print header

8 כלים שימושיים לפרילנסרים שיכולים להקל על החיים במגוון תחומים

 העבודה כפרילנס נתפסת עבור שכירים רבים ככזו המציעה לא מעט יתרונות ועצמאות מלאה. חלק גדול מכך אכן נכון, אך לצד כל זה קשה להתעלם מהאתגר הרב שאיתו מתמודד באופן כמעט יומיומי הפרילנסר בכל תחום. למרות הגמישות הרבה, האפשרות לבחור פרויקטים וגם אנשים לעבוד איתם, ההתנהלות הפיננסית, כמו גם המנהלית, מצריכה מהפרילנסר תשומת לב רבה וגם יכולת ארגונית טובה. לשמחתנו, ישנם כיום מבחר של כלים העומדים לרשותם של הפרילנסרים, שמייעלים את עבודתם היום יומית ומונעים טעויות שעלולות לעלות לא מעט כסף. הנה סקירה על 8 מהם:

כלים שימושיים לפרילנסרים - אדם בבריכה
 
1. מומנטאו (Momenteo) – התוכנה הזו נחשבת כיום לאחת התוכנות האהובות על הפרילנסרים ולא בכדי. בעזרת מומנטאו אפשר להפוך כל תכנית עבודה שאושרה לחשבונית של ממש ללא עבודה מיותרת, הלוקחת לפרילנס לא מעט זמן לעיתים. אפשר גם להגדיר בעזרתה ללקוח תכנית תשלומים חודשים וליהנות מכלים נוספים, כחלק בלתי נפרד מהמנוי שאותו רוכשים. 
 
2. Accountbook – מעבר לכך שזהו פתרון "ירוק" העוזר לשמור על איכות הסביבה, חשבונית דיגיטלית מאפשרת לפרילנסר להוציא מסמכים שונים ללקוח בלחיצת כפתור אחת בלבד לרוב. אין צורך להדפיס את החשבונית, את הקבלה או כל מסמך אחר, אלא, לאחר הפקתו, לשלוח אותו אל הלקוח ישירות למייל. השימוש בתוכנה להפקת חשבונית דיגיטלית הוא פשוט, קל וידידותי מאד למשתמש ואפשר לעשות זאת מכל מקום ובכל זמן. 
 
3. Harpoon – הארפון היא כלי רב עוצמה. בעזרת תוכנה זו יכול הפרילנסר לייצר פרויקטים ולעקוב אחר ההכנסה שלו מכל פרויקט בנפרד. ניתן להגדיר את המעקב אחר ההכנסה לפי יום, לפי חודש ואפילו לפי שעה ובאופן הזה לראות ולבחון עד כמה העבודה אכן יעילה. כלי נהדר בתוכנה הוא האפשרות להגדיר יעדים, כלומר, רווחים עתידיים שבהם מעוניינים ובהתאם לקבוע תכנית עבודה רלוונטית, שתאפשר זאת בפועל. תוכנה זו מוגדרת כתוכנת All in One והיא בתשלום חודשי קבוע. 
 
4. Freelancy – בעזרת פרילאנסי יכול הפרילנס לבצע מעקב שוטף אחר החשבוניות שהוא הוציא תוך התייחסות לכל פרויקט ופרויקט. אפשר להוציא דוחות הנותנים סקירה כלכלית למשתמש ובהתאם לתכנן את תכנית העבודה, המתבססת על שעות העבודה הנדרשת ומטרותיו הייחודיות של כל פרויקט ופרויקט. 
 
5. Flow – יישום זה מאפשר לפרילנסר ליצור לעצמו סביבת עבודה יעילה הרבה יותר, תוך התייחסות למשימותיו השונות ולפרויקטים שבהם הוא עובד. הוא יכול לשתף זאת עם חברי הצוות השונים ולהקצות לכל אחד מהם משימות. יש ביישום צ'אט מובנה, בעזרתו ניתן לצ'וטט עם המשתמשים המקושרים וגם אפשרות לקבוע מצב אונליין או מצב כבוי אם מעוניינים בכך. 
 
6. Just Tell Julie – זה קורה כמעט לכל פרילנסר... אחרי עבודה מאומצת של שעות רבות, הלקוח, שעבורו בוצע העבודה, מתעכב עם התשלום או כלל אינו משלם. בעזרת התוכנה הזו ניתן לאחזר תשלומים שלא התקבלו וליצור עם הלקוח שלא שילם קשר. השירות מבצע עבור הפרילנסר את השיחה עצמה וחוסך לו בכך לא מעט זמן ועוגמת נפש בגין תשלומים אבודים והתמודדות עם לקוחות קשים. 
 
7. Atomic – בעזרת אטומיק יכול הפרילנסר ליצור סביבת עבודה אינטראקטיבית מסוגננת שאותה הוא משתף עם הלקוח שלו ולה מקושרים דפים שונים. הלקוח מקבל קישור ישיר לעמוד הפרילנסר ויכול להוסיף עליו הערות או משוב. ניתן ליצור בחינם עמוד כזה, או בתשלום כאשר מדובר במספר עמודים. 
 
8. Prospero – תוכנה זו היא כלי חשוב ויעיל מאד, שיכול לסייע לכל פרילנסר. בעזרתה ניתן להפיק הצעות מחיר וגם לקבוע את עלות הפרויקט, תוך התייחסות לפרמטרים שונים. הדבר יכול לשפר משמעותית את התנהלותו העסקית של הפרילנסר וגם להוביל לרווחים גבוהים יותר. על מנת לייצר הצעת מחיר ריאלית, יש להשיב על מספר שאלות, כמו מהו התעריף, מהו משך הזמן הנדרש לביצוע הפרויקט, באיזה סוג של עבודה מדובר ועוד. 
 
לסיכום, ניתן לראות שישנם לא מעט כלים שימושיים, שיכולים לסייע לפרילנסר ולעזור לו להתנהל בצורה חכמה ויעילה יותר. מרבית הכלים הם בתשלום חודשי קבוע, אך גובהו נמוך יחסית וההוצאה הכספית הזאת משתלמת במיוחד. התוכנות מתבססות על פיתוחים חדשניים בתחום, תוך בחינת צרכיהם של הפרילנסרים השונים, המגיעים מכל התחומים.

מקור התמונה: shutterstock

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו