print header

10 פעולות שעליכם להימנע מהן כדי לחיות ללא חרטות

 עם הזמן הבנתי שהמשפט "אם רק הייתי..." הוא אחד מצירופי המילים הקשים ביותר שאנו יכולים לומר, משום שהוא בדרך כלל משויך לחרטה עמוקה על דברים שהתרחשו או לא התרחשו באופן שבו תכננו או רצינו. לכן, עלינו ללמוד כיצד לסלול לעצמנו את מסלול חיינו כך שנוכל להימנע לחלוטין משימוש במילים גורליות אלו, אך לצערנו אין מתכון סודי או טריק ייחודי שיכול לגרום לנו לחיות חיים מלאים ללא חרטות. עם זאת, 10 התובנות הבאות יסייעו לכם להבין מאילו דברים עליכם להיזהר ולהימנע כדי שלא תצטערו עליהם מאוחר יותר, ומומלץ מאוד שתזכרו אותם ותשימו לב אליהם במהלך חייכם. 
 
כך תחיו חיים ללא חרטות
 

1. לעטות מסיכה מול אחרים

הבחירה להתנהל ולהתנהג בהתאם לרצונות ולתפיסות של אנשים אחרים במקום להתמקד פשוט בלהיות עצמנו, הינה אחת הטעיות הגדולות ביותר שאנו יכולים לעשות בחיינו. אם אכן תבחרו לאמץ דמות אחרת שהיא אינה באמת אתם על מנת להתחבב על הסובבים אתכם, בסופו של יום תשכחו את המהות, העקרונות והאמת הכנה שלכם. לפיכך, לא משנה באיזה שלב אתם נמצאים בחייכם, עליכם פשוט להפסיק לנסות לספק לאנשים את מה שהם רוצים על חשבונכם ועל חשבון האישיות שלכם, ולהתחיל להרשים אותם בעזרת הדרך שבה אתם מתמודדים עם הפגמים שלכם במקום להתכחש אליהם. פשוט בחרו להיות אתם!

2. לאפשר לאחרים ליצור את החלומות שלכם

אחד מהאתגרים הגדולים ביותר בחיים הוא לגלות מי אנחנו באמת, ובאותה העת למצוא את השלווה הפנימית והאושר האמתי. לכן, עליכם להישאר נאמנים למטרות ולחלומות שלכם, גם אם הסובבים אתכם לא בהכרח מסכימים עם הדרך שבה בחרתם. אל תדאגו או תהססו רק משום שאנשים שונים חושבים שאתם עומדים לעשות משהו לא שגרתי או מטורף, זה בסך הכל אומר שמצאתם את המסלול שמיועד רק עבורכם. האות שמעיד על כך שאתם נמצאים בנתיב הנכון, הוא ההתרגשות שתלווה אתכם כשתעסקו בדבר מה שיגרום לכם לאבד את תחושת הזמן לחלוטין. זכרו זאת!
כך תחיו חיים ללא חרטות

3. הימצאות בחברת אנשים שליליים

זכרו: הימצאות בחברת אנשים שליליים היא בחירה, לא חובה! כמובן שהמצב בעייתי יותר במקרה שעמיתכם לעבודה הינם שליליים, אך הכוונה היא לאנשים שאתם נמצאים בקרבתם בזמנכם החופשי. מוטב שתמנעו מיצירת קשרים עם אנשים שליליים, משום שהם יכולים בקלות להעביר את הגישה השלילית ואת ההתעסקות בטפל גם אליכם. ברגע שתבינו זאת ותפעלו למען הרחקת השליליות מחייכם, במהרה תבחינו כיצד אתם בוחרים בחמלה על פני כעס, בנדיבות במקום בחמדנות ובסבלנות במקום בחרדה.

4. בחירה באנוכיות ובאגואיזם 

חיים שסובבים סביב הטובה האישית שלכם בלבד לא יפיקו לכם חיים טובים ומלאים כפי שאתם מצפים. הרי אנשים יזכרו אתכם לטובה בלכתכם על פי הדברים הטובים שעשיתם לאחרים, ולא על פי מה שעשיתם לקידום עצמכם ולמענכם. החדשות הטובות הן שלעולם לא מאוחר מידי להוציא את הראש החוצה, להפסיק להיות אנוכיים ולהתחיל לבדוק מה יש לכם להציע לעולם בכל עת שבה אתם יכולים ובכל מקום שבו אתם נמצאים. התוצאות החיוביות שיגיעו במהרה לא רק ישמחו את כל מי שבחרתם לסייע להם, אלא גם ישמחו וימלאו אתכם בעוצמה שלא הכרתם קודם לכן.
כך תחיו חיים ללא חרטות
 

5. הימנעות משינוי וצמיחה

אם אתם מעוניינים לדעת כיצד הגעתם לנקודה הנוכחית בחייכם, הסתכלו על העבר שלכם, אך אם אתם רוצים לגלות כיצד יראה עתידכם, פשוט הסתכלו על המעשים שלכם בהווה. עליכם תמיד לפנות מקום בחייכם לדברים חדשים ולהפסיק להיאחז בעבר שלעולם לא ישוב על עצמו שנית. יוזמה, ניסיון ואומץ הם אלה שיקדמו אתכם הלאה ויסייעו לכם לצבור חוויות נוספות, שעם הזמן גם אותן תצטרכו לפנות על מנת לאפשר לחוויות חדשות לתפוס מקום. ברגע שתקבלו את המציאות בצורה שכזו ותברכו כל שינוי, תבטיחו לעצמכם הצלחה בחייכם.

6. הרמת ידיים בזמנים קשים

בכל פעם שאנו נכשלים בחיים עלינו לקבל את המצב כברכה. זאת משום שכישלונות פועלים כמעין סממנים שמאותתים לנו שעלינו לנסות משהו אחר או דרך אחרת, ולא על העובדה שעלינו לוותר על החלום או המטרה שהצבנו לעצמנו. למדו מה אתם יכולים להסיק מכל כישלון והמשיכו הלאה! הרי גם צעדים קטנים בכל כמה זמן מקדמים אותנו אט אט למקום שבו אנו רוצים להיות, ואותם הצעדים הקטנים הם אלה שיבנו את היסודות שיאפשרו לרגעים הטובים והמוצלחים ביותר להגיע.
כך תחיו חיים ללא חרטות

7. ניסיון לשלוט בכל מה שמתרחש

אין ספק שיש לנו חלק משמעותי ומהותי ביצירת הגורל שלנו, אולם אין זה אומר שעליכם לדאוג ולשלוט בכל. אם תאפשרו לעצמכם להרפות מעט תוכלו לקבל נקודת מבט שקולה יותר על החיים, ולפתע היער יתבהר לכם מבין שלל העצים. הרי התרחשויות ימשיכו לקרות בין שתבינו אותן ובין שלא, וככל שהזמן יעבור תוכלו לפתע לראות כיצד הנקודות הפזורות מתלכדות לכדי תמונה אחת שלמה וברורה, שהיא חייכם. שחררו את הדברים שבהם אתם לא יכולים לשלוט והרפו את הצורך שלכם לדעת הכל בכל עת. רק אז תוכלו להיווכח כיצד הדברים תמיד מסתדרים על הצד הטוב ביותר.

8. הסתפקות בפחות ממה שמגיע לכם

עליכם תמיד לבצע תיעדוף בחייכם ולהרפות מאותם הדברים שלא משרתים אתכם. לפעמים אנחנו צריכים ללמוד בדרך הקשה ולהגיע לתחתית על מנת להבין שעלינו לבצע שינוי מידי בחיינו, בין שמדובר בזוגיות לא טובה, עבודה לא מכבדת או יחס מזלזל מהחברים. הדמעות הללו שזולגות כשאנו בוכים, לעתים מצליחות לנקות לנו את העיניים על מנת שנוכל לראות באופן בהיר את האפשרויות שעומדות לפנינו. זכרו: לעולם אל תתפשרו על פחות ממה שמגיע לכם!
כך תחיו חיים ללא חרטות

9. תלות תמידית ביום המחר

כולנו יודעים שהחיים הם קצרים, אבל לרובנו מתברר בשלב מסוים שהם קצרים הרבה יותר ממה שאנו חושבים. אם לנצח תמתינו ליום המחר על מנת לפעול ולהתחיל להגשים את המטרות והחלומות שלכם, הם ככל הנראה לעולם לא יתממשו. חלון ההזדמנויות לא נשאר פתוח כל הזמן, ומבלי משים הוא אט אט נסגר. הבחירה היא שלכם בלבד: האם אתם מעוניינים להביט לאחור על כל מה שהשגתם ולחוש גאווה, או שמא להיזכר במאגר התירוצים הפורה שיצרתם? המטרות שלכם לא יתממשו בעצמם לפתע יום אחד, ועליכם להתחיל לפסוע בשביל שאותו תיצרו בהדרגתיות עד שיהפוך לדרך מפוארת בה תוכלו להתגאות.

10. חוסר אסרטיביות

בדומה לסעיף הקודם, עליכם להבין כי החיים שלכם מתרחשים כאן ועכשיו ולכן יש לנצל כל יום עד תום וליצור את העולם שבו אתם חושקים לחיות. עליכם לקחת אחריות על הדברים שבשליטתכם ולהפסיק להרגיש שנסיבות החיים הם אלה שהביאו אתכם למקום שבו אתם נמצאים כיום. חוסר אסרטיביות גורמת לאנשים פשוט לשבת ולחכות לניסים ונפלאות ולמרר על מר גורלם. אל תוותרו לעצמכם ואל תתקעו במקום הנוח שאליו הגעתם! הבינו מהם היכולות והמעלות שלכם וצאו עוד היום לנסות להגשים את חלומכם, ואם לא הצלחתם, נסו שוב. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.