print header

החו"ל כלול – איך לחסוך בטיול המשפחתי לחו"ל

 טיול משפחתי בחו"ל הוא הרבה דברים – אבל הוא אינו ידידו הטוב ביותר של חשבון הבנק. ריבוי האטרקציות, האופוריה וגם הלך הרוח הנהנתני בו אנו נוטים להיות בזמן חופשה מעודדים הוצאות, לעיתים באופן מוגזם. ומילא הוצאות מוגזמות בטיול אישי או זוגי, כשזה מוכפל במספר הנפשות במשפחה, זאת באמת עלולה להיות הוצאה כבדה. אך מה אם נגיד לך שזה לא חייב להיות ככה? שלא חייבים להיות עם עם אצבע על הדופק (או על אפליקציית חישוב ההוצאות) ושלא חייבים לשלול קניות מהילדים כל הזמן? יש פתרונות להכל, חלקם מידיים וקלילים וחלקם ידרשו ממך יותר תכנון ואחריות. אז קדימה, בואו נתכנן טיול.
 
טיפים לטיול חסכוני: משפחה בשדה תעופה

טיפ מספר 1: לדאוג לכסף מראש

דרך אחת לא להיות בלחץ על ההוצאות במהלך הטיול היא לדאוג למימון שלו מבעוד מועד. כאן יש שתי דרכים עיקריות, האחת, הוראת קבע אשר תסייע לך לחסוך סכום כסף קבוע בכל חודש עד הגעה ליעד, או לקיחת הלוואה בהתאם לסכום הנדרש לטיול. כך למשל הלוואות ללא ערבים*, במתכונת הקיימת כיום, מאפשרת את החזרת מלוא הסכום בנחת ובקצב מותאם ליכולת ההחזרה, מבלי לדאוג למסגרות ולהוצאות נוספות. אם עשית חישוב נכון לכושר ההחזר שלך, תהיה זאת אפשרות טובה לשדרוג הטיול. מה גם שזוהי הלוואה מהירה יחסית, כך שאם מועד הטיול קרב וטרם גייסת את הסכום הדרוש, תהיה לך אפשרות לטפל בנושא באופן מיידי.

טיפ מספר 2: מתכננים ונהנים

לא לא, אינני ממעיט מערכך. ברור לי שאין לך צורך בהרצאה נוספת על חשיבות ההזמנה מראש של טיסות ובתי מלון – וכאן למי שזה לא ברור עדיין נבהיר: כמה שיותר זמן מראש כך עדיף – כיוון שברור שהמחירים הטובים אוזלים ראשונים, אבל לא זה הנושא. תכנון מראש יסייע לך להכיר טוב יותר את היעד אליו פניך מועדות. את האטרקציות שלו, את הימים העמוסים, את ימי ההנחות ואפילו את צורת ההתניידות הזולה ביותר, בין אם מדובר בתחבורה ציבורית או השכרת רכב, עלות נסיעות היא עניין קריטי בהוצאות משפחה בטיול מעבר לים. כיום, שלכל יעד בעולם יש קבוצת פייסבוק יעודית פלוס מידע מקיף ברשת, זה כבר קל הרבה יותר. זיכרו, תכנון נכון חוסך המון.

טיפ מספר 3: אטרקציות יקרות? לא הולך לקרות

נכון שהילדים איתך בשביל החוויות, אבל גם הרבה כדי שיהיה מה לספר לחברים ולחברות כשיחזרו ארצה. מצד אחד, בכל עיר וארץ יש מספר אטרקציות אותן חבל להפסיד, אך יש גם שפע של מלכודות תיירים מוערכות יתר על המידה מצד שני. לגבי החלק הראשון, מוחך היצירתי יצטרך לעבוד שעות נוספות כדי למצוא דרך זולה יותר לכניסה אליהם ובילויים נוספים – דרך אחת ציינו בסעיף הקודם, הזמנת כרטיסים מראש – אך חוץ מאלה, בכל אזור ישנו שפע של אטרקציות אשר עולות הרבה פחות מאלו המתויירות והצפופות במרכזי הערים, ולעיתים יהיו שוות לך הרבה יותר. אין לחשוש מקצת כניסה לטבע ואפילו מלינה בקמפינג - כל צעד בסגנון שכזה יכול לחסוך לך אפילו מאות דולרים.

טיפ מספר 4: קניות או לא להיות?

אולי החלק הקשה ביותר במניעת בזבוז מיותר של כסף, הוא רתימת הילדים לנושא. כאן ישנה הצעה לשתף את הילדים בתהליך ואף להקציב להם סכום כסף יומי או שבועי לבזבוזים והוצאות שלהם בלבד. כך יהיה להם קל יותר לקלוט את מושג התקציב ולהבין את אופן ההתנהלות המשפחתי.

טיפ מספר 5: היו מקוריים

לכל צורת בילוי המונית יש את צורתה החדשה והזולה יותר, כי הרי אנשים מחפשים לקצץ בהוצאותיהם בכל העולם. מלון יקר לך? בצדק, האם ניסית לבדוק את עלותה של דירה באתר אייר בי אנד בי? האם ניסית לסבלט את דירתך לתקופה זו? האם חשבת על אפשרות של רכישת מצרכים מהסופר המקומי וערב בישול משפחתי? לעיתים פעולות שנראות מעט שונות מאיך שדמיינת לעצמך את "החופשה הקלאסית" יהיו דווקא נכונות וחסכוניות יותר. רק צריך לפתוח את הראש.
 
קופונים לארוחות מוזלות במסעדות, רכישות קבוצתיות, הלוואה חוץ בנקאית וחיפוש אינטרנטי אינסופי אחר הטיסה הזולה ביותר הן רק חלק מהדרכים הפשוטות יחסית לחיסכון ענק בחופשה הבאה שלך ועליה ברמת הטיול במקביל לכך. אין לוותר על מחקר מקיף והכנה מדוקדקת, ככה בסוף תהנו הכי הרבה!
 
 
* בכפוף לאישור החברה ותנאיה. המלווה ישראכרט מימון בע"מ. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.  
* הפרסום איננו מהווה הצעה ו/או התחייבות למתן הלוואה.
מקור תמונה ראשית: Shutterstock

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.