעט אגרסיבית, שלא נוטה לרומנטיקה ושהנשיות שלה איננה רכה ורומנטית. זו תספורת המתאימה לנשים בעלות גישה בוטה ודוקרנית, מוחצנת (שהרי תמשכי מבטים ללא ספק) והרפתקנית. משהו בסגנון ה"ילדה הרעה" ואם תרצו – מבית טוב…

שיער פרוע, תלתלים פרועים, קווצות קופצות לצדדים ולכל הכיוונים:

שיער פרוע
מלאת חיים ספונטנית וחסרת גבולות במקצת. המסר הוא : 'אני מלאת חיים, אני חסרת מנוח ורוגע, כולי אנרגיה מתפרצת ושמחת חיים, כיף לי, ויהיה גם כיף לכולם". תלתלים ככלל משווים לאישה מראה רך ודומיננטי פחות מאשר שיער ישר. המתולתלת נראית מרושלת יותר ובעלת פחות משמעת עצמית, אבל גם אומנותית, חמה וספונטנית יותר מן האישה בעלת השיער הישר.

צמה:
קליעת השיער הוותיקה הזו נתפשת כמיושנת – משהו עם ניחוח של תקופת העלייה השניה, עם הקוקו והסרפן. (לא אין כאן סתירה, הקוקו של אותם ימים היה למעשה צמה מגולגלת ומהודקת בסיכות אל הראש). הצמה מטבעה מתאימה רק לבעלות שיער ארוך למדי שניחנו בסבלנות הפטישיסטית הדרושה כדי לשזור את השיער במקלעת הצמה. יש כאן התעסקות יתר בשיער (לעיתים בעלת הצמה פורמת אותה וקולעות חליפות, שוב ושוב) דקדקנות ושמרנות.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו