print header

9 דרכים בהן סידור וריהוט ביתכם ומשרדכם מעיד על אופייכם

אפשר ללמוד על התנהגות של אדם בדרכים שונות, כמו שיחה, שפת גוף ומוזיקה שהוא אוהב, ואולי כדאי שתדעו שגם ארגון וסידור ביתו ומשרדו – יכולים להעיד עליו המון. הסיבה לכך שרבים לא מייחסים משמעות מיוחדת לשתי פעולות אלו היא שהן נתפסות כברורות מאליהן וככאלו שנועדו לענות על צורך, אך בפועל הן מסתירות משמעויות נסתרות כמו תכונות אופי שונות. דוגמאות לאופן ארגון ועיצוב החללים בו אנשים נמצאים כמו חדר מבולגן, ספה לבנה וכרית עם הדפסי חיות, יכולות להצביע על מאפיינים נסתרים באופי שלכם או של חבריכם מבלי שבכלל שמתם לב לכך. כדי לעזור לכם להיות מודעים לכל הפרשנויות הללו, נחשוף בפניכם תכונות שניתן ללמוד מ-9 דרכים בהן ביתכם ומשרדיכם מאורגנים, ואנחנו בטוחים שכתוצאה מכך תסתכלו על סביבתכם אחרת לגמרי...
 
תכונות שאפשר ללמוד מסידור וריהוט: בית מבולגן

1. "אזורי הסתרה"

על מה מעיד: עד כמה אתם דרמטיים?
 
מכירים את המצבים בהם מפתיעים אתכם אורחים ואתם נאלצים לזרוק את כל ה"בלאגן" שבחדר האירוח לאזור בבית שאליו הם לא יכנסו? אם התשובה חיובית – אל דאגה, אתם ממש לא היחידים שיש להם הרגל שכזה. סיבה אפשרית לכך שאנשים עושים זאת היא רצון להראות לאחרים את הצד הטוב ביותר שלהם, ובכך להרשים אותם.
 
כמו כן, במקום להקפיד על בית נקי ומסודר במידה מסוימת, הם מעדיפים לארגן אותו במהירות ולהחביא את פגמיו בחללים נסתרים, ופעולה שכזו מעידה על כך שהם גם כנראה בוחרים להסתיר היבטים מסוימים באופיים - וזה בסדר, איש לא חייב להיחשף לחלוטין, מותר גם לשמור על סודות אישיים. מנגד, אנשים שלא נוהגים כך ושמוכנים להציג את ביתם במצבו הרגיל, נחשבים לפתוחים ולכאלו שלא מתביישים לחשוף גם צדדים אפלים יותר באופיים.

2. צבעים ניטרליים

על מה מעיד: עד כמה אתם רודפי שלום?
 
כשאנשים מעוניינים לעצב את ביתם, הם בדרך כלל מחפשים צבעים שהם אוהבים או שיתאימו לאווירה שהם רוצים שתשרור בבית. למשל, רבים מעדיפים לעצב את ביתם עם רהיטים בצבעים ניטרליים כמו שחור, לבן, אפור וחום, שאמנם נחשבים לאופנתיים כיום, אך גם יכולים להקנות לבית מראה שנתפס כסתמי, שגרתי ומשעמם. אם אתם מתנהגים כמוהם, ודאי תשמחו לשמוע שגוונים אלו דווקא נקשרים לתכונה חיובית, כאשר ככל שהם צובעים יותר חלקים מהבית, כך הם מעידים על נטייה של המעצב לרדיפת שלום.
 
בנוסף, בזמן שרבים מעדיפים צבעים שגונבים את ההצגה ושמושכים את העין, כמו כחול ואדום, יש כאלו שדווקא בוחרים גוונים ניטרליים שיבליטו את צורת הרהיט, למשל, את האופן בו בנויה הספה שבסלון. הסיבה לכך היא נטייה להסתכל על היופי של הדברים שמסביבם, ומשיכה פחותה יותר לגירויים חיצוניים מאשר בקרב אלו שמעטרים את בתיהם בצבעים חזקים וזועקים.
תכונות שאפשר ללמוד מסידור וריהוט: סלון עם רהיטים בהירים

3. חידוש מועט

על מה מעיד: עד כמה אתם חושבים על העתיד?
 
