print header

הכירו את הבדיקה הפשוטה שתעזור לכם לחסוך הרבה כסף!

בנוסף לחשבונות החשמל, המים והארנונה שאנחנו משלמים בכל חודש, כמעט לכולנו יש עוד הרבה מאוד הוצאות שוטפות שמכבידות על חשבון הבנק שלנו. הכוונה היא לא להוצאות על הדלק או על הקניות לבית, אלא על תחום אחר לחלוטין שרבים מאיתנו לא חושבים עליו באופן קבוע, וכתוצאה מכך מבזבזים סכומי כסף משמעותיים מאוד בלי שום סיבה! לפי ההערכות, הציבור בישראל משלם כ-60 מיליארד שקלים בשנה עבור כ-30 מיליון פוליסות ביטוח שונות, ואם המספרים האלו נראים לכם גבוהים מידי, אתם צודקים לחלוטין. מדובר על תופעה שמכונה "כפל ביטוח", מצב בו אנשים משלמים כסף על יותר מתוכנית ביטוח אחת, למרות שאם חס וחלילה יום אחד הם יסבלו מפגיעה כזו או אחרת, הם יקבלו אך ורק פיצוי אחד... מהמצב הזה אפשר להימנע בקלות, בעזרת בדיקה פשוטה וחינמית בעידוד משרד האוצר, שיכולה להוביל לחיסכון אדיר בכל שנה.
 

מה זה ביטוח כפול?

לפני שנתמקד בפתרון, חשוב קודם כל להבין היטב את הבעיה הזאת, שזכתה לשמות מבלבלים כמו "כפל תשלומים", "תיק ביטוחי מנופח" ו"כפל ביטוח". מדובר למעשה במצב פשוט למדי, שנוצר בעקבות הרצון הטבעי להגן על העתיד שלנו ושל האנשים שיקרים לנו בדרך הטובה ביותר ובאמצעות כמה וכמה תוכניות ביטוח שונות. הביטוחים השונים האלו לפעמים מתבטאים בפיצויים שיכולים להיות חלקיים או יחסיים לשאר הפיצויים שהמבוטח זכאי להם, ובמקרים קיצוניים אף להיות מבוטלים לחלוטין. שילוב שתי העובדות האלו מוביל למצב שבו אנשים משלמים כסף עבור ביטוחים שברגע האמת לא יספקו להם שום תמורה, או "במקרה הטוב" יעניקו להם פיצוי כספי זניח בהשוואה להשקעה הכספית שנעשתה בהם לאורך השנים.
 
תתארו לעצמכם מצב שבו נאלצתם להפעיל את ביטוח התאונות האישיות או המחלות הקשות שלכם, ונוכחתם לגלות שכמה וכמה תוכניות שונות בהן השקעתם כסף אמורות לפעול ולהעביר לכם תשלומים או פיצויים. אז, ברגע האמת שבו אתם נסערים, לחוצים ואולי אף מוגבלים גופנית, אתם מגלים שחברות הביטוח מתנערות מתשלום או שסכומי הכסף שחשבתם שהובטחו לכם, התגמדו משמעותית ופגעו ביכולת שלכם להתמודד עם המצב שאליו נקלעתם. מעבר לבזבוז הכספים המיותר, זו הסכנה האמיתית של הביטוחים הכפולים.
בדיקת ביטוח כפול: קלסרים מלאים בניירות
 

כיצד מזהים מצב של כפל ביטוחים ומטפלים בו?

בזכות שינויי תקנות וטכנולוגיית חיפוש והשוואת מידע מתקדמת, אתם יכולים לבצע את הבדיקה שתזהה את כל הכיסויים הכפולים שעליהם אתם משלמים מאות שקלים בחודש במהירות וללא עלות. הבדיקה הזאת כוללת את רוב הביטוחים הנפוצים ביותר שכולנו משלמים עליהם; ביטוח בריאות, ביטוח משכנתא, תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות, ביטוח סיעודי וריסק (סוג של פוליסת ביטוח חיים). השלב הבא הוא כמובן הטיפול בכל החריגות שנמצאו מול חברות הביטוח, שכולל ביטול, שדרוג ואיחוד של המוצרים השונים שאתם משלמים עליהם. זהו תהליך עדין מאוד משום שלפעמים יש טעם לכיסוי כפול ויש חשיבות רבה מאוד "לאותיות הקטנות" שרבים מאיתנו לא מודעים אליהן. חשוב מאוד שאת הפעולות האלו יעשה אדם בעל ידע ואובייקטיביות, סוכן ביטוח מקצועי שיפעל לטובתכם ולא לטובת חברות הביטוח השונות שמשלמות את העמלות שמהן הוא מתפרנס. 

לסיכום

בדיקת הביטוחים הכפולים יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף וגם לעזור לכם לזכות בשקט נפשי. למרות שעל פני השטח מדובר בתהליך ארוך ומתיש, יש הרבה מאוד כלים וגופים מומחים שיכולים לסייע לכם לזהות את הבעיות שבכיסוי הביטוחי שלכם, בחינם. חשוב שתזכרו שלחברות הביטוח, ולפעמים גם לסוכני הביטוח, אין שום רצון לטפל בבעיות האלו בשבילכם. לכן כדאי מאוד שתקדימו תרופה למכה ותפסיקו את התשלומים המיותרים ואת בזבוז הכסף שיכול לשדרג את חייכם בשלל תחומים אחרים.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: