print header

איך לצבוע את הדירה – 4 טיפים שכדאי לדעת

  צביעת דירה היא דוגמה מצוינת לפעולה שאפשר להפקיד בידי אנשי מקצוע מיומנים ושניתן גם לבצע בכוחות עצמנו, לפחות בחלק מהמקרים. מי שבוחר לחדש את צבע הקירות והתקרות בעצמו עשוי ליהנות לא רק מהתוצאה אלא גם מהעבודה, וכמובן מהסיפוק שבהשלמת הפרויקט. אם גם אתם שוקלים לצבוע לבד את הדירה כדאי קודם כל לפנות לכך זמן – לצורך צביעת דירה 3 חדרים למשל תצטרכו להקדיש יום שלם ובחלק מהמקרים גם יומיים. עוד המלצה היא להיעזר בידע מקצועי שהצטבר אצל צבעי דירה מיומנים אחרי הרבה שנות עבודה בתחום, ובפרט ליישם את הטיפים הבאים:
 
טיפים לצביעת דירה: איש צובע קיר

1. היערכות נכונה

עוד לפני שמתחילים לצבוע דירה, חשוב להכין את השטח. אם מדובר על צביעת דירה מרוהטת או מאוכלסת השלב הראשון הוא לרכז את הרהיטים ושאר הפריטים במרכז כל חדר ולפרוס עליהם יריעות ניילון. אם אתם צובעים את הדירה בהדרגה, תוכלו להעביר בכל פעם את החפצים השונים לחלל שלא מתבצעת בו הצביעה וכך להפוך את העבודה לקלה יותר. את הרצפה מכסים גם כן, עם קרטונים, עיתונים או ניילונים. שלב חשוב נוסף בהיערכות הוא לנקות את הקירות, כדי שאבק ולכלוך לא יתערבבו עם צבע. כדאי לנקות אותם עם מטלית לחה, אבל להקפיד לא לצבוע על קיר רטוב כדי שהמים לא ייכלאו מתחת לשכבת הצבע החדשה ויגרמו לעובש.
 
שקעים אפשר לפרק או שניתן לכסות עם מסקינגטייפ, וגם על המשקופים והמתגים מדביקים מסקינגטייפ. על הפנלים דווקא לא כדאי לבצע פעולה זו, שכן הצבע עלול לטפטף מתחת לדבק ולהתקשות שם. במקום זאת מקפידים על עבודה זהירה ועדינה בקרבת הפנלים, ומנקים מיד כל כתם שנוצר.

2. כמויות

רכישת כמות מדויקת של צבע היא סוגיה רגישה במיוחד. כשמפקידים את העבודה בידיים מקצועיות ישנו מחירון צביעת דירה מסודר, ואנחנו יודעים בדיוק כמה נשלם. כשאנחנו קונים בעצמנו את הצבע תמיד ישנו חשש שנקנה כמות גדולה מדי שלא לצורך, דבר שכמובן מייקר את העלות, ומצד שני אף אחד לא רוצה להיתקע באמצע הצביעה בלי צבע.
 
בדרך כלל ליטר צבע מספיק לכיסוי 7-8 מ"ר בשתי שכבות. כשמחשבים את שטח החדר צריך לזכור להוריד דלתות וחלונות, ומצד שני לקחת מקדם ביטחון של 15-20%. עוד כדאי לזכור שכשקונים מיכל גדול המחיר לליטר פוחת, ולכן כדאי לצבוע את כל הדירה בבת אחת. את התקרות יש לחשב בנפרד שכן עבורן נדרש סוג אחר של צבע.

3. סוגי צבעים

עבור תקרות מומלץ להשתמש בסיד, שהוא מוצר זול יחסית. עבור הקירות האפשרות הנפוצה ביותר היא צבע אקרילי, אבל אם רוצים לצבוע על צבע קיים צריך להשתמש גם בבונדרול (שכבה מקשרת). סוג נוסף הוא צבע שמן, שמשמש למשל לצורך חידוש דקים. במסגרת צביעת דירה הוא עשוי לשמש לצביעה של משקופים, אם כי עבורם יש גם צבעים מתקדמים על בסיס מים שמאפשרים עבודה יעילה (שמן מתייבש לאט מאוד).
 
כשהמטרה היא קבלת מראה יוקרתי אפשר להשתמש בצבע משי שמקנה לקיר מראה מבריק. במקרה זה השכבה הראשונה תהיה צבע אקרילי והשנייה צבע המשי. אמנם עלות הפרויקט מתייקרת כך, ולמשל במסגרת צביעת דירה שכורה ייתכן שהאפשרות לא תמיד משתלמת, אבל התוצאה בהחלט תהיה מרשימה במיוחד. בחדרים רטובים חשוב לצבוע את הקירות עם צבע דוחה עובש.

4. סדר הפעולות

אחרי שמסיימים להכין את החדר, מתחילים בצביעת המשקופים. לאחר מכן תתבצע צביעת התקרה ולבסוף צביעת הקירות. התנועה בכל קיר היא מלמטה למעלה, רצוי מאוד בעזרת רולר עם מוט, וכשמשאירים את 5 הס"מ העליונים ואת 5 הס"מ התחתונים לצביעה מדויקת יותר עם מברשת עדינה.
 
במקרים שבהם אתם רוצים צביעה מיוחדת של מספר גוונים בקיר אחד, או כשמצב הקיר מחייב תיקונים שונים, מומלץ שלא לנסות לבצע את העבודה בעצמכם אלא  להזמין צבעי מומלץ ומקצועי.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.