אנשים רבים מקפידים לעצב מחדש את דירתם כל כמה שנים, כדי לרענן את האווירה שבה הם חיים, והם מאופיינים בחשיבה על ההווה וברצון להשתקע בביתם. מנגד, יש כאלו שמעדיפים להישאר במשך שנים עם אותם רהיטים שמתיישנים ושנהיים מרופטים, ולכן נתפסים בטעות כעצלנים או קמצנים. בפועל, הסיבה לחוסר ההשקעה יכולה להיות נעוצה בכך שאותם אנשים מסתכלים קדימה, אל עתיד קרוב שבו יעזבו את ביתם - שכרגע נתפס בעיניהם כזמני - ולכן הם לא רואים טעם להשקיע בו. 
 
הבעיה היא שלעיתים הם תקועים במצב זה למשך תקופה ממושכת יותר ממה שהם חושבים, עם תפיסה אופטימית אך שגויה לפיה יעזבו ממש בחודשים הקרובים אל דירה טובה יותר בה ישקיעו כראוי. בנוסף אליהם, ישנם כאלו שאמנם חושבים רק על העתיד, אך אין להם תכנון ממשי שצריך לצאת לפועל והם פשוט מחכים שמישהו יבוא ויעזור להם להתקדם בחייהם, עם דירה חדשה או עיצוב חדש לזו הנוכחית.

4. כריות

על מה מעיד: תכונות שונות
 
כרית היא פריט נוח וכיפי שמשמש רבים למטרות שונות כמו שינה, התכרבלות אל מול הטלוויזיה או הצבתו כפריט נוי; כשאנחנו באים לקנות כרית חדשה, אנחנו בדרך כלל בוחרים אותה לפי מידת הנוחות או היופי שלה, מבלי לחשוב על המשמעות הפסיכולוגית שעומדת מאחורי ההחלטה שעשינו. לכן, אתם כנראה תופתעו לשמוע שגם עיצוב הכרית שבוחרים לעיטור הסביבה מסוגל להעיד על קשר לתכונות מסוימות; כך לדוגמה: פסים גדולים ועבים מצביעים על בטחון עצמי גבוה וחוסר אכפתיות מדעותיהם של אחרים; עיגולים גדולים מעידים על כמה האדם שבחר את הכרית מהנה; הדפסי חיות מעידים על יצירתיות; וצורות גיאומטריות – על צורך בסדר ובשליטה. 
תכונות שאפשר ללמוד מסידור וריהוט: שתי כריות עם פסים

5. מגירת גרביים

על מה מעיד: כמה אתם תחרותיים ומסודרים? 
 
רבים חושבים שסידור הבית צריך להתבצע בכל פינה ואפילו במקומות שלרוב נסתרים מהעין, אך האם אמרה שכזו נחשבת לנכונה? ובכן, לא בהכרח - ומגירת הגרביים היא דוגמה מצוינת לכך; מעטים מאיתנו מייחסים חשיבות למגירה זו, כי היא נמצאת בפינה שאורחים לא רואים ומאכסנת בתוכה פריטי לבוש קטנטנים שנתפסים כשוליים, ולכן אין טעם לסדר אותה.
 
עם זאת, אלו שלא דואגים לארגונה של המגירה הזו נחשבים דווקא למסודרים ביותר, וייטו להיות יותר תחרותיים, שאפתניים, חסרי סבלנות ואף תוקפניים מאלו שכן עושים זאת. אם תיכנסו לביתם או למשרדם, תגלו מקום מסודר להפליא, והפער הזה מעיד על כך שהם נוטים להשקיע את זמנם בסידור ובטיפול בתחומים שנחשבים בעיניהם לחשובים יותר, וממקדים את דאגותיהם בנושאים שמשמעותיים להם באמת. 

6. סידור המיטה

על מה מעיד: באיזו תכיפות אתם מתאמנים ואיך אתם מרגישים לגבי עבודתכם?
 
העולם נחלק לשניים: אנשים שמסדרים את המיטה בבוקר ואלו שלא, לאיזו קבוצה אתם משתייכים? אנשים שמשתייכים לראשונה צריכים לשמוח, מכיוון שזהו סימן נהדר שמעיד על כך שהם מרוצים ממקום עבודתם ומקפידים על שגרת יום קבועה, ועובדה זו מובילה לצורך בסדר בחיים, שמתבטא בארגון מיטתם. לעומת זאת, אלו שמשתייכים דווקא לקבוצה שנייה שלא מסדרים את מיטתם - הם כנראה בעלי תפיסה שלילית אודות חייהם, בה הם חשים חוסר סיפוק ממקום העבודה ונמנעים מאימונים, ולכן גם לא רואים טעם בארגון המיטה, פעולה שגם כך נתפסת בעיני רבים כגוזלת זמן וכוחות. כמובן שעובדה זו אינה ודאית ומוגמרת, ויכול להיות שהם לא מסדרים את המיטה כי הם פשוט מתעצלים לעשות זאת, לא מספיקים או לא רואים סיבה לסדר מיטה שיכנסו אליה שוב בהמשך היום – וגם זה בסדר גמור.
תכונות שאפשר ללמוד מסידור וריהוט: מיטה לא מסודרת

7. כיסאות עבודה ומערכות ישיבה

על מה מעיד: איך אתם מנהלים משא ומתן? 
 
רובנו מבלים את זמנם בישיבה ממושכת – בעבודה, בפינת האוכל, או ברכב, ולכן חשוב לעשות זאת על מושבים שנוחים לנו, לפחות כשיש לנו את האפשרות לבחור אותם. אנשים שמחפשים נוסחה מנצחת לבחירת "הכיסא הנוח ביותר", צריכים לדעת שהיא לא קיימת, מכיוון שחלק מעדיפים אותו רך, בעוד אחרים נוטים דווקא לנוקשה.
 
לכן, כשהם ניגשים לבחור אותו, הם בדרך כלל מחפשים מאפיינים כמו נוחות - כפי שהם לפחות תופסים אותה - מבלי לדעת שבחירתם מעידה על תכונת אופי חשובה, כמו היכולת לנהל משא ומתן מוצלח, שמושפע מהמשטח שעליו הם יושבים. למשל, אנשים שמעדיפים כיסאות נוקשים יותר, נוטים להיות יותר קשוחים ונחרצים, ואם הם מתכננים לנהל שיחה מורכבת שמצריכה עדינות ורוגע - כדאי להם לבחור בכורסאות ובספות רכות.

8. ארונות בגדים

על מה מעיד: עד כמה אתם נאחזים בעבר?
 
בואו נודה בזה: יש סיפוק אדיר בפינוי מקום בארון לטובת בגדים חדשים, אך בפועל, מעטים עושים זאת, ובמקום מעדיפים לצבור פריטי לבוש שלא נלבשו כבר שנים ושכנראה כבר לא ממש מתאימים להם. על פניו, עושה רושם שאנשים נוהגים כך מסיבות כמו חוסר בסבלנות שנדרשת כדי לבדוק את מה הם יכולים להוציא מהבית, או עקב הרצון להקל על עצם במלאכת סידור הארון, שנחשבת בעיני רבים כאתגר מייגע.
 
עם זאת, הסיבה האמיתית להשארתם של פריטים רבים בארון היא דווקא אחרת - נטייה להתרפקות על העבר שמזכירות להם אותן חולצות שמסתכלות עליהם בכל פעם כשהם פותחים את הארון. אנחנו מבינים את הצורך בהיצמדות לזיכרונות מתוקים, אך לפעמים כדאי להתנתק מהעבר כדי להתקדם בחיים, להוציא אותם מהבית ובכך לפנות מקום לבגדים אחרים ולחוויות חדשות, כפי שעושים כאלו שכן ממהרים להיפטר מבגדיהם הישנים.
תכונות שאפשר ללמוד מסידור וריהוט: בגדים על קולבים

9. סדר בכיור

על מה מעיד: כמה אתם דחיינים?
 
כמה מאיתנו שוטפים כלים מלוכלכים ברגע שאנחנו מסיימים את השימוש בהם? כנראה מעטים, בעיקר כשמדובר בכלי בודד, כמו ספל של קפה, שיכול לחכות בשקט עד שתתפנו לניקיונו. הרגל מגונה שכזה נחשב לנפוץ, אך ככל שאנשים עושים אותו באופן תכוף ועורמים הר גבוה יותר של כלים בכיור, כך ברור שהם יותר סובלים מדחיינות. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.